PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ σταθερή τηλεφωνία και επιπτώσεις στο Adsl από λάθος κόψιμο της γραμμής



sotirism
04-12-07, 16:20
ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ADSL. Η ΓΡΑΜΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΛΕΩ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CONX ΦΤΑΙΕΙ

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΛΩ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.

ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟΡΗΤΟ. ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΤΙΣ ΒΛΑΒΕΣ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ (ΜΑΛΛΟΝ) ΣΤΟ ΚΑΦΑΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΛΛΑΓΗ.

ΖΗΤΗΣΑ ΦΡΑΓΗ, ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ. ...ΤΙΠΟΤΑ.

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΚΤΥΟ.

ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ Η ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΓΙΟ

ΑΝ ΕΙΧΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΑ SITES ΣΤΟΝ SERVER ΜΟΥ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΝ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ - ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΟΥ:respekt:

Jazzer
04-12-07, 16:31
Σέβομαι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις κι εύχομαι να αποκατασταθεί η βλάβη γρήγορα, αλλά η δημοσκόπησή σου με τίτλο "Βαρεθήκατε τον ΟΤΕ" δεν έχει κανένα νόημα.
Φιλικά
:lock:

deniSun
04-12-07, 16:34
Φυσικά και μπορείς να απαιτήσεις να μην χρεωθείς τις μέρες αυτές ούτε για το Adsl ούτε για την τηλεφωνία.

teop
04-12-07, 16:40
Και βέβαια μπορείς να απαιτήσεις και πρέπει!! για να αρχίσουμε επιτέλους να έχουμε σοβαρές υπηρεσίες από όλους, δεν τρώμε κουτόχορτο, πληρώνουμε για να έχουμε κάποιες υπηρεσίες, αν δεν τις έχουμε γιατί να πληρώνουμε?

sotirism
04-12-07, 16:44
OK ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ.... ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ Jazzer ΓΙΑΤΙ ΨΗΦΙΣΕΣ??

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΤΙΣ 3 ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΥΡΙΟ...

ΞΑΝΑΛΕΩ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΕΙΧΑ eshop ΕΠΑΝΩ...!!!!

:hmm::down:

papakion
04-12-07, 16:50
Αμα είχες eshop φιλε μου δεν θα εβαζες connex αλλα κατι πιο επαγγελματικο και σιγουρο αλλα και φυσικά ακριβότερο, σωστα? ;)

deniSun
04-12-07, 16:51
Αμα είχες eshop φιλε μου δεν θα εβαζες connex αλλα κατι πιο επαγγελματικο και σιγουρο αλλα και φυσικά ακριβότερο, σωστα? ;)

Αυτό δεν δικαιολογεί τον ΟΤΕ.
Φυσικά και θα έβαζε κάτι με static ip αλλά δεν σημαίνει ότι τα υπόλοιπα πακέτα θα πρέπει να έχουν τέτοια χάλια.

Zer0c00L
04-12-07, 16:57
αν ειχες επιχειρηση φιλε μου δεν θα την ειχες στημενη σε Dsl απλα πραγματα οι επιχειρησεις δουλεουν με μισθωμενα κυκλωματα οχι με γραμμες Dsl.

οσο για το αν εχεις δικιο δεν λεω φυσικα και το εχεις και μπορεις να κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ στο ΙΝ.ΚΑ και στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ αν τωρα εχεις και χρηματα μπορεις να τους κανεις μηνυση για αθετηση του συμβολαιου που εχεις υπογραψει μαζι του (μη παροχη υπηρεσιων τηλεφωνιας και ιντερνετ).

Υ.Σ παρακληση μην γραφεις κεφαλαια στην γλωσσα του διαδικτυου ειναι σαν να φωναζεις και ειναι ενοχλητικο.

deniSun
04-12-07, 17:10
αν ειχες επιχειρηση φιλε μου δεν θα την ειχες στημενη σε Dsl απλα πραγματα οι επιχειρησεις δουλεουν με μισθωμενα κυκλωματα οχι με γραμμες Dsl.

οσο για το αν εχεις δικιο δεν λεω φυσικα και το εχεις και μπορεις να κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ στο ΙΝ.ΚΑ και στην ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ αν τωρα εχεις και χρηματα μπορεις να τους κανεις μηνυση για αθετηση του συμβολαιου που εχεις υπογραψει μαζι του (μη παροχη υπηρεσιων τηλεφωνιας και ιντερνετ).

