PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχεδόν 50% έκπτωση στο απλό ADSL in a Box;



Σελίδες : [1] 2

lewton
02-12-07, 17:04
Βλέπω στο Πλαίσιο το ADSL in a Box (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978046&product=681083) στα 69 ευρώ, με 6 μήνες σύνδεση.
Ή έχει γίνει λάθος ή το Πλαίσιο τα σκοτώνει για να φύγουν.
Όποιος ενδιαφέρεται ας σπεύσει. :)

deniSun
02-12-07, 18:18
Οι γνωστές προσφορές από το Πλαίσιο.

TearDrop
02-12-07, 18:25
Είναι προσφορά η οποία θα "παίξει" αποκλειστικά απο το Πλαίσιο στην περίοδο των εορτών.

theopan
02-12-07, 19:52
Φανταστείτε πόσον καίρο έχουν να πουλήσουν adsl in a box... Πάλι καλά που αρχίσαμε να ξυπνάμε.

hel
02-12-07, 20:48
Κάθε μείωση στις τιμές ευπρόσδεκτη.

Valandil
02-12-07, 20:51
Τρελάθηκε το αφεντικό:p

seatakias
02-12-07, 21:06
Παιδιά τι Modem θα έχει αυτο το πακέτο μεσα?

ariadgr
02-12-07, 23:39
Παιδιά τι Modem θα έχει αυτο το πακέτο μεσα?

USB είχε ανέκαθεν, αλλά με €11,50 το μήνα για 6 μήνες στα 24Mbps, η τιμή είναι εξαιρετική, σαν την προσφορά της 1ης Ιουνίου.

Μπορείς με €37 να αγοράσεις ένα Speedtouch 530v6 ή με €70 ένα ασύρματο modem/router (π.χ. Speedtouch 585, Linksys WAG200G).

koprodogis
02-12-07, 23:46
θα ηθελα και ενα δωρακι λογο ημερων:p
ενα σκληρο για το κατεβασμα

shaq141a
03-12-07, 00:11
USB είχε ανέκαθεν, αλλά με €11,50 το μήνα για 6 μήνες στα 24Mbps, η τιμή είναι εξαιρετική, σαν την προσφορά της 1ης Ιουνίου.

Μπορείς με €37 να αγοράσεις ένα Speedtouch 530v6 ή με €70 ένα ασύρματο modem/router (π.χ. Speedtouch 585, Linksys WAG200G).

Ή απλά να έχεις 2 wireless routers από προηγούμενα πακέτα.

lewton
03-12-07, 10:19
Φανταστείτε πόσον καίρο έχουν να πουλήσουν adsl in a box... Πάλι καλά που αρχίσαμε να ξυπνάμε.

Εσύ ακόμα ονειρεύεσαι και βρίσκεσαι εκτός πραγματικότητας. :whistle:

theopan
03-12-07, 12:05
Εσύ ακόμα ονειρεύεσαι και βρίσκεσαι εκτός πραγματικότητας. :whistle:

Αν και δεν έχω διάθεση να σου επιτεθώ όπως κάνεις εσύ, είναι προφανές ότι αγνοείς βασικούς νόμους της αγοράς: Προσφορές κάνουμε όταν κάτι δεν πουλάει.
Μη μπερδεύεσαι από τον κόσμο που φωνάζει για τη forthnet. Εγκλωβισμένοι των 5-6 προηγούμενων μηνών είναι προφανώς.

deniSun
03-12-07, 12:17
Βασικό προϊόν αυτή τη στιγμή για τη forthnet είναι το 2play.
Προσφορές γίνονται για λόγους ανταγωνισμού.
Όχι απαραίτητα όταν δεν πουλάει κάτι ;)

theopan
03-12-07, 12:45
Βασικό προϊόν αυτή τη στιγμή για τη forthnet είναι το 2play.
Προσφορές γίνονται για λόγους ανταγωνισμού.
Όχι απαραίτητα όταν δεν πουλάει κάτι ;)

Όταν κάτι πουλάει καλά, δε φοβάσαι τον ανταγωνισμό. Άσε που το Πλαίσιο (αφού προσφορά του Πλαισίου είναι από ό,τι κατάλαβα) δε νομίζω να το ενδιαφέρει να βοηθήσει τη forthnet. Απλά βλέπει πιθανότατα να πουλάει όλα τα άλλα και να μη μπορεί να ξεστοκάρει τα in a box .

