PDA

Επιστροφή στο Forum : Έγγραφη Καταγγελία στην ΕΕΤΤ κατά Hol



No-Name
05-12-07, 22:03
Σας παραθέτω την καταγγελία που με ανάγκασε η ίδια η HOL με την αδιαφορία της να αποστείλω στην ΕΕΤΤ....ύστερα από 6 ημέρες χωρίς τηλεφωνία



Αξιότιμη ΕΕΤΤ,

Μετά λύπης μου αναγκάζομαι να αποστείλω την συγκεκριμένη έγγραφη καταγγελία κατα του παρόχου μου διότι δεν έχω καταφέρει μετά από συνεχή
επικοινωνία μου, με τους εκπροσώπους της εταιρείας να εξυπηρετηθώ.
Θα σας αναφέρω παρακάτω τι ακριβώς έχει συμβεί.

Την 1η/11 στέλνω μέσω φαξ αίτημα για την υπηρεσία double play της HOL για την τηλ.σύνδεση 2104949xxx στα στοιχεία κατόχου xxx στην οδό
xxx στη Νίκαια,ο τύπος μετάβασης ήταν από Πλήρη ΤοΒ του παρόχου Α(είχα σύνδεση με ΟΝ)σε Πλήρη ΤοΒ του παρόχου Β(HOL).
Τα προβλήματα ξεκίνησαν με τα ελευθερα ζευγη που ισχυριζόταν η HOL
ότι δεν έχει στο Α/Κ Κορυδαλλού στο οποίο ανήκει η τηλ.σύνδεση....κατόπιν αρκετής πίεσης και έρευνας μου τόσο από την HOL όσο και από τον ΟΤΕ το πρόβλημα ξεπεράστηκε και έτσι κατατέθηκες το αίτημα μου στο
WCRM_LLU στις 16/11/2007 με Α/Α 445818 και στάτους 24- Σε αναμονή για εισαγωγή φανταστικού αριθμού,η ΟΝ την επόμενη ημέρα προσκόμισε στην HOL τον φανταστικό αριοθμό του βρόχου μου και
έτσι από τις 17-18/11 έγινε επιλέξιμος ο βρόχος και τέθηκε σε στάτους 9 - Προς Κατασκευή.

Η ημερομηνία Πιθανής Κατασκευής στο WCRM ήταν η 4/12/2007,επειδή συγχρόνως ήθελα και φορητότητα αριθμού κατέθεσαν στην ΕΒΔΑΦ και το αίτημα φορητότητας με ημερομηνία μεταφοράς 29/11/2007.

Η 29/11 ήρθε και ο ΟΤΕ γύρισε το βρόχο από το δίκτυο της ΟΝ σε όριο της HOL και συγκεκριμένα στο όριο ΠΡΧ1/2307,έτσι από τις 12.20 περίπου συγχρόνιζα κανονικά και έπαιρνα IP από την HOL
χωρίς όμως να έχω υπηρεσία τηλεφωνίας,ακόμα δεν είχαν αποστείλει από την HOL κανένα αίτημα NP RFS.(ενώ μπορούσαν)
Το βράδυ της ίδιας ημέρας καλώ την εξυπηρέτηση πελατών και την τεχνική υποστήριξη έτσι ώστε να ενημερώσω ότι εν τέλει ενεργοποιήθηκα στις 29/11 και όχι στις 4/12 ώστε να αποστείλουν και το RFS,δυστυχώς
όμως αντίκρισα ένα τοίχος λέγοντας μου συνέχεια ότι δεν ξέρουν τίποτα και πώς βλέπουν την 4/12 ως ημερομηνία ενεργοποίησης.Μετά από δικιά μου επιμονή είδαν ότι όντως συγχρονίζω σε δικιά τους πόρτα και έχω IP και δέχθηκαν να το δηλώσουν βλάβη παρα το γεγονός ότι τους εξήγησα ποιο ήταν το πρόβλημα και δεν λειτουργούσε το 2104949χχχ.

Έκανα υπομονή μέχρι και τις 4/12/2007 όπου γύρισε και στο WCRM η αίτηση σε στάτους 14 - Ολοκλήρωση Κατασκευής και μπορούσαν πλέον να στείλουν χωρίς κανένα πρόβλημα το RFS στην ΕΒΔΑΦ και να είχα τηλεφωνία,δυστυχώς ούτε τότε θέλησαν να με εξυπηρετήσουν λέγοντας μου διάφορα πράγματα τα οποία φυσικά και δεν ίσχυαν διότι εαν είχαν την καλή διάθεση να με ακούσουν θα έβλεπαν που ήταν πραγματικά το πρόβλημα.

