PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιοί ISP δίνουν demos, πως και για πόσο ισχύουν;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

manoulamou
30-12-04, 17:03
Ωραια τωρα που το αποκτησαμε πως το ξεκιναμε;
Σκεπτομαι αοριστου χρονου οτεnet ή forthnet παιζεται...
Ακουω για δωρεαν demo accounts, αλλα δεν ξερω
ποιοι isps δινουν, για ποσο διαστημα, πως μπορω
να τα βρω και που??? Προσπαθησα oteshop, αλλα το firefox βγαζει λευκη οθονη. Σε αλλους isps δεν βρισκω κατι.
Κολλησαμε στα ευκολα μου φαινεται.

:oops: :roll: :? :(

JohnGR
30-12-04, 17:05
Γιατί δεν παίρνεις μια καρτούλα (Netkey / Netcarta) για αρχή;

Macgyver
30-12-04, 17:13
οτενετ 5 μερες (μπορεί και 7 αν πέσεις σε ΣΚ
φορ8νετ 3 μέρες
acn κάποιες ώρες

leventopaido
30-12-04, 22:49
Ενημερωμένο σε βρίσκω Macgyver. Manoulamou πάρε στο helpdesk των ISP να σου δώσουν Demo να δεις τι παίζει...

icedfun
31-12-04, 02:26
Η Οtenet δίνει 7 μέρες
Η Forthnet δίνει 3 ως 4 μέρες
Η HOL δίνει με online αίτημα
Η ΑCN δεν δίνει :)- λόγω του ότι υπάρχει netcarta,όπως μου ειπαν -


Για ΟΤΕnet και Forthnet πρέπει να μιλήσετε με το τμήμα πωλήσεων τους.Συνήθος γίνεται ενεργοποίηση του demo την ίδια ή την επόμενη μέρα.Η ΗOL αργεί λίγο μέχρι να εξακριβώσουν στοιχεία και να στείλουν τα user/pass με e-mail :)

Κατά την γνώμη μου όμως καλήτερα να πάρεις και μια καρτούλα για να δείς και την ACN.

aragorn
05-01-05, 01:48
Με Netkey/Netcarta μπορείς να έχεις adsl πρόσβαση;;;
Σε ποια ταχύτητα;;;
Ο χρόνος χρήσης της κάρτας είναι ο ίδιος σε σχέση με pstn/isdn;;;;

morfeas-dsl-
05-01-05, 02:03
Ν
256
Ν

ipo
05-01-05, 02:03
Η Netkey των 20 ευρώ σου δίνει 1 μήνα πρόσβασης (αυτές τις μέρες έχει προσφορά 47 ημέρες, τρέξτε να προλάβετε!) σε ταχύτητα 256/128, ενώ η Netcarta δίνει κάποιες ώρες (40 ή 80 max νομίζω) σε ταχύτητα 384/128. Δηλαδή προφανώς συμφέρει με τα χίλια η Netkey της FORTHnet.

zavaras
03-02-05, 18:27
Aπό δική μου εμπειρία η ΤΕΛΛΑΣ δε δίνει. Η Φόρθνετ δίνει demo για τρεις μέρες αλλά αυτό τον καιρό το σύστημα τους, όπως με ενημέρωσαν, έχει κάποιο πρόβλημα και θέλουν λαμπάδα στον Άγιο για να τις ενεργοποιήσουν. :D

WaVe
03-02-05, 21:53
Εμενα πάντως η FORTHnet μου έχει δώσει 2 φορες μέσα σε 1μην.
Την μονο απορία που είχα είναι πως τι μια μου ζήτησε όνομα και τηλέφωνο ενώ την άλλη τίποτα.

tardin
03-02-05, 22:22
δυστιχως η trellas δεν δινει demo και θα ηθελα να την δοκιμασω...τσιφουταραιοι

wolfman
05-02-05, 17:39
Η Tellas μου έδωσε demo αλλά για ενεργοποίηση μου είπαν να περιμένω 24 ώρες . Η Forthnet μου έδωσε αμέσως και μάλιστα ήταν αρκετά εξυπηρετικοί. Μου είπαν πως από την στιγμή που δεν μπορώ να συνδεθώ και μου βγαίνει κωδικός 768 το πιθανότερο είναι να μην έχει ολοκληρώσει την σύνδεση ο ΟΤΕ (στο BBRAS) και ότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι την Δευτέρα.

