PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΩΡΕΑΝ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ?



kouniak
01-12-07, 19:03
Αγαπημένοι μου φίλοι, και η Forthnet τελικά επιλέγει δωρεάν διεθνείς προορισμούς. Μετά την netone και την hol, καθώς και την on. Η Τελλάς σκέφτεται κάτι αντίστοιχο? Αν έχετε πληροφορίες μοιραστείτε αυτές μαζί μας.

Socom
01-12-07, 21:44
Δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά λογικά κάτι θα πρέπει να κάνει και η Τελλάς. Όπως και με τις αναβαθμίσεις, άργησε πολύ αλλά τις έκανε και αυτή. Αυτό πιστεύω τουλάχιστον.

mondeo
01-12-07, 21:47
Είναι κάτι παραπάνω από βέβαιο ότι θα ακολουθήσουν όλες οι εταιρίες.:oneup:

Spanos
01-12-07, 21:47
Η εμπειρία μας έχει δείξει οτι η Τελλάς απαντάει στον ανταγωνισμό μετά απο ένα χρόνο ;)

mondeo
01-12-07, 21:48
Η εμπειρία μας έχει δείξει οτι η Τελλάς απαντάει στον ανταγωνισμό μετά απο ένα χρόνο ;)

Τώρα με το νέο αφεντικό,δεν το νομίζω......

flamelab
01-12-07, 21:51
Θα αργήσει η Tellas μάλλον γιατί απλά τωρα αναδιοργανώθηκε μετά από καιρό στάσιμη .
Αλλά αργά ή γρήγορα θα το παρέχει .

tazio nuvolari
02-12-07, 12:12
πληροφορίες δεν έχω
αλλά πιστεύω ότι σύντομα θα ακολουθήσει και η ΤΕΛΛΑΣ, ανταγωνισμός γαρ.

Mouse Potato
03-12-07, 16:45
Πιστεύω πως η παροχή δωρεάν διεθνών κλήσεων αποσκοπεί στην εξυπηρέτηση μιας μειοψηφίας συνδρομητών... Άρα για να κάνει να μπει 1 χρόνο μετά (από τους άλλους παρόχους) στο παιχνίδι των αναβαθμήσεων φανταστείτε με αυτή την υπηρεσία τώρα... :whistle: Τι να πω... Μακάρι! ;)

w4tt4n4b3
03-12-07, 18:03
Εγώ είμαι συνδρομητής Forthnet τόσο σε τηλεφωνία και Ιντερνετ(όχι στο ιδιόκτητο) αλλά και σε ΟΤΕΝΕτ.
Από αυτά που διαβάζω τα 24 της Forthnet και της HOL μόνο αν είσαι τυχερός αξίζουν παραπάνω.
Η Tellas φαίνεται να δίνει μονο 12 αλλά φαίνεται να έχει μεγαλύτερη σταθερότητα.
Στην κορυφή ο ΟΤΕ μάλλον απο σταθερότητα στις ταχύτητες.

Spanos
03-12-07, 18:11
Στην κορυφή ο ΟΤΕ μάλλον απο σταθερότητα στις ταχύτητες.

Ειδικά η 768 σκίζει, σταθερότατη και παν-γρήγορη:rolleyes:

w4tt4n4b3
03-12-07, 18:24
Εγώ πάντως με την 1024/256
κάνω καθε μέρα δοκιμές και έχω μέσο όρο στα 850+/210 μέσο όρο.

Και γενικώς από την 768 της Forthnet είναι κλάσεις ανώτερη.
Μπορεί να φταίει ότι η σύνδεση της Forthnet είναι σε Ροστάν Θεσσαλονίκη ενώ του ΟΤΕ
σε επαρχιακή πόλη.

Spanos
03-12-07, 18:29
Α.Ρ.Υ.Σ.

Φίλε, εδω είμαστε στα 12/1 και μας λές για την 768 της Forthnet κα την 1024 του ΟΤΕ;

w4tt4n4b3
03-12-07, 18:39
Α.Ρ.Υ.Σ.