Υ.Σ παρακληση μην γραφεις κεφαλαια στην γλωσσα του διαδικτυου ειναι σαν να φωναζεις και ειναι ενοχλητικο.

Για μικρές επιχειρήσεις μιλάμε.
Δεν χρειάζεται κάποιος που δέχεται απλά παραγγελίες να ξοδεύει χρήματα σε μισθωμένα κυκλώματα.

Zer0c00L
04-12-07, 17:13
Για μικρές επιχειρήσεις μιλάμε.
Δεν χρειάζεται κάποιος που δέχεται απλά παραγγελίες να ξοδεύει χρήματα σε μισθωμένα κυκλώματα.

δεν διαφωνω απλα στις DSL γραμμες ειδικα αν δεν εχεις εταιρικο πακετο με τον παροχο δεν μπορεις ουτε να ζητησεις τα ρεστα σε ενδεχομενο προβλημα ουτε εχεις εγγυημενη ταχυτητα.

εγω οταν ειχα εταιρικο πακετο με την ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ ηταν αμεση και αψογη η βοηθεια τους.

deniSun
04-12-07, 17:19
δεν διαφωνω απλα στις DSL γραμμες ειδικα αν δεν εχεις εταιρικο πακετο με τον παροχο δεν μπορεις ουτε να ζητησεις τα ρεστα σε ενδεχομενο προβλημα ουτε εχεις εγγυημενη ταχυτητα.

εγω οταν ειχα εταιρικο πακετο με την ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ ηταν αμεση και αψογη η βοηθεια τους.

To πρόβλημα του φίλου αφορούσε άλλα πράγματα.
Δεν αναφέρεται σε ταχύτητα, αποσυνδέσεις κλπ.
Του κόψανε την γραμμή και στην επανασύνδεση τον κάνανε λάθος σύνδεση του άκρου.
Αυτό δεν δικαιολογείται σε καμιά περίπτωση.

sotirism
04-12-07, 17:19
Φιλε Zer0c00L (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=2769) τα σταματάω τα κεφαλαία αλλα τη γλώσσα του διαδικτύου την υπηρετω πολλα χρόνια και ξερω τι σημαινει.... Το "σαν να φωναζεις" είναι απο το "σαν της vodafone"??? :cool:

Οι περισσοτεροι που χρησιμοποιούν ADSL για μικρά eshops προσπαθούν να ξεκινήσουν κάτι. Αν λοιπόν πάθουν τέτοι κάζο, τοτε δε θα έχουν αξιοπιστία.

Εξάλου και μεγάλη γραμμή να έχεις, αν σου βγαλουν το συρματάκι απο το ΚΑΦΑΟ είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ....

:rofl::whistle:

a5a6b8b9g3h5w6a9
04-12-07, 17:35
Εγω προσωπικα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αν και θελω να ρωτισω κατι.Εχω και adsl και τηλεφωνο ΟΤΕ.Το διμηνο ενω ξερω οτι ειναι 18,5€/μηνα μου ηρθε συνολικα γυρα στα 50€.Μηπως ειναι επειδη ηταν ο πρωτος μηνας ή εκτος απο τα 18,5€/μηνα πληρωνεις και κατι αλλο extra?

dkm
04-12-07, 17:54
Και εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον ΟΤΕ...

Zer0c00L
04-12-07, 17:58
Φιλε Zer0c00L (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=2769) τα σταματάω τα κεφαλαία αλλα τη γλώσσα του διαδικτύου την υπηρετω πολλα χρόνια και ξερω τι σημαινει.... Το "σαν να φωναζεις" είναι απο το "σαν της vodafone"??? :cool:

Οι περισσοτεροι που χρησιμοποιούν ADSL για μικρά eshops προσπαθούν να ξεκινήσουν κάτι. Αν λοιπόν πάθουν τέτοι κάζο, τοτε δε θα έχουν αξιοπιστία.

Εξάλου και μεγάλη γραμμή να έχεις, αν σου βγαλουν το συρματάκι απο το ΚΑΦΑΟ είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ....

:rofl::whistle:


ελα δεν το ειπα για να θιξω θεμα ποιος ειναι παλιος και ποιος νεος απλα ειναι ενοχλητικο για αυτο το αναφερα.