Anonyma
03-12-07, 12:59
δε νομίζω να το ενδιαφέρει να βοηθήσει τη forthnet.

Μάλλον το Πλαιίσιο θέλει να προσελκύει τον κόσμο στο κατάστημά του, με την ελπίδα εκτός από το ADLS in a box θα αγοράσει και κάτι άλλο.... Και έτσι κάποιο κέρδος και το Πλαίσιο και η Forthnet θα έχουν.

Άν και η προσφορά όντως καλή είναι. Μόνο που δυστυχώς δεν με καλύπτει ακόμα το δίκτυο της Forthnet ....

deniSun
03-12-07, 13:02
Όταν κάτι πουλάει καλά, δε φοβάσαι τον ανταγωνισμό. Άσε που το Πλαίσιο (αφού προσφορά του Πλαισίου είναι από ό,τι κατάλαβα) δε νομίζω να το ενδιαφέρει να βοηθήσει τη forthnet. Απλά βλέπει πιθανότατα να πουλάει όλα τα άλλα και να μη μπορεί να ξεστοκάρει τα in a box .

Αν υποθέσουμε ότι δεν μπορεί το ΠΛΑΙΣΙΟ να πουλήσει το adsl in a box δεν σημαίνει ότι φταίει το πακέτο ή η forthnet.
Αν σε κάποια προσφορά δώσουν σκληρούς δίσκους wd σημαίνει ότι δεν πουλιούνται οι wd ή οτιδήποτε άλλο;

rubadub
03-12-07, 13:49
Δεν νομίζω να έχει να κάνει με το πόσο πουλάει το πακέτο αυτό, πιθανότατα το πλαισιο έκανε μια συεννόηση με την forthnet για την απο κοινού προώθηση του box, με σ΄κοπό

1. η forthnet να προωθηθεί έναντι των άλλων
2. το πλαίσιο να προσελκύσει κόσμο που θα αγοράσει και άλλα πράγματα....

Το περίεργο είναι ότι ούτε στην σελίδα της forthnet το βλέπω φάτσα, ούτε σε αυτή της forthnet....πολύ περίεργο για τέτοια προσφορά....

SirAggelos
03-12-07, 13:53
Στη forthnet μονο αιτησεις ξερουν να συμπληρωνουν.Γνωστος μου εκανε αιτηση στη περιοχη ζωγραφου με πλαηρη διαθεσιμοτητα σε Port στις 14 Αυγουστου και τον συνδεσαν 18 Νοεμβριου.ΡΕ ΟΥΣΤ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΓΙΑ ΜΑΚΑΚΕΣ ΟΠΟΤΕ ΣΑΣ....ΜΑΣ ΣΥΝΔΕΕΕΤΑΙ !!!!!!!!!!!

theopan
03-12-07, 14:28
Αν υποθέσουμε ότι δεν μπορεί το ΠΛΑΙΣΙΟ να πουλήσει το adsl in a box δεν σημαίνει ότι φταίει το πακέτο ή η forthnet.
Αν σε κάποια προσφορά δώσουν σκληρούς δίσκους wd σημαίνει ότι δεν πουλιούνται οι wd ή οτιδήποτε άλλο;

Αν δε σημαίνει ότι δεν πουλιούνται οι WD, σημαίνει τουλάχιστον ότι το στοκ είναι μεγαλύτερο από ότι θα έπρεπε γιατί οι προβλέψεις έπεσαν έξω και πουλάνε οι WD λιγότερο από το αναμένομενο.Αλλίως θα μπορούσε κάλιστα η προσφορά να ήταν για τους Maxtor.