Φίλε, εδω είμαστε στα 12/1 και μας λές για την 768 της Forthnet κα την 1024 του ΟΤΕ;

Εντάξει και κάποιοι είναι στα 20+...κι εσύ μας λες για τα 12;

Spanos
03-12-07, 18:43
Κάποιοι ναι, εσύ πΟΤΕ ;)

w4tt4n4b3
03-12-07, 18:50
Κι εσύ πΟΤΕ έχεις αλλά δεν το έχεις καταλάβει μάλλον...εκτός αν η Τellas έσκαψε και έφτιαξε δικό της δίκτυο...
Μέχρι να φτιάξουν πραγματικά ιδιόκτητο δίκτυο χωρίς να πατάνε πάνω στου πΟΤΕ, όλοι εν μέρει στον πΟΤΕ θα είμαστε...

Mouse Potato
03-12-07, 19:55
Κι εσύ πΟΤΕ έχεις αλλά δεν το έχεις καταλάβει μάλλον...εκτός αν η Τellas έσκαψε και έφτιαξε δικό της δίκτυο...
Μέχρι να φτιάξουν πραγματικά ιδιόκτητο δίκτυο χωρίς να πατάνε πάνω στου πΟΤΕ, όλοι εν μέρει στον πΟΤΕ θα είμαστε...

Τι ωραίες αναμνήσεις.... Αχχχ... Τότε (πριν 2-3 χρόνια) με τον ΟΤΕ μου..... Αχχχχ.... 768 dl και μετα βίας κατέβαζα από το ntua με 20kb/s. Ωραίες εποχές!

Φιλικώς πάντα! :p:p

EDIT: Στο θέμα μας... Οι διεθνείς κλήσεις είναι για τους λίγους... Βολεύομαι και με το skype... Στην χερότερη των περιπτώσεων msn...

minovg
03-12-07, 21:02
Έλα μωρέ ζηλιάρηδες αμέσως κι εσείς. Έβγαλε η Φορθνετ, αμέσως και οι Τελλασίτες. Μέσω voipbuster/voipdiscount δωρεάν είναι αυτοί οι προορισμοί. Εξάλλου ποιους παίρνετε εξωτερικό; Συγγενείς; Ε μία στο τόσο θα καλείτε. Διεθνή γκόμενα; Πείτε της να βάλει κανά ΜΣΝ, κανά Skype να τη βλέπετε κιόλας. Ζωντανή σύνδεση κάθε μέρα όλη μέρα. http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/xarxar.gif

Mouse Potato
03-12-07, 21:09
Έλα μωρέ ζηλιάρηδες αμέσως κι εσείς. Έβγαλε η Φορθνετ, αμέσως και οι Τελλασίτες. Μέσω voipbuster/voipdiscount δωρεάν είναι αυτοί οι προορισμοί. Εξάλλου ποιους παίρνετε εξωτερικό; Συγγενείς; Ε μία στο τόσο θα καλείτε. Διεθνή γκόμενα; Πείτε της να βάλει κανά ΜΣΝ, κανά Skype να τη βλέπετε κιόλας. Ζωντανή σύνδεση κάθε μέρα όλη μέρα. http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/xarxar.gif

Ολόσωστος! :oneup:

Spanos
03-12-07, 21:23
Έλα μωρέ ζηλιάρηδες αμέσως κι εσείς. Έβγαλε η Φορθνετ, αμέσως και οι Τελλασίτες. Μέσω voipbuster/voipdiscount δωρεάν είναι αυτοί οι προορισμοί. Εξάλλου ποιους παίρνετε εξωτερικό; Συγγενείς; Ε μία στο τόσο θα καλείτε. Διεθνή γκόμενα; Πείτε της να βάλει κανά ΜΣΝ, κανά Skype να τη βλέπετε κιόλας. Ζωντανή σύνδεση κάθε μέρα όλη μέρα. http://www.techlifegr.com/forum/images/smilies/xarxar.gif