aragorn
09-02-05, 13:09
Μόλις τηλεφώνησα στην τελλάς και ήταν ανένδοτοι:
Δεν χορηγούμε ντέμο συνδέσεις κύριε....

harryal
15-02-05, 21:56
Ρε παιδιά η Otenet μέσω τηλεφώνου ή μέσω mail δίνει δοκιμαστικές συνδέσεις;;;

Επίσης έχω κάνει αίτηση στην HOL εδώ και 2 μέρες και ακόμα δεν με έχουν ενημερώσει πότε θα μου δώσουν το demo account...

power
16-02-05, 01:35
Ρε παιδιά η Otenet μέσω τηλεφώνου ή μέσω mail δίνει δοκιμαστικές συνδέσεις;;;

Κάνε ένα τηλέφωνο ζήτα το, και θα σε καλέσουν για να σου πουν το u/n και το password.

harryal
16-02-05, 02:02
Κάνε ένα τηλέφωνο ζήτα το, και θα σε καλέσουν για να σου πουν το u/n και το password.
Εγώ τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να στείλω mail στο noc@otenet.gr και να ζητήσω demo account... Σε ποιο τηλέφωνο να τους πάρω; Στο 210 6151600;

power
16-02-05, 02:25
Πάρε στο 801-11-35555.
Αν σου πουν να στείλεις mail, πες τους οτι δεν έχεις. :-k

harryal
16-02-05, 02:30
Πάρε στο 801-11-35555.
Αν σου πουν να στείλεις mail, πες τους οτι δεν έχεις. :-kΑπλά νόμιζα ότι αυτό το τηλέφωνο είναι για τηλεφωνική υποστήριξη..Anyway, θα δοκιμάσω αύριο..Ελπίζω να έχω κάποια τύχη :-)

harryal
21-02-05, 07:31
Απαράδεκτοι οι τύποι στον OTE! Όλο μου λένε ότι θα με πάρουν τηλέφωνο να μου δώσουν username και password για demo account και με έχουν γράψει... Μου φαίνεται θα τους γράψω και εγώ!

harryal
21-02-05, 07:32
Το ίδιο ισχύει και για την HOL που έχω κάνει αίτηση για δοκιμαστική σύνδεση πάνω από 1 βδομάδα...

NoYmErOs
23-02-05, 15:18
Γεία σας και απο μένα :thumbsup1

Πήρα τηλ στην forthnet 16/02/05 και ωρα 16:00 και μου δώσαν αμεσος pass και u/n αλλα δέν δούλεψε οποτε αμέσος μου ξαναδώσαν νέο το οποίο κράτησε μέχρι 18/02/05 και γυρω στης 14:00 μου σταματισε το demo.Απο καλη μου τύχη κράτησα το πρωτο pass και u/n και λεω δεν το δοκιμάζεις... χεχ δούλεψε και το εχω απο την παρασκεύη 18/02/05 εως σήμερα τετάρτη 23/02/05...

Η otenet οταν πήρα τηλ ρε παιδια.... μου απαντισαν
πωλήτρια: τι ειναι το demo ? ..... λεω στην πωλήτρια :ξέρω οτι δείνετε demo δοκιμαστικές συνδέσης
πωλήτρια:και πως γύνεται αυτό? :-k
Ελεος τους πληρώνουν για κάτι τετοιο?
βεβαια δεν εδωσα συνέχεια και έκλεισα το τηλ. :thumbsup1
Η hol ακομα να παντίσει στο online έτημά μου απο της 18/02/05.... βλέπουμε. :oops:

NoYmErOs
23-02-05, 15:33
Η acn οπώς σωστά αναφέρθεικε δεν δινει...
θα σας πω ελπείζω οχι σύντομα ποτε θα μου κοψουν την demo :thumb_dup

georgi0
24-02-05, 01:23
εμενα η φορτηνετ δεν μου εδωσε, αυτο που δεν καταλαβαινς ειναι αν αυτο το otenet@otenet.gr παιζει παντα....
ξερει κανενας να μας πει ?