Δεν νομίζω να έχει να κάνει με το πόσο πουλάει το πακέτο αυτό, πιθανότατα το πλαισιο έκανε μια συεννόηση με την forthnet για την απο κοινού προώθηση του box, με σ΄κοπό

1. η forthnet να προωθηθεί έναντι των άλλων
2. το πλαίσιο να προσελκύσει κόσμο που θα αγοράσει και άλλα πράγματα....

Το περίεργο είναι ότι ούτε στην σελίδα της forthnet το βλέπω φάτσα, ούτε σε αυτή της forthnet....πολύ περίεργο για τέτοια προσφορά....


Το Πλαίσιο δεν έχει ανάγκη να προσελκύσει άλλο κόσμο. Ειδικά τα Σάββατα, όπου υπάρχει Πλαίσιο δε βρίσκεις να παρκάρεις σε ακτίνα 2 οικοδομικών τετραγώνων γύρω του και η ουρά στα ταμεία είναι μεγαλύτερη από αυτή της εφορίας. Καλώς ή κακώς ήταν και παραμένει σχεδόν μονοπώλειο.
Τέλος πάντων δεν υπάρχει λόγος να διαφωνούμε μεταξύ μας για αυτό το θέμα. Θα πρέπει να ευχόμαστε σαν καταναλωτές να άρχισαν να πέφτουν οι πωλήσεις της forthnet (και της όποιας forthnet) ώστε να μην δημιουργούνται "μονοκρατορίες". Εις βάρος μας είναι τα μονοπώλεια.

deniSun
03-12-07, 14:33
Αν δε σημαίνει ότι δεν πουλιούνται οι WD, σημαίνει τουλάχιστον ότι το στοκ είναι μεγαλύτερο από ότι θα έπρεπε γιατί οι προβλέψεις έπεσαν έξω και πουλάνε οι WD λιγότερο από το αναμένομενο.Αλλίως θα μπορούσε κάλιστα η προσφορά να ήταν για τους Maxtor.


Αυτό θα μπορούσες να το πεις αν υπήρχε η ίδια μείωση τιμών και σε άλλα καταστήματα.
Και πάλι θα έπρεπε να έχεις κάποιες επιφυλάξεις.
Το ότι έβγαλε την συγκεκριμένη προσφορά το ΠΛΑΙΣΙΟ (πράγμα που είναι πολύ συνηθισμένο) δεν λέει τίποτε.

lewton
03-12-07, 17:14
Αν και δεν έχω διάθεση να σου επιτεθώ όπως κάνεις εσύ, είναι προφανές ότι αγνοείς βασικούς νόμους της αγοράς: Προσφορές κάνουμε όταν κάτι δεν πουλάει.
Χαίρω πολύ, κάτι μου είπες.
Φυσικά και δεν πουλάει το απλό ADSL in a Box το τελευταίο διάστημα, ο λόγος όμως δεν είναι το ότι δεν παίρνει Forthnet ο κόσμος (όπως πολύ θα ήθελες για κάποιον προσωπικό σου λόγο που μου είναι αδιάφορος), αλλά το γεγονός ότι το ADSL in a Box Plus κάνει 129 ευρώ, δηλαδή μόλις 12 ευρώ περισσότερα από το απλό (και δίνει έναν πολύ καλό WiFi router της Linksys). Πρέπει να είναι πολύ άσχετος κάποιος για να πάρει το απλό (με το USB modem-άκι) όταν μιλάμε για 12 ευρώ διαφορά.
Έτσι το Πλαίσιο (και όχι η Forthnet όπως κατάλαβες πάνω στη χαρά σου ;) ) αποφάσισε να βγάλει τα απλά ADSL in a Box σε ειδική προσφορά στα 69 ευρώ από τα 117 ευρώ, για να του φύγουν όσα είχαν ξεμείνει.

