PDA

Επιστροφή στο Forum : zyxel ή planet ?



lefteriss
22-08-03, 18:44
Ποιό κατα τη γνώμη σας είναι καλύτερο "zyxel ή planet" :?:


(pstn)

Athlon_XP
23-08-03, 01:02
Θέλει και ερώτημα. Zyxel φυσικά. Σου προτείνω το Zyxel Prestige 650R από mgmanager το οποίο βγαίνει στα 140,184Ε τελική με φπα μέσα. Εγώ το περιμένω την Δευτέρα αυτό.

ssotiris
23-08-03, 07:59
138€ teliki timi bgainei apo tin www.digitalsima.gr ,iparxei se stock, to prestige 650R

peripou 210€ teliki tha stoixizei to prestige 652R,erxete apo teli septembriou,pali stin digitalsima,to opoio ektos ton allon exei kai ensomatomeno hardware firewall.

128.62€ stoixizei to prestige 650R teliki timi apo tin acn (mazi me tin sindesi fisika apo ekei)

camelot21
23-08-03, 08:28
emhmerwtika to zyxel pano se dslam intracom oso kai na to pedeyeis den prokeite na sou doulepsei oute me sfaires.(dokimasa pantos ego pou briskomai se dslam intracom kai pira ena ar***i).pantos apo thn douleia mou pira ena cisco kai me to pou to ebala epekse me thn mia.milao panta adsl pano se isdn pou exv.den ksero ean ta zyxel over pstn ean pezoun.
twra se syggrish me to planet kamia sxesh h nyxta me thn mera.pare zyxel.pantos ego exo san prwta ta cisco meta ta zyxel kai meta to xaosssss :mrgreen:

elias24
23-08-03, 09:42
Ο Athlon_XP θα μας πεί τι γίνεται με το Zyxel Prestige 650R σε PSTN, πάνω στα Κοκαλο-Slam. Camelon 21, μπορείς να αναφέρεις ποιό συγκεκριμένο μοντέλο Zyxel δεν έπαιξε στο Κοκαλο-slam με ISDN γραμμή; Η συμβατότητα δεν έχει απαραίτητα να κάνει μόνο με την φίρμα. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι όλα τα μοντέλα μιας εταιρίας είναι συμβατά, ενω μιας άλλης κανένα.
Πάντως, ειδικά για τα κοκκαλο-slam, υπάρχει εκτεταμένο πρόβλημα συμβατότητας με ISDN γραμμή. Στην Sparknet έχουν δοκιμάσει όλα τα modem και σε PSTN και σε ISDN και τώρα βάζουν 2 ειδών για ISDN σε Κοκαλο-slam, το οποία μου τα είπαν, αλλά δε τα συγκράτησα (ούτε Planet, ούτε Zyxel, ούτε D-Link πάντως). Πάντως ενθουσιοδώς μου λέγανε ότι ένα νέο μοντέλο που δοκιμάσανε και θα έχουν μαζικά σε 10 μέρες, είναι ασύγκρητα καλύτερο απο το JetSki500i, πάνω σε Κοκαλο-slam πάντα.
Πάνω σε PSTN γραμμή παίζουν και τα Planet και τα Zyxel που κυκλοφορούν στην αγορά, σύμφωνα με το τι ακούγετε σε αυτό το forum, πάντα.

buffos
23-08-03, 19:38
Camelot cisco poio montelo dokimases kai etrexe ok?

camelot21
23-08-03, 22:54
Ο Athlon_XP θα μας πεί τι γίνεται με το Zyxel Prestige 650R σε PSTN, πάνω στα Κοκαλο-Slam. Camelon 21, μπορείς να αναφέρεις ποιό συγκεκριμένο μοντέλο Zyxel δεν έπαιξε στο Κοκαλο-slam με ISDN γραμμή; Η συμβατότητα δεν έχει απαραίτητα να κάνει μόνο με την φίρμα. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι όλα τα μοντέλα μιας εταιρίας είναι συμβατά, ενω μιας άλλης κανένα.
Πάντως, ειδικά για τα κοκκαλο-slam, υπάρχει εκτεταμένο πρόβλημα συμβατότητας με ISDN γραμμή. Στην Sparknet έχουν δοκιμάσει όλα τα modem και σε PSTN και σε ISDN και τώρα βάζουν 2 ειδών για ISDN σε Κοκαλο-slam, το οποία μου τα είπαν, αλλά δε τα συγκράτησα (ούτε Planet, ούτε Zyxel, ούτε D-Link πάντως). Πάντως ενθουσιοδώς μου λέγανε ότι ένα νέο μοντέλο που δοκιμάσανε και θα έχουν μαζικά σε 10 μέρες, είναι ασύγκρητα καλύτερο απο το JetSki500i, πάνω σε Κοκαλο-slam πάντα.
Πάνω σε PSTN γραμμή παίζουν και τα Planet και τα Zyxel που κυκλοφορούν στην αγορά, σύμφωνα με το τι ακούγετε σε αυτό το forum, πάντα.

dokimasa file mou to Prestige 650H mias kai exo 3 pc se topiko dyktio

camelot21
23-08-03, 22:58
Camelot cisco poio montelo dokimases kai etrexe ok?
to Cisco 806 Router exo dokimasei kai epekse mia xara.8a prospa8iso apo deytera-trith na tsimpiso apo douleia kai allh marka router na do ti skata kai pia akomh pezoun pano sta dslams tou papara tou kokkalh.

mia paren8esh na kano pou ksexasa na to grapso prin.kata 99% kanena 3com router 8a tsimpiso gia test.

Athlon_XP
24-08-03, 02:18
Λέω αύριο (τι αύριο σήμερα είναι Κυριακή) να πάω στην εκκλησία να ανάψω και κανένα κερί και να προσευχηθώ μπας και καταφέρει να δουλέψει το Zyxel Prestige 650R πάνω στο δίστροπο intracom dslam που για ασυμβατότητες και προβλήματα είναι το Νο1 ακόμα και με τα ίδια τα jetspeed τα όποια έπρεπε σε όλες τις περιπτώσεις να παίζουν κανονικά και όχι με διάφορες "πατέντες" κυρίως στα πρωτόκολλα.

elias24
25-08-03, 11:27
dokimasa file mou to Prestige 650H mias kai exo 3 pc se topiko dyktio


Ευτυχώς που έχω άλλες 15 μέρες μπροστά μου να καταλήξω σε modem.
Τώρα με κάνεις να βγάλω το Zyxel prestige 650R απο τη λίστα των πιθανών modem προς αγορά για τη δική μου γραμμή. Πιθανών να πάρω το Planet ADE3000. Θέλω ένα modem που να λειτουργεί, για τώρα. Και αν περάσουν μερικοί μήνες και ξεκαθαρίσει η συμβατότητα με όλα τα modem, ίσως κανω update σε κανένα καλύτερο.
Πάντως με το Planet και το Κοκαλο-slam πρέπει να πέζεται το εξής αστείο φαινόμενο. Να παίζει σε PSTN(ADE 3000) και να μην παίζει σε ISDN (ADE 3000b), οπότε το Zyxel Prestige 650R που πήρε ο Athlon_XP και έχει και καλούτσική τιμή, αν είναι καλό, μπορεί να παίξει

@ ADSLgr.com All rights reserved.