PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα φωτα σας παρακαλω σχετικα με την τηλεφωνια.



dj_harrys
04-12-07, 00:19
το προβληματάκι που έχω είναι οτι όταν με καλούν χτυπάνε και οι 2 γραμμές
π.χ καλούν το 2310 και χτυπάει και το 2313
υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που μπορώ να κάνω ωστε να χτυπουν ξεχωριστα ??
ευχαριστω.

aircop
04-12-07, 00:33
Όχι, όταν σε καλούν στο 2310 χτυπάν όλες οι συσκευές ενώ αν σε καλέσουν στο 2313 θα χτυπήσουν μόνο αυτές που έχεις πάνω στην fon2 υποδοχή τοπυ fritzbox. Έτσι είναι ρυθμισμένο και δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό.

aa144
04-12-07, 00:42
Το σύστημα είναι παραμετρικό, μπορείς να το ρυθμίσεις όπως το θέλεις. Κάνε edit το κάθε extension από το μενού της τηλεφωνίας, και μετά όρισε ποιά γραμμή απαντάει σε ποιό αριθμό, επίσης μπορείς να απενεργοποιήσεις το react to all numbers, που κάνει τις συσκευές να χτυπάνε όλες μαζί αν δεν το θέλεις έτσι.

dj_harrys
04-12-07, 00:43
Όχι, όταν σε καλούν στο 2310 χτυπάν όλες οι συσκευές ενώ αν σε καλέσουν στο 2313 θα χτυπήσουν μόνο αυτές που έχεις πάνω στην fon2 υποδοχή τοπυ fritzbox. Έτσι είναι ρυθμισμένο και δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό.

Να σε καλα φιλε μου αλλα το εψαξα λιγο και βρηκα εναν σουπερ οδηγο και το εκνα
τωρα πια οταν με καλου στο 2310 χτυπαει μονο αυτο και οταν με καλουν στο 2313 χτυπαει μονο το 2313

εψαχνα μερες να βρω αυτο (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=36937&highlight=fritzbox+telephony) το οδηγο

grsaint13
04-12-07, 01:05
Γενικά,το φριτζ αν το ψάξουμε,θα δούμε ότι έχει πολλές λειτουργίες οι οποίες μπορούν να μας διευκολύνουν σε αρκετά ζητήματα τηλεφωνίας...

Έχω πει ότι θα κάτσω κάποια στιγμή να μελετήσω το Manual,αλλά δυστυχώς ακόμα δεν έχω φιλοτιμηθεί...:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.