PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ το μεγαλείο σου



Σελίδες : [1] 2 3

sirkonsta
30-11-07, 02:40
ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΝΕΤΟΝΕ (σε γραμμή την οποία μολις είχε βαλει ο ΟΤΕ)

Εχθες με πηρε μια κοπέλλα από τον ΟΤΕ για με ρωτησει αν θα ήθελα και DSL στην νέα μου γραμμή. Της ενημέρωσα πως έχω ήδη κάνει αίτηση μεταφοράς στην ΝΕΤΟΝΕ και ο :worthy: Θεός μόλις ακούει την απάντηση μου αμέσως μου λεει πως θα πάρει πολυ καιρό. Μα αφού πριν λίγο εσείς πηγατε να μου το πουλήσετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p Ναι υπάρχουνε DSLAM αλλά δεν έχουμε κυκλώματα:rofl: και κάτι τέτοις παπαρδε....λες. Τελειώνοντας αφού έδειξα την δυσαρεσκειά μου, κλείνει το τηλέφωνο λεγοντάς μου (με μια καθαρή δόση εκβιασμού) πως θα ξαναπάρει σε λίγο καιρό μήπως το έχω μετανοιώσει για την ΝΕΤΟΝΕ:clap::clap::clap:

Συγνώμη αλλά μηπως έχουμε ξεφύγει εντελώς, αυτοί κάνουνε ότι γουσταρουνε, στιγνοί νταβατζήδες, σε λίγο θα μας ζητάνε και προστασία
Ολους εμας μας ακούει κανεις?
Κωστάκη πότε είπες πως θα έχεις ιντερνετ σε 2 εβδομάδες:rofl::clap::lol::clap::)
Βοήθειαααααααα

etsouk2000
30-11-07, 02:42
Καλωσηρθες στην σοβιετικη δημοκρατια του Ελλαδισταν. Αφου τολμησες να πεις οχι στον οτε, παλι καλα να λες που δεν βρεθηκες στη Σιβηρια ως "εχθρος του λαου και της επαναστασης".

Collective_Soul
30-11-07, 03:05
:rofl::rofl::rofl:

spyII
30-11-07, 03:14
Επρεπε να φωτογράφιζα τον τύπο από τον ΟΤΕ για να βλέπατε με τι απέχθια με κοιτούσε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λες και ήμουν πασαλειμένος με σκατούλες.....όταν του είπα ότι έχω netone και θέλω και μια 2η γραμμή!!!

Το 6μηνο προβληματικού ιστορικού μου δεν θα κάτσω να το γράψω τώρα ....αλλά αν τους πιάσω τους ΟΤΕτζήδες με αυτό που πάω να σκαρώσω με τη συνεργασία της netone θα το ανεβάσω στο utube.

Θα ενημερώσω!!!

ariadgr
30-11-07, 03:21
...όταν του είπα ότι έχω netone και θέλω και μια 2η γραμμή!!!

Το 6μηνο προβληματικού ιστορικού μου δεν θα κάτσω να το γράψω τώρα ....αλλά αν τους πιάσω τους ΟΤΕτζήδες με αυτό που πάω να σκαρώσω με τη συνεργασία της netone θα το ανεβάσω στο utube.

Θα ενημερώσω!!!

Καταλάβαμε τι σκαρώνεις. ;)
Βέβαια και σε καλό να σου βγει, δεν μπορείς να τους "πιάσεις" κάπου

fabiawrc
30-11-07, 03:49
εμενα σκαψανε στη γωνια κανανε οτι κανανε και τα παρατησανε και 3 μερες δεν εχω τηλ και ιντερνετ.

φυσικα και πηρα 121 για βλαβες.πετυχαινω τυχαια ενα οτετζη απεξω απο το σπιτι μου για να συνδεσει μια καινουργια πολυκατοια τρεχω να τον προλαβω του λεω μαστορα εχεις καμια σχεση με τη γωνια?τα σκαψανε οτετζηδες και δεν εχουμε τηλ εδω και 3 μερες.

οχι μου λεει δεν ασχολουμαι εγω παρε 121 και δωσε βλαβη.πεταγετε ο φιλος μου απο το μπαλκονι και του λεει μαστορα ποτε θα βαλει καλωδιο οτε στην πολυκατοικια?ξερω γω μωρε σε κανα μηνα!!

τον τζουζει τον οτε χανει πελατες με τη σεσουλα.ας μην ειχανε και τα προβληματα οι παροχοι και θα σου λεγα εγω.ας ειναι καλα ο κοσμος που φευγει!!!

voithostyrempora2
30-11-07, 03:55
Μουχαχαχα , αθάνατοι δημόσιοι πΟΤΕτζήδες :twisted: :twisted: :twisted: .

Δε σας χάλασε που το μερίδιο αγοράς σας χαντακώνεται τρίμηνο με το τρίμηνο :twisted: .

nikgr
30-11-07, 04:23
δημόσιοι υπάλληλοι είναι ρε σεις.
Λες και θα πάρουν οι ίδιοι κανα μερίδιο απ' την αύξηση των χρηστών...

Αυτοί είτε δουλέψουν μια ώρα πίνοντας 10καφέδες και καπνίζοντας 3πακέτα τσιγάρα, είτε δουλέψουν σα σκυλιά τον ίδιο μισθό θα πάρουν...

Ποιές άλλες δημόσιες επιχειρήσεις δουλεύουν σωστά δηλαδή?

troll
30-11-07, 04:53
Όχι ρε σεις τι είναι αυτά που λέτε :rofl::rofl:
Ο ΟΤΕ είναι ιδιωτική εταιρία ........... το άλλο με το ΤΟΤΟ το ξέρετε;

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=853427&lngDtrID=244

takaros
30-11-07, 05:04
Όχι ρε σεις τι είναι αυτά που λέτε :rofl::rofl:
Ο ΟΤΕ είναι ιδιωτική εταιρία ........... το άλλο με το ΤΟΤΟ το ξέρεται;

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=853427&lngDtrID=244

Ετσιιιιιιιι!!! :rofl::respekt:

Για όσους επιμένουν να λένε ότι είναι Α.Ε....