Σήμερα 5/12 επικοινωνώ ξανά με την HOL αναφέροντας τους για άλλη μια φορά τα προηγούμενα....επίσης για άλλη μια φορά δεν μπόρεσαν να δεχτούν τα όσα τους ανέφερα αν και άνοιξαν ticket "από όσο" τουλαχιστον μου ανέφεραν
για να δούν πώς μπορεί να επιλυθεί το θέμα.
Ο απολογισμός είναι ότι έχω μείνει 6 ημέρες χωρίς τηλεφωνία έχοντας επικοινωνήσει με την ΗΟL 3 φορες με ΦΑΞ 4 φορές με email και 3 φορές τηλεφωνικά χωρίς ακόμα και τώρα που σας αποστελω την καταγγελία να έχω τηλεφωνία.σημαντικό
για μένα είναι να σας αναφέρω ότι τους προειδοποίησα πάνω από 4 φορές ότι θα προβώ σε έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την παντελή αδιαφορία που δείξαν και δείχνουν για το πρόβλημα μου αλλά δεν θέλησαν ακόμα και τότε να με εξυπηρετήσουν.

Προσωπική εκτίμηση,δεν μπορεί η HOL χωρίς λόγο και αιτία να καταπατά τους όρους που υπάρχουν στο RUO 2007 περί χρόνων παράδοσης βρόχων και σχετικά με το downtime των υπηρεσιών στο τελικό χρήστη.
Σας εκληπαρώ για τις απαραίτητες ενέργειες σας ώστε να επιλυθεί έστω και μέσω εσάς το θέμα που αντιμετοπίζω με την τηλεφωνία.

Με εκτίμηση
Νικόλαος χχχ

No-Name
05-12-07, 22:08
Και θα παρακαλέσω το Α/Α και οι ημερομηνίες να μην διαγραφούν....για όσους νομίζουν ότι τόσο καιρό που γκρίνιαζα έλεγα βλακείες,διότι προσωπικά έχω μαθεί να μιλάω με αποδείξεις και όχι με υποθέσεις.....

aa144
05-12-07, 22:33
Μα καλά, πως έμπλεξες έτσι; Δεν σκέφτονται ούτε τη δυσφήμηση που γίνεται με αυτόν τον τρόπο μιας και δεν είσαι κάποιος άσχετος χρήστης να του λένε τα συνήθη παραμύθια και να περνάει ο καιρός ωραία;

Θα τα διαβάσει κανένας μεγάλος εκεί μέσα αυτά και θα τους τραβήξει το αυτί μου φαίνεται...

No-Name
05-12-07, 22:35
Τους προειδοποίησα και για αυτό ότι δηλαδή δεν θα σταματήσω στην απειλή αλλά δεν τους έκανε αίσθηση μάλλον....τώρα αναμένω την δικιά τους απάντηση

jacobgr
05-12-07, 22:39
Προφανώς δεν χρησιμοποιησε ή δεν κατάλαβαν την ιδιότητά του.
Έχουν χάσει εντελώς το παιχνίδι εκεί μέσα... Απο το πρωι έχει πάει επιστολή διαμαρτηρίας πρός όλα τα τμήματα της ΗΟΛ και το μόνο που αξιώθηκαν να κάνουν είναι να βάλουν κάποιους αξιοθρυνητους "τεχνικούς" να ρωτάνε για ν-οστή φορά αν έχω κάνει αναβάθμιση το φιρμγουερ....
Τουλάχιστον λίγη ειλικρίνια δεν θα έβλαπτε...

wireless_surfer
05-12-07, 22:48
μπραβο βρε no-name
ελπίζω να είναι ξεκάθαρο πόσο βάρος πέφτει στους εναλλακτικους πλέον μόνο για τις γνωστες καθυστερήσεις στις συνδέσεις.
Ανεπιτρεπτο να πρέπει να κλείσεις μήνα ντε και καλα για να εχεις τηλεφωνο και γιατί τα ξύνουν και πρεπει να περάσουν αλλες 15 μέρες για να στείλουν μια ενημερωση για την φορητοτητα

Hwoarang
05-12-07, 23:02
Ωραίος. Θαυμάζω το κουράγιο σου:oneup:

nikgr
05-12-07, 23:24
WCRM_LLU με Α/Α 445818 και στάτους 24
προσκόμισε στην HOL τον φανταστικό αριοθμό του βρόχου μου
ο βρόχος τέθηκε σε στάτους 9
και συγκεκριμένα στο όριο ΠΡΧ1/2307
γύρισε και στο WCRM η αίτηση σε στάτους 14
το RFS στην ΕΒΔΑΦ

:crazy::what::blink::stunned::hmm::blink::eek:

Όσο σε διαβάζω ρε noname τόσο πιο άσχετος νιώθω! :p

Πάντως αφού τους ξέρεις γενικώς τους παρόχους... Τί πας και μπλέκεις κι εσύ? :whistle:

Όσο για το RUO εσύ δε μου έλεγες ότι δεν υπάρχουν ρήτρες και το καταπατούν χωρις φόβο και τρόμο?

Για δε τις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ, ασ' το καλύτερα... Εμένα ένα 6μηνο έκανε να μου απαντήσουν...
Ελπίζω μέχρι τότε εσύ να έχεις τηλέφωνο.

