PDA

Επιστροφή στο Forum : Μείωση της τιμής ή αύξηση του upload?



tolis_01
30-11-07, 00:30
Τι θα προτιμούσατε (για χριστουγεννιάτικο δώρο) από την forthnet?
Μείωση της τιμής? (στα επίπεδα τον 30 και 32 ευρώ των tellas και on telecoms αντίστοιχα)
Ή αύξηση του upload? (στο 1Mbit)
Διαλέχτε μόνο ένα απ'τα δύο ;)

psytransas
30-11-07, 01:49
Upload στο λαο !!! :twisted::worthy:

Γιατι με 512...:wounded:

tg_gr
30-11-07, 02:00
Εγω λέω τιμή. Να κατέβει τουλάχιστον 10€.

gvouke
30-11-07, 02:08
Εδώ δεν μπορούν να δώσουν αυτά που υπόσχονται τώρα...

Θα δώσουν και 1Μbit????

Τι να το κάνω που συνέχεια με πετάει έξω???? :twisted:

Μειώστε ρε τις τιμές!!!!!!:respekt:

Deadpool80
30-11-07, 02:34
One point for upload...και να κατεβάσει την τιμή μάλλον για κάνα 5ευρω το κόβω οπότε καλύτερα μια αύξηση στο upload για την ώρα please και γρήγορα :twisted:

Lord_British
30-11-07, 02:40
Εγω ψηφισα Upload μιας και οι γραμμες που αγοραζουν οι εταιριες ειναι συμμετρικες και δε θα υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα ταχυτητων για 512kbit.Μια μειωση τιμης 3-4 ευρω(παραπανω αποκλειεται) δε θα αλλαξει ουσιαστικα ΤΙΠΟΤΑ.

Φιλικα

Avvocato
30-11-07, 03:15
αν ανεβαζε το upload στο 1 ή και παραπανω εγω θα εκανα αιτηση αυριο το πρωι

hel
30-11-07, 05:59
Λέω αυτό που θα γίνει σίγουρα γιατί δεν κοστίζει δηλαδή αύξηση upload.

VGP23
30-11-07, 07:33
Εννοειται upload :clap: Αντε γιατι μασς έχει γονατίσει το p2p:sorry: Κατεβάζουμε σφαίρα και μέχρι να δόσουμε πίσω το αρχείο...:down: Ούτε δόσεις τραπεζικού δανειου να ήταν :p

JULIANIK
30-11-07, 11:58
Δεν εχω κοιταξει τις προσφορες αλλων παροχων προσφατα,
αλλα οπως διαβαζω -και αν ισχυει-
η φορθνετ ειναι και ακριβοτερη και δινει λιγοτερο upload.
(αφηνω απ'εξω οτι τα 24Mbit που διαφημιζει ειναι ουσιαστικα 16, με τα ζορια 17 σε ελαχιστους)

Αν ισχυει λοιπον αυτο,
δινοντας ενα απο τα δυο
στα οποια υπολειπεται του ανταγωνισμου,
το μονο που θα καταφερει ειναι να δειξει την αδυναμια της να ακολουθησει την αγορα,
θεωροντας "δεμενους γαιδαρους" τους ισχυοντες πελατες της,
και ελπιζοντας σε ανενημερωτους νεους πελατες.

Οτιδηποτε λιγοτερο απο αυξηση του upload και μειωση της τιμης
-εστω και με καθυστερηση-
ειναι απαραδεκτο.

Οπως επισης και το ψευτοδιλημμα "το ενα, ή το αλλο?"
το οποιο προετοιμαζει ουσιαστικα το εδαφος, για να μας πουν αυριο, "ε, αυτο ζηταγατε αυτο πηρατε..."
το οποιο φυσικα ειναι το upload, και ουσιαστικα δεν εχει και κανενα ιδιαιτερο οικονομικο κοστος.