Να πέφτουν οι μασκες ΤΩΡΑ :evil:

Ρουσφετακιον με πρωτο μισθο 996 ευρώ καθαρά... :evil::evil::evil:

kyriakos7
30-11-07, 13:23
αθανατο δημοσιο :p

Ziggy
30-11-07, 15:33
Επισκέφθηκα τον προϊστάμενο τεχνικού του ΟΤΕ Παύλου Μελά (Θεσσαλονίκη) για να ρωτήσω γιατί καθυστερεί η εξωτερική φορητότητα. Και μου απάντησε το εξής καταπληκτικό: «δεν υποχρεούμαι να σας εξυπηρετήσω, δεν είσαστε πλέων πελάτες μας»!!!:shock: Σαν να μου έλεγε «φεύγεις; Δεν έχω τίποτα να χάσω πλέον, δεν σε εξυπηρετώ»
Αυτό το επανέλαβε άλλες 7 φορές μέχρι να φύγω καθώς προσπαθούσα να του εξηγήσω ότι είμαι ακόμα πελάτης τους και ο μισθός που παίρνει ακόμα και εκείνη την στιγμή είναι και από τα δικά μου χρήματα. Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να ενημερώσω την ΕΕΤΤ;

DVader
30-11-07, 15:36
Και να την ενημερώσεις μην περιμένεις άμεσα πολύ αποτελέσματα..... Τον βλάκα προϊστάμενο μπορείς να τον δείρεις να βγάλεις το άχτι σου

nnn
30-11-07, 15:41
Ωραία προτροπή, δηλαδή μόνο με ξύλο θα κάνει δουλειά ?
Ο οτέ είναι υποχρεωμένος να απαντά στον παροχό μόνο πουθενά αλλού.

chrisd
30-11-07, 15:56
Που θα παει φιλαρακι θα δεις και θα αποηδης και εσυ με τα χαλια των ανεξαρτητων-ανεξελεγτων παροχων και παλι στον Οτε θα γυρισεις.σταθεροτερο και καλυτερο δικτυο απο τον Οτε δεν υπαρχει.θες απο τηλ/κη εξυπηρετηση? απο ολα.παρε μια στην ον η στην 4νετ και κατσε με τις ωρες.Ακριβως αλλα σταθερος.Μια γερμανια ολοκληρη και δινει μεχρι 16mbit.λετε αυτη να ειναι βλακες με τετοιο υποδομη και ειμαστε οι εξυπνοι εμεις οι Ελληνες μεσα σε ενα φεγγαρι 24mbps?ΑΠΟ ΠΟΥ?Μοιραζουν αβερτα 24αρες χωρις να εχουν δικτυο.τι διασυνδεση εχουν οι παροχοι με το εξωτερικο θα μου πει κανεις να γελασω?10 Gbps εχει η 4νετ για 25000+ ατομα που εχει μονο στο ιδιοκτυτο?εχω Οτε 2+ χρονια 2 φορες αν ειχα προβλημα ζητημα ειναι.πληρωνω 2 μβιτ και περνω καθαρα 1,77.Δεν ειμαι Fun του Οτε αλλα αμα βλεπω κλαψουρισματα τρελενομαι.Σκεφτειτε λογικα ολοι και αφηστε τα 24μβιτ για τουλαχιστον μια 5ετια

nikgr
30-11-07, 16:20
davarisx κατ' εσένα θα έπρεπε η forthnet και η backnet να έχει bandwidth 25000άτομα Χ20mbits αποκλειστικά για τον καθένα για να μπορέσει να τους εξυπηρετήσει όλους, έτσι?
Ξεκινάς με το λάθος σκεπτικό ότι ολοι οι πελάτες που έχουν 24αρες κατεβάζουν απ' το πρωι ως το βράδυ, όπως κάνουν οι περισσότεροι που είναι στον ΟΤΕ που θέλουν ένα ολόκληρο 24ωρο να κατεβάσουν κάτι.

Είναι σα να μας λες ότι αμα η βρύση στο σπίτι σου έχει άφθονο νερό θα πίνεις όλο το 24ωρο νερό.
Αμα ρίχνει στάλα-στάλα φυσικό είναι να γεμίζουν όλοι παγούρια και κανάτια.

Κάτσε λοιπόν στα καθαρά 1,77 του ΟΤΕ αμα σου αρέσουν τόσο (άλλοι έχουν πολύ λιγότερα με τον ΟΤΕ) αλλα δε χρειάζεται να γελάς και με τους άλλους που είναι στους εναλλακτικούς και κατεβάζουν με 10πλάσιες ταχύτητες με τα μισά χρήματα.

Όσο για την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ αμα είσαι σε μπουκωμένο dslam δε σώζει τίποτα. Το τί μπούρδες άκουγα για ιούς του Internet που τρώνε bandwidth κλπ δε μπορείς να το φανταστείς...

Anonyma
30-11-07, 16:44
Μα δεν είναι θέμα μόνο ταχύτητας. Συμφωνώ ότι εκεί μάλλον οι εναλλακτικοί υπόσχονται αριθμούς που σχεδόν κανείς δεν μπορεί να τα πάρει.... Και σήγουρα αυτό είναι και απαράδεκτη παραπλάνηση πελατών....

Αλλά για να πληρώνεις γύρω στα 35 Ευρώ μόνο για να έχεις τηλεφωνική γραμμή και Adsl με βασική ταχύτητα των 756 / 192 δεν δικαιολογείται με κάπως καλύτερη εξυπηρέτηση, που τόσο καλή και στον ΟΤΕ δεν είναι....
Σε μία στιγμή που τα ανάλογα πακέτα των εναλλακτικών (με μάλλον υψηλότερη ταχύτητα από τη βασική του ΟΤΕ, αν και δεν φτάνουν στα 24...) είναι στα 21,50 ή 24,90 Ευρώ ....

Αυτό είναι που με ενοχλεί, μία που στη περιοχή μου δεν έχω ακόμα και άλλη επιλογή....

fabiawrc
30-11-07, 17:12
4 μερα χωρις τηλ. και δεν ξερω αν φταει ο οτε που εχει σκαψει στην γωνια και εκανε καποιες συνδεσεις,η επειδη εχω κανει αιτηση για netone και με εχουν κοψει για να με συνδεσουν σε netone?αλλα πιθανη μερα ενεργοποιησης ειναι στις 7/12:hmm:

sirkonsta
30-11-07, 17:16
Που θα παει φιλαρακι θα δεις και θα αποηδης και εσυ με τα χαλια των ανεξαρτητων-ανεξελεγτων παροχων και παλι στον Οτε θα γυρισεις.σταθεροτερο και καλυτερο δικτυο απο τον Οτε δεν υπαρχει.θες απο τηλ/κη εξυπηρετηση? απο ολα.παρε μια στην ον η στην 4νετ και κατσε με τις ωρες.Ακριβως αλλα σταθερος.Μια γερμανια ολοκληρη και δινει μεχρι 16mbit.λετε αυτη να ειναι βλακες με τετοιο υποδομη και ειμαστε οι εξυπνοι εμεις οι Ελληνες μεσα σε ενα φεγγαρι 24mbps?ΑΠΟ ΠΟΥ?Μοιραζουν αβερτα 24αρες χωρις να εχουν δικτυο.τι διασυνδεση εχουν οι παροχοι με το εξωτερικο θα μου πει κανεις να γελασω?10 Gbps εχει η 4νετ για 25000+ ατομα που εχει μονο στο ιδιοκτυτο?εχω Οτε 2+ χρονια 2 φορες αν ειχα προβλημα ζητημα ειναι.πληρωνω 2 μβιτ και περνω καθαρα 1,77.Δεν ειμαι Fun του Οτε αλλα αμα βλεπω κλαψουρισματα τρελενομαι.Σκεφτειτε λογικα ολοι και αφηστε τα 24μβιτ για τουλαχιστον μια 5ετια