Η Forthnet, όσο κι αν ψάξεις στο site της, έχει σταματήσει να βγάζει σκέτα ADSL in a Box. Βλέπεις έχει συνειδητοποιήσει ότι ζούμε στο 2007, και δεν την ενδιαφέρει να πουλήσει υπηρεσίες στα 4 ή στα 8 Mbps όπως κάτι άλλες εταιριούλες (http://www.dslcube.gr/). ;) ;) ;)
Επομένως καταλήγουμε σε αυτό που έγραψα: είσαι εκτός πραγματικότητας νομίζοντας ότι η Forthnet δεν πουλάει.

hel
03-12-07, 19:13
Χαίρω πολύ, κάτι μου είπες.
Φυσικά και δεν πουλάει το απλό ADSL in a Box το τελευταίο διάστημα, ο λόγος όμως δεν είναι το ότι δεν παίρνει Forthnet ο κόσμος (όπως πολύ θα ήθελες για κάποιον προσωπικό σου λόγο που μου είναι αδιάφορος), αλλά το γεγονός ότι το ADSL in a Box Plus κάνει 129 ευρώ, δηλαδή μόλις 12 ευρώ περισσότερα από το απλό (και δίνει έναν πολύ καλό WiFi router της Linksys). Πρέπει να είναι πολύ άσχετος κάποιος για να πάρει το απλό (με το USB modem-άκι) όταν μιλάμε για 12 ευρώ διαφορά.
Έτσι το Πλαίσιο (και όχι η Forthnet όπως κατάλαβες πάνω στη χαρά σου ;) ) αποφάσισε να βγάλει τα απλά ADSL in a Box σε ειδική προσφορά στα 69 ευρώ από τα 117 ευρώ, για να του φύγουν όσα είχαν ξεμείνει.

Η Forthnet, όσο κι αν ψάξεις στο site της, έχει σταματήσει να βγάζει σκέτα ADSL in a Box. Βλέπεις έχει συνειδητοποιήσει ότι ζούμε στο 2007, και δεν την ενδιαφέρει να πουλήσει υπηρεσίες στα 4 ή στα 8 Mbps όπως κάτι άλλες εταιριούλες (http://www.dslcube.gr/). ;) ;) ;)
Επομένως καταλήγουμε σε αυτό που έγραψα: είσαι εκτός πραγματικότητας νομίζοντας ότι η Forthnet δεν πουλάει.

Δηλαδή lewton λες ότι το Πλαίσιο βγάζει πάνω από 47 Ε από το adsl in a box ? Βγάζει κέρδος πάνω από 40% ? Εγώ από έναν φίλο μου που είναι υπάλληλος στο Πλαίσιο δεν έμαθα για τέτοια ποσοστά κέρδους.
Φιλικά hel

theopan
03-12-07, 19:32
Χαίρω πολύ, κάτι μου είπες.

:clap:
Η Forthnet, όσο κι αν ψάξεις στο site της, έχει σταματήσει να βγάζει σκέτα ADSL in a Box. Βλέπεις έχει συνειδητοποιήσει ότι ζούμε στο 2007, και δεν την ενδιαφέρει να πουλήσει υπηρεσίες στα 4 ή στα 8 Mbps όπως κάτι άλλες εταιριούλες (http://www.dslcube.gr/). ;) ;) ;)
Επομένως καταλήγουμε σε αυτό που έγραψα: είσαι εκτός πραγματικότητας νομίζοντας ότι η Forthnet δεν πουλάει.

Υποθέσεις περί "πρακτόρων" δόξα νάχει ο γιαραμπής, μπορούμε να κάνουμε άφθονες και για πολλούς. Ας είμαστε λίγο πιο συγκρατημένοι μεταξύ μας, όσο και αν δεν μας αρέσουν οι απόψεις των συνομιλητών μας πολλές φορές. Το πρώτο αξιόλογο επιχείρημα σου, το παρέθεσες μόλις σε αυτό το ποστ (τη μικρή διαφορά τιμής από το plus).

nnn
03-12-07, 19:41
Ηρεμήστε, πουλάει δεν πουλάει υπερ μας είναι οι εκπτώσεις στις τιμές.

tsafler
03-12-07, 20:31
μια απλη ερωτιση εχει δεσμευση 12μηνες η 6?

