PDA

Επιστροφή στο Forum : tellas καθυστερησεις και λαθος τιμολογηση!



αντιλογος
30-11-07, 05:13
Καλημερα .

Ειμαι απο τον μαιο στην tellas zisto με δωρεαν τηλεφωνια και ιντερνετ .

Μου ειχαν στειλει λαθος μοντεμ ( ηταν για γραμμη isdn κι οχι pstn ) με αποτελεσμα να μην εχω υπηρεσια internet . Τελικα βρεθηκε τελη οκτωβρη σχεδον η λυση ενω επι ενα μηνα με ταλαιπωρουσαν απ το τεχνικο τμημα αναβαλλοντας την λυση του προβληματος για την επομενη το πολυ μεθεπομενη μερα. Ευτυχως βρεθηκε ενα παλληκαρι και μου ειπε τελικα τι συμβαινει κι ετσι εχω internet εναν μηνα τωρα.
Το θεμα που προκυπτει ειναι οτι απο τον μαιο με χρεωνουν σαν να εχω internet και παρα την επισημανση που τους εκανα στελνοντας τους fax καμμια απαντηση. Τον τελευταιο λογαριασμο δεν τον πληρψσα διοτι πιστευω ( και τους το εγραψα ) οτι πρεπει να ερθει διορθωτικος απο
την αρχη των κακως μεγαλυτερων χρεωσεων μου και μετα να πληρωσω κανονικα. Απαντηση
Κ Α Μ Μ Ι Α ! Ενδεχομενως να πρεπει να περιμενω αυτες τις μερες τον τελευταιο λογαριασμο και μετα να δω τι θα γινει . Η διαφορα στο πενταμηνο απο 20 ευρω τον μηνα ειναι σχεδον 100 ευρω.
Τελος δε οταν εκανα την αιτηση μου ειχαν πει πως απο αυγουστο δεν θα εχω παγια ΟΤΕ και λεω ενταξει , ενας λογαριασμος ειναι και τελειωνει. Δυστυχως ομως ακομα ερχονται τα παγια του ΟΤΕ διοτι απο οτι μου ειπαν απ την TELLAS δεν εχουν ολοκληρωθει οι τελευταιες τεχνικες διαδικασιες. Δεν θα επρεπε να χρεωθουν το οποιο επι πλεον κοστος μου οι ιδιοι αφου με αυτο το κριτηριο προχωρησα στην συμφωνια μαζι τους ; αλλιως θα εμενα ακομα στην otenet , τα ιδια λεφτα θα πληρωνα χωρια τα εξοδα φυγης απο το ενα δικτυο στ" αλλο ! Ειναι εξαπατηση για μενα μα απο το τεχνικο τους τμημα με πανε απο 15 μερες σε αλλες και παραλλες 15 μερες.Μπαινει δεκεμβριος και τεσσερεις μηνες καθυστερηση και σε αυτον τον τομεα !:rtfm:

tasmanian
30-11-07, 09:48
Φιλε μου

συμμερίζομαι τον πόνο σου. Θα κάνω και εγώ ένα ποστ με τα δικά μου προβλήματα, αλλά για το δικό σου, επειδή το πέρασα (τις χρεώσεις για παροχή ιντερνετ, για το διάστημα που δεν είχα ιντερνετ από την Τελλας), θα σου πω το εξής: η ΕΕΤΤ δουλεύει!!
Μπες στη σελίδα, κατέβασε το Pdf με την καταγγελία / ενημέρωση γράψε τους το πρόβλημά σου, βάλε και 1-2 λογαριασμούς που να φαίνεται η χρέωση για ιντερνετ όταν εσύ δεν έχεις και στείλε τα με φαξ.
Στην δική μου περίπτωση, ήταν ο μόνος τρόπος για να πάρω πίσω 1 1/2 μήνα ιντερνετ που δεν μου παρείχαν, αλλά μου είχαν χρεώσει κανονικά.

Φιλικά
Μάκης

αντιλογος
30-11-07, 12:17
Φιλε Μακη σ ευχαριστω για την ανταποκριση κι ευχαριστω
για τις οποιες συμβουλες σου.
Θαρρω πως ετσι πρεπει να πραξω μα πρωτα θα περιμενω να δω τι θα στειλουν και μετα αναλογως θα πραξω.
Παντως για μεγαλες , υποτιθεται επιχειρησεις , τετοιες αντιδρασεις προς την αγορα της ειναι
ανεξηγητη, μαλλον λειπει ο σεβασμος στον πελατη και λιγη σοβαροτητα να μην πω
οτι περισσευει η αγενεια .
Δεν θεωρω σοβαρο να απευθυνομαι στην εεττ κι οποια αλλη αρμοδια αρχη αλλα δυστυχως με αυτους που εμπλεξα μαλλον για εκει το παω !

Φιλικα και με εκτιμηση

Βασιλης .:rtfm:

harry79
03-12-07, 13:02
Εμένα ρε φίλε μου είχαν κάνει 2 μήνες δώρο για όλο το ζόρι που τράβηξα. Ο ένας το Μάη κι ο άλλος τον Ιούνιο. Για την ώρα μόνο ο ένας έχει γίνει. Δε μιλάω για το ότι μου χρέωσαν -αλλά το διόρθωσαν- λάθος router!

@ ADSLgr.com All rights reserved.