PDA

Επιστροφή στο Forum : Welcome Screen for my WAN



JEAN
29-11-07, 12:39
Καλημερα...
Εχω ενα δικτυο που αποτελειται απο ενα Sagem Fast 1500WG, 2 PC, 1 PDA και ενα πολυμηχανημα.Θελω λοιπον να αφησω την προσβαση στο ασυρματο δικτυο ανοιχτη σε αλλους χρηστες ετσι ωστε να μπορουν να μπουν στο Ιντερνετ.Απ' την αλλη ομως θα ηθελα να βρω καποιο προγραμμα (δεν ξερω και αν γινεται με καποια απλη ρυθμιση) ωστε οσοι μπαινουν στο δικτυο μου να βλεπουν καποια welcome screen (σαν ιστοσελιδα η κατι τετοιο,αναλογη με αυτη που εχει το modem οταν μπαινεις μεσα) που να τους καλωσοριζει στο δικτυο και να τους εξηγει οτι δεν ειναι για ξεσκισμα αλλα για απλη περιηγηση στο ιντερνετ.Το εχω δει να γινεται και το ειχε κανει ενας γνωστος μου σε debian αλλα σε windows δεν ξερω τι γινεται.
Και ενα 2ο θεματακι ειναι να βρω ενα προγραμμα που να βλεπει ποσο bandwith παιρνουν αυτοι οι χρηστες

Ξερω οτι οι περισσοτεροι δεν καταλαβαινεται γιατι θελω να το κανω αυτο.Θα σας πω πολυ απλα οτι γενικα ειμαι υπερ του ελευθερου Ιντερνετ, αλλα και επειδη για πολυ καιρο και εγω χρησιμοποιουσα ελευθερα το ιντερνετ καποιων που δε ηξεραν πως να το κλειδωσουν :oops:

JEAN
01-12-07, 09:42
Τελικα κανενας δεν μου απαντησε...Αλλα δεν πειραζει γιατι βρηκα λυση μονος μου.
Ευχαριστω παντως.

GnF
01-12-07, 18:59
Τελικα κανενας δεν μου απαντησε...Αλλα δεν πειραζει γιατι βρηκα λυση μονος μου.
Ευχαριστω παντως.

υπάρχει περίπτωση να μάθουμε με ποιό τρόπο το έκανες αυτό? Ενδειαφέρει εμένα και ίσως και άλλους.
Ευχαριστώ.

JEAN
03-12-07, 17:50
Φυσικα και μπορειται να μαθετε πως το εκανα.Βρηκα ενα προγραμματακι που ουσιαστικα κανει server το pc μου.Ονομαζεται 2hotspot και ειναι freeware.
Ο καθε χρηστης μπορει να μπει στο δικτυο κανοντας ενα απλα signup.Γενικα ειναι πολυ ευκολο στην χρηση του και μπορεις να κανεις πολυ ευκολα το σπιτι σου hotspot.:oneup:
Το μονο προβλημα το οποιο και δεν εχω λυσει ακομα ειναι οτι το δικτυο μου δεν μπορει να ανταλλαξει αρχεια ουτε μεταξυ των δικων μου υπολογιστων.Θα το ψαξω ομως μπας και βρω λυση.

Για οποιαδηποτε απορια απλα ρωτηστε με. ;)

GnF
03-12-07, 17:56
Φυσικα και μπορειται να μαθετε πως το εκανα.Βρηκα ενα προγραμματακι που ουσιαστικα κανει server το pc μου.Ονομαζεται 2hotspot και ειναι freeware.
Ο καθε χρηστης μπορει να μπει στο δικτυο κανοντας ενα απλα signup.Γενικα ειναι πολυ ευκολο στην χρηση του και μπορεις να κανεις πολυ ευκολα το σπιτι σου hotspot.:oneup:
Το μονο προβλημα το οποιο και δεν εχω λυσει ακομα ειναι οτι το δικτυο μου δεν μπορει να ανταλλαξει αρχεια ουτε μεταξυ των δικων μου υπολογιστων.Θα το ψαξω ομως μπας και βρω λυση.

Για οποιαδηποτε απορια απλα ρωτηστε με. ;)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

@ ADSLgr.com All rights reserved.