PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με τα jetspeed ;



xristos100
17-03-05, 12:03
Παιδιά καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Έκανα αίτηση στον ΟΤΕ για τη γραμμή adsl, και τελικά μετά από τα χίλια ζόρια μου την ενεργοποίησαν. Το πρόβλημα μου έχει να κάνει με τον εξοπλισμό. Μου έδωσαν το modem speedtouch της alcatel, και με υποχρέωσαν να πληρώσω 57 ευρώ. Λέγοντας στην κα υπάλληλο ότι έχω ακούσει ότι δίνεται δωρεάν ο εξοπλισμός μου απήντησε ότι είδε τη διαφήμιση και δεν άκουσε να διατίθεται δωρεάν ο εξοπλισμός. Λέω καλά, μπορεί να κάνω και κάποιο λάθος. Όμως επικοινωνώντας με το 134 με ενημέρωσαν ότι κακώς χρεώθηκα 57 ευρώ καθώς μπορούσαν να μου δώσουν δωρεάν το jetspeed της inracom. Πάω την επόμενη μέρα στον ΟΤΕ και μου λένε ότι το συγκεκριμένο modem παρουσιάζει πρόβλημα και δεν το δίνουν. Φεύγω και λέω ΟΚ, αν είναι έτσι ας τα δώσω τα 57 να βρω την ησυχία μου. Όμως μου έχουν μπει ιδέες ότι μπορεί να με κορόιδεψαν. Τι με συμβουλεύετε ;
Σας ευχαριστώ θερμά
Χρήστος

bennasi4
17-03-05, 12:52
:D να πας με εντονο ιφος και να τους απιλισεις οτι αν δεν γινει αυτο που λες θα δοακοπσεις τη νγραμμη απ τον οτε και θα βαλεις forthnet.

liquidpower
17-03-05, 13:26
Φιλε Χρηστο! Εβαλα κι εγω adsl πριν κανα μηνα και πηρα δωρεαν το intracom modem 520i το οποιο πραγματι δε δουλευε ετσι που το δινανε!!!!
Με αλλα λογια το περνεις και για να το κανεις να δουλεψει πρεπει να κανεις update απο το site της intracom στο firmware!!!
Γεια σου ρε Κοκκαλη, με τα περιεργα σου!!

Α φυσικα για να το κανεις αυτο χρειαζεται να μπεις ιντερνετ και να κατεβασεις το update απο το site. Εγω μπηκα με dial-up που εχω επιπροσθετη κι εκανα τη δουλεια μου!!

hedgehog
17-03-05, 13:45
να πας με εντονο ιφος και να τους απιλισεις οτι αν δεν γινει αυτο που λες θα δοακοπσεις τη νγραμμη απ τον οτε και θα βαλεις forthnet.

Η μπορείς να τους πεις πως σπουδάζεις στην Νομική και θα είναι πολύ καλό θέμα για την πρακτική σου μία αγωγή στον ΟΤΕ :P

xristos100
17-03-05, 17:45
Παιδια, το ζήτημα είναι αν το jetspeed , πέρα απ' αυτό το update, έχει κάποιο πρόβλημα. Γιατί αν δεν έχει... έχουν να ακούσουν...!

TYRONAGA
17-03-05, 18:15
Κανένα πρόβλημα...Χρησιμοποιώ το 520i(over ISDN) απο τον 10/04και οχι μόνο δεν εχει πρόβλημα,αλλά και οι τεχνικοί του ΟΤΕ -helpdesk aDSL = 1242 με εξυπηρετήσανε αφάνταστα στην εγκατάσταση οπου θα έπρεπε να κάνω REBOOT & COMMIT στο τέλος ,κατι που ο ISP μου δεν το είχε αναφέρει στις οδηγίες που παρέχει μεσω του site του.Εάν δεν κάνεις COMMIT τοτε ενδέχεται να φαίνεται οτι η σύνδεση διακόπτεται και χρειάζεσαι επανεκίνηση!!!!!

spyder
17-03-05, 20:30
Το μυαλό των Οτετζηδων έχει πρόβλημα και κανείς άλλος. Δουλεύω μιά χαρά με το 520i εδώ και 6 μήνες.
Επεσες σε ανενημέρωτητους ξυναρχι..... Κράχτους και πάρε πίσω τα λεφτά σου.

xristos100
18-03-05, 09:07
απ' ότι φαίνεται λεφτά ήθελαν να βγάλουν...

viron
18-03-05, 10:57
Στις αρχές του μήνα πηρα συνδρομή και το jetspeed δωρεάν.

Να απαιτήσεις να το πάρεις και ας μην δουλεύει οπως λένε(ψέμα εμένα δουλεύει μια χαρά), η προσφορά ισχύει για όλους και όχι επιλεκτικά.

Να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο(φτασε μέχρι διευθυντή) και όχι τον απλό πωλητή που θα σου πεί χιλιάδες παραμύθια για να καλύψει το δικό του λάθος.

Επίσης να κάνεις και έγγραφη διαμαρτυρία κατάθεση με αριθμό πρωτοκόλλου, τα έγγραφα μένουν.

Διεκδικήστε το δίκιο σας δυναμικά και κόσμια να θυμάστε πληρώνουμε ακριβά το dsl για να έχουμε ανοχή σε τέτοια "λάθη".

Φιλικά.

Βύρων

Βύρων

amitsos
18-03-05, 11:36
Same here.Το μοντεμ δουλευει μια χαρα απο τον 7/04.Απλα αν σε Ρ2Ρ θελεις οσο το δυνατον καλυτερη ταχυτητα , πρεπει να το κανεις reboot καθε 2-3 μερες

xristos100
18-03-05, 11:52
Στις αρχές του μήνα πηρα συνδρομή και το jetspeed δωρεάν.
Να απαιτήσεις να το πάρεις και ας μην δουλεύει οπως λένε(ψέμα εμένα δουλεύει μια χαρά), η προσφορά ισχύει για όλους και όχι επιλεκτικά.
Να μιλήσεις με κάποιον υπεύθυνο(φτασε μέχρι διευθυντή) και όχι τον απλό πωλητή που θα σου πεί χιλιάδες παραμύθια για να καλύψει το δικό του λάθος.
Επίσης να κάνεις και έγγραφη διαμαρτυρία κατάθεση με αριθμό πρωτοκόλλου, τα έγγραφα μένουν.
Διεκδικήστε το δίκιο σας δυναμικά και κόσμια να θυμάστε πληρώνουμε ακριβά το dsl για να έχουμε ανοχή σε τέτοια "λάθη".
Φιλικά.
Βύρων
Βύρων
Θα γελάσω, γιατί ο ίδιος ο διευθυντής μου είπε ότι <<παρουσιάζει τεχνικά προβλήματα>>...

naish
18-03-05, 11:59
Σε εμένα πάντως δεν το δινανε δωρεάν,ενω κανονικα με κάθε ενεργοποίηση γραμμής ΔΙΝΕΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ,το λέει ξεκαθαρα στο σιτε,απλά το καταπίνουν όταν πας να κάνεις σύνδεση.Κατόπιν τους ειπα με ευγενικό τροπο να μου κόψουν την γραμμή για να πάω σε άλλη εταιρία (VIVODI πχ ειπα).Μέσα σε 5 λεπτα είχα φύγει με το conn-x που είχε το jetspeed, ΔΩΡΕΑΝ

@ ADSLgr.com All rights reserved.