apxwv
24-02-05, 02:01
εγω πηρα τηλ την φορθνετ και μου εδωσε αμεσως. ποιο πριν ειχα παρει την οτενετ και μου λεει θα σε παρουμε σε καμια ωρα τηλ. ενταξει να κανω τον κοπο να πω οτι ακομα περιμενω.θα τους παρω παρασκευη που τελιωνειη φορθνετ.

harryal
24-02-05, 02:22
εμενα η φορτηνετ δεν μου εδωσε, αυτο που δεν καταλαβαινς ειναι αν αυτο το otenet@otenet.gr παιζει παντα....
ξερει κανενας να μας πει ?
Το otenet@otenet.gr είναι από ότι έχω καταλάβει ένα account που μπορείς να δοκιμάσεις αν είναι εντάξει η γραμμή adsl. Έχεις δοκιμάσει να δεις καμμιά σελίδα με επιτυχία;;;

JohnGR
24-02-05, 08:39
Με αυτό το un μπορείς να μπεις μόνο στη σελίδα my.otenet.gr

AgentWolf
24-02-05, 20:41
Η hol ακομα να παντίσει στο online έτημά μου απο της 18/02/05.... βλέπουμε.

NoYmErOs, από που έκανες το on-line αίτημά σου?
Έχω ψάξει όλο το site τους, και δεν μπορώ να βρω τίποτα.
Μπορείς να κάνεις post το ακριβές link?

AgentWolf
24-02-05, 21:26
OK. Το βρήκα που έχει την on-line φόρμα η HOL.

Για για τα πρακτικά του φόρουμ, είναι στην σελίδα http://www.adsl.gr και κάντε click εκεί που λέει http://adsl.hol.gr/uploads/PromoBanners/ADSLbanner.gif

Αν θέλετε κατ'ευθείαν το link, είναι αυτό http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.aspx?mid=3237

Ελπίζω να βοήθησα και κανέναν άλλον, γιατί στο site http://www.hol.gr δεν αναφέρει τίποτα για demo σύνδεση.

power
24-02-05, 21:36
Η οτενετ τελικά κάνει 1-2 μέρες για να ενεργοποιήσει demo.
Το σίγουρο είναι οτι δίνει όμως.

harryal
24-02-05, 23:44
OK. Το βρήκα που έχει την on-line φόρμα η HOL.

Για για τα πρακτικά του φόρουμ, είναι στην σελίδα http://www.adsl.gr και κάντε click εκεί που λέει http://adsl.hol.gr/uploads/PromoBanners/ADSLbanner.gif

Αν θέλετε κατ'ευθείαν το link, είναι αυτό http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.aspx?mid=3237

Ελπίζω να βοήθησα και κανέναν άλλον, γιατί στο site http://www.hol.gr δεν αναφέρει τίποτα για demo σύνδεση.
Εγώ την συμπλήρωσα την φόρμα πάνω από 1,5 βδομάδα και δεν έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί μου!

NoYmErOs
25-02-05, 09:53
Φτου μου την σταμάτησαν τελικά σήμερα...τι ήθελα και σας το είπα...καλά κάποια στιγμή 8α το πέρναν χαμπαρι...αλλα πήρα αλλο demo παλι απο φορτηνετ το 3 και ελπειζω να μου τηλ και η οτενετ να παρω και το 5ιμερο της να βγει ο μήνας μορε και μετα... τελος με τα ντεμο.
Η HOL τίποτα με το οnline αίτημα ακομα.
αλλα ουτε και ο οτε να παρει τηλ....

nxenos
25-02-05, 09:59
εγω μολις τωρα τηλεφωνισα σε otenet για demo μου ειπε κατι παπαρολογιες του στυλ "θα σας παρουμε τηλ.απο βδομαδα γιατι δεν δινουμε πολλα demos υπαρχει προτεραιοτητα" και "υπαρχει μονο για 384",καλα,δεν πιστευω πως θα με παρουν ποτε τηλ.ασε που την πρωτη φορα που ειχα ζητησει,το πηρα με την πρωτη χωρις να δωσω στοιχεια ΚΑΙ για 512.
ποιο τηλεφωνο περνεις στην forthnet για να σου δωσουν demo??