δηλαδη φιλε μου εμεις που δεν θελουμε οτε ειμαστε μαζοχες? εχω φορθνετ σπιτι εδω και 4 χρονια και δεν ειχα κανενα προβλημα, νετονε ποσοι γνωστοι μου εχουνε και δουλευουνε μια χαρα. Δεν με ενδιαφερουν τα χιλιαδες MBps θελω 2 καναλια φωνης και ιντερνετ με χαμηλοτερη χρεωση, επιλογη μου ειναι σε τελευταια αναλυση. Μονο στου τουρκμενισταν που ζουμε βρισκουνε χωρο τετοιες μονοπωλιακες καταστασεις σαν του ποτεε ποτεε ποτεε ποτεε. Στη Γερμανια που ανέφερες κανουνε και εκει τετοια??????

rubadub
30-11-07, 17:27
davarisx κατ' εσένα θα έπρεπε η forthnet και η backnet να έχει bandwidth 25000άτομα Χ20mbits αποκλειστικά για τον καθένα για να μπορέσει να τους εξυπηρετήσει όλους, έτσι?
Ξεκινάς με το λάθος σκεπτικό ότι ολοι οι πελάτες που έχουν 24αρες κατεβάζουν απ' το πρωι ως το βράδυ, όπως κάνουν οι περισσότεροι που είναι στον ΟΤΕ που θέλουν ένα ολόκληρο 24ωρο να κατεβάσουν κάτι.

Είναι σα να μας λες ότι αμα η βρύση στο σπίτι σου έχει άφθονο νερό θα πίνεις όλο το 24ωρο νερό.
Αμα ρίχνει στάλα-στάλα φυσικό είναι να γεμίζουν όλοι παγούρια και κανάτια.

Κάτσε λοιπόν στα καθαρά 1,77 του ΟΤΕ αμα σου αρέσουν τόσο (άλλοι έχουν πολύ λιγότερα με τον ΟΤΕ) αλλα δε χρειάζεται να γελάς και με τους άλλους που είναι στους εναλλακτικούς και κατεβάζουν με 10πλάσιες ταχύτητες με τα μισά χρήματα.

Όσο για την εξυπηρέτηση του ΟΤΕ αμα είσαι σε μπουκωμένο dslam δε σώζει τίποτα. Το τί μπούρδες άκουγα για ιούς του Internet που τρώνε bandwidth κλπ δε μπορείς να το φανταστείς...


χεχεεχε....10πλάσιες ταχύτητες? ναι, ΑΝ δουλέυει.... Και επιδή καλός Χριστιανός δεν είμαι για να πιάσουν οι προσευχές μου, ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ....
Στα μισά χρήματα έχεις δίκιο, είναι όμως συναρτήση των μισών υπηρεσιών που παίρνουν οι περισσότεροι....
Τέσπα, εξαρτάται τί θέλει και τί μπορεί να πληρώσει ο κάθένας. Είναι πάντως κοροιδία να διαφημίζεσαι για εναλλακτικός, και να κάνεις τα ίδια και χειρότερα με τον "κατεστημένο"...Πολύ κοροιδία!!!!!!!:nono:

LiveTVRadio
30-11-07, 17:41
Που θα παει φιλαρακι θα δεις και θα αποηδης και εσυ με τα χαλια των ανεξαρτητων-ανεξελεγτων παροχων και παλι στον Οτε θα γυρισεις.σταθεροτερο και καλυτερο δικτυο απο τον Οτε δεν υπαρχει.θες απο τηλ/κη εξυπηρετηση? απο ολα.παρε μια στην ον η στην 4νετ και κατσε με τις ωρες.Ακριβως αλλα σταθερος.Μια γερμανια ολοκληρη και δινει μεχρι 16mbit.λετε αυτη να ειναι βλακες με τετοιο υποδομη και ειμαστε οι εξυπνοι εμεις οι Ελληνες μεσα σε ενα φεγγαρι 24mbps?ΑΠΟ ΠΟΥ?Μοιραζουν αβερτα 24αρες χωρις να εχουν δικτυο.τι διασυνδεση εχουν οι παροχοι με το εξωτερικο θα μου πει κανεις να γελασω?10 Gbps εχει η 4νετ για 25000+ ατομα που εχει μονο στο ιδιοκτυτο?εχω Οτε 2+ χρονια 2 φορες αν ειχα προβλημα ζητημα ειναι.πληρωνω 2 μβιτ και περνω καθαρα 1,77.Δεν ειμαι Fun του Οτε αλλα αμα βλεπω κλαψουρισματα τρελενομαι.Σκεφτειτε λογικα ολοι και αφηστε τα 24μβιτ για τουλαχιστον μια 5ετια

Συμφωνώ. Ας πάνε όλοι στα 24mbit και να ψάχνουν μετα γιατι το rapidshare κατεβάζει μόνο με 100 kilobytes/sec και κόβεται και στη μέση. ( Γιατι απο την ταράτσα κατεβάζουμε ομοαξωνικό καλώδιο απο την κεραία , και όχι τηλεφωνικό ).

chrisd
30-11-07, 20:08
Ειναι η νοοτροπια του Ελληνα πλεον να θελει το φτηνο.ΟΧΙ φιλε μου το φτηνο κρεας το τρωνε τα σκυλια.και επειδη εχω μαθει στην ζωη μου να πληρωνω και να ΑΠΑΙΤΩ Οτε και παλι Οτε.κατσε με τα 24mbps(που καθαρα ειναι το 10%),7 μερες που ειναι πολλοι χωρις τηλεφωνο,με τηλ/κη υποστηριξη 0.Και ασε με εμενα να δινω για 2μβιτ 40 ευρω τον μηνα(να περνω το 90% της συνδεσεις που πληρωνω)Τηλεφωνο 24 ωρες το 24ωρο,με αριστη τηλ/κη εξυπηρετηση,και 0 προβληματα.Τι λες ποιος ειναι ΧΑΜΕΝΟΣ?
Παιδια ειλικρινα ειναι η πρωτη φορα που μιλαω ετσι αλλα αρκετοι παρολες τις χαλια(για να μην το πω αλλιως)υπηρεσιες που περνουν απο τους εναλακτικους συνεχιζουν και τους υποστηριζουν.Ποια ειναι η Netone ρε παιδια?ποτε ιδρυθηκε?Η ΟΝ telecoms ποια ειναι ρε παιδια?ποτε διμηουργηθηκε?μηπως μεσα σε ενα φεγγαρι?
Η 4ΝΕΤ ακομα δεν εφτιαξε ενα σωστο ιδιοκτητο αρχισε και μοιραζε 24αρες τρομαρα της.Τουλαχιστον ο Οτε παει αργα ΑΛΛΑ ΣΤΕΡΕΑ.Η μηπως δεν θα ηθελε και εκεινος εδω και 1 χρονο να δωσει 16αρες?
Αλλα βλεπετε πως το παει.Σιγα σιγα να επεκτεινει παντου το δικτυο του παντου και μετα αρχιζει να ενεργοποιει.
Οσο για την Netone εχει πολυ μικρο μεριδιο στην αγορα.κατσε να ανεβει και μετα ελατε να συζητησουμε για τηλ/κη εξυπηρετηση.