Όχι τίποτα άλλο, αλλα γιορτάζεις και αύριο και άντε να δεχθείς ευχές απ' το τηλέφωνο... :oops:Χρόνια σου πολλά. ;)

No-Name
05-12-07, 23:30
Εγώ στα έλεγα περί ρητρων οι οποίες βέβαια ακόμα δεν έχουν αποδωθεί από κανέναν σε κανέναν.....βλέπουμε από το 2008 που θα πρέπει να βγούν τα ποσά τι έχει να γίνει.

όσο για την γιορτή σε ευχαριστώ πολύ..επίσης φίλε μου χρόνια πολλά και ότι επιθυμείς:oneup:

Επίσης να απαντήσω πώς η HOL ξέρει τόσο ποιος είμαι όσο και τι ξέρω περί διαδικαστικών...αλλά έδειξε πόσο την ενδιαφέρθηκε.

υ.γ κάποια στιγμή θέλω να μαζέψω τα κινέζικα μου και να τα μεταφράσω σε απλά ελληνικά:p

valour
06-12-07, 00:26
Και εγώ έστειλα σήμερα έγγραφη καταγγελία στη HOL, την οποία κοινοποίησα και στην ΕΕΤΤ και στο ΙΝ.ΚΑ. Να δεις για πότε με πήρανε 2 φορές τηλέφωνο το ίδιο απόγευμα (σήμερα) για να δούνε τι προβλήματα έχω... Και ο άγιος φοβέρα θέλει... δυστυχώς... Βασικά η δικιά μου καταγγελία ήταν 5σέλιδη ;) Με την πρώτη ευκαιρία θα την κάνω ένα Pdf και θα τη βάλω... :)

kle500
06-12-07, 00:53
Σας παραθέτω την καταγγελία που με ανάγκασε η ίδια η HOL με την αδιαφορία της να αποστείλω στην ΕΕΤΤ....ύστερα από 6 ημέρες χωρίς τηλεφωνία



Αξιότιμη ΕΕΤΤ,

Μετά λύπης μου αναγκάζομαι να αποστείλω την συγκεκριμένη έγγραφη καταγγελία κατα του παρόχου μου διότι δεν έχω καταφέρει μετά από συνεχή
επικοινωνία μου, με τους εκπροσώπους της εταιρείας να εξυπηρετηθώ.
Θα σας αναφέρω παρακάτω τι ακριβώς έχει συμβεί.

Την 1η/11 στέλνω μέσω φαξ αίτημα για την υπηρεσία double play της HOL για την τηλ.σύνδεση 2104949xxx στα στοιχεία κατόχου xxx στην οδό
xxx στη Νίκαια,ο τύπος μετάβασης ήταν από Πλήρη ΤοΒ του παρόχου Α(είχα σύνδεση με ΟΝ)σε Πλήρη ΤοΒ του παρόχου Β(HOL).
Τα προβλήματα ξεκίνησαν με τα ελευθερα ζευγη που ισχυριζόταν η HOL
ότι δεν έχει στο Α/Κ Κορυδαλλού στο οποίο ανήκει η τηλ.σύνδεση....κατόπιν αρκετής πίεσης και έρευνας μου τόσο από την HOL όσο και από τον ΟΤΕ το πρόβλημα ξεπεράστηκε και έτσι κατατέθηκες το αίτημα μου στο
WCRM_LLU στις 16/11/2007 με Α/Α 445818 και στάτους 24- Σε αναμονή για εισαγωγή φανταστικού αριθμού,η ΟΝ την επόμενη ημέρα προσκόμισε στην HOL τον φανταστικό αριοθμό του βρόχου μου και
έτσι από τις 17-18/11 έγινε επιλέξιμος ο βρόχος και τέθηκε σε στάτους 9 - Προς Κατασκευή.

Η ημερομηνία Πιθανής Κατασκευής στο WCRM ήταν η 4/12/2007,επειδή συγχρόνως ήθελα και φορητότητα αριθμού κατέθεσαν στην ΕΒΔΑΦ και το αίτημα φορητότητας με ημερομηνία μεταφοράς 29/11/2007.

Η 29/11 ήρθε και ο ΟΤΕ γύρισε το βρόχο από το δίκτυο της ΟΝ σε όριο της HOL και συγκεκριμένα στο όριο ΠΡΧ1/2307,έτσι από τις 12.20 περίπου συγχρόνιζα κανονικά και έπαιρνα IP από την HOL
χωρίς όμως να έχω υπηρεσία τηλεφωνίας,ακόμα δεν είχαν αποστείλει από την HOL κανένα αίτημα NP RFS.(ενώ μπορούσαν)
Το βράδυ της ίδιας ημέρας καλώ την εξυπηρέτηση πελατών και την τεχνική υποστήριξη έτσι ώστε να ενημερώσω ότι εν τέλει ενεργοποιήθηκα στις 29/11 και όχι στις 4/12 ώστε να αποστείλουν και το RFS,δυστυχώς
όμως αντίκρισα ένα τοίχος λέγοντας μου συνέχεια ότι δεν ξέρουν τίποτα και πώς βλέπουν την 4/12 ως ημερομηνία ενεργοποίησης.Μετά από δικιά μου επιμονή είδαν ότι όντως συγχρονίζω σε δικιά τους πόρτα και έχω IP και δέχθηκαν να το δηλώσουν βλάβη παρα το γεγονός ότι τους εξήγησα ποιο ήταν το πρόβλημα και δεν λειτουργούσε το 2104949χχχ.

