PDA

Επιστροφή στο Forum : Παραπονα συνδρομητη



dslfan
04-12-07, 11:58
Απο : ************
τηλ: ***********
κινητο: *********
email: **********


Προς : CRM - Tellas
EETT
www.adslgr.com (http://www.adslgr.com/forum/../)


Αγαπητοι Κυριοι,

Ειμαι πελατης σας (Τελλας zisto) απο τον Απριλιο του 2007.
Αρχικως ειχα καποια προβληματα τα οποια εχουν ενδιαφερον να τα παραθεσω.


Αν και η μεταφορα της γραμμης μου απο τον ΟΤΕ ειχε γινει με επιτυχια, παρεμενα εκτος συνδεσης ιντερνετ
για πανω απο 15 μερες χωρις να υπαρχει καποια εξηγηση απο μερους σας για τον λογο τον οποιο
δεν μπορουσε να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος μου.
Ειχα φαει απειρες ωρες στην αναμονη μιλωντας με τους υπαλληλους του support σας, περνωντας την ιδια στερεοτυπη
καθησυχαστικη απαντηση: "το αιτημα σας προωθειτε σαν υπερεπειγον".
Ποσο υπερεπειγον ειναι κατι που εχει προωθηθει και εχει περασει ενα 15ημερο απο αυτο, μονο οι υπαλληλοι σας το ηξεραν.
Μετα τις 15 μερες πληρης απραξιας, (και με χρεωση του λογαριασμου μου περιπου 150 ευρω λογω του οτι εμπαινα με dialup) αγανακτισμενος πλεον ανεβηκα στο Μαρουσι (παιρνωντας αδεια απο την δουλεια μου) και εθεσα το προβλημα μου στην κυρια που δεχθηκε να με βοηθησει.
Πραγματι η κυρια φανηκε πολυ εξυπηρετικη και με χαιρετησε με ενα ζεστο χαμογελο και πιστεψα οτι εκανε το παν για μενα.
Εφυγα ευχαριστημενος και σκεφτηκα οτι ολα αυτα μπορει να συμβαινουν σε μια εταιρεια η οποια τωρα προσπαθει να διαμορφωσει
ενα business plan. Θεωρησα οτι ηταν ενα συμβαν που 99,9 % δεν θα ξανασυμβει και οτι απο τοτε και μετα θα τυχαινα πραγματικης υποστηριξης
σε οτι προβλημα ειχα στο μελλον.


Αυτα συνεβεσαν τον Απριλιο του 2007.
Ο χρονος κυλισε θα ελεγα ευχαριστα.
Ημουν ενας ευχαριστημενος πελατης σας, με σταθερη συνδεση στα 4 mbit χωρις κανενα προβλημα.
Οποτε ειχα αναγκη απο μια τετοια ταχυτητα την ειχα και με το παραπανω.
Αδειαλειπτη παροχη ιντερνετ 24/7 αν θυμαμαι καλα με μια μονο ολιγολεπτη διακοπη.


Το πρωι της 27ης Νοεμβριου αρχιζει ενας νεος γυρος ταλαιπωριας.
Το ιντερνετ ξαφνικα κοπηκε.

Το μεσημερι επικοινωνω με το support σας και δηλωνω βλαβη και σαν απαντηση παιρνω οτι θα αποκατασταθει συντομα οπως μου αναφεραν τοτε.
Καθε μερα επικοινωνουσα απο τοτε μαζι σας λαμβανωντας την ιδια απαντηση,
"το αιτημα σας προωθειται αυτη την στιγμη ως υπερεπειγον και συντομα θα αποκατασταθει η βλαβη σας."
Οι μερες περναγαν χωρις να αποκατασταθει ποτε η βλαβη φυσικα.
Σε ολες αυτες τις ημερες ηξερα στην ουσια ποιο ειναι το προβλημα, (reset του δικου σας router) το οποιο ειναι μια δουλεια που παιρνει το μαξ 2 με 3 λεπτα.

Σημερα 3 Δεκεμβριου επιβεβαιωσα οτι η βλαβη δεν ειχε αποκασταθει και ειλικρινως αισθανθηκα το λιγοτερο ΗΛΙΘΙΟΣ για τον λογο που πληρωνω μια τετοια ανυπαρκτη υπηρεσια υποστηριξης.
Γιατι θελω να πιστευω οτι μεσα στο παγιο ποσο που πληρωνω συμπεριλαμβανεται και η υπευθυνη υποστηριξη σε οτι προβλημα μου παρουσιασθει.

