PDA

Επιστροφή στο Forum : dslam βυρωνα/παγκρατιου!



xibatzis
21-03-05, 19:15
αυτο το θεμα ειναι αυστηρα για το dslam βυρωνα/παγκρατιου.ολοι εχετε παρατηρησει οτι τουσ τελευταιους 3-4 μηνες οι ταχυτητες ειναι οχι απλως αισχρες αλλα απαραδεκτες!!!εγω εχω 384 και ειναι σαν 256.τα ping ειναι 70-80 καθε μερα ενω επρεπε να ειναι 20 και 30.να μην μιλησω για τον dns server που πεφτει καθε μερα... μηπως πρεπει να σκεφτομαστε σοβαρα ενα downgrade μιας και ο dslam εχει ξεπερασει τους users κατα 400 και 500?αυτη την στιγμη 18:11 21/3/05 κατεβαζω με 20kbs/s... :thumbdown :evil: παρακαλω να απαντησετε! :worthy: μην παρετε τηλεφωνο την tellas εχουν προσπαθησει και αλλοι πολλοι...

skroo
21-03-05, 20:55
Ναι το πρόβλημα ειναι γνωστο οχι μόνο σε εσένα πολλά άτομα απο αυτές τις περιοχές αντιμετωπίζουνε προβλημα εγω μένω λίγο πιο πανω, καρέα αλλα απο οσο ξερω συνδέομαι με dslam παγκρατιου το ίδιο και ο βύρωνας anyway οι ταχύτητες ειναι πραγματι μικρότερες απο την ονομαστικη και το τουλάχιστον αυτο το πρόβλημα ξεκίνησε και σε εμένα απο τις αρχές φεβρουαρίου μέχρι πριν δεν ειχα ποτε χαμηλοτερες ταχυτητες

xibatzis
21-03-05, 22:54
ακριβως με εμενα.τον φεβρουαριο ξεκινησε ολη η ιστορια.πριν ηταν ωραια.επιανες ανετα 360kbit/s τωρα αστα να πανε.προσπαθω να παιξω multiplayer και εχω 4000 και 3000 ping!! ελεος! :rtfm: πρπεπει να γινει κατι.δεν γινεται να δινουμε να μαλιοκεφαλα μας για μια συγκεκριμενη γραμμη και να μας δινουνε την μιση.

sotiriskakos
22-03-05, 00:55
Τι μισή;;;Μη σου πω το ένα τέταρτο...
Αύριο μετά από 13 μήνες στο dslam παίρνω τηλεφωνάκι στον οτε να ξηγηθούμε!Η κατάσταση δεν πάει άλλο.Από το 2005 και μετά στο 80% τουλάχιστον των παιχνιδιών βαράω 999 πινγκ.Οι ταχύτητες στα κατεβάσματα κάτω από 25 ...
Προτείνω να βάλουμε μια φωνή όλοι γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να δούμε τίποτα καλύτερο.


EDIT: δεν έχω tellas αλλά δε νομίζω ότι παίζει ρόλο αυτό.

skroo
22-03-05, 01:02
Τελικά το 2005 ήτανε υποβάθμιση των dslam της Ελλάδας μήπως πρεπει να μεταναστευσουμε για να δουμε κανα σοβαρο ιντερνετ ? :P

xibatzis
22-03-05, 17:03
το ιδιο Ping εχω κι εγω και μεγαλυτερο.σε καταλαβαινω και οντος πρεπει να μετανασευσουμε για να δουμε καλα πραγματα.εγω παντος θα παω προς στις σκανδιναβικες χωρες.εχουν πολυ καλες γραμμες σε λογικεσ τιμες οχι οπως εδω οι κατσικοκλεφτες 50e η 384 ενω εκει σχεδον δωρεαν.εγω λεω sotiriskako να ωγουμε στους δρομους εξω απο την tellas και να πεταμε τα modem αντι για αβγα και ντοματες, που τα χρυσοπληρωσαμε για καλη γραμμη και μας δινουνε σκατα.

msp
29-03-05, 01:29
Τελικά το 2005 ήτανε υποβάθμιση των dslam της Ελλάδας μήπως πρεπει να μεταναστευσουμε για να δουμε κανα σοβαρο ιντερνετ ? :P
Η αδελφη μου σπουδαζει Αγγλια! Το :worthy: 1 μεγκαμπιτ κοστιζει 25 ευρω και εδω μας κοροιδευει ο ΟΤΕ :whip: ενω ο λογαριασμος :rtfm: μας μπιπ!!!

xibatzis
29-03-05, 17:24
ειναι αστα να πανε οι τιμες.εδω πας να παρεις ενα λαχανο και σου κοστιζει παραπανω απο την τιμη της καλυτερης μαρκας cd τι μου λες τωρα για τιμες??? :cry: εδω για να δουμε καλες τιμες και γραμμες πρεπει να αναιβει το εισοδημα του ελληνα πολιτη και να αυξηθει ο πληθησμος της ελλαδας κατα παρα πολλα % :roll: οσο και να φωναζουμε γραμμενους θα μας εχουνε οποτε αστο... :-k

trinity
29-03-05, 17:57
Και εγω Παγκρατι ειμαι αλλα εδω και 22 μηνες εκτος απο τις 3-4 φορες του γενικου black-out του ADSL δεν εχω αλλα σοβαρα προβληματα

Palikaridis
29-03-05, 18:07
Ρε παιδιά αν είναι θέμα dslam μην ποστάρεται εδώ..υπάρχει οτε subforum.
Και μην παίρνεται και την τελλας τηλ...δεν μπορεί να κάνει τπτ για αυτό....την φλομόνεται με προβλήματα που αφορουν καθαρά τον οτε και μετά έχει την δικαιλογία έτοιμη για τα δικά της προβλ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.