Έκανα υπομονή μέχρι και τις 4/12/2007 όπου γύρισε και στο WCRM η αίτηση σε στάτους 14 - Ολοκλήρωση Κατασκευής και μπορούσαν πλέον να στείλουν χωρίς κανένα πρόβλημα το RFS στην ΕΒΔΑΦ και να είχα τηλεφωνία,δυστυχώς ούτε τότε θέλησαν να με εξυπηρετήσουν λέγοντας μου διάφορα πράγματα τα οποία φυσικά και δεν ίσχυαν διότι εαν είχαν την καλή διάθεση να με ακούσουν θα έβλεπαν που ήταν πραγματικά το πρόβλημα.

Σήμερα 5/12 επικοινωνώ ξανά με την HOL αναφέροντας τους για άλλη μια φορά τα προηγούμενα....επίσης για άλλη μια φορά δεν μπόρεσαν να δεχτούν τα όσα τους ανέφερα αν και άνοιξαν ticket "από όσο" τουλαχιστον μου ανέφεραν
για να δούν πώς μπορεί να επιλυθεί το θέμα.
Ο απολογισμός είναι ότι έχω μείνει 6 ημέρες χωρίς τηλεφωνία έχοντας επικοινωνήσει με την ΗΟL 3 φορες με ΦΑΞ 4 φορές με email και 3 φορές τηλεφωνικά χωρίς ακόμα και τώρα που σας αποστελω την καταγγελία να έχω τηλεφωνία.σημαντικό
για μένα είναι να σας αναφέρω ότι τους προειδοποίησα πάνω από 4 φορές ότι θα προβώ σε έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την παντελή αδιαφορία που δείξαν και δείχνουν για το πρόβλημα μου αλλά δεν θέλησαν ακόμα και τότε να με εξυπηρετήσουν.

Προσωπική εκτίμηση,δεν μπορεί η HOL χωρίς λόγο και αιτία να καταπατά τους όρους που υπάρχουν στο RUO 2007 περί χρόνων παράδοσης βρόχων και σχετικά με το downtime των υπηρεσιών στο τελικό χρήστη.
Σας εκληπαρώ για τις απαραίτητες ενέργειες σας ώστε να επιλυθεί έστω και μέσω εσάς το θέμα που αντιμετοπίζω με την τηλεφωνία.

Με εκτίμηση
Νικόλαος χχχ
Φίλε Νίκο σε καλησπερίζω και εγώ και χρόνια πολλά για την αυριανή σου εορτή.
Διαβάζοντας τα γραφόμενα σου αντιλαμβάνομαι πως γνωρίζεις αρκετά πράγματα σχετικά με τις διαδικασίες ενργοποίησης.
Αλλά δεν έχω καταλάβει τα εξής:
Αναφέρεσαι στο ότι δεν έχει δώσει RFS η HOL για την φορητότητα του αριθμού σου.

Καλώντας στο CC της HOl, κοίταξαν να δουν μέσω SSW εαν ο αριθμός σου είναι σε αυτούς?

Επιπλέον, ζήτησες φορητότητα του αριθμού σε διαφορετική ημερομηνία από αυτή της αίτησης;
Εαν ναι, πολύ πιθανόν εκεί να είναι το πρόβλημα.

Στο CC βλέπουν πλέον NP-RFS ?

Επειδή δεν γνωρίζω εαν το τηλέφωνο της HOL είναι SIP ή H-248, ερωτώ τα εξής:
Υπάρχει τρόπος να δουν μέσω κάποιου Softswitch εαν έχει γινει register το νούμερο σου στο Router ? (Αυτό αφορά την περίπτωση της SIP γραμμής).
Στην περίπτωση της ΟΝ, εάν στον πελάτη δεν έχει γίνει RFS, ο πελάτης μπορεί να κάνει εξερχόμενες (μέσω H-248), αλλα δεν μπορεί να δεχτεί κλήσεις από κανέναν πάροχο, μιας και δεν έχει ενημερωθεί καμία βάση δεδομένων για την αλαγή.

Εϊμαι σίγουρος πως με μια λεπτομερή και μεθοδική κίνηση από μέρους του παρόχου σου, μπορεί να βρεθεί λύση.

Φιλικά.