Αναγκαστικα λοιπον για δευτερη φορα να ζητησω αδεια απο την δουλεια μου και να ανεβω στο μαρουσι για να βγαλω ακρη.
Η συναντηση εγινε σημερα το πρωι με την ιδια παντα εξυπηρετικη κυρια.
Σε δυο λεπτα το προβλημα μου ειχε λυθει.


Κατοπιν ολων αυτων,
ηθελα να σας κανω γνωστο οτι μετα την ληξη του συμβολαιου μου δεν θα ηθελα την συνεχιση αυτου,
μιας και δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τις υπηρεσιες τεχνικης υποστηριξης που παρεχεται.
Αδυνατω να πω στην δουλεια μου, ξαναδωστε μου αδεια γιατι πρεπει να παω στα κεντρικα της Tellas γιατι γινομαι καταγελαστος.
Αδυνατω να κανω διαδρομες απο την μια ακρη της αθηνας στην αλλη, πιστευα οτι μπορουσα να τυχω υποστηριξης και μεσω τηλεφωνου.
Για το μονο που ευελπιστω ειναι να μην ξαναεχω προβλημα μεχρι την ληξη του συμβολαιου μου και ελπιζω να βρω καποιον παροχο
ο οποιος να σεβεται περισσοτερο τους πελατες του κατα τα δικα μου κριτηρια παντα.
Θα πρεπει επιτελους να λαβετε υποψη σας οτι τα καθησυχαστικα χαμογελα που ελαβα σημερα το πρωι δεν αρκουν, και ο καθε
χρηστης που εχει ενα προβλημα θελει ουσιασιαστικη ενημερωση και επιλυση των προβληματων που εχει.
Θα δεχομουν να μεινω εκτος του δικτυου σας, αν ακουγα μια υπευθυνη απαντηση, πχ θα ειστε για 5 μερες εκτος και η αποκατασταση του προβληματος σας θα γινει
την ταδε του μηνος - ταδε ωρα. Αντιθετα αυτο που εισπρατω καθε φορα που εχω προβλημα ειναι μια ευγενικη κοροιδια η οποια το λιγοτερο που μπορω να πω
ειναι οτι δεν μου κανει.



Δημοσιευω το γραμμα αυτο σε αντιστοιχους φορους καθως και σε sites που ασχολουνται με το θεμα μιας και πιστευω
οτι η μονη μου αμυνα απεναντι σε μια τετοια συμπεριφορα να κανω γνωστα τα οσα τραβηξα ετσι ωστε
απλοι και καθημερινοι χρηστες οπως εγω, να εχουν υποψην τους την αρνητικη εμπειρια και να πραξουν οπως εκεινοι νομιζουν ορθα.




Μετα τιμης,

........Auto merged post: dslfan added 1 Minutes and 10 Seconds later........

το μυνημα σταλθηκε οπως ακριβως το διαβαζετε,
εδω απλως αφαιρεσα το ονομα μου και τα τηλεφωνα μου.


Με ενδιαφερον θα διαβασω και τα σχολια σας.

eliasveria
04-12-07, 12:11
Όταν σε μια χώρα υπάρχει ατιμωρησία τότε τι περιμένεις; Γιατί να μη μας συμπεριφέρονται σαν ζώα; Αφου ΚΑΝΕΙΣ δεν τους κάνει απολύτως τίποτα.

tasmanian
04-12-07, 14:12
Σε συμπονώ φίλε μου και θα πράξω και εγώ τα ίδια με την λήξη του 12μηνου υποχρεωτικού συμβολαίου παραμονής...

Με τον κίνδυνο όμως να γίνω κουραστικός θα πω ξανά κάτι που έχω πει και αλλού σε αυτό το forum

Η Τελλάς είναι μία εταιρεία με την οποία δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε από το τηλέφωνο.
Οι τηλεφωνικοί της αριθμοί δεν αναγράφονται ούτε καν επάνω στους λογαριασμούς που μας στέλνει στα σπίτια μας.
Οι υπάλληλοι στο 13800 δεν είναι υπάλληλοι της τελλάς (είναι υπάλληλοι άλλης εταιρείας συμβεβλημένης με την τελλας να δέχεται τα εισερχόμενα τηλεφωνήματα), δεν έχουν καμία ευθύνη για τις πράξεις τους και τις υποσχέσεις τους, τα φαξ που αποστέλλουμε συχνά χάνονται, ή προωθούνται σε άσχετα τμήματα της τελλάς, δεν υπάρχουν προϊστάμενοι ικανοί να διαχειριστούν προβλήματα με ευθύνη των πράξεων και των λέξεών τους και γενικότερα σε ότι έχουμε να κάνουμε με το 13800, απλά η τελλάς είναι φάντασμα.