nadware
03-12-07, 20:32
Μόλος μίλησα με κατάστημα ΠΛΑΙΣΙΟ κ μου διευκρίνισαν με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ότι (παρόλο που δεν αναφέρετε στη σελίδα) υπάρχει όρος για 12μηνη δέσμευση ή αλλιώς τέλος απενεργοποίησης !!! Γ@μώ την ενημέρωση, δηλαδή … για άλλη μια φορά, από το πλαίσιο.
ΈΛΕΟΣ !!! :worthy:

tsafler
03-12-07, 20:53
Aπλα ελεως!!!thanks

globalnoise
03-12-07, 21:08
Μόλος μίλησα με κατάστημα ΠΛΑΙΣΙΟ κ μου διευκρίνισαν με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ότι (παρόλο που δεν αναφέρετε στη σελίδα) υπάρχει όρος για 12μηνη δέσμευση ή αλλιώς τέλος απενεργοποίησης !!! Γ@μώ την ενημέρωση, δηλαδή … για άλλη μια φορά, από το πλαίσιο.
ΈΛΕΟΣ !!!
Όλες οι προσφορές έτσι δεν είναι; Όλα τα in-a-box έτσι δεν είναι;:hmm:

nnn
03-12-07, 23:39
Σημείωση:
Το ADSL in a box μετά το πέρας της προπληρωμένης διάρκειας σας παρέχει αυτόματη ανανέωση σε συνδρομή FORTHnet ADSL 1Bill αορίστου χρόνου. Η τιμολόγηση είναι διμηνιαία και ακολουθεί τον ισχύοντα τιμοκατάλογο.
Γίνεται αορίστου με διμηνιαία ανανέωση.

lewton
04-12-07, 10:25
Δηλαδή lewton λες ότι το Πλαίσιο βγάζει πάνω από 47 Ε από το adsl in a box ? Βγάζει κέρδος πάνω από 40% ? Εγώ από έναν φίλο μου που είναι υπάλληλος στο Πλαίσιο δεν έμαθα για τέτοια ποσοστά κέρδους.
Φιλικά hel

Παρακαλώ; :what:
Τί είπα για το κέρδος του Πλαισίου και πού; :what:

Εγω είπα ότι το Πλαίσιο θέλει να ξεφορτωθεί τα απλά ADSL in a Box.

lewton
04-12-07, 10:29
Μόλος μίλησα με κατάστημα ΠΛΑΙΣΙΟ κ μου διευκρίνισαν με ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ότι (παρόλο που δεν αναφέρετε στη σελίδα) υπάρχει όρος για 12μηνη δέσμευση ή αλλιώς τέλος απενεργοποίησης !!! Γ@μώ την ενημέρωση, δηλαδή … για άλλη μια φορά, από το πλαίσιο.
ΈΛΕΟΣ !!! :worthy:

Περίμενες δηλαδή 6 μήνες με 69 ευρώ χωρίς δέσμευση;
Αυτά γίνονταν άλλες, ιστορικές εποχές.
Πλέον έχουν κόψει αυτές τις τρελές προσφορές, και ευτυχώς δηλαδή γιατί ό,τι χαρίζουν οι εταιρίες, μακροπρόθεσμα το πληρώνουμε όλοι μας. Και η συγκεκριμένη προσφορά είναι τόσο καλή επειδή είναι του Πλαισίου και όχι της Forthnet.

Πάντως οι 12 μήνες βγαίνουν 198 ευρώ, δηλαδή καθόλου άσχημα. ;)

hel
04-12-07, 13:01
Έτσι το Πλαίσιο (και όχι η Forthnet όπως κατάλαβες πάνω στη χαρά σου ) αποφάσισε να βγάλει τα απλά ADSL in a Box σε ειδική προσφορά στα 69 ευρώ από τα 117 ευρώ, για να του φύγουν όσα είχαν ξεμείνει.




Παρακαλώ; :what:
Τί είπα για το κέρδος του Πλαισίου και πού; :what:

Εγω είπα ότι το Πλαίσιο θέλει να ξεφορτωθεί τα απλά ADSL in a Box.