No-Name
06-12-07, 16:21
Kαι μετά από όλα αυτά τα ρεζίλια αξιωθηκαν σήμερα να φτιάξουν την τηλεφωνία αλλά ακόμα δεν είμασι σπίτι για να το πώ 100%....τουλάχιστον έστειλαν το rfs

dj_harrys
06-12-07, 18:59
εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται σε όσες συνδέσεις και αν έχω κάνει να μην έχω καμιά καθυστέρηση χρονική η καμιά βλάβη εχω αλλάξει 4 παρόχους σε διάστημα 3 ετών
@ No-Name Editor
Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις θέλεις να πας και να τους τα κανεις ............Μαντάρα να μην πω άλλη λέξη

No-Name
06-12-07, 20:20
Kαι ναι επιτέλους ειμαι ενεργός και σε τηλέφωνο και σε internet

wireless_surfer
06-12-07, 21:02
Kαι ναι επιτέλους ειμαι ενεργός και σε τηλέφωνο και σε internet

ε άντε καιρος να φεύγεις κι απο εκεί...
:lol::lol::lol:

dfinikis
07-12-07, 02:26
Σας παραθέτω την καταγγελία που με ανάγκασε η ίδια η HOL με την αδιαφορία της να αποστείλω στην ΕΕΤΤ....ύστερα από 6 ημέρες χωρίς τηλεφωνία



Αξιότιμη ΕΕΤΤ,

Μετά λύπης μου αναγκάζομαι να αποστείλω την συγκεκριμένη έγγραφη καταγγελία κατα του παρόχου μου διότι δεν έχω καταφέρει μετά από συνεχή
επικοινωνία μου, με τους εκπροσώπους της εταιρείας να εξυπηρετηθώ.
Θα σας αναφέρω παρακάτω τι ακριβώς έχει συμβεί.

Την 1η/11 στέλνω μέσω φαξ αίτημα για την υπηρεσία double play της HOL για την τηλ.σύνδεση 2104949xxx στα στοιχεία κατόχου xxx στην οδό
xxx στη Νίκαια,ο τύπος μετάβασης ήταν από Πλήρη ΤοΒ του παρόχου Α(είχα σύνδεση με ΟΝ)σε Πλήρη ΤοΒ του παρόχου Β(HOL).
Τα προβλήματα ξεκίνησαν με τα ελευθερα ζευγη που ισχυριζόταν η HOL
ότι δεν έχει στο Α/Κ Κορυδαλλού στο οποίο ανήκει η τηλ.σύνδεση....κατόπιν αρκετής πίεσης και έρευνας μου τόσο από την HOL όσο και από τον ΟΤΕ το πρόβλημα ξεπεράστηκε και έτσι κατατέθηκες το αίτημα μου στο
WCRM_LLU στις 16/11/2007 με Α/Α 445818 και στάτους 24- Σε αναμονή για εισαγωγή φανταστικού αριθμού,η ΟΝ την επόμενη ημέρα προσκόμισε στην HOL τον φανταστικό αριοθμό του βρόχου μου και
έτσι από τις 17-18/11 έγινε επιλέξιμος ο βρόχος και τέθηκε σε στάτους 9 - Προς Κατασκευή.

Η ημερομηνία Πιθανής Κατασκευής στο WCRM ήταν η 4/12/2007,επειδή συγχρόνως ήθελα και φορητότητα αριθμού κατέθεσαν στην ΕΒΔΑΦ και το αίτημα φορητότητας με ημερομηνία μεταφοράς 29/11/2007.

Η 29/11 ήρθε και ο ΟΤΕ γύρισε το βρόχο από το δίκτυο της ΟΝ σε όριο της HOL και συγκεκριμένα στο όριο ΠΡΧ1/2307,έτσι από τις 12.20 περίπου συγχρόνιζα κανονικά και έπαιρνα IP από την HOL
χωρίς όμως να έχω υπηρεσία τηλεφωνίας,ακόμα δεν είχαν αποστείλει από την HOL κανένα αίτημα NP RFS.(ενώ μπορούσαν)
Το βράδυ της ίδιας ημέρας καλώ την εξυπηρέτηση πελατών και την τεχνική υποστήριξη έτσι ώστε να ενημερώσω ότι εν τέλει ενεργοποιήθηκα στις 29/11 και όχι στις 4/12 ώστε να αποστείλουν και το RFS,δυστυχώς
όμως αντίκρισα ένα τοίχος λέγοντας μου συνέχεια ότι δεν ξέρουν τίποτα και πώς βλέπουν την 4/12 ως ημερομηνία ενεργοποίησης.Μετά από δικιά μου επιμονή είδαν ότι όντως συγχρονίζω σε δικιά τους πόρτα και έχω IP και δέχθηκαν να το δηλώσουν βλάβη παρα το γεγονός ότι τους εξήγησα ποιο ήταν το πρόβλημα και δεν λειτουργούσε το 2104949χχχ.

Έκανα υπομονή μέχρι και τις 4/12/2007 όπου γύρισε και στο WCRM η αίτηση σε στάτους 14 - Ολοκλήρωση Κατασκευής και μπορούσαν πλέον να στείλουν χωρίς κανένα πρόβλημα το RFS στην ΕΒΔΑΦ και να είχα τηλεφωνία,δυστυχώς ούτε τότε θέλησαν να με εξυπηρετήσουν λέγοντας μου διάφορα πράγματα τα οποία φυσικά και δεν ίσχυαν διότι εαν είχαν την καλή διάθεση να με ακούσουν θα έβλεπαν που ήταν πραγματικά το πρόβλημα.