Στο μόνο που ελπίζω είναι να μην χρειαστώ μέχρι την λήξη, ξανά τις τεχνικές της υπηρεσίες... (please dear god)

1000 :down: για την τελλάς

dslfan
04-12-07, 20:36
απλα ευελπιστω μην ξανατυχω να σκασει τετοιο στορυ ξανα.
Το συμβολαιο μου ληγει καπου απριλιο, υπομονη μεχρι τοτε και αντε γεια.

Για την ιστορια δεν εχω παρει ακομα απαντηση απο καποιον αποδεκτη.
Εαν και εφοσον υπαρξει, θα την κοινοποιησω εδω.
Φυσικα το να μην λαβω καμια απαντηση ακομα και αυτο σημαινει κατι για μενα.

dslfan
06-06-08, 19:49
αμ δεν δαγκωνα την γλωσσα μου???
δεν ανοιγω καινουριο θεμα,
εχω ενα ανοικτο για τα νταλαβερια μου με την τελλας.

























Σε συνεχεια του προηγουμενου μυνηματος μου,
συνεχιζω μιας και τα προβληματα και οι ταλαιπωριες δεν εχουν τελος.



Στις 28/03/2008 εκανα αιτηση μεταφορας απο την περιοχη κεντρου Αθηνας στην περιοχη ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ οπως μπορειτε να διαπιστωσετε απο το σχετικο φαξ που τηρηται στα αρχεια σας.

Αισιως η πορτα απο το DSLAM του ΟΤΕ ανοιξε στην 12/05/2008.
Περιμενα για αρκετες μερες να με παρει καποιος τεχνικος της ΤΕΛΛΑΣ να κανει την μικτονομηση αλλα οι μερες περνουσαν χωρις καμια ενοχληση απο τον τεχνικο σας.

Συνεχισα να παιρνω αρκετες φορες στο call center σας (το οποιο διαπιστωσα οτι σε καμια περιπτωση δεν σε εξυπηρετουν, παρα κανουν μονο δημοσιες σχεσεις) περνωντας μια στερετυπη απαντηση, οτι "θα σας ειδοποιησει ο τεχνικος μας"
(το τι σημαινει αυτο θα φανει στην συνεχεια)

Οι μερες περνουσαν και ηδη εκλεινα 2 μηνες χωρις τηλεφωνο και βαδιζα προς τον τριτο.
Το εξωφρενικο ομως ηταν οτι ημουν ενα μηνα με καθυστερηση που ωφειλονταν αποκλειστικα σε εσας και οχι πλεον στον ΟΤΕ.
Παρολη την πιεση που ασκουσα, το τηλεφωνο δεν λειτουργουσε σε καμια περιπτωση.
Ετσι για τριτη φορα αγανακτισμενος απο την πληρη αδιαφορια σας, αναγκαστικα να ξαναερθω στα κεντρικα σας για να ξεκαθαρισω το ποτε επιτελους θα εχω τηλεφωνο σπιτι μου.

Στις 4/6/2008 λοιπον μιλησα με την κα ................... η οποια με διπλωματια που περισευε προσπαθησε να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα.
Μου εμφανισε σαν λογο της καθηστερησης οτι ειχε δοθει λαθος το νουμερο του κινητου μου στο τεχνικο σας.
Παρολα αυτα με διαβεβαιωσε οτι η ταλαιπωρια μου θα λαβει συντομα τελος - ισως και αυθημερον.


Σημερα 6/6/2008,
δεν εχει γινει καμια επικοινωνια απο καποιον τεχνικο σας και ρωταω τα εξης:



1. Τοσες φορες που επικοινωνησα με το τηλ. κεντρο, κοιταξε καποιος να δει που υπαρχει προβλημα με το τηλεφωνο μου? Ασχοληθηκε να δει για ποιο λογο εχει κολλησει η ολη υποθεση??
Ηταν τελικως απαραιτητο ΕΓΩ να ασχοληθω με το οτι ΕΣΕΙΣ εχετε δωσει λαθος κινητο τηλεφωνο στον τεχνικο σας??? (το σωστο μου, το εχετε στα συμβολαιο που εχουμε απο κοινου υπογραψει)


2. Εαν υποθεσουμε οτι εγω δεν ενδιαφερομουν ποτε να δω, ποτε θα κανετε την συνδεση του τηλεφωνο μου, η γραμμη θα εμενε ετσι ασυνδετη εσαει???
Βεβαιως οπως με ενημερωσαν απο το γραφειο σας η χρεωση μου συνεχιζονταν κανονικα, ασχετως που το τηλεφωνο ηταν προς μεταφορα.
Η δε κα .........................με διαβεβαιωσε οτι θα κανει το παν να μην χρεωθω για αυτο, δινωντας μου να καταλαβω οτι μου εκανε χαρη που δεν θα χρεωθω για υπηρεσια που ποτε δεν μου παρειχατε.