Είπες ότι το Πλαίσιο αποφάσισε να μειώσει τις τιμές του adsl in a box και όχι η forthnet. Πως όμως να το κάνει αυτό αν έχει ποσοστά κέρδους μικρότερα από τη μείωση;;

lewton
04-12-07, 14:03
Είπες ότι το Πλαίσιο αποφάσισε να μειώσει τις τιμές του adsl in a box και όχι η forthnet. Πως όμως να το κάνει αυτό αν έχει ποσοστά κέρδους μικρότερα από τη μείωση;;

1. Γιατί θέλει να του φύγουν τα παλιά κουτιά.
2. Για να τραβήξει κόσμο στα μαγαζί (όπως κάνει και η Media Markt, βγάζει μια 2-3 προσφορές-κράχτες για τις γιορτές), εξάλλου δε θα τους έχουν μείνει και πολλά, άρα μικρή η απώλεια. ;)
3. Μη νομίζεις ότι μπαίνει και πολύ μέσα με τα 69 ευρώ. Είναι γεγονός ότι οι αλυσίδες παίρνουν γερές προμήθειες από τους παρόχους για να πουλήσουν τα πακέτα τους, για αυτό και πάροχοι όπως οι Net One, Altec δε μπαίνουν σε αλυσίδες (η Altec έχει περιοριστεί στην Microland της μαμάς.

theopan
04-12-07, 14:58
Είπες ότι το Πλαίσιο αποφάσισε να μειώσει τις τιμές του adsl in a box και όχι η forthnet. Πως όμως να το κάνει αυτό αν έχει ποσοστά κέρδους μικρότερα από τη μείωση;;

:) Πάρα πολύ συχνά, οι έμποροι πουλάνε κάτω του κόστους για να ξεστοκάρουν...

Mits
04-12-07, 23:12
Στο site του Πλαισίου βλέπω αυτή τη στιγμή, για τη συγεκριμένη προσφορά:

Τώρα ADSL in a box εως 8 Μbps μόνο με 11,5 €/μήνα για 6 μήνες!

Αποκτήστε το σήμερα απο το Πλαίσιο στην φτηνότερη τιμή της αγοράς

Tαχύτητα εντος δικτύου Forthnet: εως 8 Mbps
Ταχύτητα σε δίκτυο ΟΤΕ(ΑΡΥΣ) : 1024kbps
Ανανέωση / μήνα: 21,50 €

κλπ.

Δε σε πάει στα 24 εντός δικτύου Forthnet; Ή μήπως πρόκειται για τυπογραφικό λάθος; :hmm:

v_zalmas
04-12-07, 23:24
το μοντεμ ειναι adsl 1 που εχει μεσα στο κουτι .... για αυτο 8.

lewton
04-12-07, 23:25
Στο site του Πλαισίου βλέπω αυτή τη στιγμή, για τη συγεκριμένη προσφορά:

Τώρα ADSL in a box εως 8 Μbps μόνο με 11,5 €/μήνα για 6 μήνες!

Αποκτήστε το σήμερα απο το Πλαίσιο στην φτηνότερη τιμή της αγοράς

Tαχύτητα εντος δικτύου Forthnet: εως 8 Mbps
Ταχύτητα σε δίκτυο ΟΤΕ(ΑΡΥΣ) : 1024kbps
Ανανέωση / μήνα: 21,50 €

κλπ.

Δε σε πάει στα 24 εντός δικτύου Forthnet; Ή μήπως πρόκειται για τυπογραφικό λάθος; :hmm:
Ίσως επειδή δεν έχει ADSL2+ modem...

Mits
05-12-07, 01:01
Μάλιστα.. Λογικό ακούγεται έτσι. Thanks!

akis883
12-12-07, 23:57
" Περιγραφή
Aποκλειστικά στο Πλαίσιο

Τώρα ADSL in a box μόνο με 69 € με συνδρομή Forthnet ADSL για 6 μήνες!

