PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληρώνω για να ακούω διαφημίσεις...



dipa57
29-11-07, 19:01
Θεωρώ αδιανόητο να πληρώνω την κλήση στην ΤΥ μιας εταιρίας.

Ακόμα πιο αδιανόητο να χρεώνομαι την 10λεπτη και πλέον αναμονή. (Τουλάχιστον να πληρώνω ΜΟΝΟ όση ώρα απασχολώ τον υπάλληλο).

Αυτό όμως που δεν ανέχομαι με τίποτα είναι να πληρώνω για να ακούω διαφημίσεις ΠΡΙΝ καν' αρχίσει το ηχογραφημένο μήνυμα να λέει το μενού (π.χ. πατήστε 1 για νέα σύνδεση κ.τ.λ.)


Ακούει η ΕΕΤΤ;
Υπάρχει ΕΕΤΤ;

jacobgr
29-11-07, 19:06
Για την ΗΟΛ γιατί να πληρώνεις ?? καλείς 80040013844 χωρίς χρέωση.

........Auto merged post: jacobgr added 1 Minutes and 31 Seconds later........

Απλά πρεπει να προμηθευτείς τηλέφωνο (αν δεν έχεις) με ανοιχτή ακρόαση... και το αφήνεις... αυτοι χρεωνονται.... στην 1 ώρα συνηθως απαντούν χαχαχα

dipa57
29-11-07, 19:07
Για την ΗΟΛ γιατί να πληρώνεις ?? καλείς 80040013844 χωρίς χρέωση.


Πήρα για να μάθω για την πορεία της αίτησής μου για 2play

apneagr
29-11-07, 19:14
Πήρα για να μάθω για την πορεία της αίτησής μου για 2play

wellcome to the club:sorry:

nmavro73
29-11-07, 20:16
Ναι όντως είναι απαράδεκτο να σε υποχρεώνουν να ακούσεις το διαφημιστικό ΠΡΙΝ κάν σε βάλουν στην αναμονή για να μιλήσεις.Και ειδικά εκείνο με τη μετακόμισή τους στα νέα γραφεία...Να μην πω τώρα που το γράφουμε..:rofl:

ADAMOC
30-11-07, 16:10
Αγαπητοί φίλοι γεια σας, Έκανα αίτηση στην HOL στις 19/7/2007 και από τις 20/8 που μου είχε οριστεί ημερομηνία ενεργοποίησης περιμένωωωω!!!!!. Όταν τους πάρω τηλ. Μου λένε συνεχώς ότι σε δέκα ημέρες θα γίνει η σύνδεση. (Έχω σύνδεση adsl hol εδώ και τρία χρόνια). Είμαι και εγώ στην αναμονή μέχρι και μια ώρα. Είναι αδιανόητο ο διαφημιζόμενος να εισπράττει χρήματα με το ζόρι από τον πελάτη. Τον υποχρεώνει να ακούει την διαφήμισή του και να τον χρεώνει από πάνω. Η hol πρέπει να έχει πρόβλημα οικονομικό και βρήκε ένα απατεωνίστικο τρόπο να μας κλέβει χωρίς να μας παρέχει καμία υπηρεσία εκτός της συντροφιάς που κρατάει η κοπέλα διαβάζοντάς μας διαφημιστικά μηνύματα.
Πρέπει να απευθυνθούμε στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών.

angerman
01-12-07, 02:18
Είμαι καινούργιος στο adslgr.com και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που σας βρήκα και ειδικά που βρήκα τόσα πολλά threads για την Hell(as) On Line.

Μέχρι πρόσφατα ένιωθα παρακατιανός, ένας ασήμαντος πελάτης τους που τον κορόιδευαν, τον αγνοούσαν, τον ενέπαιζαν και τον περιγελούσαν.
Όμως, αλίμονο, μετά από όσα διάβασα εδώ νιώθω διαφορετικά!!!
Νιώθω πολύ τυχερός!!!!
Γιατί;
Διότι εμένα όταν τους παίρνω τηλέφωνο τσακίζονται και βγαίνουν στην γραμμή σε 40-45 λεπτά μέσο όρο αναμονής ενώ σ' εσάς σε 1 ώρα απ' ότι διαβάζω.

Την αναβάθμισή μου στο ιδιόκτητό τους μου την πέρασαν σε 1 μήνα και 5 ημέρες ενώ ανάμεσά σας υπάρχουν πολλοί που περιμένουν και πάνω από 2 μήνες.