Σήμερα 5/12 επικοινωνώ ξανά με την HOL αναφέροντας τους για άλλη μια φορά τα προηγούμενα....επίσης για άλλη μια φορά δεν μπόρεσαν να δεχτούν τα όσα τους ανέφερα αν και άνοιξαν ticket "από όσο" τουλαχιστον μου ανέφεραν
για να δούν πώς μπορεί να επιλυθεί το θέμα.
Ο απολογισμός είναι ότι έχω μείνει 6 ημέρες χωρίς τηλεφωνία έχοντας επικοινωνήσει με την ΗΟL 3 φορες με ΦΑΞ 4 φορές με email και 3 φορές τηλεφωνικά χωρίς ακόμα και τώρα που σας αποστελω την καταγγελία να έχω τηλεφωνία.σημαντικό
για μένα είναι να σας αναφέρω ότι τους προειδοποίησα πάνω από 4 φορές ότι θα προβώ σε έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΤ για την παντελή αδιαφορία που δείξαν και δείχνουν για το πρόβλημα μου αλλά δεν θέλησαν ακόμα και τότε να με εξυπηρετήσουν.

Προσωπική εκτίμηση,δεν μπορεί η HOL χωρίς λόγο και αιτία να καταπατά τους όρους που υπάρχουν στο RUO 2007 περί χρόνων παράδοσης βρόχων και σχετικά με το downtime των υπηρεσιών στο τελικό χρήστη.
Σας εκληπαρώ για τις απαραίτητες ενέργειες σας ώστε να επιλυθεί έστω και μέσω εσάς το θέμα που αντιμετοπίζω με την τηλεφωνία.

Με εκτίμηση
Νικόλαος χχχ


ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΣΟΥ .... και πολύ υπομονή ...!

//dfinikis

sunlight2030
09-12-07, 16:53
Δηλαδη λογο της καταγγελια διορθωσαν το προβλημα η απλως ετυχε

Tem
09-12-07, 17:29
Δηλαδη λογο της καταγγελια διορθωσαν το προβλημα η απλως ετυχε
μάλλον έτυχε

grokos
09-12-07, 18:02
Ναι αλλά....
Το ότι πήραν τηλέφωνα σε όσους είχε μέσα στη λίστα της καταγγελίας πόσο τυχαίο νομίζεις
ότι είναι ????:whistle:

No-Name
09-12-07, 18:14
μάλλον έτυχε


Δεν έτυχε...όταν τους παρακαλάς 6 ημέρες και δεν κάνουν τίποτα απολύτως και μόλις τους κοινοποίησα την καταγγελία την άλλη μέρα διορθώθηκαν όλα...πόσο τυχαίο να είναι?

Tem
09-12-07, 19:22
Δεν έτυχε...όταν τους παρακαλάς 6 ημέρες και δεν κάνουν τίποτα απολύτως και μόλις τους κοινοποίησα την καταγγελία την άλλη μέρα διορθώθηκαν όλα...πόσο τυχαίο να είναι?
επομένως η καταγγελία είναι το μόνο μέσο πίεσης

No-Name
09-12-07, 19:35
επομένως η καταγγελία είναι το μόνο μέσο πίεσης

Xρόνια τώρα;)

dimstog
10-12-07, 13:04
επομένως η καταγγελία είναι το μόνο μέσο πίεσης

Δεν νομίζω ότι ήταν θέμα πίεσης... απλά, κάνοντας την καταγγελία, ενημερώθηκε για το πρόβλημα και κάποιος προϊστάμενος/αρχιμηχανικός/μπάρμπας/Αγιατολάχ/γκουρού στη HOL, ο οποίος είχε τις γνώσεις να λύσει το πρόβλημα απλά και άμεσα.

Όσο 'γράφω' ώρες στη ΤΥ για διάφορα προβλήματα, τόσο πιο σίγουρος είμαι ότι η ενδοεταιρική συνεννόηση τους είναι τουλάχιστον για τα μπάζα.

CORDOBAN
11-12-07, 17:26
Δεν νομίζω ότι ήταν θέμα πίεσης... απλά, κάνοντας την καταγγελία, ενημερώθηκε για το πρόβλημα και κάποιος προϊστάμενος/αρχιμηχανικός/μπάρμπας/Αγιατολάχ/γκουρού στη HOL, ο οποίος είχε τις γνώσεις να λύσει το πρόβλημα απλά και άμεσα.


Όσο 'γράφω' ώρες στη ΤΥ για διάφορα προβλήματα, τόσο πιο σίγουρος είμαι ότι η ενδοεταιρική συνεννόηση τους είναι τουλάχιστον για τα μπάζα.

