PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις για αγορά ondslkit 4mbps



alangr
29-11-07, 04:57
Πήρα απόφαση να δικόψω την forthnet και να βάλω ondslkit 4mbps. Έχω φοιτητικό στα 768 και λήγει στις 16 Δεκεμβρίου. Έκανα την αίτηση διακοπής ήδη έτσι ώστε να μην με χρεώσουν και άλλον μήνα σαν αορίστου, εφ'όσον δεν με πειράζει να μείνω λίγες μέρες χωρίς ίντερνετ αφού στις 17 Δεκεμβρίου φεύγω ταξιδάκι Γερμανία - Τσεχία (Vamos Aris) και γυρνάω στις 22. Βασικά ήθελα να βάλω κάποιον εναλλακτικό αλλά στην περιοχή μου συνεχώς αναβάλουν την ημερομηνία και δεν βλέπω να έρχετε κάποιος μέχρι τέλος Φεβρουαρίου. Έτσι αποφάσισα να βάλω Ondslkit 4mbps για τους εξής λόγους: 1)Ενεργοποιήτε γρήγορα, οπότε όταν γυρίσω από το ταξίδι θα έχω adsl 2) Έχει 6μηνη μόνο δέσμευση οπότε λογικά θα έχει έρθει κάποιος εναλλακτικός μέχρι τότε :hmm: 3)Στα πακέτα 4 και 8 mbps το wireless router (sagem 1500wg) είναι στην ουσία δωρεάν και 4) πολλοί σου δίνουν και δώρο μαζί π.χ. τα multirama έναν σκληρό 250gb

Έχω τις εξής απορίες:
1) Έχω isdn γραμμή με ρούτερ ασύρματο wag354g, γίνετε να πω στον πωλητή να μου δώσει το πακετάκι για pstn γραμμή και στην αίτηση να γράψει ότι έχω isdn; Αυτό γιατί θέλω ένα ρούτερ που να δουλεύει σε pstn γραμμές ώστε να το χρησιμοποιήσω όταν βάλω κάποιον εναλλακτικό. Έτσι κ αλλιώς έχω ρούτερ για isdn.
2) Τα πακέτα των 4mbps - 8mbps μπορώ να τα πάρω μόνο από oteshop; Αυτό γιατί κοίταξα σε sites άλλων καταστημάτων (πλαίσιο - multirama) και δεν υπάρχουν, έχει μόνο μέχρι 2mbps
3) Η γραμμή είναι στο όνομα του πατέρα μου, χρειάζομαι εξουσιοδότηση επικυρωμένη; Όταν είχα βάλει forthnet δεν μου είχαν ζητήσει πάντως
4) Άκουσα κάτι φήμες ότι από 16 Δεκεμβρίου θα μειωθούν οι τιμές του ΟΤΕ ξέρετε τίποτα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.