Οι ταχύτητές μου στην 4mbits είναι 100-150kb/sec (όπως δλδ όταν είχα 1mbs ταχύτητα) ενώ πολλοί από εσάς σέρνεστε ακόμη χειρότερα.

Για 10 μέρες μου έδωσαν απίστευτες ταχύτητες έως και 1300kb/sec πριν με ρίξουν στα 25-100-150 kb/sec ή μου κόψουν την σύνδεση εντελώς (ανάλογα που κόβονται τα καλώδιά τους από εργολάβους) ενώ εσείς δεν γνωρίσατε ποτέ τη μοναδική 10ήμερη εμπειρία τόσο υψηλών ταχυτήτων.

Όταν στέλνω παράπονο μέσω e-mail μου απαντούν με σωρεία e-mails που εξηγούν λεπτομερώς ότι ανέθεσαν την υπόθεσή μου σε μηχανικό, ακόμη κι αν απλώς τους γράφω "μαμιέστε ρε", ενώ πολλούς από εσάς δεν μπαίνουν κάν στον κόπο να σας απαντήσουν και σας αγνοούν.

Κατόπιν όλων αυτών μάλλον σας λυπάμαι διότι υποθέτω ότι με τα μειωμένα προνόμια που σας έχουν μάλλον χάνετε και τη μοναδική εμπειρία να λαμβάνετε το άκρως διαφωτιστικό και κατατοπιστικό e-mail που μου στέλνουν κάθε 5-10 μέρες με το οποίο με προειδοποιούν να προσέχω τους κακόβουλους dialers του internet καθώς επίσης και να τρώω όλο το φαί μου και να μην βγαίνω έξω στο κρύο χωρίς κασκόλ για να μην αρρωστήσω και με χάσουν από πελάτη.

Ε, λοιπόν...πρέπει να ομολογήσω ότι με έχουν στα ώπα-ώπα.
Να ζηλεύετε ρε.

asgan
01-12-07, 02:30
@angerman

Κορυφαίο post!

grsaint13
01-12-07, 14:33
Είμαι καινούργιος στο adslgr.com και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που σας βρήκα και ειδικά που βρήκα τόσα πολλά threads για την Hell(as) On Line.

Μέχρι πρόσφατα ένιωθα παρακατιανός, ένας ασήμαντος πελάτης τους που τον κορόιδευαν, τον αγνοούσαν, τον ενέπαιζαν και τον περιγελούσαν.
Όμως, αλίμονο, μετά από όσα διάβασα εδώ νιώθω διαφορετικά!!!
Νιώθω πολύ τυχερός!!!!
Γιατί;
Διότι εμένα όταν τους παίρνω τηλέφωνο τσακίζονται και βγαίνουν στην γραμμή σε 40-45 λεπτά μέσο όρο αναμονής ενώ σ' εσάς σε 1 ώρα απ' ότι διαβάζω.

Την αναβάθμισή μου στο ιδιόκτητό τους μου την πέρασαν σε 1 μήνα και 5 ημέρες ενώ ανάμεσά σας υπάρχουν πολλοί που περιμένουν και πάνω από 2 μήνες.

Οι ταχύτητές μου στην 4mbits είναι 100-150kb/sec (όπως δλδ όταν είχα 1mbs ταχύτητα) ενώ πολλοί από εσάς σέρνεστε ακόμη χειρότερα.

Για 10 μέρες μου έδωσαν απίστευτες ταχύτητες έως και 1300kb/sec πριν με ρίξουν στα 25-100-150 kb/sec ή μου κόψουν την σύνδεση εντελώς (ανάλογα που κόβονται τα καλώδιά τους από εργολάβους) ενώ εσείς δεν γνωρίσατε ποτέ τη μοναδική 10ήμερη εμπειρία τόσο υψηλών ταχυτήτων.

Όταν στέλνω παράπονο μέσω e-mail μου απαντούν με σωρεία e-mails που εξηγούν λεπτομερώς ότι ανέθεσαν την υπόθεσή μου σε μηχανικό, ακόμη κι αν απλώς τους γράφω "μαμιέστε ρε", ενώ πολλούς από εσάς δεν μπαίνουν κάν στον κόπο να σας απαντήσουν και σας αγνοούν.