Ευτυχως Η δυστηχως αρκετοι γινανε πειραματοζωα των εναλακτικων,και ετσι θα παραμεινει η κατασταση για 3-5 χρονια ακομα.

maik
30-11-07, 20:29
davarisx κατ' εσένα θα έπρεπε η forthnet και η backnet να έχει bandwidth 25000άτομα Χ20mbits αποκλειστικά για τον καθένα για να μπορέσει να τους εξυπηρετήσει όλους, έτσι?
.

Μα καλα με αυτο το σκεπτικο δεν μας ειχες ζαλισει δυο ολοκληρα χρονια; Εσυ δεν εισουν που απο το πρωι μεχρι το βραδυ εβαζες στα στατιστικα της γραμμης για να μας πεις οτι αφου πληρωνεις κατι πρεπει να το εχεις 24/7;
Αλαξες "ομαδα" και τα ξεχασες τωρα;

chrisd
30-11-07, 20:52
1ον.. στο φορουμ ειμαι 1 χρονο και οχι 2 οπως γραφεις
2ον..στις αρχες που εβαλα adsl ειχε προβλημα ολη η περιοχη μου.λογο τεχνικων προβληματων τα οποια λυθηκαν μετα απο λιγο καιρο(αφου μου ειχαν σπασει τα νευρα)
3ον..ποτε δεν υποστηριξα εναλακτικο
Φυσικα ειμαι κατα οποιασδηποτε δημοσιας υπηρεσιας αλλα αυτο δεν ισχυει με τον Οτε,μιας και ενα μεγαλο κοματι ειναι ιδιωτικο και κατα 2ον διαθετει εμπειροτατους τεχνικους
Εδω φιλε μου μιλαμε για προβληματα καθημερινα ολων των παιδιων.Καποιοι αετονυχιδες(γιατι ετσι τους αποκαλω)βαλθηκαν να τρελανουν τον κοσμο με ταχα φτηνες υπηρεσιες,τρομερες ταχυτητες στο Νετ και αλλες τριχες.τρεξανε ολοι σαν πεινασμενοι μονο και μονο επειδη ο Οτε
ειχε τοσα χρονια μονοπωλιο(απο σπασιμο δυλαδη)
Δεν θα πω πολλα,θα αρκεστω σε μια κουβεντα τεχνικου δικτυου του Οτε..................1.Που θα πανε ολοι,θα δουνε τα στραβα και παλι στον Οτε θα γυρισουν
2..Ολες οι γραμμες των εναλακτικων ειναι του Οτε μιας και που ολοι οι υπολοιποι δεν υπαρχει περιπτωση να δαπανησουνε δις για να περασουνε δικες τους.
Καταλαβες τωρα ποιος ειναι ο ΟΤΕ φιλε μου καλε?

daddycool
30-11-07, 21:02
Παιδιά μην τρελλαθούμε εντελώς, η νομοθεσία είναι τέτοια που δεν αφήνει τους εναλλακτικούς να αναπτυχθούν. Το πεδίο δεν έχει ωριμάσει ακόμη ώστε να πάιζουν όλοι με ίσους όρους.

Κατ'αρχήν από πού και ως πού θεωρείτε ότι το δίκτυο ανήκει στον ΟΤΕ? Όταν ο ΟΤΕ ήταν κρατικός, το δίκτυο έγινε με επενδύσεις που ανήκαν στο Ελληνικό Δημόσιο, δηλαδή χρήματα από τους δικούς μας μισθούς. Τώρα που κατα 49% (αν δεν κάνω λάθος) ιδιωτικοποιήθηκε, με ποιο δικάιωμα κραταέι νταβαντζηλίδικα τις γραμμές που έγιναν με τα δικά μας λεφτά?
Να τις πάρει το κράτος και να τις επινοικιάσει σε όποιον ενδιαφερθεί (και σε περισότερους από έναν) και όχι να γίνεται αυτό το τριτοκοσμικό χάλι να περιμένουμε δεν ξέρω κι εγώ πόσες μέρες για μια γ... ( μη πω καμια κακή λέξη) φορητότητα.... Και μάλιστα με ρήτρα στη σύμβαση ώστε αν αυτός που θα πάρει την εκμετάλλευση, δεν ανταποκριθεί σε χρόνους κλπ, να πληρώσει πρόστιμο και να παίξει ο επόμενος. Με αυτό τομ τρόπο και χρήματα θα μπούν στα ταμεία του κράτους, και εμείς θα δούμε μια μέρα της προκοπής..

Και δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό αυτών που υπερασπίζονται το έργο του ΟΤΕ. Είναι ένα κολοσσίαοις οργανισμός με πολύ μικρη παραγωγικότητα που προσφερει κάποιοες στοιχειώδης υπηρεσίες (τις χειρότερες στην παραδοσιακή Ευρωζώνη). Οι εναλλακτικοί που δεν έιναι βέβαια άγιοι (για την κονόμα έχουν μπει κάποιοι από αυτούς και δεν υπολογίζουν τιποτα) έχουν πολύ μικρό κλάσμα της υποδομής και σε ανθρώπινο δυναμικό και πάλι παρέχουν συγκρίσιμές υπηρεσίες. Έστω χειρότερες, επειδή εν μέρει εξαρτώνται από τον ΟΤΕ... Όμως αυτούς δεν τους πλήρώνω εγώ απο την τσέπη μου και αν δεν γουσταρω φέυγω. Κι αυτό έιναι η ευτυχία της επιλογής. Όσοι ασπάζονται όμως το μονοπώλιο του ΟΤΕ ας σκεφτούν ότι τόσα χρόνια ο ΟΤΕ χρησιμοποιήθηκε για βόλεμα των ημετέρων που πληρώναμε εμέις και επιπλέον αναγκαζόμαστε να γλύφουμε το κάθε κρατικοδίαιτο υπάλληλο για να έρθει να μας διορθώσει μια βλάβη. Κι αν δεν ερχόταν ε δεν πειράζει δεν λογοδοτούσε και πουθενά... Κι εμείς σαν ζώα περιμέναμε και θα περιμένουμε όσο το παιχνίδι δεν πάιζεται με όρους 100% ελευθερης αγοράς και ίσους για όλους ... Αρα φιλε μου davarisx κάνεις μεγάλο λάθος να απαξιώνεις τους εναλλακτικούς επειδή απλά με τον ΟΤΕ δεν έχεις βλάβες. Είναι το λιγότερο που μπορούσε να σου πουλήσει και στο πουλούσε πάντα πολύ ακριβά.
Κάνεις επίσης λάθος να απαξιώνεις την αξία του "φθηνού" όπως το λές υποτιμητικά.Απλά συνήθισες τόσα χρόνια να πληρώνεις τις πιο ακριβές τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες σε όλη την παραδοσιακή ευρωζώνη και δεν καταλαβαίνεις ότι σου πινουν το άιμα και σου δίνουν ένα κομμάτι ψωμί, όπως τα αφεντικά με τους σκλάβους. Και μόλις κάποιος μας παρεχει κάτι σε πιο τίμια (πιο ανταγωνιστική για να έιμαι ακριβέστερος) τιμή, μας πιάνει το νεοελληνικό-οθωμανικό σύδρομο με τις πατάτες του Καποδίστρια...

