PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με Λογαριασμό Tellas



tasmanian
30-11-07, 10:18
Θα ήθελα κι εγώ να σας αναφέρω το πρόβλημά μου (το κυριότερο μεταξύ άλλων γιατί η λίστα είναι ατελείωτη)

Πέρυσι το Νοέμβρη έκανα αίτηση για Ζίστο στην Τελλάς.
Μετά από μερικούς μήνες με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε οκ έχετε Ζίστο.
Αλλά Ζίστο με πάγιο του ΟΤΕ γιατί δεν είχαν "ολοκληρώσει" κάποιες εργασίες συνδέσεως. Αρχίζουν και μου έρχονται λογαριασμοι. οκ μέχρι εδώ.
Πρωταπριλιά (για δες σύμπτωση) μου ενεργοποιούν (υποτίθεται) το full πακέτο χωρίς χρέωση ΟΤΕ. Και φυσικά ο επόμενος λογαριασμός έχει και τις νέες χρεώσεις...
Εδώ αρχίζει το πρόβλημα όμως. Ταυτόχρονα με τον νέο λογαριασμό συνεχίζει για μία ακόμη φορά και για το ίδιο χρονικό διάστημα να έρχεται και ο παλαιός!!!!!
Ένας πελάτης, δύο κωδικοί πελάτη, να ο νέος τρόπος εξαπάτησης των πελατών της Τελλάς
Σαν καλός βλάκας πάω και πληρώνω και τους δύο, σκεπτόμενος ότι οκ σοβαρή εταιρεία είναι αν κάνουν λάθος χρεώσεις θα γίνει κάποιος αντιλογισμός και ολα καλά.
Αυτό ευτυχώς συνέβη για 1 λογαριασμό μόνο. Μετά από μερικούς μήνες μου έρχεται ένας λογαριασμός αρνητικός και ΑΚΥΡΟΣ με το ποσόν του πρώτου (πρω φουλ ζιστο) λογαριασμού, ως αναγνώριση από την εταιρεία του λάθους χρέωσης. Μόνο στα γραφεία της μπορώ να τον εξοφλήσω όμως. Πάω στα γραφεία της, αλλά η υπάλληλος μου λέει, δεν σας επιστρέφονται χρήματα, θα περαστεί το ποσόν αυτό του λογαριασμού, στο νέο σας λογαριασμό (είπαμε σαν πελάτης είμαι ένας, αλλά σαν κωδικούς πελάτη έχω 2... η εφορία που είναι;), και θα δείτε την μείωση του λογαριασμού σας στον επόμενο λογαριασμό που θα σας έρθει στο σπίτι... μόνο που θα πρέπει να κρατήσω τον λογαριασμό σας στο ταμείο μου.
Οκ λέω κανένα πρόβλημα (τι βλάκας θεέ μου), βλέπω την υπάλληλο να πατάει πλήκτρα στο PC, οκ κανένα πρόβλημα.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ
Ο τίτλος νομίζω είναι πολύ αντιπροσωπευτικός του προβλήματος, και συνιστώ σε άπαντες να προσέχουν τους λογαριασμούς και τις περιόδους χρεώσεων, όπως επίσης και το ότι μόνο μέσω της ΕΕΤΤ ίσως μπορέσετε να βρείτε την άκρη στα προβλήματά σας. Η διαδικασία αυτή ανεύρεσης του χαμένου επιστρεφόμενου ποσού, διαρκεί τώρα πάνω από 4 μήνες και με κοροϊδεύουν σαν να είμαι ... (ότι θέλετε σκεφτείτε).

Σημείωση: Το τηλεφωνικό κέντρο (13800) εκεί όπου παίρνουμε τηλέφωνο δεν ανήκει καν στην Τελλάς. Στις επιλογές (1), (3), (4) απαντούν οι ίδιοι υπάλληλοι (πιστέψτε με τους έχω μάθει απέξω) Οι υπάλληλοι που απαντούν στα τηλέφωνα δεν είναι υπαλληλοι της Τελλάς, η Τελλάς είναι μία σκιώδης επιχείρηση, που λειτουργεί χωρίς να υπάρχει 1 τηλέφωνό της πουθενά. (ούτε καν πάνω στους λογαριασμούς που έρχονται στο σπίτι μας). Οι υπάλληλοι είναι ανεύθυνοι, δεν υπάρχουν προϊστάμενοι, τα φαξ χάνονται, ή αποστέλλονται σε λάθος τμήματα, οι βλάβες δεν επιλύονται ούτε κάν έμεσα (δεν μιλάμε για άμμεσα) και αν συνεχίσω να λέω θα βαρεθείτε να διαβάζετε...