Έλα ντέ, εδω ακόμα δεν έχουμε βάλει τα τσάμπα προς σταθερά Ελλάδος γιατι βγαίνει πιο φτηνό με τις υπηρεσίες που λές ;)

sdikr
03-12-07, 23:08
Το μεγάλο θέμα είναι οτι τόσο καιρό με χρήση voip τεχνολογίας όλοι οι εναλλακτικοί ενώ πληρώνουν λιγότερα από ότι εσείς στο voipbuster χρεώνουν 200 φόρες πάνω.
Αν θέλουν όλοι μπορούν να το κάνουν

vaspater
03-12-07, 23:31
Kαλά τα είδαμε και όλα αυτά τα skype .......εγώ κύριοι για να θεωρώ ότι έχω τζάμπα τηλ.θα πρέπει να μπορώ να τηλεφωνήσω από τηλ σε τηλ χωρίς καμία χρέωση και όχι να χρειάζεται για να είναι εντελώς τζάμπα να έχουν και οι 2 το ίδιο πρόγραμμα και να συνενοηθούμε πρώτα ότι θα μιλήσουμε την τάδε ώρα και τρέχα γύρευε...αλλά για να πάρεις από τηλ σε τηλ και χωρίς ανοιχτό pc θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή οπότε τελκά η όλη διαδικσία καταντάει μια ταλαιπωρία......100 φορές να πληρώνω 40 ευρώ το δίμηνο με φπα στην τελλάς παρά να πρέπει να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία με τα κάθε είδους SKYPE και να πρέπει να τα χώσω για να πάρω και το ειδικό τηλ και όχι μόνο αυτό αλλά να σου λένε ότι για να μην πληρώσεις απολύτως τίποτα θα πρέπει να έχω και εγώ και άλλος ανοιχτό το pc.....άμα είσαι μάγκισσα εταιρεία εσύ που βγάζεις το skype να μου πεις ότι με κάποιο τρόπο και ανά ΄πάσα στιγμή θα μπορεί κάποιος να με παίρνει τηλ να σηκώνω τηλ και να ξέρω ότι αυτός δεν πληρώνει τίποτα και εγώ αντίστοιχα οπουδήποτε......όλοι οι άνθρωποι δεν έχουν pc κύριοι.....άμα είσαστε μάγκες κάντε το.......και ειδικά τώρα που θα γίνει και το εξωτερικό απεριόριστο ποιο skype έτσι που παίρνουν την κατρακύλα αυτές οι συνδρομές bye bye skype......άσε που όσο και καλή ποιότητα να έχει το skype δεν είναι σαν να μιλάς με τον παραδοσιακό τρόπο...και άμα είναι να έχω τηλεφωνία όπως έχω στο full llu των περισσότερων εταιρειών καληνύχτα........

Mouse Potato
03-12-07, 23:37
Kαλά τα είδαμε και όλα αυτά τα skype .......εγώ κύριοι για να θεωρώ ότι έχω τζάμπα τηλ.θα πρέπει να μπορώ να τηλεφωνήσω από τηλ σε τηλ χωρίς καμία χρέωση και όχι να χρειάζεται για να είναι εντελώς τζάμπα να έχουν και οι 2 το ίδιο πρόγραμμα και να συνενοηθούμε πρώτα ότι θα μιλήσουμε την τάδε ώρα και τρέχα γύρευε...αλλά για να πάρεις από τηλ σε τηλ και χωρίς ανοιχτό pc θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή οπότε τελκά η όλη διαδικσία καταντάει μια ταλαιπωρία......100 φορές να πληρώνω 40 ευρώ το δίμηνο με φπα στην τελλάς παρά να πρέπει να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία με τα κάθε είδους SKYPE και να πρέπει να τα χώσω για να πάρω και το ειδικό τηλ και όχι μόνο αυτό αλλά να σου λένε ότι για να μην πληρώσεις απολύτως τίποτα θα πρέπει να έχω και εγώ και άλλος ανοιχτό το pc.....άμα είσαι μάγκισσα εταιρεία εσύ που βγάζεις το skype να μου πεις ότι με κάποιο τρόπο και ανά ΄πάσα στιγμή θα μπορεί κάποιος να με παίρνει τηλ να σηκώνω τηλ και να ξέρω ότι αυτός δεν πληρώνει τίποτα και εγώ αντίστοιχα οπουδήποτε......όλοι οι άνθρωποι δεν έχουν pc κύριοι.....άμα είσαστε μάγκες κάντε το.......και ειδικά τώρα που θα γίνει και το εξωτερικό απεριόριστο ποιο skype έτσι που παίρνουν την κατρακύλα αυτές οι συνδρομές bye bye skype......άσε που όσο και καλή ποιότητα να έχει το skype δεν είναι σαν να μιλάς με τον παραδοσιακό τρόπο...και άμα είναι να έχω τηλεφωνία όπως έχω στο full llu των περισσότερων εταιρειών καληνύχτα........