Τουλάχιστον ευτηχώς υπάρχουν ακόμα κάποιοι οι οποίοι έχουν την γνώση να φτιάξουν κάποια πράγματα,πάρε κανα τηλ.στην ΟΝ και μετά το συζητάμε.(απλά μερικοί άνθρωποι πάνε στην εργασία τους μόνο και μόνο γιατί δεν έχουν κάτι να κάνουν και όχι για να εξυπηρετούν τον καταναλωτή ο οποίος στην Τελική είναι αυτος που τους πληρώνει.
Είχε ένα ντοκυμαντερ ο Σκαι για κάποιες φυλές στην Αφρικη που διάβαζαν τα εντοσθια από τα ζώα που έσφαζαν για να δουν τους Οιωνούς πριν κάνουν οτιδήποτε ίσως θα έπρεπε να το υιοθετήσουμε και εμείς αυτό πριν κάνουμε αίτηση σε κάποιον πάροχο!!
Α! και οι Αρχαίοι Ελληνες θυσίαζαν ζώα πρίν ξεκινήσουν κάποια αποστολή ή όταν ήθελαν την βοήθεια του Θεού για κάτι,εγώ περιμένω την 13/12 να δώ τελικά αν θα με συνδέσουν και μετά θα αρχίσω τα Τάματα.
κουράγιο.:hmm:

makis_pro
11-12-07, 23:22
ΑΠΟ:
ΧΧΧΧΧΧΧ ΜΑΚΗΣ
ΧΧΧΧΧ 9 564 30 στην Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
2310.610ΧΧΧ ISDN
με msn 2310.610ΧΧΧ & 2310.610ΧΧΧ

ΠΡΟΣ : ΟΤΕ
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ : ΕΕΤΤ
ΘΕΜΑ: ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ και χωρίς λόγο καθυστέρηση και μη τήρηση του RYO (από 13 μέρες σε 28 μερες και ακόμα περιμένω)



Αξιότιμη ΟΤΕ & ΕΕΤΤ,

Μετά λύπης μου αναγκάζομαι να αποστείλω την συγκεκριμένη έγγραφη καταγγελία κατα του OTE
διότι δεν έχω καταφέρει μετά από συνεχή επικοινωνία μου, ούτε με τον
προϊστάμενο του κέντρου ΟΤΕ Π.Μελα ούτε και με το 134 να εξυπηρετηθώ.

Θα σας αναφέρω παρακάτω τι ακριβώς έχει συμβεί.

22/10/07 έκανα αίτηση για την υπηρεσία double play της HOL για την τηλ.σύνδεση 2310610ΧΧΧ ISDN,σε Πλήρη ΤοΒ του παρόχου (HOL) με φορητότητα των τριών αριθμών.
13/11/2007 22:44:37 Αίτηση παροχής με Α/Α 4440ΧΧ
14/11/2007 17:50:38 Εκκρίθηκε κατασκευή βρόνχου
27/11/2007, 16:11:14 Πιθανής Ημερομηνία Κατασκευής (9εργασιμες 15-27/11/07)

Προχθές 5/12 πηγαίνω στο προϊστάμενο του OTE για να ρωτήσω την πορεία της αίτησης μου και η απάντηση ήταν «πλέον δεν είσαι πελάτης μας και δεν είμαι υποχρεωμένος να σε απαντήσω»
Παρόλο που επέμενα και του ανέφερα «ότι ακόμα είμαι πελάτης και “πληρώνω’’ για τον μισθό του»
δεν έλαβα καμία απάντηση !

Προσωπική εκτίμηση,δεν μπορεί o OTE χωρίς λόγο και αιτία να καταπατά τους όρους που υπάρχουν στο RUO 2007 περί χρόνων παράδοσης βρόχων από 13 μέρες σε 28 μερες (19 εργάσιμες) + βαλε των υπηρεσιών στο τελικό χρήστη ενώ δεν υπάρχει κάποιο ‘’τεχνικό κώλυμα’’ και εχει εγκριθεί η κατασκευή βρόνχου .

Σας εκλιπαρώ (ΕΕΤΤ) για τις απαραίτητες ενέργειες σας ώστε να επιλυθούν αυτές οι καθυστερήσεις από την πλευρά του ΟΤΕ , τουλάχιστον για τους υπόλοιπους χρηστές (έστω σε μορφή προστίμου (ποινική ρήτρα) προς όφελος της ΕΕΤΤ (που ισχύει νομίζω σήμερα) αλλά και του πελάτη π.χ με κάποια αφαίρεση παγίου μετά της 13 μέρες βάση του RYO) .

Δεν χρειάζεται αλλά ο λόγος που ‘’ΦΕΥΓΩ’’ από τον οτε είναι τα μεγάλα προβλήματα με την εσωτερική φορητοτητα του οτε που ειχα πριν 11 μήνες (για 4 μήνες) και ΑΚΟΜΑ περιμένω ΜΙΑ απάντηση , το μονο που έκανε είναι αφαίρεση ενός παγίου μετα από 10 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ και μετα από 67 τηλέφωνα προς το 134 και τον οτε Π.Μελα , τα όποια τα πλήρωσα σε τηλεφωνικές κλήσεις.

Οτε : περιμένω μια απάντηση για το πόσο καιρό θέλετε ακόμα να με έχετε πελάτη σας ( αν και ο ‘’έξυπνος’’ προϊστάμενος σας ΔΕΝ με θεωρεί «πελάτη» και δεν μπήκε στο κόπο ούτε για μια ψεύτικη δικαιολογία.