apxwv
25-02-05, 13:05
τελικα η Otenet μου εδωσε ντεμο την επομενη μερα.ασχετο τα στοιχεια που ζηταει η καθε εταιρια για ντεμο τα κραταει ή ειναι προσωρινα?εχει δοκιμασει κανεις να ζητησει ντεμο 2 φορες με το ιδιο ονομα?

nxenos
25-02-05, 13:14
Εγω παντως ειναι η δευτερη φορα που περνω demo απο forthnet.Απλα την πρωτη δεν μου ειχαν ζητησει τιποτα.Τωρα μου ζητησαν ονοματεπωνυμο και τηλ.απλα την επομενη φορα δωσε αλλο ονομα.

aragorn
25-02-05, 13:41
Εγώ έχω πάρει δύο φορές ντέμο, τόσο από 4θνετ, όσο και από οτενέτ. Την πρώτη φορά η οτενέτ έκανε τρεις μέρες να μου δόσει, τη δεύτερη μέσα σε μια ώρα είχε λήξει το θέμα. Στη 4θνετ, την πρώτη φορά με ταλαιπωρίσανε (τρία-τέσσερα τηλέφωνα μέχρι να πέσω σε κάποιον που ήξερε), τη δεύτερη μου έδωσαν στη στιγμή...

harryal
25-02-05, 13:58
Έχει πάρει κανένας από HOL???

nxenos
25-02-05, 14:46
Φτου μου την σταμάτησαν τελικά σήμερα...τι ήθελα και σας το είπα...καλά κάποια στιγμή 8α το πέρναν χαμπαρι...αλλα πήρα αλλο demo παλι απο φορτηνετ το 3 και ελπειζω να μου τηλ και η οτενετ να παρω και το 5ιμερο της να βγει ο μήνας μορε και μετα... τελος με τα ντεμο.
Η HOL τίποτα με το οnline αίτημα ακομα.
αλλα ουτε και ο οτε να παρει τηλ....
πρεπει να ειναι automated η διαδικασια μεσω software πιστευω..

Agent M
26-02-05, 18:11
Ρε παιδιά πήρα σήμερα να ζητήσω ένα demo στη Forthnet(λόγω των προβλημάτων που έχω) και μου είπαν από Δευτέρα... :roll:
Ισχύει αυτό το πράγμα; Υπάρχει κάποια εταιρία που να δίνει και κατά τη διάρκεια του Σ/Κ;

apxwv
01-03-05, 19:39
Οχι δεν δινουν σαββατοκυριακο. το καλο ειναι οτι τα ντεμο σπανια κοβονται τη μερα που λενε :-k

dkounal
02-03-05, 00:25
Έχει πάρει κανένας από HOL???
Μου δωσανε 5 ωρες συνολο που μπορουσε να χρησιμοποιειηθει για 3 ημέρες

chrismasgr
02-03-05, 21:33
Οχι δεν δινουν σαββατοκυριακο. το καλο ειναι οτι τα ντεμο σπανια κοβονται τη μερα που λενε :-k

Λάθος.Εγώ πήρα demo από forthnet Σάββατο. Και δυστιχώς μου κόπηκε την ημέρα που είπανε ακριβώς 3 ημέρες

apxwv
03-03-05, 00:33
εμενα μου το κοψανε μετα απο επιπλεον δυο μερες (δηλαδη 5) το βραδυ.το πρωι που ξυπναω ηταν παλι σε λειτουργια αλλα το καταλαβα την στιγμη που εβαζα ενα καινουργιο ντεμο(ποτε δεν θα μαθω ποσο θα κραταγε το ντεμο τελικα)

Agent M
19-03-05, 20:21
Δώστε και κανα Link με τα demos παίδες!
Δεν υπάρχει κάποιο Link με demos. Απλώς μπαίνεις στα site των εταιριών και ψάχνεις για το τηλέφωνο 801xxxxxxx στην εξυπηρέτηση πελατών.Τους παίρνεις και ζητάς ένα demo για DSL 384/512/1024 ανάλογα. :roll: ;)

nt7561
20-03-05, 16:03
Πήρα τηλέφωνο την Τετάρτη το πρωί στην Forthnet για να μου δώσουν ένα demo μου είπαν να πάρω τηλέφωνο το βράδυ για να πουν αν έχουν διαθέσιμο. Το βράδυ που πήρα μου έδωσαν username & password. Μου είπαν ότι η σύνδεση κρατάει 3 μέρες αλλά ακόμα και σήμερα λειτουργεί κανονικά!!