Πρέπει κάποτε να καταλάβουμε ότι άλλο το Internet άλλο το τηλέφωνο... Σίγουρα με το Internet δεν μπορείς να κάνεις τηλεφωνικές κλήσεις έτσι όπως ακριβώς κάνεις και με το τηλ του σπιτιού σου. (δεν είναι απόλυτο αυτό) Όπως λοιπόν βολεύεται ο καθένας...

PS: Αν και νομίζω - χωρίς να είμαι σίγουρος - ότι υπάρχει συσκευούλα τηλεφώνου (USB) για το Skype που χτυπάει όταν σε πέρνουν κλπ κλπ κλπ

turboirc
04-12-07, 00:36
Τα έχετε μπερδέψει ελαφρώς παιδιά. Η πλειονότητα των τηλεφωνικών κλήσεων και στην Ελλάδα και παγκοσμίως πλέον γίνεται μέσω Internet. Η τελική αλλαγή που έχεις εσύ από το DSLAM και πέρα σε PSTN είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό της συνολικής σύνδεσης που δεν είναι "διαδίκτυο". Αυτός είναι και ο λόγος που μία εταιρία δεν έχει μεγάλο πρόβλημα να δώσει δωρεάν κλήσεις παντού - είτε πάρεις στο από πάνω σπίτι είτε στην αυστραλία, το ίδιο Internet έχει.

psolord
04-12-07, 16:56
Τα έχετε μπερδέψει ελαφρώς παιδιά. Η πλειονότητα των τηλεφωνικών κλήσεων και στην Ελλάδα και παγκοσμίως πλέον γίνεται μέσω Internet. Η τελική αλλαγή που έχεις εσύ από το DSLAM και πέρα σε PSTN είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό της συνολικής σύνδεσης που δεν είναι "διαδίκτυο". Αυτός είναι και ο λόγος που μία εταιρία δεν έχει μεγάλο πρόβλημα να δώσει δωρεάν κλήσεις παντού - είτε πάρεις στο από πάνω σπίτι είτε στην αυστραλία, το ίδιο Internet έχει.

Ναι αλλά της Τελλάς το τηλέφωνο δεν είναι σκέτο PSTN για την ελλάδα? Οι άλλοι πάροχοι πχ ΟΝ,FOTRHNET,VIVODI δεν είναι voip με αισχρή ποιότητα?

giwrgosp1
04-12-07, 17:05
Τελλας , Forthent και νομιζω και Ηol η γραμμη ειναι pstn απο το σπιτι μεχρι το κεντρο.
Απο εκει και περα ειναι voip.
Oλες οι αλλες εταιρειες ειναι voip απο το σπιτι..
Η ποιοτητα δεν ειναι αισχρη. Απλα οχι τοσο καλη. Αν και πολλες φορες δεν καταλαβαινεις την διαφορα..

psolord
04-12-07, 17:12
Τελλας , Forthent και νομιζω και Ηol η γραμμη ειναι pstn απο το σπιτι μεχρι το κεντρο.
Απο εκει και περα ειναι voip.
Oλες οι αλλες εταιρειες ειναι voip απο το σπιτι..
Η ποιοτητα δεν ειναι αισχρη. Απλα οχι τοσο καλη. Αν και πολλες φορες δεν καταλαβαινεις την διαφορα..


Εγώ θυμάμαι το voip της vivodi που είχαμε στο γραφείο με κάτι dialers. Πώπω αίσχος.:p Tο ότι και η Τελλάς απο ένα σημείο και μετά ειναι voip δεν το ήξερα. Δεν είχα πάρει χαμπάρι! Μια χαρά είναι το άτιμο! :oneup:

turboirc
04-12-07, 22:49
Μέχρι πριν αρκετό καιρο ο OTE εφήρμοζε διάφορες μεθόδους για να είναι το VoIP μή αποτελεσματικό και αναξιόπιστο.

