PDA

Επιστροφή στο Forum : Γίνεται να αναβαθμιστείς και το e-care να μην το δείχνει?



antonis71
27-11-07, 19:55
Θεωρητικά (σύμφωνα με την Τελλάς) έχω πάρει ημερομηνία ενεργοποίησης zisto και αποδέσμευσης από τον Οτέ για 29/11, το e-care όμως ακόμα δείχνει 2048/256, εάν και αύριο(28/11) δεν αλλάξει κάτι στο e-care να θεωρώ ότι δεν θα γίνει ακόμα η αναβάθμιση μου:hmm:? ή έχουν γίνει αναβαθμίσεις σε κανέναν σας χωρίς να έχει ενημερωθεί το e-care???

Κάθε γνώμη - εμπειρία είναι ευπρόσδεκτη.

Davout
27-11-07, 20:26
Δηλαδή για να καταλάβω, δυο μέρες ΠΡΙΝ ενεργοποιηθείς, έρχεσαι και λες πως στο e-care δεν έχεις δει αλλαγή και ρωτάς αν είναι πιθανό να σε αναβαθμίσουν και να μη φαίνεται; Περίμενε 2 μέρες ακόμα και μη γίνεσαι F5boy*, εφόσον έχεις πάρει ημερομηνία, συνήθως τότε που σου λένε ενεργοποιείται η τηλεφωνία, το internet μια-δυο μέρες μετά. :)

F5boys=τα παιδιά που είναι με το F5 (refresh) πάνω από τη σελίδα του router τους και καταγράφουν κάθε αλλαγή μΒ ή nbps - copyright Davout 2007 :p
F5flu=ενδημική ασθένεια στο adslgr.com, η νόσος των F5boys - copyright Davout 2007 :lol:

minovg
27-11-07, 20:47
F5boys=τα παιδιά που είναι με το F5 (refresh) πάνω από τη σελίδα του router τους και καταγράφουν κάθε αλλαγή μΒ ή nbps - copyright Davout 2007 :p
F5flu=ενδημική ασθένεια στο adslgr.com, η νόσος των F5boys - copyright Davout 2007 :lol:
:respekt::respekt::respekt::lol::lol::lol:

Spanos
27-11-07, 20:48
F5boys=τα παιδιά που είναι με το F5 (refresh) πάνω από τη σελίδα του router τους και καταγράφουν κάθε αλλαγή μΒ ή nbps - copyright Davout 2007 :p
F5flu=ενδημική ασθένεια στο adslgr.com, η νόσος των F5boys - copyright Davout 2007 :lol:

Θα μου επιτρέψεις να χρησιμοποιήσω τις συγκεκριμένες τεχνικές ορολογίες όπου χρειαστεί;

Φυσικά θα γινει αναφορά (courtesy Davout®) για τα πνευματικά δικαιώματα:worthy:

Davout
27-11-07, 20:52
Φυσικά, μια οικογένεια είμαστε όλοι εδώ. Συμπεριλαμβάνονται και αυτοί που postaroun αν και πόσες αποσυνδέσεις έφαγαν κάθε μισάωρο, για να μη νομίζει ότι θα μου τη γλιτώσει ο vaggos_fromhell μουαχαχαχαχαχα. :p :lol: :rofl:

vaggos_fromhell
27-11-07, 20:54
Φυσικά, μια οικογένεια είμαστε όλοι εδώ. Συμπεριλαμβάνονται και αυτοί που postaroun αν και πόσες αποσυνδέσεις έφαγαν κάθε μισάωρο, για να μη νομίζει ότι θα μου τη γλιτώσει ο vaggos_fromhell μουαχαχαχαχαχα. :p :lol: :rofl:

:lol::lol::lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl::rofl:

Spanos
28-11-07, 00:23
Φυσικά, μια οικογένεια είμαστε όλοι εδώ. Συμπεριλαμβάνονται και αυτοί που postaroun αν και πόσες αποσυνδέσεις έφαγαν κάθε μισάωρο, για να μη νομίζει ότι θα μου τη γλιτώσει ο vaggos_fromhell μουαχαχαχαχαχα. :p :lol: :rofl:


:lol::lol::lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl::rofl:


Υπάρχει πάντως ένα εκπληκτικό πρόσθετο για Firefox που κάνει refresh όποια σελίδα θές, ανάλογα με το χρονικό διάστημα που έχεις βάλει.

Το λένε ReloadEvery 2.0

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/115

:oneup:

vaggos_fromhell
28-11-07, 00:42
Υπάρχει πάντως ένα εκπληκτικό πρόσθετο για Firefox που κάνει refresh όποια σελίδα θές, ανάλογα με το χρονικό διάστημα που έχεις βάλει.