Αποκτήστε το σήμερα απο το Πλαίσιο στην φτηνότερη τιμή της αγοράς

Tαχύτητα εντος δικτύου Forthnet: εως 24 Mbps ( εως 8 Mbps με τον παρεχόμενο εξοπλισμό )
Ταχύτητα σε δίκτυο ΟΤΕ(ΑΡΥΣ) : 1024kbps
Ανανέωση / μήνα: 21,50 €
Τέλος διακοπής: 70 € για διακοπή προ 12μηνου
Δέσμευση: Όχι


Μοναδικοί λόγοι για να το αποκτήσετε:
* Δωρεάν εξοπλισμός & ενεργοποίηση γραμμής
* Δωρεάν οι υπηρεσίες ασφάλειας My Security
* Με αυτόματη ανανέωση για αδιάκοπτη πρόσβαση στο Internet χωρίς πρόσθετες διαδικασίες
* Εύκολη & άμεση αγορά χωρίς δικαιολογητικά
* Το πακέτο ADSL in a box προσφέρεται σε δύο εκδόσεις για τηλεφωνική γραμμή PSTN & ISDN και αποτελεί την ιδανική λύση πρόσβασης στο Internet για νέους χρήστες ADSL.

Σημείωση:
Μετά το πέρας της προπληρωμένης διάρκειας σας η συνδρομή σας μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου. Η τιμολόγηση είναι διμηνιαία και ακολουθεί τον ισχύοντα τιμοκατάλογο."


Ολες οι πληροφοριες σχετικα με την προσφορα.

sakistsalikis
15-12-07, 15:31
Ρε παιδια ειναι το κλασικο πακετο adsl in a box. Τι το ψαχνετε;
Αν εχει ιδιωκτητο στην περιοχη σας συνδεεστε στα 24MBit αλλιως 1024. Για 6 μηνες και στα δυο. Δεν υπαρχει τελος απενεργοποιησης αν εισαι μεσω ΑΡΥΣ. Στο ιδιοκτητο υπαρχει.
Τουλαχιστον αυτα ισχυαν για το adsl in a box πριν απο 1 μηνα που εκανα εγω διακοπη. παντως το πακετο ειναι το adsl in a box δεν ειναι κατι αλλο. Απλα επειδη η forthnet δεν βγαζει πλεον adsl in a box (βγαζει μονο plus) θελουν να τα διωξουν. Εδω ο κωτσοβολος εχει jetpack 1024 (που εχει κοπει εδω και 2 χρονια σχεδον απο την αλτεκ) μισοτιμης.

miltiadisf
15-12-07, 19:16
Ξερει κανεις να μου πει το μοντελο και την μαρκα απο το WiFi Router που δινει η forthnet
στο πακετο ,προσφορας της.Αυτο με την 6μηνη συνδεση στα 129€???????????
Ειναι καλο?????????
:worthy::worthy:

ptg1975
15-12-07, 19:21
Είναι το Linksys WAG200G. Το χρησιμοποιώ εδώ και δέκα ημέρες περίπου και είναι ΟΚ. Εκτός από τη wifi διασύνδεση, έχει και 4 εξόδους ethernet.

nadware
16-12-07, 11:13
Περίμενες δηλαδή 6 μήνες με 69 ευρώ χωρίς δέσμευση;
Αυτά γίνονταν άλλες, ιστορικές εποχές.
Πλέον έχουν κόψει αυτές τις τρελές προσφορές, και ευτυχώς δηλαδή γιατί ό,τι χαρίζουν οι εταιρίες, μακροπρόθεσμα το πληρώνουμε όλοι μας. Και η συγκεκριμένη προσφορά είναι τόσο καλή επειδή είναι του Πλαισίου και όχι της Forthnet.