Τώρα ουσιαστικά το PSTN είναι μια μετατροπή της τελευταίας στιγμής και όλες οι κλήσεις (ακόμα και αυτες του ΟΤΕ πιστεύω) είναι ουσιαστικά over IP.

redlemon.gr
05-12-07, 01:04
Τελλας , Forthent και νομιζω και Ηol η γραμμη ειναι pstn απο το σπιτι μεχρι το κεντρο.
Απο εκει και περα ειναι voip.
Oλες οι αλλες εταιρειες ειναι voip απο το σπιτι..
Η ποιοτητα δεν ειναι αισχρη. Απλα οχι τοσο καλη. Αν και πολλες φορες δεν καταλαβαινεις την διαφορα..

Μεχρι και το καλοκαίρι το τηλέφωνο στην Τελλάς δεν ηταν και πολυ καλό, μέτριο θα έλεγα, με αντιλαλο και άλλα διαφόρα.. απο την αναβάθμιση και μετά...

Α Ψ Ο Γ Ο !

μερικές φορές νομίζω είναι πιο καθαρό και απο τον ΟΤΕ οταν είχα... παλιά δεν θυμάμαι :lol::twisted:

Mouse Potato
05-12-07, 01:59
Μεχρι και το καλοκαίρι το τηλέφωνο στην Τελλάς δεν ηταν και πολυ καλό, μέτριο θα έλεγα, με αντιλαλο και άλλα διαφόρα.. απο την αναβάθμιση και μετά...

Α Ψ Ο Γ Ο !

μερικές φορές νομίζω είναι πιο καθαρό και απο τον ΟΤΕ οταν είχα... παλιά δεν θυμάμαι :lol::twisted:

Προσωπικά εγώ με τον ΟΤΕ άκουγα πολλές φορές στο βάθος κάτι κυράντζες να θάβουν αβέρτα. :p Με την Tellas προς τα παρών δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο. Τώρα για το πόσο αξιόπιστες είναι κλήσεις που κάνουμε δεν ξέρω. :OOPS: sry για το :offtopic:! ;)

apostol70
06-12-07, 01:22
Πάντως και εγώ είχα την εντύπωση ότι εντός της Ελλάδας ήταν pstn. Κανείς από τους της Tellas που συχνάζουν εδώ δεν μπορεί να μας διαφωτίσει;

minovg
06-12-07, 01:25
Πάντως και εγώ είχα την εντύπωση ότι εντός της Ελλάδας ήταν pstn. Κανείς από τους της Tellas που συχνάζουν εδώ δεν μπορεί να μας διαφωτίσει;
ΠΣΤΝ δεν είναι τίποτα. ΠΣΤΝ είναι μόνο από το σπίτι μέχρι το DSLAM. Από κει και πέρα είναι βοιπ. Δηλαδή αν κοπεί το ίντερνετ, αν κοπεί το ρεύμα, τηλέφωνο σταθερό έχεις. ;) Ενώ αν ήταν voip αν κοβόταν το ίντερνετ, δε θα είχες και σταθερό, αν κοβόταν το ρεύμα δε θα είχες επίσης σταθερό.

Mouse Potato
06-12-07, 01:27
ΠΣΤΝ δεν είναι τίποτα. ΠΣΤΝ είναι μόνο από το σπίτι μέχρι το DSLAM. Από κει και πέρα είναι βοιπ. Δηλαδή αν κοπεί το ίντερνετ, αν κοπεί το ρεύμα, τηλέφωνο σταθερό έχεις. ;) Ενώ αν ήταν voip αν κοβόταν το ίντερνετ, δε θα είχες και σταθερό, αν κοβόταν το ρεύμα δε θα είχες επίσης σταθερό.

