PDA

Επιστροφή στο Forum : Dslam Ζακύνθου



Zer0cooL
02-12-07, 15:47
Χαιρετε κι απο μενα!
Μετακομισα πριν απο ενα μηνα στη Ζακυνθο, και ως "εθισμενος" με το νετ, ειπα να κανω αιτηση και στο καινουριο σπιτι για Αdsl...Αυτο εγινε 16-11-07, ενω και απ την περιοδο που εψαχνα για σπιτι (Οκτωμβριο δηλαδη) ειχα ενημερωθει πως δεν υπαρχουν πορτες...
Τωρα η κατασταση ειναι περιεργη...Στο τεχνικο τμημα του ΟΤΕ δεν εχουν ιδεα για το αν και ποτε θα μπουν πορτες για να ειναι διαθεσιμες...Στα κεντρικα του ΟΤΕ μαλλον μας δουλευουν...Αφου εγινε η αιτηση ειχαν πει οτι μεχρι τελος του μηνα Νοεμβριου θα ηταν ολα οκ..Την προηγουμενη εβδομαδα που επικοινωνησα ειπαν πως ηταν να μπει αλλα καποιο τεχνικο θεμα προεκυψε και πως θα μπει αυτη την εβδομαδα...Ενοειται πως τιποτα ακομα!!!
Μας κοροιδευουν, το ξερουμε...Αλλα τοσο πια? Ο ενας να σου λεει δεν ξερω τιποτα και ο αλλος να υποσχεται μεταξωτες κορδελλες και γρηγορα???
Αλλοι απο εμπειριες η νεα απο τη Ζακυνθο? Μηπως δεν προκειται να βαλουν πορτες και περιμενουν αποδεσμευσεις για να εξυπηρετησουν (χαχαα) τον κοσμο???

Koala_
02-12-07, 16:33
Θα σου πώ τί έγινε στην Αμαλιάδα που είναι στην ίδια Τηλεπικοινωνιακή Περιφέρεια (ΑΧΑΙΑ- ΗΛΕΙΑ- ΖΑΚΥΝΘΟΣ), δεν υπήρχαν πόρτες από πέρυσι το Γενάρη 2007, πρίν ένα μήνα έδωσαν σε διαθεσίμοτητα.... πάρε ένα τηλ στην Πάτρα καλύτερα.

seabird
05-12-07, 13:16
Φιλε zer0cool θα πρεπει να σου πω οτι εισαι πολυ τυχερος..Εχω κανει αιτηση απο 29/9 και μετα απο ανεπαλληλες επικοινωνιες ειτε με το γραγειο σχεδιασμου adsl,ειτε με τον τοπικο οτε το μονο που λεγεται ειναι οτι αναμενουν τις νεες πορτες απο τελη οκτωμβριου.Προφανως η νεες πορτες θα εχουν ξεχαστει καπου μεσα στο καραβι με αποτελεσμα και οι 2 να περιμενουμε ακομα.Και να μασταν μονο 2???Λεμε τωρα....Και τα 4 dslam της ζακυνθου δεν εχουν ουτε μια πορτα....

Zer0cooL
08-12-07, 13:20
Το θεμα ειναι οτι δε ξερω πλεον σε ποιον να απευθυνθω και σε ποιον να τα "χωσω" !!! Στον τοπικο πΟΤΕ η στα κεντρικα...Καθε εβδομαδα παιρνω 2 τηλεφωνα και καθε φορα τα ιδια..."απο μερα σε μερα κυριε...". Η κοροιδια σε ολο της το μεγαλειο δηλαδη!!!

seabird
14-12-07, 11:41
Αφου μου ηρθε λοιπον σημερα ο τηλεφ.λογαριασμος λεω κατσε να παω μια βολτα απο oteshop να εξοφλησω.Κατα τυχη σουλατσαριζε εκει και καποιος απο τους προισταμενους του τοπικου οτε οποτε λεω για να μαθουμε κανα νεοτερο...Ποιο ηταν αυτο?Εχουν ενημερωσει τα κεντρικα απο σεπτεμβριο για νεες πορτες και οτι τους παν απο βδομαδα σε βδομαδα,και οταν τον ρωτησα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο χωρις κανενα ενδοιασμο απαντησε με μια πολυ γνωστη κινηση η οποια ειναι...ο μακακας του λαζοπουλου....Τα συμπερασματα δικα σας