αν βασιζεις πανω σε τετοια γραμμη ενα e-shop η μια εταιρεια η ενα μαγαζι τοτε τα σχολια περισσευουν εγω σου αναφερω οτι τετοιου ειδους εταιρειες θελουν σοβαρη συνδεση αν θες με ακους αν οχι κανενα προβλημα στην υπηρεσια που δουλευω εχουμε και μισθωμενη και 2 γραμμες DSL και παλι δεν μας φτανουν αν σου λεει τιποτα αυτο.

οσο αφορα το προβλημα σου το ειχα παθει και εγω τα ειχαν βαλει αντι αλλων και ολα εστρωσαν μετα απο καταγγελια στις αρμοδιες αρχες μεχρι τοτε δεν ειχε ερθει ποτε το συνεργειο ηταν απασχολημενο συνεχως οταν εγινε η καταγγελια και το χωσιμο στο τμημα των τεχνικων δια μαγειας περασαν και τα εφτιαξαν οπως επρεπε.

αξιοπιστια ο καθενας την κρινει με δικα του κριτηρια δυστυχως στην ελλαδα ετσι εχουν τα πραγματα θελουμε δεν θελουμε μας βλεπουν ως υπογραφη και ευρω μετα μας αγνοουν.

νομοι δεν υπαρχουν να τους υποχρεωνουν για αυτο ολα τα κανουν με μικρο κοστος -> μεγαλο κερδος και ο πελατης τρεχει και δεν φτανει.

Υ.Σ αν δεν σου αρεσει ο ΟΤΕ μπορεις να πας σε εναλλακτικο παροχο (ελευθερη αγορα) τωρα τι θα συναντησεις εκει...αγνωστο?????

sotirism
04-12-07, 18:43
οκ ευχαριστώ.
χρήσιμα τα όσα ειπες.

Jazzer
04-12-07, 18:58
OK ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ.... ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ Jazzer ΓΙΑΤΙ ΨΗΦΙΣΕΣ??

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ, ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΤΙΣ 3 ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΥΡΙΟ...

ΞΑΝΑΛΕΩ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΝΑ ΕΙΧΑ eshop ΕΠΑΝΩ...!!!!

:hmm::down:
Δεν "ψήφισα" και σε παρακαλώ να προσέχεις τι γράφεις.
Το θέμα έκλεισε για μένα.:closed:

thanasis38
04-12-07, 23:23
δυστυχως δεν εισαι ο πρωτος. εχει συμβει και σε μενα αυτο.http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=66093

sdikr
04-12-07, 23:30
ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ADSL. Η ΓΡΑΜΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΛΕΩ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ CONX ΦΤΑΙΕΙ

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΛΩ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.

ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΗΤΑΝ ΑΠΟΡΗΤΟ. ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΤΙΣ ΒΛΑΒΕΣ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ (ΜΑΛΛΟΝ) ΣΤΟ ΚΑΦΑΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΛΛΑΓΗ.

ΖΗΤΗΣΑ ΦΡΑΓΗ, ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ. ...ΤΙΠΟΤΑ.

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΚΤΥΟ.

ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ Η ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΓΙΟ

ΑΝ ΕΙΧΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΑ SITES ΣΤΟΝ SERVER ΜΟΥ, ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΝ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ - ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΟΥ:respekt:


Μήπως έχεις καμια προεπιλόγη χωρίς να το ξέρεις;

sotirism
05-12-07, 11:48
Λοιπόν, το διόρθωσαν σήμερα

Ουτε στο σπίτι δεν χρειάστηκε να έρθουν. Το τακτοποίησαν remotely...

και μου είχαν πει και ψεματα διότι ο άλλος τον οποίον μόλις τον πήρα τηλέφωνο, μου είπε οτι δεν είχε ζητήσει ποτέ διακοπή και ήταν και αυτός 7 ημέρες χωρίς τηλέφωνο...!!!!!

ΟΥΤΕ ΓΑΤΑ ΟΤΕ ΖΗΜΙΑ

7 Ημέρες χωρίς να υπάρχει πρόβλημα σε καλώδια ή τέτοια πράγματα.... Απλά από λάθος κάποιου τεχνικού...

...ο οποίος ΠΟΤΕ δεν θα τιμωρηθει για αυτό, ΠΟΤΕ δεν θα του επιβληθεί ποινη ή πρόστιμο..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΜΥΝΗΜΑ:oneup::cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.