Ναι απ' ότι ρώτησα έναν γνωστό που ειδικεύεται σε τέτοιου είδους θέματα (τηλεπικοινωνιών) μου είπε ακριβώς αυτό...

anthoula
06-12-07, 01:36
ΠΣΤΝ δεν είναι τίποτα. ΠΣΤΝ είναι μόνο από το σπίτι μέχρι το DSLAM. Από κει και πέρα είναι βοιπ. Δηλαδή αν κοπεί το ίντερνετ, αν κοπεί το ρεύμα, τηλέφωνο σταθερό έχεις. ;) Ενώ αν ήταν voip αν κοβόταν το ίντερνετ, δε θα είχες και σταθερό, αν κοβόταν το ρεύμα δε θα είχες επίσης σταθερό.
Αυτό δεν έχει και τόση σημασία, για 2 λόγους:
1) Τα UPS είναι φτηνά και ευρέως διαθέσιμα.
2) Πολύς κόσμος έχει πλέον DECT.

Το πιο βασικό για μένα είναι ότι στο PSTN δεν σου βάζουν τρικλοποδιές με κωδικούς, ξεχωριστά κανάλια κλπ. Παίζει, ότι εξοπλισμό και να έχεις.

w4tt4n4b3
06-12-07, 06:09
Προσωπικά εγώ με τον ΟΤΕ άκουγα πολλές φορές στο βάθος κάτι κυράντζες να θάβουν αβέρτα. :p Με την Tellas προς τα παρών δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο. Τώρα για το πόσο αξιόπιστες είναι κλήσεις που κάνουμε δεν ξέρω. :OOPS: sry για το :offtopic:! ;)

Κι εσύ το να μην ακούγονται οι κυράτσες που θάβουν αβέρτα το θεωρείς αναβάθμιση;
Ξέρεις πόσα χρήσιμα πράγματα μπορείς να μάθεις από αυτές τις κυράτσες;

gogos888
06-12-07, 09:02
Κι εσύ το να μην ακούγονται οι κυράτσες που θάβουν αβέρτα το θεωρείς αναβάθμιση;
Ξέρεις πόσα χρήσιμα πράγματα μπορείς να μάθεις από αυτές τις κυράτσες;

Καλό!!!!!!!
:rofl::rofl::rofl:

Mouse Potato
06-12-07, 19:28
Κι εσύ το να μην ακούγονται οι κυράτσες που θάβουν αβέρτα το θεωρείς αναβάθμιση;
Ξέρεις πόσα χρήσιμα πράγματα μπορείς να μάθεις από αυτές τις κυράτσες;

Χαχαχα! Βαρέθηκα... Σε κάποια φάση έλεγαν όλο τα ίδια και τα ίδια! :p

kage
07-12-07, 06:22
Τελλας , Forthent και νομιζω και Ηol η γραμμη ειναι pstn απο το σπιτι μεχρι το κεντρο.
Απο εκει και περα ειναι voip.
Oλες οι αλλες εταιρειες ειναι voip απο το σπιτι..
Η ποιοτητα δεν ειναι αισχρη. Απλα οχι τοσο καλη. Αν και πολλες φορες δεν καταλαβαινεις την διαφορα..
+on einai pstn
hol voip

kage
08-12-07, 17:27
Αυτό δεν έχει και τόση σημασία, για 2 λόγους:
1) Τα UPS είναι φτηνά και ευρέως διαθέσιμα.
2) Πολύς κόσμος έχει πλέον DECT.
Το πιο βασικό για μένα είναι ότι στο PSTN δεν σου βάζουν τρικλοποδιές με κωδικούς, ξεχωριστά κανάλια κλπ. Παίζει, ότι εξοπλισμό και να έχεις.
ναι αλλα αμα δεν εχεις γραμμη παλι δεν θα χεις τηλ...κ καθολου σπανιο καθε τοσο να μενεις για μερικα λεπτα χωρις γραμμη(ας μην πουμε σε περιπτωση π δημιουργηθει προβλημα κ μεινεις μερες μεχρι να το φτιαξουν)
αν το voip ειναι απο ρουτερ αυτο δεν σημαινει οτι τρωει κ το bandwidth κ αν εσυ ανεβαζεις κατεβαζεις ολη την ωρα full τιμες δεν θα χει προβληματα?
μηπως το voip κανει routing προς το dslam κ μετα εκεινο κανει κ κεινο routing αλλου?'
οποτε δεν ειναι καλυτερο να τρως το bandwidth τou dslam(που ειναι κ πιο αξιοπιστο)κ οχι το δικο σου?

τελος Dect ασυρματα δεν ειναι ολα πια?

@ ADSLgr.com All rights reserved.