Πάντως οι 12 μήνες βγαίνουν 198 ευρώ, δηλαδή καθόλου άσχημα. ;)

Δε περιμένω, αλλά ΑΠΑΙΤΩ να γράφονται οι βασικότεροι των όρων, στις διαφημίσεις των προϊόντων τους. Τουλάχιστον όσοι από αυτούς αποτελούν κριτήριο αγοράς. Κάτι που για το συγκεκριμένο προϊόν έγινε εκ των υστέρων, αφού εκατοντάδες υποψήφιοι πελάτες, μεταξύ των οποίων κ εγώ, παραπονεθήκαμε στο Πλαίσιο, για παραπλάνηση!
Αν παρόμοια τακτική ακολουθούσαμε όλοι μας, να είσαι σίγουρος πως οι όροι θα ήταν ευνοϊκότεροι…

Φιλικά, nadware.

durutti
26-12-07, 20:50
Ενταξει η αληθεια ειναι πως η προσφορα ειναι λιγο γυφτικη...
24αρα γραμμη με εξοπλισμο για 8... μονο η forthnet μπορουσε να το σκεφτει για να ξεφορτωθει τα παλια μοντεμ..
Ομως σαν τιμη συμφερει.
Ερωτηση

Μετα το 6 μηνο που θα σκαμε τα 21 το μηνα θα μας δωθει νεος εξοπλισμος adsl2? μαλλον θα πρεπει να εχουμε ηδη αγορασει ε?
'Η θα δινετε νεος εξοπλισμος μονο αν υπογραφει καποια ανανεωση.

Το καλο που διαβασα ειναι οτι τα 21 ισως ειναι και χαμηλοτερα αφου θα ειναι η εκαστοτε τιμη και πιστευω πως θα εχει μειωθει εως τοτε.

Τελος ολες αυτες οι προσφορες λενε πως ειναι για νεους χρηστες.
Εχω ηδη forthnet στο 1mb.
θεωρουμαι νεος συνδρομητης ως ¨νεος στο ιδιοκτητο¨'η παλιος αρα δεν παιρνω τπτ?

sakistsalikis
27-12-07, 17:06
παντως εγω αγοραζω συνεχεια κουτια adsl in a box στα 75 ευρω εδω και εναμιση χρονο. Καθε φορα κοβω τη συνδεση και ξανακανω αιτηση με νεο κουτι. Ειναι το κλασσικο κουτακι που ειχε 117 ευρω. Το αγοραζα απο εναν τυπο στο emarket. προφανως ειχε κι αυτος κερδος αφου πουλαγε πολλα, και μιλαμε εδω και εναμιση χρονο που το in a box δεν πηγαινε για καταργηση. Πιστευω οτι οι εταιριες τα δινουν πολυ φθηνα στους εμπορους.

stevenik
27-12-07, 19:17
Το εχει βαλει και το ESHOP, οποτε δεν ειναι μονο προσφορα του ΠΛΑΙΣΙΟΥ.

orck
27-12-07, 19:43
νομιζω ομως οτι σε υποχρεωνει να μεινεις για τους υπολοιπους 6 μηνες
το παλιοτερο box μετα απο τους 6 μηνες εκανες οτι ηθελες

εγω που μου εχει ξεμεινει ενα adsl in a box με ενα DVD player huyndai αγορασμενο 117 ευρω το οποιο τελικα δεν χρησιμοποιησα γιατι εβαλα connx τι να το κανω;

Πύρρος
27-12-07, 19:53
Τελος ολες αυτες οι προσφορες λενε πως ειναι για νεους χρηστες.
Εχω ηδη forthnet στο 1mb.
θεωρουμαι νεος συνδρομητης ως ¨νεος στο ιδιοκτητο¨'η παλιος αρα δεν παιρνω τπτ?

Από 1Bill σε shared LLU μου έδωσαν.

civil
27-12-07, 20:01
Από 1Bill σε shared LLU μου έδωσαν.

Κι εμενα το ιδιο
:)

Skywriter55
30-12-07, 04:04
Γίνεται να κάνω αίτηση για το 6μηνο πακέτο της Forthnet με τα 69 Euro ? Ρωτάω γιατί στο παρελθόν είχα ξαναγοράσει προπληρωμένο πακέτο της Forthnet στο ίδιο νούμερο τηλεφώνου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.