NoYmErOs
24-03-05, 09:29
.........Τους παίρνεις και ζητάς ένα demo για DSL 384/512/1024 ανάλογα. :roll: ;)

Η forthnet δίνει demo σε 384/512/1024
Στην ΟΤΕnet μου είπαν οτι ΔΕΝ δινουν 512/1024 demo αν και ο πρώτος που μίλησα με ρώτισε σε τί ταχύτητα θέλω την επόμενη μέρα που ξανα πήρα τηλ μου είπαν οτι δέν παρέχουμε 512/1024 αλλα μόνο 384 demo. ;)

ngtr
29-03-05, 20:17
Λοιπον εχω DEMO Forthnet εδω και 5 μερες και δυο ωρες...

Και Κυριακη βραδυ στελνω μυνημα στον ΟΤΕ για DEMO και απαντησε σημερα πρωι (1 μερα δλδ)


Στελνω Εγω σε Greeklish γιατι το yahoo τα μασαει τα ελληνικα
-----------------------------
Kalispera
Tha ithela na dokimaso tin leitourgia ADSL 384 tis otenet meso mias DEMO sindesis poy parexete gia periorismeno xroniko diastima.
Eyxaristo Prokatavolika

-----------------------------

Αγαπητέ κύριε,

Σε συνέχεια του μηνήματός σας, σας ενημερώνουμε ότι ενεργοποιήσαμε δοκιμαστική
σύνδεση με τα παρακάτω στοιχεία:

Username: ********
Password: ******
End Date: 2/4
Speed: 384

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση.

Με τιμή,
******** Σοφία

------------------------------------------
Γενική Εμπορική Διεύθυνση
Διεύθυνση Υπηρεσιών Call Center
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών OTEnet (NEXT2U)

Tηλ: 801-11-35555 (Αστική Χρέωση)
Fax: +30 210-6779990
e-mail: noc@otenet.gr
Visit: http://www.otenet.gr/hd/
------------------------------------------

Ενδιαφερον θα ειναι να δω ποσο θα κρατησει η συνδεση και τι ταχυτητες θα πιανει !

grtt
26-05-05, 11:02
Να κάνω δυο χαζές ερωτήσεις;
Έχω το Izy της Tellas. H γραμμή πειράζει που ανήκει στην Tellas αν ζητήσω demo από άλλη εταιρεία;
Δεύτερη χαζή ερώτηση: Η σύνδεση μου είναι 384. Υποθέτω ότι δεν μπορώ να ζητήσω demo για 512 ε; Εννοώ ότι και να μου το δώσουν μάλλον λόγω γραμμής δεν θα μου ανέβει τόσο πολύ..
Αν και υποψιάζομαι τις απαντήσεις στις ερωτήσεις μου, θα το εκτιμούσα αν μου απαντούσατε για σιγουριά!

ababapanos
14-09-05, 11:41
η Τελλας δεν δεινει ντεμο, ο οτε δεινει μονο για 384, η ΗοΛ ακομα δεν μου μιλησε κανεις.... η ΑCN δεν ξερω αν δεινει.... μονο η φορθνετ δεινει σηγουρα και την ιδια ημερα!

alefgr
14-09-05, 15:18
Δηλαδή η Forthnet είναι μονόδρομος για να δοκιμάσει κάποιος την 1024 γραμμή του; Η τιμή της όμως για 1024 είναι πανάκριβη.

No-Name
14-09-05, 16:00
Η 4νετ φίλε σου δίνει για 3 μέρες ντέμο λόγω Σ/Κ κρατάει μέχρι Δευτέρα και δίνει και για 1024,πρίν λίγο ζήτησα.Ενεργοποιείται σε 20λ και όλα κυλάνε τόσο ωραία αργότερα.. :-)

@ ADSLgr.com All rights reserved.