PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas χρεώση για διάστημα που είμαι στην On



cgk
03-12-07, 22:03
Παιδιά δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλους,
Η τελλάς μου έχει στείλει δύο λογαριασμούς για το διάστημα από Σεπτέμβριο έως και Ιάνουάριο 2008 ζητώντας περί τα 100 για υπηρεσίες και γραμμή ίντερνετ σε δίαστημα που είμαι ήδη ενεργός σε άλλο πάροχο έχοντας φύγει από τη Τελλάς!!
Εγώ έχω ενεργοποιηθεί στην Ον από 14/09. και η τελλάς μου ζητάει ακόμα λεφτά...
Μπορώ να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ σχετικά και αν ναί πώς?

Mouse Potato
03-12-07, 23:30
Καλύτερα να επικοινωνήσεις με την Tellas πρώτα για μένα... Λογαριασμούς της On έχεις για εκείνο το διάστημα που σε χρέωνε ταυτόχρονα η Tellas;

Spanos
04-12-07, 01:22
Παιδιά δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλους,
Η τελλάς μου έχει στείλει δύο λογαριασμούς για το διάστημα από Σεπτέμβριο έως και Ιάνουάριο 2008 ζητώντας περί τα 100 για υπηρεσίες και γραμμή ίντερνετ σε δίαστημα που είμαι ήδη ενεργός σε άλλο πάροχο έχοντας φύγει από τη Τελλάς!!
Εγώ έχω ενεργοποιηθεί στην Ον από 14/09. και η τελλάς μου ζητάει ακόμα λεφτά...
Μπορώ να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ σχετικά και αν ναί πώς?

Φάξ διακοπής είχες στείλει όταν έγινε η μεταφορά στην ων;

ariadgr
04-12-07, 03:30
Παιδιά δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλους,
Η τελλάς μου έχει στείλει δύο λογαριασμούς για το διάστημα από Σεπτέμβριο έως και Ιάνουάριο 2008 ζητώντας περί τα 100 για υπηρεσίες και γραμμή ίντερνετ σε δίαστημα που είμαι ήδη ενεργός σε άλλο πάροχο έχοντας φύγει από τη Τελλάς!!
Εγώ έχω ενεργοποιηθεί στην Ον από 14/09. και η τελλάς μου ζητάει ακόμα λεφτά...
Μπορώ να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ σχετικά και αν ναί πώς?

Δεν είσαι ο πρώτος που του συμβαίνει...

Δες αυτό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=127023) το thread για τις προτεινόμενες ενέργεις σε παρόμοια με τη δική σου περίπτωση, τροποποιώντας κατάλληλα την επιστολή.

minovg
04-12-07, 04:48
Παιδιά δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλους,
Η τελλάς μου έχει στείλει δύο λογαριασμούς για το διάστημα από Σεπτέμβριο έως και Ιάνουάριο 2008 ζητώντας περί τα 100 για υπηρεσίες και γραμμή ίντερνετ σε δίαστημα που είμαι ήδη ενεργός σε άλλο πάροχο έχοντας φύγει από τη Τελλάς!!
Εγώ έχω ενεργοποιηθεί στην Ον από 14/09. και η τελλάς μου ζητάει ακόμα λεφτά...
Μπορώ να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ σχετικά και αν ναί πώς?
Εφόσον έκανες φορητότητα στην ΟΝ, σύμφωνα με το νέο RUO ο τελικός πάροχος κάνει όλες τις απαραίτητες εκείνες ενέργειες για να σε απεμπλέξει από τον παλιό σου πάροχο. Οπότε υπεύθυνη είναι η ΟΝ. Εκτός αν έκανες μόνος σου διακοπή από την Τελλάς, οπότε πρέπει να έχεις αποδεικτικό του φαξ ακύρωσης.

Το σίγουρο είναι ότι δε θα πληρώσεις διπλούς λογαριασμούς σε δυο εταιρείες σε καμία περίπτωση.

Mouse Potato
04-12-07, 06:19
Το σίγουρο είναι ότι δε θα πληρώσεις διπλούς λογαριασμούς σε δυο εταιρείες σε καμία περίπτωση.

Ακριβώς... Τέτοια περίπτωση δεν υπάρχει... Και άμα σε υποχρεώσουν με τις κατάλληλες συνθήκες μπορεί να βγεις και κερδισμένος ;)

cgk
16-12-07, 11:02
Με το νέο RUO έχει γίνει η μεταφορά και από την ΟΝ μου είχαν πει οτι θα τα αναλάβουν αυτοί.
Επικοινώνησα και με τους δύο και η μεν TEllas ζήταει να της στείλω απόδειξη ότι είμαι ενεργός αλλού!! Η ΟΝ μου είπε ότι θα αναλάβει να το λύσει εκείνη το ζήτημα και θα με ενημερώσει αν χρειαστεί να κάνω κάτι οπότε περιμένω...

XARAYGH
16-12-07, 13:49
μην περιμενεισ την ον δεν μπορει να κανει τιποτα.Ζητα τουσ την βεβαιωση να την στειλεις στην τελλας για να κλεισει το θεμα

@ ADSLgr.com All rights reserved.