PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Zisto και στο Βόλο



advantix
28-11-07, 18:20
Καταρχήν καλησπέρα σας, είδα ότι δεν υπήρχε κάτι ανάλογο για την πόλη μου και άνοιξα αυτό το θέμα.
με πήραν τηλέφωνο χτες από μια εταιρία της Tellas και μου είπαν ότι είναι έτοιμο το δίκτυο της Tellas στην πόλη του Βόλου και μου προσφέρουν τηλέφωνο και internet μέχρι 12mbps.
Εγώ είμαι στην Tellas εδώ και δύο χρόνια μέσο ΟΤΕ φυσικά και θέλω να φύγω από τα πάγια του ΟΤΕ που μου έρχονται κάθε 2μηνο 33-34 €
Εσείς τι λέτε να κάνω; Υπάρχει κανείς άλλος απο Βόλο που να τον έχουν ενημερώσει τηλεφωνικός;
Ευχαριστώ πολύ για της όποιες απαντήσεις σας.

Spanos
28-11-07, 18:47
Καλό θα ήταν να βάλεις το τηλέφωνο σου στο site της Tellas και να δείς αν έχει κάλυψη. Eγω όσα τηλέφωνα έβαλα απο Βόλο μου λέει οτι δεν υπάρχει κάλυψη.

Προφανώς σε πήρε κάποιος πωλητής για να σε κοροιδέψει και να σε βάλει στο Zisto με AΡΥΣ (1Mbps+Προεπιλογή φορέα) που έχει 38€ το μήνα.

http://www.tellas.gr/_data/pdf/tdgr2.pdf

Αυτοί σου λένε οτι σε καλύπτει η Tellas μέσο ΟΤΕ και η ταχύτητα σου θα είναι εώς 12Mbps δηλαδή 1Mbps. Παίζουν με τις λέξεις δηλαδή για να πουλήσουν.

Αν θες να κάνεις αίτηση θα κάνεις μόνος σου, όταν δείς απο το site της tellas οτι υπάρχει κάλυψη.

advantix
28-11-07, 20:38
Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της tellas για νέες συνδέσεις και μου είπανε ότι θα έχει κάλυψη στον Βόλο σε τρεις μήνες. Αν κάνω τώρα την αίτηση μου είπαν ότι θα μπω στο πρόγραμμα με 36€ και κάτι με 1mbps δλδ όπως είμαι τώρα απλά θα έχω δωρεάν αστικές υπεραστικές.
Τους είπα ότι δεν ενδιαφέρωμαι και ιδιαίτερα για τα δωρεάν τηλέφωνα, αλλά για το internet, οπότε αφού σε αυτό δεν αλλάζει τίποτα προς το παρών θα παραμείνω ως έχει.
Αλλά αυτό που λες Spanos είναι όντως παραπλανητικό να παίζουνε με της λέξεις για να κάνω νωρίτερα αίτηση χωρίς να κερδίζω ακομά κάτι.
Θα περιμένω να δω όπως είπες πότε θα βγάλει από το site της Tellas ότι καλύπτωμαι και μετά θα προχωρήσω.
Ευχαριστώ.

semola
27-01-08, 12:47
Απο το Σεπτέμβριο ,ακόμα περιμένουμε στο Βόλο.Τα πάγια του ΟΤΕ τρέχουν.Η forthnet εδώ και λίγες μέρες ,εντάξει!!Η TELLAS διορία 1 μήνα ακόμα!!!!!!!!!!!

hel
27-01-08, 22:02
Απο το Σεπτέμβριο ,ακόμα περιμένουμε στο Βόλο.Τα πάγια του ΟΤΕ τρέχουν.Η forthnet εδώ και λίγες μέρες ,εντάξει!!Η TELLAS διορία 1 μήνα ακόμα!!!!!!!!!!!

Ήρθε η forthnet στο Βόλο;

semola
28-01-08, 14:13
Ήρθε η forthnet στο Βόλο;
Ετσι λέει στο site της forthnet!

BELIS
28-01-08, 20:37
Ναι έχει έρθει η Forthnet στο Βόλο!!!Έβαλα το τηλ των γονιών μου και υπάρχει διαθεσιμότητα από το ιδιόκτητο!!!!

advantix
29-01-08, 19:29
Εγώ θα περιμένω αρκετό καιρό πρώτα και έπειτα θα πάρω την απόφαση γαι το αν θα πάω σε Full Tellas.
Μην κάνουμε βιαστικές κινήσεις και τραβάμε τα μαλλιά μας μετά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.