Τοσο μειωμενων απαιτησεων και προσδοκιων εχουμε γινει?
Για να γινω επικαιρος,
θα απαντουσατε σε poll με ερωτηση "θελετε απο τις κρατησεις που σας γινονται, συνταξη ή ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη?"
:hmm:

Batigoal
30-11-07, 12:04
Οτιδηποτε λιγοτερο απο αυξηση του upload και μειωση της τιμης
-εστω και με καθυστερηση-
ειναι απαραδεκτο.


+1 Και μάλιστα άμεσα και όχι σε 6μήνες...

Soumaxeridis
30-11-07, 12:21
Οτιδηποτε λιγοτερο απο αυξηση του upload και μειωση της τιμης
-εστω και με καθυστερηση-
ειναι απαραδεκτο.


:oneup:
Αυτό ακριβώς!!!

andreasp
30-11-07, 12:24
Τίποτα απο τα δύο!
Οργάνωση του λογιστήριου τους, καλύτερη μηχανογράφιση, οργάνωση της εξυπηρέτησης πελατών τους, οργάνωση της τεχνικής εξυπηρέτησης.
Αυτά θα έπρεπε να μας νοιάζουν, και οχι τα 512 παραπανω upload.

euri
30-11-07, 12:26
Μείωση τιμής.

Με τη μείωση των τιμών το broadband Internet θα γίνει πιο προσιτό σε περισσότερο κόσμο. Θα αυξηθεί περισσότερο ο διείσδυση, κι αυτό θα επιφέρει μεσοπρόθεσμα κι άλλη μείωση τιμών. Εξάλλου, το μεγάλο upload δεν αφορά στην πλειοψηφία των συνδρομητών, αλλά στη μειοψηφία.

kal1mera
30-11-07, 12:42
Εννοειται αυξηση του upload.

petrogazz
30-11-07, 12:43
Upload βέβαια γιατί αν πέσει η τιμή θα μαζευτούν και άλλοι πεινασμένοι.

ThReSh
30-11-07, 13:06
upload ofc...

RASTAVIPER
30-11-07, 13:22
Μείωση τιμής.

Με τη μείωση των τιμών το broadband Internet θα γίνει πιο προσιτό σε περισσότερο κόσμο. Θα αυξηθεί περισσότερο ο διείσδυση, κι αυτό θα επιφέρει μεσοπρόθεσμα κι άλλη μείωση τιμών. Εξάλλου, το μεγάλο upload δεν αφορά στην πλειοψηφία των συνδρομητών, αλλά στη μειοψηφία.

Δηλαδή θες να μου πεις τώρα ότι όποιος δεν παίρνει το 2play είναι λόγω της ακριβής τιμής του??
Δε νομίζω από αυτούς που λες ότι περιμένουν τη χαμηλώτερη τιμή να δίνει κανείς λιγότερα χρήματα στον ΟΤΕ που βρίσκονται τώρα.
Αν δεν έχουν μπει, θα είναι για άλλο θέμα, όπως μη υποστήριξη από το δίκτυο του ISP ή άλλοι λόγοι.

Οπότε και γω καθαρά UPLOAD προτείνω να δώσουν και ας μείνει η τιμή όπως έχει.

cisco_robot
30-11-07, 13:22
ΣΩΣΤΟΣ Ο petrogazz!!!ΑΝ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ UPLOAD Κ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΘΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΑΚΕΤΟ 3-PLAY... KAI ΘA ΔAΓKΩΣOYME TA @@ ΜΑΣ MOY ΦAINETE....

euri
30-11-07, 13:36
Δηλαδή θες να μου πεις τώρα ότι όποιος δεν παίρνει το 2play είναι λόγω της ακριβής τιμής του??
Δε νομίζω από αυτούς που λες ότι περιμένουν τη χαμηλώτερη τιμή να δίνει κανείς λιγότερα χρήματα στον ΟΤΕ που βρίσκονται τώρα.
Αν δεν έχουν μπει, θα είναι για άλλο θέμα, όπως μη υποστήριξη από το δίκτυο του ISP ή άλλοι λόγοι.