Κατόπιν όλων αυτών μάλλον σας λυπάμαι διότι υποθέτω ότι με τα μειωμένα προνόμια που σας έχουν μάλλον χάνετε και τη μοναδική εμπειρία να λαμβάνετε το άκρως διαφωτιστικό και κατατοπιστικό e-mail που μου στέλνουν κάθε 5-10 μέρες με το οποίο με προειδοποιούν να προσέχω τους κακόβουλους dialers του internet καθώς επίσης και να τρώω όλο το φαί μου και να μην βγαίνω έξω στο κρύο χωρίς κασκόλ για να μην αρρωστήσω και με χάσουν από πελάτη.

Ε, λοιπόν...πρέπει να ομολογήσω ότι με έχουν στα ώπα-ώπα.
Να ζηλεύετε ρε.


@angerman

Κορυφαίο post!

Δυστυχώς,όμως,είναι η θλιβερή πραγματικότητα...:down:

iced
02-12-07, 15:56
Εγω σε μια εβδομαδα ημουν ετοιμος με το dsl2(24M). Το θεμα ειναι οι ταχυτητες. Για 5μερες συγχρονιζα στα 7,8Μ (Λογικο λογω αποστασης) και απο χθες παει με δυσκολια στα 4,2Μ

dipa57
02-12-07, 21:21
Είμαι καινούργιος στο adslgr.com και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που σας βρήκα και ειδικά που βρήκα τόσα πολλά threads για την Hell(as) On Line.

Μέχρι πρόσφατα ένιωθα παρακατιανός, ένας ασήμαντος πελάτης τους που τον κορόιδευαν, τον αγνοούσαν, τον ενέπαιζαν και τον περιγελούσαν.
Όμως, αλίμονο, μετά από όσα διάβασα εδώ νιώθω διαφορετικά!!!
Νιώθω πολύ τυχερός!!!!
Γιατί;
Διότι εμένα όταν τους παίρνω τηλέφωνο τσακίζονται και βγαίνουν στην γραμμή σε 40-45 λεπτά μέσο όρο αναμονής ενώ σ' εσάς σε 1 ώρα απ' ότι διαβάζω.

Την αναβάθμισή μου στο ιδιόκτητό τους μου την πέρασαν σε 1 μήνα και 5 ημέρες ενώ ανάμεσά σας υπάρχουν πολλοί που περιμένουν και πάνω από 2 μήνες.

Οι ταχύτητές μου στην 4mbits είναι 100-150kb/sec (όπως δλδ όταν είχα 1mbs ταχύτητα) ενώ πολλοί από εσάς σέρνεστε ακόμη χειρότερα.

Για 10 μέρες μου έδωσαν απίστευτες ταχύτητες έως και 1300kb/sec πριν με ρίξουν στα 25-100-150 kb/sec ή μου κόψουν την σύνδεση εντελώς (ανάλογα που κόβονται τα καλώδιά τους από εργολάβους) ενώ εσείς δεν γνωρίσατε ποτέ τη μοναδική 10ήμερη εμπειρία τόσο υψηλών ταχυτήτων.

Όταν στέλνω παράπονο μέσω e-mail μου απαντούν με σωρεία e-mails που εξηγούν λεπτομερώς ότι ανέθεσαν την υπόθεσή μου σε μηχανικό, ακόμη κι αν απλώς τους γράφω "μαμιέστε ρε", ενώ πολλούς από εσάς δεν μπαίνουν κάν στον κόπο να σας απαντήσουν και σας αγνοούν.

Κατόπιν όλων αυτών μάλλον σας λυπάμαι διότι υποθέτω ότι με τα μειωμένα προνόμια που σας έχουν μάλλον χάνετε και τη μοναδική εμπειρία να λαμβάνετε το άκρως διαφωτιστικό και κατατοπιστικό e-mail που μου στέλνουν κάθε 5-10 μέρες με το οποίο με προειδοποιούν να προσέχω τους κακόβουλους dialers του internet καθώς επίσης και να τρώω όλο το φαί μου και να μην βγαίνω έξω στο κρύο χωρίς κασκόλ για να μην αρρωστήσω και με χάσουν από πελάτη.

Ε, λοιπόν...πρέπει να ομολογήσω ότι με έχουν στα ώπα-ώπα.
Να ζηλεύετε ρε.

:clap: :clap: :clap: :clap:
Καταπληκτικός
(Τουλάχιστον να γελάμε και λίγο με τα χάλια μας)

@ ADSLgr.com All rights reserved.