maik
30-11-07, 21:03
1ον.. στο φορουμ ειμαι 1 χρονο και οχι 2 οπως γραφεις


Δεν ξερω ποσα χρονια εισαι στο φορουμ, ξερω ομως οτι δεν ξερεις να "διαβαζεις" σωστα τα μυνηματα. Η παραθεση - απαντηση δεν αναφερονταν σε σενα.

emeliss
30-11-07, 21:39
daddycool,
.η νομοθεσία είναι τέτοια που κρατάει τους βρυκόλακες εναλλακτικούς ζωντανούς
.ο οτε είναι κατά 72% ιδιωτικός
.για να πάρει το κράτος το δίκτυο πρέπει να το πληρώσει, αφού πήρε χοντρά φράγκα όταν το πούλησε.
.κανένας δεν θέλει μονόπώλια, αλλά το έργο του οτε αξίζει υπεράσπισης.

nikgr
30-11-07, 21:58
maik49 ενώ ξέρεις ότι ειδικά ο ΟΤΕ της Τούμπας έχει τα μαύρα του τα χάλια, τον υπερασπίζεσαι με λύσα.

Δε θα ασχοληθώ μαζί σου, ουτε με νοιάζει να φύγεις και ποτέ σου απ' τον ΟΤΕ.

Δε μπορω να καταλάβω ομως γιατί σε πειράζει τόσο που καποιες χιλιάδες φεύγουν απ' τον ΟΤΕ και ΔΕ θέλουν να ξαναγυρίσουν πίσω.

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει τις επιλογές του. Δε θα του υποδείξεις ούτε εσύ, ούτε εγώ τί θα κανει.

thanasis38
30-11-07, 23:34
εγω γουσταρω να κλεισουν ολοι οι εναλλακτικοι και να γυρισουμε ξανα στο μονοπωλιο του οτε για να ριξω τρελλα γελια.

sdikr
30-11-07, 23:37
εγω γουσταρω να κλεισουν ολοι οι εναλλακτικοι και να γυρισουμε ξανα στο μονοπωλιο του οτε για να ριξω τρελλα γελια.

Εγώ γουστάρω να κλείσει ο ΟΤΕ και να μείνουν μόνο οι εναλάκτικοι, εκεί δεν θα δείς κάν γελία

thanasis38
30-11-07, 23:47
Εγώ γουστάρω να κλείσει ο ΟΤΕ

περιμενω αυτη την ωρα

MNP-10
01-12-07, 00:03
Εγω γουσταρω να κλεισουν ολοι και να παιζουμε με κοινοτικα δικτυα WiFi :cool:

aria
01-12-07, 00:07
Ε ρε φρυκτωρία που μας χρειάζεται...:whistle:

nnn
01-12-07, 00:15
Ε ρε φρυκτωρία που μας χρειάζεται...:whistle:
F(riktoria)TTH θα είναι :p:rofl:

erateinos
01-12-07, 00:15
Εγώ γουστάρω να κλείσει ο ΟΤΕ και να μείνουν μόνο οι εναλάκτικοι, εκεί δεν θα δείς κάν γελία
:cry: ε καλά μην το παρακάνουμε κιόλας

Ε ρε φρυκτωρία που μας χρειάζεται...:whistle:
όταν θα βρέχει τι θα κάνουμε ? :hmm:
:rofl::rofl::rofl:

Ziggy
01-12-07, 00:24
Θυμάμαι όταν το1995 (αν δεν κάνω λάθος) ο ΟΤΕ έκανε χρήση νόμου που έλεγε ότι είναι ο αποκλειστικός φορέας επικοινωνιών φωνής στην Ελλάδα, και απαγόρευσε έτσι την χρήση προγραμμάτων όπως iphone (άν θυμάμαι καλά πάλι) με τα οποία μπορούσαμε να μιλάμε με εξωτερικό (pc2pc) πάνω από dial-up. Τότε είχα πει ότι όταν μας βάλει χέρι η ΕΕ και εμφανιστούν εναλλακτικοί πάροχοι, θα κάνω party!

Το ίδιο προσπάθησε να πετύχει με τον περιορισμό πακέτων (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=25276). VoIP δεν έπαιζε ούτε για ανέκδοτο σε ορισμένες περιπτώσεις.

Φίλος, παρήγγειλε αρχικά με το πρόγραμμα Δίοδος Forthnet. Κλασσικά ο ΟΤΕ καθυστερούσε... όταν πήγε εκεί να ρωτήσει για την καθυστέρηση, τον έπεισαν και έβαλε conex!!! Την επόμενη μέρα είχε adsl!!!

Σήμερα άλλος φίλος που ενεργοποιήθηκε με 5 μέρες μόνο καθυστέρηση στο 2play της Forthnet, με ενημέρωσε ότι για 2 μέρες που θεωρητικά ήταν ακόμα στον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ του χρέωσε 2 μήνες πάγιο!!! Ποιος μπορεί να μου πει ότι οι 5 μέρες αργοπορίας (από το χρονοδιάγραμμα της Forthnet) δεν έγιναν επίτηδες από τον ΟΤΕ.

Μετά το σημερινό happening με τον προϊστάμενο του υποκαταστήματος, εγώ πλέων πιστεύω ότι ο ΟΤΕ έχει δώσει «γραμμή» να καθυστερεί από μία μέρα έως 2 μήνες (ανάλογα στην περίπτωση κάθε φορά) ώστε να χρεωθεί και το πάγιο των επόμενων 2 μηνών. Ένα αποχαιρετιστήριο ξεκουμπιδιασμα δηλαδή.

Καιρός να κάνω εκείνο το party!

maik
01-12-07, 02:43
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει τις επιλογές του. Δε θα του υποδείξεις ούτε εσύ, ούτε εγώ τί θα κανει.

Δεν υποδειξα σε κανενα τι να κανει και που να παει. Ουτε εδω ουτε σε αλλη περιπτωση, σε αντιθεση με πολλους "οπαδους" που το κανουν συστηματικα.

chrisd
01-12-07, 05:48
Ok παιδια καθιστε με τους εναλακτικους αφου ειναι φτηνοι και καλοι ΑΛΛΑ ΜΗΝ γεμιζετε τιγκα τα threats απο προβληματα του στιλ πληρωνω 24μβιτ και σερνεται Η 7 ΜΕΡΕΣ χωρις τηλεφωνο και βλεπουμε,γιατι στο τελος κατανταει αστειο.Δικη σας επιλογη ηταν αυτη.30 χρονια Οτε μια φορα εμεινα χωρις τηλ.για μιση μερα.Και μιλαμε για τους καραγκιοζηδες που αφηνουν τον κακομοιρο κοσμακι χωρις τηλ. συνεχεια?Ελεος ρε παιδια μην τρελαθουμε κιολας.ειναι ειδος πρωτης αναγκης το τηλεφωνο και καποιοι φροντιζουν να το καταντισουν σκετο μαρτυριο.