Οπότε και γω καθαρά UPLOAD προτείνω να δώσουν και ας μείνει η τιμή όπως έχει.

Όσο φτηνότερα τόσο περισσότερο κόσμο θα προσελκύει. Και φυσικά δεν ισχύει μόνο για τη Forthnet, αλλά για όλους τους παρόχους.

Εξάλλου, με την ίδια λογική, όσοι δεν έχουν πάρει μέχρι τώρα 2Play είναι επειδή έχει μόνο 512 kbps στο upload;

Επίσης, πέρα από το 2Play υπάρχουν το Soho, αλλά και το Shared LLU.

Soumaxeridis
30-11-07, 13:46
Εγώ πάντως πιστεύω ότι η Forthnet περιμένει να ρίξουν όλοι οι άλλοι τα χαρτιά τους για τις γιορτές, και στο τέλος να κάνει την καλύτερη ή έστω ανταγωνιστική προσφορά. :cool:

aBrakataBRA
30-11-07, 18:59
Οτιδηποτε λιγοτερο απο αυξηση του upload και μειωση της τιμης
-εστω και με καθυστερηση-
ειναι απαραδεκτο


+1 και απο εμενα.Αν και δεν πιστευω οτι 8α το κανουν.Μονο το upload θα ανεβασουν σε πρωτη φαση που δεν τους κοστιζει.Μου δινει την εντπωση μιζεριας στην πολιτικη των πωλησεων της, οποτε το πιθανοτερο ειναι να αρχισει να ριχνει τις τιμες λιγες μερες πριν ληξουν τα πρωτα συμβολαια για να δελεασουν τους συνδρομητες ωστε να μην αλλαξουν παροχο.

Jazzer
30-11-07, 19:33
Upload στο 1 mbps. Εννοείται βέβαια ότι η Fothnet πρέπει κατεπειγόντως να αλλάξει και πολλά άλλα πράγματα που έχουν πολυσυζητηθεί.

xolloth
30-11-07, 19:45
upload και Αγιοs ο Θεοs.
και επειδη ειναι γατονια εκει στην φορθνετ,δεν θα διπλασσιασουν το upload,αλλα θα το αφησουν ελευθερο οσο παει η γραμμη του καθενοs.
ετσι δεν κανανε και με το downstream,γιατι να μην το κανουν και με το upload για να ξεχωρισουν απο τουs αλλουs;

lewton
30-11-07, 22:01
Το πιο σίγουρο είναι οι δωρεάν κλήσεις προς σταθερά εξωτερικού.

ThReSh
30-11-07, 22:04
ισχύουν από αύριο από ότι διάβασα...σε 24 χώρες παρακαλώ plus σε κινητά ΗΠΑ και Καναδά :)

lewton
30-11-07, 22:07
Θα έχει μέσα και χώρες που δεν καλύπτουν οι On, Net One. :)
Ξυπνάει ο ανταγωνισμός. :oneup:

ThReSh
30-11-07, 22:12
Ελλάδα, Αγγλία, Αυστραλία, Αυστρία, Βέλγιο, Βραζιλία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Ελβετία, Η.Π.Α (και κινητά), Ιαπωνία, Ισπανία, Ιρλανδία Ιταλία, Καναδά (και κινητά), Κύπρο, Νορβηγία, Νότια Αφρική, Ολλανδία, Περού, Ρωσία, Σιγκαπούρη, Σουηδία και Χονγκ Κόνγκ