3. Η κα .......................που με διαβεβαιωσε οτι θα λυνοταν το προβλημα μου αμεσα, εγινε ετσι οντως η απλως αντιμετωπιζει το θεμα μου οπως και στις υπολοιπες φορες που ειχα προβλημα??


4. Δεν σκοπευω να χαλασω αλλη μερα για να ξαναερθω για πολλοστη φορα στα γραφεια σας, εισπρατωντας κενου τυπου απαντησεις και διαβεβαιωσεις.
Θα περιμενω σε κατασταση αναμονης να δω σε ποσες ημερες θα ενδιαφερθειτε για τους πελατες σας.


Κατοπιν ολων αυτων,
σας ενημερωνω οτι ειμαι απο τους δυσαρεστημενους πελατες σας και συντομα με ησυχια θα προσπαθησω να βρω ενα παροχο που αν μη τι αλλο, οταν θα εχω προβλημα θα μου απαντουν με σοβαροτητα και με υπευθυνοτητα για την εξελιξη και την επιλυση του προβληματος μου.
Ειμαι γνωστης του τηλεπικοινωνιακου κομφουζιου στην ελλαδα και γνωριζω οτι μερικα πραγματα δεν μπορουμε να τα αποφυγουμε.
Τον σεβασμο ομως στον πελατη μπορει μια εταιρια να τον κερδισει αν θελει και το εχει σαν εμπορικη πολιτικη της.
Εσεις εχετε προσπαθησει με οση δυναμη και αδιαφορια διαθετετε να πραξετε το αναποδο.




Συνεχιστε ετσι, εφοσον ετσι νομιζετε.

dennis2006
07-06-08, 05:12
φιλε μου εσυ φαινεται σαν να τους παρακαλας. εφοσον δεν εχεις τηλεφωνο τοσο καιρο πηγαινε σε μια αλλη εταιρεια.

ermis333
07-06-08, 10:02
Βασικά έκανε μεταφορά γραμμής σε άλλη περιοχή μια διαδικασία που συνήθως παίρνει ακόμα και 2.5 μήνες.

Lagman
07-06-08, 12:01
Βασικά έκανε μεταφορά γραμμής σε άλλη περιοχή μια διαδικασία που συνήθως παίρνει ακόμα και 2.5 μήνες.

αν ειχε ΟΤΕ θα επαιρνε ποιο λιγο ;

lamargosx
07-06-08, 13:00
κάνε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Να δεις πως θα αντιδράσουν μετά...

pan82
07-06-08, 15:39
αν ειχε ΟΤΕ θα επαιρνε ποιο λιγο ;

Οχί απλά πιο λίγο, μπορεί να έκανε και μια βδομάδα μόνο. Αν ζητήσεις καινούργια γραμμή από οτε δες ποσο γρήγορα τη βάζει, ενώ αν ζητήσεις από πάροχο ο οτε στο πάροχο εξαντλεί όλο το χρόνο των 25 ημερών και συνηθώς τον ξεπερνάει για τα καλά, βάλε και τις καθυστερήσεις από το να κάνεις την αίτηση στο πάροχο μέχρι να σταλεί το αίτημα στον οτε και από το να πάρει έτοιμη τη γραμμή ο πάροχος και να τη συνδέσει φτάνεις χαλαρά στο 2μηνο

apostol70
09-06-08, 00:19
Τι πιο λίγο στους γονείς μου ο ΟΤΕ έκανε 1 μήνα για μεταφορά στο ίδιο τετράγωνο δηλαδή για να αλλάξει τα καλώδια στο ΚΑΦΑΟ. Το έχουνε παραξεφτιλήσει,

dslfan
09-06-08, 14:01
ρε παιδες,
το καινουριο βιολι που μου ανοιξαν, εχει γινει απλα γιατι αυτος που ανελαβε να μου ανοιξει την γραμμη με εχει γραψει εκει που δεν πιανει μελανι.
Σε λιγες μερες παιρνω αδεια, τι να το κανω αμα μου βαλουν γραμμη??
να πληρωνω παγιο και να ειμαι στις παραλιες??
αστο απο σεπτεμβρη ωχουυυυυυυ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.