60 χρονια ειναι ο Οτε στην πιατσα και συνεχεια αναβαθμιζεται.απο που ξεφυτρωσαν ολοι αυτοι οι εναλακτικοι μεσα σε ενα Φεγγαρι?Ποτε προλαβαν κιολας να φτιαξουν σωστο δικτυο?

Συγχωρεστε με παιδες δεν εχω κατι με κανεναν αλιμονο,απλα αυτη ειναι η αληθεια.καλο θα ηταν αρκετοι απο εμας(και εγω μεσα)να περιμενουμε λιγο καιρο 2-4 χρονια να φτιαξουν δικτυα αξιοπρεπη οι εναλακτικοι και μετα αναλογος να πραξουμε.ποσο απλα να το πω ρε παιδια?Ειναι σαν να εχουμε εναν Γιατρο με εμπειρια και εναν μαθητευομενο.ΕΣΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΤΕ?εγω προτιμω την σιγουρια τις εμπειριας και οχι να ειμαι το πειραματοζωο που θα ΕΞΑΣΚΗΘΕΙ καποιος πανω μου.

Anonyma
01-12-07, 09:08
Ειναι η νοοτροπια του Ελληνα πλεον να θελει το φτηνο.ΟΧΙ φιλε μου το φτηνο κρεας το τρωνε τα σκυλια.και επειδη εχω μαθει στην ζωη μου να πληρωνω και να ΑΠΑΙΤΩ Οτε και παλι Οτε

Με το πρώτο συμφωνώ. Και εγώ ανήκω σε αυτούς, που δεν σκέφονται μόνο τη πιο χαμηλή τιμή, αλλά και τη ποιότητα και ιδιαίτερα τη σχέση ποιότητα / τιμή (ίσως γιατί δεν είμαι Ελληνίδα :p). Και εδώ όμως πρέπει να πω ότι δεν με ικανοποιεί ο ΟΤΕ. Γιατί το να ΑΠΑΙΤΩ για μενα δεν σημαίνει να έχω μια βασική τηλεφωνική γραμμή και γραμμή ADSL με βασική ταχύτητα στη τιμή των 35 Ευρώ (με το οποίο μάλλον έχουμε από τις πιο υψηλές τιμές με τις πιο χαμηλές ταχύτητες στην Ευρώπη....) και να είμαι ευχαριστημένη με το πλέον αυτονόητο, δηλ. να λειτουργεί κιόλας η γραμμή μου :respekt:..... Και ένας από τους πολλού δημόσιος υπαλλήλους ανάμεσα στις καφέδες τους να έχει και την καλοσύνη να με εξυπηρετεί...
Αν και ένα καλό του ανταγωνισμού είναι ότι όντως η εξυπηρέτηση στον ΟΤΕ κάπως καλύτερη έγινε.

Αλλά έτσι δυστυχώς έχουν τα πράγματα... Έχουμε επιλογή ανάμεσα μιας βασικής σύνδεσης σε υπερβολικό υψηλή τιμή ή του κινδύνου να μένουνε χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ και χωρίς εξυπηρέτηση... Και δυστυχώς και εγώ νομίζω ότι θα χρειαστεί ακόμα αρκετό χρόνο να ωριμασει η αγορά και να μπορούμε να έχουμε πραγματικά απαιτήσεις, και όχι να επιλέγουμε το λιγότερο κακό.

Για αυτό και εγώ ακόμα είμαι στον ΟΤΕ και θα μείνω μάλλον μέχρι να δω ότι κάποιος εναλλακτικός λειτουργεί όντως καλά στην περιοχή μου (ακόμα ούτε έχει....). Δηλ. αναγκαστικά, και όχι γιατί είμαι ευχαριστημένη με αυτό το παίρνω απο τον ΟΤΕ.....

shaq141a
01-12-07, 16:41
Ήθελα να έβλεπα όλους τους υπερασπιστές του ΟΤΕ αν τυχαιναν να είναι σε πίτα DSLAM και για το μεγαλύτερο μέρος της μέρας να σέρνεται η 2άρα και να κατεβάζω max 30KB/sec.

Για να μπουν μερικά πράγματα στη θέση τους, ο ΟΤΕ ακόμα και σήμερα βάζει άθλιο contntion ratio στα DSLAMs με αποτέλεσμα τα γνωστά φαινόμενα. Λες και αν δίνει το 3πλασιο bandwidth στο DSLAM θα του κοστίσει παραπάνω.

Αν δω πάλι έστω και παρόμοια φαινόμενα έφυγα την επόμενη μέρα ακόμα και να μου κοστίσει ακριβά. Για την ώρα στο ADSL2+ DSLAM δεν υπάρχει φαινόμενο πίτας αλλά μάλλον είναι θέμα χρόνου.

sdikr
01-12-07, 17:00
Ήθελα να έβλεπα όλους τους υπερασπιστές του ΟΤΕ αν τυχαιναν να είναι σε πίτα DSLAM και για το μεγαλύτερο μέρος της μέρας να σέρνεται η 2άρα και να κατεβάζω max 30KB/sec.

Για να μπουν μερικά πράγματα στη θέση τους, ο ΟΤΕ ακόμα και σήμερα βάζει άθλιο contntion ratio στα DSLAMs με αποτέλεσμα τα γνωστά φαινόμενα. Λες και αν δίνει το 3πλασιο bandwidth στο DSLAM θα του κοστίσει παραπάνω.

Αν δω πάλι έστω και παρόμοια φαινόμενα έφυγα την επόμενη μέρα ακόμα και να μου κοστίσει ακριβά. Για την ώρα στο ADSL2+ DSLAM δεν υπάρχει φαινόμενο πίτας αλλά μάλλον είναι θέμα χρόνου.

Για δες λίγο το contention ratio σε κάποιους άλλους, πχ Θεσσαλονίκη και τι τραβάνε με την γραμμή Θεσσαλονίκη - Αθήνα, υπάρχει διαφορά το να έχεις εως 24 και να κατεβάζεις με 60 και να έχεις εως 2048 και να κατεβάζεις με 30

maik
01-12-07, 17:00
Ήθελα να έβλεπα όλους τους υπερασπιστές του ΟΤΕ αν τυχαιναν να είναι σε πίτα DSLAM και για το μεγαλύτερο μέρος της μέρας να σέρνεται η 2άρα και να κατεβάζω max 30KB/sec.

Για να μπουν μερικά πράγματα στη θέση τους, ο ΟΤΕ ακόμα και σήμερα βάζει άθλιο contntion ratio στα DSLAMs με αποτέλεσμα τα γνωστά φαινόμενα. Λες και αν δίνει το 3πλασιο bandwidth στο DSLAM θα του κοστίσει παραπάνω.
.