Μόλις τελειώσει το συμβόλαιό μου θα την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια για άλλα λιμανάκια (και πιστεύω ότι έχω βρει ένα καλό λιμάνι, θα δούμε).

Αισθάνομαι να με έχουν κλέψει και προς τούτο και ο τίτλος

Το ΝΟΥ ΣΑΣ

Sakoulas
30-11-07, 10:30
1.xωρις να θελω, σε καμια περιπτωση, να σε θιξω...
2.Η ηλικια σου που δειχνει εμπειρια...
3.Ο σωστος τροπος γραφης σου που δειχνει μορφωση...

Μπορω να σε ρωτησω κατι;

Για ποιο λογο ολες αυτες οι υποχωρησεις;

Απο την μια, πληρωνεις χωρις να υποπτευθεις...
Απο την αλλη, (και ενω η υπαλληλος σου λεει οτι δεν επιστρεφει χρηματα) κραταει τον λογαριασμο σου στο ταμειο της...
Εδω και 4 μηνες σε ταλαιπωρουνε χωρις να βλεπεις φως (στην ακρη του τουνελ)...

Δεν πιστευεις και εσυ οτι η υπομονη εχει και τα ορια της;

tasmanian
30-11-07, 11:04
Φίλε μου πραγματικά η ερώτησή σου χτύπησε νεύρο :)

Όλοι μου λένε ότι στη ζωή μου έχω μεγάλη υπομονή (πράγμα που εγώ δεν πιστεύω για τον εαυτό μου).
Αλλά ιδίως η Τελλάς τον τελευταίο χρόνο, έχει προπονήσει την αντοχή μου στις ψυχικές καταπονήσεις σε τέτοιο βαθμό που ο στρατός ήταν απλός περίπατος...

Έχω ήδη καταθέσει την (3η κατά σειρά και διαφορετικό λόγο) καταγγελία μου στην ΕΕΤΤ και ελπίζω να μην χρειαστεί να πάω παραπέρα (δεν το θέλω άλλωστε). Τον ΑΠΡΙΛΙΟ του 2008, λένε, λήγει το 12 μηνο υποχρεωτικής μου παραμονής στην εν λόγω εταιρεία. Μετά ... ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φιλικά
Μάκης
:whistle:

gogos888
30-11-07, 12:29
Με τέτοια αντιμετώπηση σε πελάτη ο οποισδήποτε με στοιχειώδη αξιοπρέπεια θα αποχωρούσε. Ελπίζω τώρα με νέα δοίκηση να διορθωθεί ως εταιρία.

αντιλογος
30-11-07, 13:33
H υπομονη σου και η αντοχη σου εως την ληξη συμβολαιου θα γινουν μαυροσκουφδες !

psolord
01-12-07, 00:19
H υπομονη σου και η αντοχη σου εως την ληξη συμβολαιου θα γινουν μαυροσκουφδες !

Χαχα! Κάποιος ήταν μαύρος μου φαίνεται! Γεια σου ρε σειρα! ;)

Sakoulas
01-12-07, 05:15
Φίλε μου πραγματικά η ερώτησή σου χτύπησε νεύρο :)

Όλοι μου λένε ότι στη ζωή μου έχω μεγάλη υπομονή (πράγμα που εγώ δεν πιστεύω για τον εαυτό μου).
Αλλά ιδίως η Τελλάς τον τελευταίο χρόνο, έχει προπονήσει την αντοχή μου στις ψυχικές καταπονήσεις σε τέτοιο βαθμό που ο στρατός ήταν απλός περίπατος...

Έχω ήδη καταθέσει την (3η κατά σειρά και διαφορετικό λόγο) καταγγελία μου στην ΕΕΤΤ και ελπίζω να μην χρειαστεί να πάω παραπέρα (δεν το θέλω άλλωστε). Τον ΑΠΡΙΛΙΟ του 2008, λένε, λήγει το 12 μηνο υποχρεωτικής μου παραμονής στην εν λόγω εταιρεία. Μετά ... ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Φιλικά
Μάκης
:whistle:

Προσωπικα πιστευω οτι η υπομονη ειναι προτερημα.
Απλα χρειαζεται και σωστη διαχειριση.
Μακαρι ολα να σου πανε καλα... :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.