Με εκτίμηση
XXXXXXXXX MAKHΣ

Αυτο έστειλα μήπως κουνηθεί λιγο ο οτε γιατι Η ΕΕΤΤ θα με απαντηση μετα απο 6 μηνες !!!

MNP-10
12-12-07, 04:49
14/11/2007 17:50:38 Εκκρίθηκε κατασκευή βρόνχου


:rofl:

Προσκυνω. :worthy:

makis_pro
14-12-07, 19:44
μαλλον ελαβε ο οτε την επιστολη και με εκδικήθηκε !!!!

Κατάσταση αίτησης κυκλώματος ADSL για τον αριθμό 2310610@@@
2007-10-25 17:36:01 Κ03 ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΥΠΟΓΡΑΜΜΕΝΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ .
2007-11-13 22:44:37 Κ1 ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ .
2007-11-14 17:50:38 Κ2 ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΡΟΓΧΟΥ .
2007-12-14 17:40:50 Κ3 ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΠΙΛΟΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ .

:worthy::yahoo::up::yahoo::yahoo:
επιτελους ΤΕΛΟΣ Ο.Τ.Ε. !!!!
Ιντερνετ οκ !!!! Αλλα τηλεφωνια τιποτα ουτε το 2313007*** !!
τα τηλεφωνα οτε ακομα ειναι στον οτε αλλα τυπικά στο κενο ....!!!

gkandir
14-12-07, 20:13
Εγώ πάντως έχω κάνει 3 καταγγελίες στη Hol, έχουν έρθει και οι κοινοποιήσεις από ΕΕΤΤ, αλλά αποτέλεσμα μηδέν! Αύριο κλείνω 5 μήνες από τότε που έκανα αίτηση...

afantastos2007
12-02-09, 00:53
ΑΥΤΌ ΕΊΝΑΙ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙ ΤΟ ΜΉΝΥΜΑ ΠΟΥ ΈΛΑΒΑ ΆΠΩ ΤΗΝ ΗΟL ΌΤΑΝ ΈΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΑ ΣΤΗΝ Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδροµείων

heIlas onIine Α.Ε.
Διεύθυνση Νοµικών και Ρυθµιστικών Υποθέσεων Αδριανείου 2
11525 Αθήνα
Πληροφορίες: αφαίρεση στοιχείων
Αθήνα, 18 Αυγούστου 2008 Αριθ. Πρωτ. 3248/08-08
Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδροµείων Λ. κηφισίας 60
151 25 Μαρούσι
Υπόψη κ. αφαίρεση στοιχείων
κ. αφαίρεση στοιχείων
Κυζίκου 52, κερατσίνι Τ.Κ. 18755
Διαµαρτυρία κ. αφαίρεση στοιχείων
(Αριθ. Πρωτ. Εισερχοµένου ΕΕΠ 38553/11-07-08)
Σε συνέχεια της ως άνω σχετικής επιστολής, την οποία λάΒαµε την 21η/07108, Σας γνωρίζουµε ότι η εταιρεία µας, κατόπιν σχετικής αιτήσεώς του κ. Φράγκου, υπέΒαλε στον ΟΤΕ την 9η/11/07 αίτηµα παροχής ενεργού τοπικού Βρόχου µε φορητότητα αριθµού, η οποία ολοκληρώθηκε την 12η/12107, οπότε και ο εν λόγω συνδροµητής συνδέθηκε µε τις υπηρεσίες της εταιρείας µας. Αναφορικά δε µε το ζήτηµα για το οποίο διαµαρτύρεται ο κ. Φράγκος διαψεύδουµε κατηγορηµατικά ότι η εταιρεία µας έχει προΒεί σε οιαδήποτε ενέργεια περιορισµού της ταχύτητας πρόσΒασης στο διαδίκυο του εν λόγω συνδροµητή.
Παράλληλα, σηµειώνεται ότι σύµφωνα µε το άρθρο 5.1 Ο της µεταξύ µας συµΒάσεως «Οι ονοµαστικές ταχύτητες ADSL αποτελούν τις µέγιστες δυνατές ταχύτητες. Ωστόσο, η παροχή τους σε καµιά περίπτωση δεν είναι εγγυηµένη από την Εταιρεία, επειδή εξαρτώνται από συνθήκες και τεχνικές παραµέτρους πέραν του ελέγχου της Εταιρείας>.
Λυπούµαστε ιδιαιτέρως για την όποια αναστάτωση υπέστη ο κ. Φράγκος, εντούτοις τονίζουµε ότι η εταιρεία µας εργάζεται µε άµεσο στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση όλων των πελατών. Σε κάθε περίπτωση, σας διαΒεΒαιώνουµε ότι η άµεση και





ΜΙΛΆΜΕ ΕΊΝΑΙ ΓΙΑ ΓΈΛΙΑ ΤΑ ΆΤΟΜΑ ΣΉΜΕΡΑ ΠΡΟΧΩΡΆΩ ΣΕ ΔΕΎΤΕΡΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΑ ΚΑΙ ΜΗΝΎΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΊ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΕΊ ΣΥΜΒΟΛΑΊΟΥ :rtfm::whistle::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.