Ξερεις ποσο ειναι το contention ratio; Εχεις στοιχεια;
Οσο για το επιπλεον κοστος κανε τον κοπο να διαβασεις αυτο το πολυ καλο αρθρο
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=51551
θα μαθεις πολλα .

shaq141a
01-12-07, 17:24
Ξερεις ποσο ειναι το contention ratio; Εχεις στοιχεια;
Οσο για το επιπλεον κοστος κανε τον κοπο να διαβασεις αυτο το πολυ καλο αρθρο
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=51551
θα μαθεις πολλα .

Δεν με νοιαζει πόσο είναι το contention ratio. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι είχα μια υπηρεσία απαράδεκτη. Δεν είχα κανένα πρόβλημα να πληρώνω τα διπλάσια για τη σύνδεσή μου αλλά απλά δεν υπήρχε προιον. Αν ο ΟΤΕ δε βγαίνει να αυξήσει τις τιμές.

Το κόστος που αναφερόμουνα πριν είναι μηδενικό για την Αθήνα μιας και οι αποστάσεις είναι πολλοί μικρές για τα δεδομένα των οπτικών ινών. Για τις άλλες περιοχές πράγματι πρέπει να βάλουν καλύτερα Lazer για τις οπτικές.

........Auto merged post: shaq141a added 11 Minutes and 50 Seconds later........


Για δες λίγο το contention ratio σε κάποιους άλλους, πχ Θεσσαλονίκη και τι τραβάνε με την γραμμή Θεσσαλονίκη - Αθήνα, υπάρχει διαφορά το να έχεις εως 24 και να κατεβάζεις με 60 και να έχεις εως 2048 και να κατεβάζεις με 30

Αυτό κράτησε ένα μήνα. Εμένα το πρόβλημα κράτισε 1 χρόνο.

Gila1899
01-12-07, 17:35
Κατ'αρχήν από πού και ως πού θεωρείτε ότι το δίκτυο ανήκει στον ΟΤΕ? Όταν ο ΟΤΕ ήταν κρατικός, το δίκτυο έγινε με επενδύσεις που ανήκαν στο Ελληνικό Δημόσιο, δηλαδή χρήματα από τους δικούς μας μισθούς. Τώρα που κατα 49% (αν δεν κάνω λάθος) ιδιωτικοποιήθηκε, με ποιο δικάιωμα κραταέι νταβαντζηλίδικα τις γραμμές που έγιναν με τα δικά μας λεφτά?
Να τις πάρει το κράτος και να τις επινοικιάσει σε όποιον ενδιαφερθεί (και σε περισότερους από έναν) και όχι να γίνεται αυτό το τριτοκοσμικό χάλι να περιμένουμε δεν ξέρω κι εγώ πόσες μέρες για μια γ... ( μη πω καμια κακή λέξη) φορητότητα.... Και μάλιστα με ρήτρα στη σύμβαση ώστε αν αυτός που θα πάρει την εκμετάλλευση, δεν ανταποκριθεί σε χρόνους κλπ, να πληρώσει πρόστιμο και να παίξει ο επόμενος. Με αυτό τομ τρόπο και χρήματα θα μπούν στα ταμεία του κράτους, και εμείς θα δούμε μια μέρα της προκοπής..

Καλά κρασιά.Από τη στιγμή που η κυβέρνηση που προχώρησε στην εισαγωγή του ΟΤΕ στο χρηματιστήριο και την μετατροπή του σε Α.Ε. δεν προχώρησε σε διαχωρισμό μεταξύ ΟΤΕ Α.Ε. και ΟΤΕ Υπηρεσίες, πριν την εισαγωγή στο χρηματιστήριο, με την δεύτερη να είναι 100% εταιρεία του Δημοσίου που θα διαχειρίζεται το δίκτυο πέταξε το πουλάκι.

Πάρτε το χαμπάρι επιτέλους ότι πλέον το δίκτυο ανήκει στους μετόχους της ΟΤΕ Α.Ε. και σε κανέναν άλλον.Αν θέλετε να ανήκει και σε σας η μόνη λύση είναι να αγοράσετε μετοχές του ΟΤΕ.Ολα τα άλλα είναι πολύ συγκινητικά μεν(ο λαός που το πλήρωσε κτλ, κτλ.), χωρίς κανένα αντίκρισμα δε.


Αυτό κράτησε ένα μήνα. Εμένα το πρόβλημα κράτισε 1 χρόνο.
Καλά θα τανε.Κάνε μια βόλτα στο forum να δείς τι γίνεται στη Θεσσαλονίκη με τη HOL από το μεσημέρι και μετά.Και στη forthnet συνεχίζονται ακόμη, για τρίτο μήνα, τα προβλήματα, με παροδικές αναλαμπές.Υπάρχουν πάρα πολλοί με ταχύτητες χειρότερες και από το 1Mbps του ΟΤΕ.Και πλέον το ξέρουνε και οι ίδιοι οι πάροχοι, και το παραδέχονται, ότι υπάρχει πρόβλημα.Για το πότε σκοπεύουν να το λύσουν, όμως, κουβέντα.

Οχι και ένα μήνα.Μετράμε τρείς και βλέπουμε.Αλλα έχε χάρη που οι τιμές του ΟΤΕ είναι τσιμπημένες.Αυτό είναι πρόβλημα που δυστυχώς αναγκάζει πολλούς από μας να αναζητήσουμε την τύχη μας αλλού...και ότι προκύψει.Περιπέτεια στην Αγρια Δύση κατάντησε η ευρυζωνικότητα.

sakis219
01-12-07, 21:25
δε ξερω ρε πεδια.....:respekt: ολα τα λεγουμενα παραπανω...
αλλα..................δωστε μου γραμμη να leecharoooooooooooooo(100αρα και :oneup:)

grtasos
05-12-07, 08:05
Εγω γουσταρω να κλεισουν ολοι και να παιζουμε με κοινοτικα δικτυα WiFi :cool:


WWW.AWMN.GR

georg
06-12-07, 00:05
Παίδες γεια χαρά! Έχουμε και λέμε:

1) Πηγαίνετε στους εναλλακτικούς παρόχους και νομίζετε ότι φεύγετε από τον ΟΤΕ... Οι πάροχοι νοικιάζουν υποδομήτου ΟΤΕ και μάλιστα επίδή είναι και τσίπηδες νοικιάζουν λίγους πόρους και δεν μπορούν να δώσουν υπηρεσίες της προκοπής...
Ας μη γελιόμαστε, όταν έγινε η βλάβη τις προάλλες σε μεγάλο δοκτύλιο του ΟΤΕ στην επαρχία, ΟΛΗ η Ελλάδα δεν μπορούσε να βγει στο Internet. Όλοι ΟΤΕ είμαστε!!

