PDA

Επιστροφή στο Forum : πως μπλοκαρω το fp.pc-internet.com?



mortisia
29-11-07, 22:42
Υπαρχει καποιος που ξερει πως θα μπλοκαρω το fp.pc-internet.com?
αυτο ειναι ενα pop up το οποιο εχει εγκατασταθει στο pc μου και δεν ξερω τι να κανω.
με το που μπαινω στο internet καθε τρεις και λιγο μου ανοιγει αυτο το site και μου λεει οτι ο υπολογιστης μου κινδυνευει και να πατησω ok για να τον σκαναρει.εγω το κλεινω και αυτο μετα απο λιγο ξαναεμφανιζεται. κατι πολυ επικινδυνο μου μυριζεται....
ξερει κανεις περι τινος προκειται?

papdoux
29-11-07, 22:53
τα παραθυρα εχεις;

αν ναι τοτε πας στο control panel--> performance & maintenance--> administrative tools-->services κανεις disable το messenger.

Επισης, βαζεις το spy-bot, adware και οτι αλλο προγραμμα εχεις για malware και κανεις ενα scan.

Dr.CHaNaS
30-11-07, 00:34
Κατεβασε το Spybot S&D απο εδω http://www.safer-networking.org/ και βαλτο να σου κανει μια εκκαθαριση.
Και καλο θα ηταν να αλλαξεις browser...

kontras
30-11-07, 00:43
τα παραθυρα εχεις;

αν ναι τοτε πας στο control panel--> performance & maintenance--> administrative tools-->services κανεις disable το messenger.

Επισης, βαζεις το spy-bot, adware και οτι αλλο προγραμμα εχεις για malware και κανεις ενα scan.

σε περίιπτωση όμως που λειτουργουμε τον messenger δεν θα υπάρχει πρόβλημα όταν το κάνουμε disable

nnn
30-11-07, 00:47
Άλλο το messenger service και άλλο ο messenger.

mortisia
30-11-07, 01:38
Σας εχαριστω παρα πολυ ολους.κατεβασα το Spybot S&D και μου βρηκε της Παναγιας τα ματια απο trojan.το προβλημα λυθηκε.Τι browser να βαλω?εχω Internet Explorer 7

ZORO
30-11-07, 09:47
Σας εχαριστω παρα πολυ ολους.κατεβασα το Spybot S&D και μου βρηκε της Παναγιας τα ματια απο trojan.το προβλημα λυθηκε.Τι browser να βαλω?εχω Internet Explorer 7
firefox ή opera.

kontras
30-11-07, 14:41
τα παραθυρα εχεις;

αν ναι τοτε πας στο control panel--> performance & maintenance--> administrative tools-->services κανεις disable το messenger.

Επισης, βαζεις το spy-bot, adware και οτι αλλο προγραμμα εχεις για malware και κανεις ενα scan.

Στα ελληνικά πως λέγεται μπήκα αλλα δεν το βρίσκω

ZORO
01-12-07, 09:42
Στα ελληνικά πως λέγεται μπήκα αλλα δεν το βρίσκω
Υπηρεσία μηνυμάτων

kontras
11-12-07, 15:40
Ρε παιδιά το έκανα disable αλλά συνεχίζει...Μπορώ να πω ότι τώρα είναι πιο συχνά από παλιότερα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.