PDA

Επιστροφή στο Forum : Ισχύει έως και 30/11/2007 Μετα 1Μb ή 2Μb



tkats
30-11-07, 03:57
Στο site τις OteNet αναφερει το ακολουθο:

Η προσφορά για τα πακέτα OTENET OnDSL Bundle Home, ισχύει με την αποδοχή 6μηνης δέσμευσης ενώ η μειωμένη χρέωση της προσφοράς ισχύει για 12 μήνες. Μετά το πέρας των 12 μηνών η χρέωση γίνεται βάσει του εκάστοτε ισχύοντος τιμοκαταλόγου. Η προσφορά ισχύει για νέες πωλήσεις αλλά και υφιστάμενους πελάτες έως και 30/11/2007.

Απο αυτο καταλαβενω πως σημερα-αυριο θα εχουμε νεες τιμες (προς τα κατω μακαρι) απο τιν OteNet.:oneup:]

Τωρα το ερωτημα μου ειναι, απο 768----> 1024 ή 2048;
Με τις υπαρχουσες τιμες:
768=20,50/μηνα (τοσα δινω εγω τωρα:hmm: ) γιατι ειμαι αοριστου χωρις δεσμευση
1024=19,50/μηνα
2048=26,90/μηνα
4=34,90/μηνα

Απο τα στοιχεια που βλεπω απο αλλους users του Forum ειμαι μια χαρα απο ταχυτητα download 71-84 με στοιχεια του modem
Downstream Margin: 30 db
Upstream Margin: 7 db
Downstream Line Attenuation: 17 db (με την τιμη αυτη 1231 μετρα απο τον οτε θεωριτικα, μεσω google-earth 700 μετρα σε ευθεια) http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php
Upstream Line Attenuation: 5 db
Downstream Transmit Power: 16777215 db??????????????????????????:hmm:
Upstream Transmit Power: 15 db

Και μακαρι να ειμαι ετσι καπως και μετα τιν αναβαθμιση

Και να κανω μια προβλεπση πως οι νεες τιμες δεν θα μειωθουν καθολου :whistle: πριν μπουν οι 16Mb+ και αν μειωθουν θα ανεβει ο Ελάχιστος Χρόνος Σύμβασης σε 12 μηνες ωστε να βγουν χρηματα για αυτους που θα κανουν το βημα να πανε στα 16+ πριν τελειωση το συμβολεο.

Περιμενω τιν αποψη σας ................................

george83
30-11-07, 04:12
εξαμηνη δεσμευση για να γλιτωνεις 1 ευρω το μηνα; δεν υπαρχει λογος... αν θες να μεινεις στον ΟΤΕ, θα προτεινα conn-x , 18.5 ευρω το μηνα κ δωρο ειτε ασυρματο ρουτερ ειτε φορητο σκληρο 80gb (εκτος αν την καταργησαν την προσφορα)

tkats
30-11-07, 05:06
εξαμηνη δεσμευση για να γλιτωνεις 1 ευρω το μηνα; δεν υπαρχει λογος... αν θες να μεινεις στον ΟΤΕ, θα προτεινα conn-x , 18.5 ευρω το μηνα κ δωρο ειτε ασυρματο ρουτερ ειτε φορητο σκληρο 80gb (εκτος αν την καταργησαν την προσφορα)

Φιλε george83,
το θεμα μου ειναι τι αναβαθμιση να κανω και αν?

οσο το να αφησω τιν γραμμη μου στιν Οτενετ ετσι οπως ειναι τωρα και να παω conexx στα 768 παλι για να δινω 2ευρω το μηνα λιγοτερο και να φαω τιν αλλαγη παροχεα στιν μαπα δεν θα το τολμουσα.

george83
01-12-07, 00:43
απλα να σε ενημερωσω οτι δεν υπαρχει καμια αλλαγη παροχεα αν πας στο conn-x... ιδιο username & password, η μονη αλλαγη που θα καταλαβεις ειναι οτι δεν θα σου ερχεται ξεχωριστος λογαριασμος οτενετ αλλα θα ερχεται μαζι με τον λογαριασμο του ΟΤΕ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.