2) Σε ότι αφορά τις τιμές, η ΕΕΤΤ υποχρεώνει τον ΟΤΕ να είναι ακριβότερος, προκειμένου να αναπτυχθεί ο ανταγωνισμός (και φυσικά, η μεταχείριση προς τον ΟΤΕ είναι πολύ συχνά άδικη...). Αν ο ΟΤΕ ήταν ελεύθερος θα είχε τέτοιες τιμές που οι μικροί θα βάραγαν μύγες όοοοοολη μέρα!

3) Όσο για ποιότητα και εξυπηρέτηση?? ο ΟΤΕ δεν παίζεται! Δωρεάν τηλ. κέντρο εξυπηρέτησης, με δικά του συνεργεία χρόνια στο κουρμπέτι, με διαθέσιμο άνθρωπο να συνενοηθείς, και με σχετικά καλούς χρόνους αποκατάστασης βλάβης. Και στα θέματα ποιότητας υπηρεσίας? Οι καλύτερες.

Τέλος, ο ΟΤΕ είναι ο μόνος που δίνει ΚΑΘΟΛΙΚΗ υπηρεσία σε ΟΛΗ την Ελλάδα.
Αν ο ΟΤΕ δε κάνει επενδύσεις στο ήδη πολύ μεγάλο δίκτυό του, οι μικροί δεν μπορούν να τσουλίσουν. Γιατι ο ΟΤΕ έχει ΔΙΚΤΥΟ. Σοβαρό.

Η διαφήμισή του έχει δίκιο: είναι η πιο σταθερή μας σχέση!...

kyriakos7
06-12-07, 00:41
όπως και να το κάνουμε ο οτέ αυτή τη στιγμή είναι πάνω από όλους.
το θέμα είναι ότι άμα συνεχίσουν έτσι οι εναλλακτικοί, θα βγάλει πουθενά αυτό το πράγμα?
δε βλέπω να βελτιώνονται.

fabiawrc
06-12-07, 02:51
για τους παροχους λενε οτι ταιλεπωρουν κοσμο και κοσμακη αλλα και ο :nono: οτε δεν παει πισω.

τριτη 27 νοεμβριου σκαβει ο οτε στην γειτονια μου σε 2 σημεια ωστε να συνδεσει μια νεα πολυκατοικια.αποτελεσμα ετσι οπως τα κανανε να μην εχω τηλ εγω και αλλα 2 διαμερισματα.

τεταρτη ερχεται τεχνικος,λεει στη μητερα μου θα το φτιαξουμε δεν ειναι τπτ.αν οχι σημερα αυριο.δεν το φτιαχνουν.

την πεμτη δεν πατησε κανεις.δηλωνω βλαβη στο 121.παρασκευη ερχεται τεχνικος.δεν κανει τπτ.το βλεπει και φευγει θα φτιαχτει λεει μην ανυσηχειτε λενε στη μητερα μου γιατι ελειπα.

παρασκευη δεν ερχεται κανεις.παιρνω 121 και μου λενε οτι η βλαβη αποκασταθηκε!!ελεος λεω στειλτε τεχνικο να βγαλουμε ακρη.

δευτερα πρωι στις 9 ερχεται τεχνικος,χτυπαει κουδουνι ανεβαινει πανω βαζει γενητρια ωστε να βρουμε το καλωδιο στο κατανεμητη(το ειχα κανει και εγω αυτο).απο τον κατανεμητη ομως στο καφαο μου ειπε οτι δεν παει.του λεω το καλωδιο εχει 30 ζευγη κενα.να χρησιμοποιησουμε καποιο αλλο.μου λεει δεν μπορω να το κανω θα στειλω βλαβη στα τμημα για τα υπογεια καλωδια.αν ηθελε το εφτιαχνε αλλα δεν ειχει καμια ορεξη.ειμαι και εγω τεχνικος και θα τον βοηθουσα.του λεω υπαρχει περιπτωση να ερθουν σημερα?μου λεει ναι πολυ πιθανον.φυσικα και δεν ηρθε κανεις.

τριτη δεν ηρθε κανεις ενοειται!παιρνω σημερα τηλ στο 121 και λεω τι θα γινει ρε παιδια?μου λεει η κοπελα οτι Η ΒΛΑΒΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΗΘΗΚΕ!!!!

τις λεω κοπελα κοιταξε να δεις.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να εχουν ερθει 5 ΦΟΡΕΣ τεχνικοι να βλεπουν το προβλημα και να φευγουν.δεν θα πληρωνω εγω την τεμπελια τους ενταξει?μαλιστα μου ειπε και το ονομα του τεχνικου που ηρθε και ειπε οτι δηθεν θα ειδοποιησει το ταδε τμημα,που αυτο ειναι μονο για μεγαλες βλαβες και οχι για μεμονομενα προβληματα μου ειιπε η κοπελα.αρα προφανως με κοροιδεψε.

μου ειπε καντε υπομονη αυριο θα ερθει τεχνικος και θα λυθει το προβλημα.της ειπα οτι το προβλημα ειναι καλωδιακο για να ερθουν προετοιμασμενοι.μαλιστα η κοπελα σημειωσε τα εντονα παραπονα μου ωστε να εξυπηρετηθω αμεσα.μου ζητησε επισης κινητο για αμεση συνενοηση.

το θεμα ποιο ειναι τωρα?οτι την παρασκευη περιμενω ενεργοποιση απο netone!που αυτο σημαινει οτι αν με συνδεσει η netone και ειμαι κομπλε ενω το καλωδιο δεν θα δουλευει,δεν θα ειμαι κατοχος του οτε,οποτε μετα θα πρεπει να παω μεσω netone οπου θα ταλαιπωρηθω σιγουρα μεχρι να βγαλουμε ακρη με το καλωδιο.

το κακο ειναι οτι αυριο θα λειπω.ετσι και δεν το φτιαξουν θα κανω καταγγελια στην εττ.ρε λες οι κουφαλες να μην ασχολουνται με μενα γιατι βλεπουν οτι θα μπω στην netone?

makis_pro
06-12-07, 03:00
Επισκέφθηκα τον προϊστάμενο τεχνικού του ΟΤΕ Παύλου Μελά (Θεσσαλονίκη) για να ρωτήσω γιατί καθυστερεί η εξωτερική φορητότητα. Και μου απάντησε το εξής καταπληκτικό: «δεν υποχρεούμαι να σας εξυπηρετήσω, δεν είσαστε πλέων πελάτες μας»!!!:shock: Σαν να μου έλεγε «φεύγεις; Δεν έχω τίποτα να χάσω πλέον, δεν σε εξυπηρετώ»
Αυτό το επανέλαβε άλλες 7 φορές μέχρι να φύγω καθώς προσπαθούσα να του εξηγήσω ότι είμαι ακόμα πελάτης τους και ο μισθός που παίρνει ακόμα και εκείνη την στιγμή είναι και από τα δικά μου χρήματα. Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να ενημερώσω την ΕΕΤΤ;

αύριο(σήμερα που ξημερώνει) θα παω και εγω να δω τι θα μου πούνε ! (ΑΝ και μάλλον τα ίδια) !
θα φανει !

@ ADSLgr.com All rights reserved.