καθόλου άσχημα :d

mpotsos
30-11-07, 22:13
να πεσει λιγο η τιμη,διοτι με αυτα που παρεχει + αναξιοπιστια++++++,μας παιρνει πολλα

lewton
30-11-07, 22:17
Ελλάδα, Αγγλία, Αυστραλία, Αυστρία, Βέλγιο, Βραζιλία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Ελβετία, Η.Π.Α (και κινητά), Ιαπωνία, Ισπανία, Ιρλανδία Ιταλία, Καναδά (και κινητά), Κύπρο, Νορβηγία, Νότια Αφρική, Ολλανδία, Περού, Ρωσία, Σιγκαπούρη, Σουηδία και Χονγκ Κόνγκ

καθόλου άσχημα :d
Άραγε να πιάνει και Αλάσκα, Χαβάη, Κανάριες Νήσους;

mpoukomass
30-11-07, 22:39
Κανονικα θα πρεπε και τα δυο.αλλα σιγουρα αυτο που προεχει ειναι η μειωση τιμης,αλλαωστε αυτο κανει και το πακετο πιο ανταγωνιστικο,το up παρολο που και εγω χρησιμοποιω p2p δεν μου φαινεται και τοσο τραγικο.

stayros32001
30-11-07, 22:42
35 παγιο και 1Mbit! για να μπει ξανα στο παιχνιδι! εχουν φιγει πολλοι για hol!

lonegath
30-11-07, 23:30
αυξηση του upload και απο εμενα..αλλα θα προτιμουσα και καλυτερες ταχυτητες:)

speedster
30-11-07, 23:55
Επειδή εδώ που μένω με το 24 μπουρί, συγχρονίζω στα 1,5 δεν με νοιάζει το upload.. επομένως, μείωση τιμής...

Shade
01-12-07, 01:02
Εγω μειωση τιμης....

Και ενεργοποιηση της γραμμης μου plzzz

petrogazz
01-12-07, 01:11
Άραγε να πιάνει και Αλάσκα, Χαβάη, Κανάριες Νήσους;
Αλάσκα και Χαβάη είναι στη ζώνη 1 http://www.forthnet.gr/media/double_play/applications_2play/pricelist%202play_110107.pdf

Gordito
01-12-07, 01:50
Τίποτα απο τα δύο!
Οργάνωση του λογιστήριου τους, καλύτερη μηχανογράφιση, οργάνωση της εξυπηρέτησης πελατών τους, οργάνωση της τεχνικής εξυπηρέτησης.
Αυτά θα έπρεπε να μας νοιάζουν, και οχι τα 512 παραπανω upload.
+1000
Aσε τους αλλους να ψαχνουν τιμή ή ταχυτητα.....

ardi21
01-12-07, 03:37
Τίποτα απο τα δύο!
Οργάνωση του λογιστήριου τους, καλύτερη μηχανογράφιση, οργάνωση της εξυπηρέτησης πελατών τους, οργάνωση της τεχνικής εξυπηρέτησης.
Αυτά θα έπρεπε να μας νοιάζουν, και οχι τα 512 παραπανω upload.

Καλα σε αυτο συμφωνουμε ολοι και εχουν γινει απειρες συζητησεις/παραπονα κτλ. Αλλα μιλαμε για πραγματα που γινονται αμεσα και με ενα κλικ που λεει ο λογος...

Εγω στο Soho μπηκα και θα πληρωνω 25 τον μηνα, ποσο ποιο κατω να παει?:cool:

Οποτε ψηφιζω με χερια και με ποδια upload:worthy:

Antonis21
01-12-07, 04:07
ΣΩΣΤΟΣ Ο petrogazz!!!ΑΝ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ UPLOAD Κ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΘΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΑΚΕΤΟ 3-PLAY... KAI ΘA ΔAΓKΩΣOYME TA @@ ΜΑΣ MOY ΦAINETE....

Nα εισαι σιγουρος οτι θα το ριξουνε..
Απλα οι ημερομηνιες παιζουνε..
Και εγω προτιμω upload!

Lord_British
01-12-07, 04:56
Παντως στο .pdf του νεου πακετου δε λεει κατι για το upload....

Ελπιζω να μην το εχουν "ξεχασει"...

Φιλικα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.