seabird
21-12-07, 12:55
Επανερχομαι με νεες ειδησεις.Βολτα στο oteshop σημερα,και νεα ερωτηση για πορτες..Η απαντηση ειναι οτι ναι μεν εχουν εγκατασταθει νεες πορτες αλλα υπαρχει ενα προβλημα στα dslam και δεν μπορουν να τις ενεργοποιησουν!!!!!:hmm::hmm:Για τον λογο αυτο εχουν φερει μαλιστα τεχνικους απο ιταλια!!!:hmm:Κ οταν ρωτησα τι ακριβως προβλημα ειναι αυτο μονο γενικολογιες μου απαντησε ο τεχνικος???Μηπως μας δουλευουν????

Zer0cooL
24-12-07, 22:03
Λοιπον εγω επικοινωνησα Παρασκευη με ΟΤΕ και ειπαν πως ηρθαν οι νεες πορτες (1000 στον αριθμο) και πως αυτη τη βδομαδα θα ειναι ολα οκ με το ιντερνετ...Ακουγοντας το εκει ενας υπαλληλος ελεγε "ααα...κρατα και 3 πορτες για κατι γνωστους μου..." και κατι τετοια. Αν μου πουν πως δεν εφτασαν οι πορτες και δε μπει το ιντερνετ ΤΩΡΑ θα παω εκει και θα ψαχνω ΜΙΑ ΜΙΑ τις αιτησεις να δω αν εβαλαν αλλους μπροστα στη λιστα..και θα γινει ...αντε μην πω τι..Ειδωμεν...
Βεβαια σημερα που προσπαθησα να επικοινωνησω δεν απανταγε κανεις και αγχωνομαι λιγακι.Ακουσα εντωμεταξυ και τις νεες μειωσεις (καλο αυτο) και λεω απ το 1μβ που ειχα ζητησει να παω στα 4 (22.5 ευρω) η τα 8 (26.9) αν τα σηκωνει η γραμμη μου. Αυτο γινεται να το αλλαξω με το καλημερα??? Επισης θα μπορεσει καποιος να μου πει εγκυρα αν η γραμμη μου σηκωνει τετοιες ταχυτητες (η αποσταση του σπιτιου ειναι γυρω στα 3.5χλμ) ???

........Auto merged post: Zer0cooL added 4 Minutes and 0 Seconds later........

Επισης αλλη ανυσηχια ειναι αυτη -
Ενω μεχρι τωρα στον ελεγχο διαθεσιμοτητας ADSL στο οτεσοπ ελεγε πως υπαρχει η δυνατοτητα τωρα λεει τα εξης

Στη περιοχή σας, υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία ADSL αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμες προσβάσεις (πόρτες ADSL). Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να υποβάλλετε το αίτημα σας online και να είστε σε σειρά προτεραιότητας ώστε το αίτημα σας να ικανοποιηθεί όταν υπάρξει διαθεσιμότητα προσβάσεων.

Τελευταία ενημέρωση: 23/12/2007 11:00:14 μμ

Κι αυτο ειναι ενημερωμενο χθες...Ενω την Παρασκευη ελεγαν πως ηρθαν οι πορτες...Τι ακριβως παιζει? Θα φτιαξουν τους γνωστους τους και ολοι οι αλλοι να πανε να ......?

Zer0cooL
06-01-08, 14:51
Ειπα να παω στον ΟΤΕ για να δω ασπρη μερα αλλα που....Ακομα περιμενω και οι πορτες εχουν ερθει εδω και 18 μερες!!! Σε συνεχεις επικοινωνιες μαζι τους αλλοι προσπαθουν να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα,αλλοι σε κοροιδευουν καταμουτρα και αλλοι μονο που δε σε βριζουν!ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΥΡΙΟΙ!!!
Εχει ενεργοποιηθει κανεις απο Ζακυνθο τον τελευταιο καιρο?Και αν ναι απο ποτε εχει κανει αιτηση? Μου λενε οτι απο 27-12-07 δεσμευσα την πορτα και οτι απο 2-1-08 εχει δωθει εντολη ενεργοποιησης...Αλλα ενεργοποιηση ακομα δε βλεπω...%^$&$@$#%!@%`

@ ADSLgr.com All rights reserved.