Το λένε ReloadEvery 2.0

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/115

:oneup:

thanks. That should do it.

antonis71
28-11-07, 02:26
Δηλαδή για να καταλάβω, δυο μέρες ΠΡΙΝ ενεργοποιηθείς, έρχεσαι και λες πως στο e-care δεν έχεις δει αλλαγή και ρωτάς αν είναι πιθανό να σε αναβαθμίσουν και να μη φαίνεται; Περίμενε 2 μέρες ακόμα και μη γίνεσαι F5boy*, εφόσον έχεις πάρει ημερομηνία, συνήθως τότε που σου λένε ενεργοποιείται η τηλεφωνία, το internet μια-δυο μέρες μετά. :)

F5boys=τα παιδιά που είναι με το F5 (refresh) πάνω από τη σελίδα του router τους και καταγράφουν κάθε αλλαγή μΒ ή nbps - copyright Davout 2007 :p
F5flu=ενδημική ασθένεια στο adslgr.com, η νόσος των F5boys - copyright Davout 2007 :lol:

Φίλε Davout:
έχω dsl της Τελλάς (2048/256) 2 χρόνια τώρα, άρα αναβάθμιση περιμένω λογικά όχι ενεργοποίηση, εκτός αν εννοείς ενεργοποίηση του zisto οπότε οκ, και ηλικιακά δεν μου μοιάζω με F5boys (αριστερά στο προφίλ έχει ηλικία...), εκτός και αν η ''πλάκα'' είναι τρόπος καλωσορίσματος των νέων (όχι ηλικιακά) χρηστών του forum.
Δεκτή η πλάκα βέβαια, και όντως με copyright σου κατωχυρώθηκαν αμέσως τα F5boys & F5flu.

Davout
28-11-07, 02:35
Έλα, φυσικά αστειεύομαι με τα F5κλπ και δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά (στο κάτω κάτω δεν έκανες κάτι τέτοιο), απλά βρήκα μια ευκαιρία να σχολιάζω καυστικά την υπερβολική στάση πολλών μελών να postaroun το καθετί ασήμαντο, θα το διαπιστώσεις και ο ίδιος. Σε σένα απλώς συνιστώ υπομονή τις 2 αυτές μερούλες, ελπίζω να μην προσβλήθηκες. :sorry:

Ναι, την ενεργοποίηση του Zisto λέω, όταν πάρεις ημερομηνία από Tellas (που τους τη δίνει ο ΟΤΕ), εκείνη τη μέρα (λογικά πρωί) θα δεις ότι η τηλεφωνία σου θα έχει περάσει σε Tellas (δοκίμασε να πάρεις το 1212 κι αν δουλεύει είσαι ok). Το internet να επιμείνεις να κάνεις δοκιμή την ίδια ή την επόμενη μέρα (αν σκοπεύεις να σε βοηθήσει τηλεφωνητής της Tellas δηλαδή), γιατί εμένα μου λέγαν "δε θα χει ενεργοποιηθεί ακόμα, θέλει 2-3 μέρες" και μόνο επειδή επέμεινα διαπίστωσα πως ήταν έτοιμο από την επομένη. Απ'όσα κατάλαβα για Zisto πας και όχι για Shared, γι'αυτό στα γραψα αυτά.

Ό,τι άλλο θες, εδώ είμαστε.

antonis71
28-11-07, 16:19
Έλα, φυσικά αστειεύομαι με τα F5κλπ και δεν αναφέρομαι σε σένα προσωπικά (στο κάτω κάτω δεν έκανες κάτι τέτοιο), απλά βρήκα μια ευκαιρία να σχολιάζω καυστικά την υπερβολική στάση πολλών μελών να postaroun το καθετί ασήμαντο, θα το διαπιστώσεις και ο ίδιος. Σε σένα απλώς συνιστώ υπομονή τις 2 αυτές μερούλες, ελπίζω να μην προσβλήθηκες. :sorry:

Ναι, την ενεργοποίηση του Zisto λέω, όταν πάρεις ημερομηνία από Tellas (που τους τη δίνει ο ΟΤΕ), εκείνη τη μέρα (λογικά πρωί) θα δεις ότι η τηλεφωνία σου θα έχει περάσει σε Tellas (δοκίμασε να πάρεις το 1212 κι αν δουλεύει είσαι ok). Το internet να επιμείνεις να κάνεις δοκιμή την ίδια ή την επόμενη μέρα (αν σκοπεύεις να σε βοηθήσει τηλεφωνητής της Tellas δηλαδή), γιατί εμένα μου λέγαν "δε θα χει ενεργοποιηθεί ακόμα, θέλει 2-3 μέρες" και μόνο επειδή επέμεινα διαπίστωσα πως ήταν έτοιμο από την επομένη. Απ'όσα κατάλαβα για Zisto πας και όχι για Shared, γι'αυτό στα γραψα αυτά.

Ό,τι άλλο θες, εδώ είμαστε.

Το κατάλαβα φίλε, έχω δεί το θέμα των αναβαθμισμένων και το τι γράφουν εκεί μέσα και όντως υπάρχουν πολλοί εκεί μέσα που θέλουν....:whip:
αύριο θα ξέρω και ενημερωτικά θα ποστάρω τι έγινε με την περίπτωση μου...
Ευχαριστώ για την βοήθεια, η οποία όπως έγραψα και στην αρχή είναι πάντα καλοδεχούμενη.
Αντώνης

@ ADSLgr.com All rights reserved.