PDA

Επιστροφή στο Forum : Το 2play έχει δωρεάν τα σταθερά προς όλους τους παρόχους;



kasi
06-12-07, 13:44
γεια σας , οι κλήσεις από χολ προς όλες τις εταιρίες πλην ΟΤΕ χρεώνονται ? αναφέρομε στο πρόγραμμα απεριόριστων κλήσεων , γιατί ένας φίλος έχει φορθνετ με απεριόριστη τηλεφωνία και οι κλήσεις του προς τελλας χρεώνονται κανονικότατα... :down::down:

makis_pro
06-12-07, 13:55
η hol εχει τα δωρεαν λεπτα προς ολους τους παροχους .

bagia
06-12-07, 15:30
αυτο δλδ ειναι αποδεδειγμενο ετσι?
οι κλησειες ειναι οντως απεριοριστες προς ολα τα δικτυα.
εχει παρακολουθησει καποιος ηδη συνδρομητης το λογαριασμο του? δεν υπαρχουν επιπλεον κρυφες χρεωσεις
εκτοσ απο αυτα τα 34€ ετσι?

ariadgr
06-12-07, 15:43
γιατί ένας φίλος έχει φορθνετ με απεριόριστη τηλεφωνία και οι κλήσεις του προς τελλας χρεώνονται κανονικότατα...

Και η Forthnet απεριόριστα προς όλους τους παρόχους δίνει. :!:

jtsop
06-12-07, 15:55
Γιατί είσαι τόσο σίγουρος; Εμένα μου έχουν πει ότι δεν ισχύει αυτό! Βέβαια δεν το έχει επιβεβαιώσει κάποιος με το λογαριασμό του για αυτο και είμαι επιφυλακτικός. Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας μας πει.

apneagr
06-12-07, 16:09
H hol εχει προς αστικα και υπεραστικα δωρεαν προς ολα τα δυκτια (στο double play)

apagal
06-12-07, 18:04
+1 αποδεδειγμένα με το λογαριασμό.Η Hol δεν χρεώνει για σταθερά Ελλάδος άλλων παρόχων.

nm96027
06-12-07, 18:16
Και εγω ειμαι απολυτως σιγουρος.

dj_harrys
06-12-07, 18:49
H forhtnet όμως σε κάποιους γνωστούς μου χρέωσε κλήσεις και μετά το γύρισε ότι και καλά είναι αριθμού fax
αλλα μολις απειληθηκαν δια τις δικαστικης οδου του τα χαριασν.
.Ου μπλεξεις.....

Pavlosts
15-12-07, 11:59
Ακουσα ραδιοφώνικη διαφήμιση της 4net που εξηγεί συγκεκριμένα οτι δεν χρεώνονται έξτρα οι κλήσεις πρός σταθερά γενικώς,με υπονοούμενο οτι άλλοι πάροχοι το κάνουν:whistle:

grsaint13
15-12-07, 17:51
Ακουσα ραδιοφώνικη διαφήμιση της 4net που εξηγεί συγκεκριμένα οτι δεν χρεώνονται έξτρα οι κλήσεις πρός σταθερά γενικώς,με υπονοούμενο οτι άλλοι πάροχοι το κάνουν:whistle:

Στον ΟΤΕ αναφέρεται (και μόνο)...;)

Pavlosts
16-12-07, 12:37
Στον ΟΤΕ αναφέρεται (και μόνο)...;)


Το πιθανότερο είναι αυτό,μόλις πάρω το πρώτο λογαριασμό θα ενημερώσω.Κάποιος που έχει πάρει λογ.μήπως θα μπορούσε να μας διαφωτίση.......

dikal
16-12-07, 17:09
Έχω πάρει λογαριασμό. Έχω ξεσκιστεί να μιλώ με γείτονα που είναι στη forthnet (όποτε δουλεύει το τηλέφωνό του) με χρέωση 0 (μηδέν.μηδεν μηδεν)

grsaint13
17-12-07, 00:37
Ναι ρε παιδιά,μην τρελένεστε;Λαμογιές ως προς τις δωρεάν κλήσεις μόνο ο ΟΤΕ κάνει.

Λυπάμαι που το λέω,αλλά έτσι είναι και δυστυχώς πολύς κόσμος υπερχρεώνεται παρά το ότι έχει το πρόγραμμα με τις "δωρεάν" κλήσεις...

sdikr
17-12-07, 01:39
Ναι ρε παιδιά,μην τρελένεστε;Λαμογιές ως προς τις δωρεάν κλήσεις μόνο ο ΟΤΕ κάνει.

Λυπάμαι που το λέω,αλλά έτσι είναι και δυστυχώς πολύς κόσμος υπερχρεώνεται παρά το ότι έχει το πρόγραμμα με τις "δωρεάν" κλήσεις...


Λαμόγια δεν είναι απο την στιγμή που το αναφέρει καθαρά, αλλά πρέπει να φοβάστε (κλήση φαξ κλπ)

aa144
17-12-07, 02:02
Εδώ που τα λέμε, οταν πχ παίρνεις ένα κινητό το ξέρεις ότι είναι κινητό, έχει διαφορετικό αριθμό από το σταθερό. Όταν όμως παίρνεις ένα σταθερό πως να ξέρεις σε ποιόν πάροχο ανήκει για να αποφασίσεις αν ανήκει στη δωρεάν ομιλία ή θα το χρεωθείς;

Και δεν δέχομαι να πρέπει να ρωτάω τον κάθε ένα που παίρνω σε σταθερό τηλέφωνο σε ποιά εταιρία ανήκει και μετά να κρατάω αρχείο για να γνωρίζω. Κατά τη γνώμη μου είναι τακτική που παγιδεύει τον πελάτη καθόσον δεν μπορεί να αποφασίσει αυτός αλλά βασίζεται στην τύχη όταν καλεί ένα σταθερό τηλέφωνο.

Θα ήταν νόμιμο (σε μια χώρα με νόμους, όχι στο Ελλαδιστάν) αν π.χ. όταν καλούσες σταθερό και η κλήση δρομολογούταν σε άλλο δίκτυο πέραν του ΟΤΕ, υπήρχε αυτόματη φωνητική ειδοποίηση στη γραμμή ότι η κλήση αυτή χρεώνεται και για την πραγματοποίηση ή μη της κλήσης. (Τι λες τώρα...)

grsaint13
17-12-07, 19:29
Λαμόγια δεν είναι απο την στιγμή που το αναφέρει καθαρά, αλλά πρέπει να φοβάστε (κλήση φαξ κλπ)

Στην αρχή,αν θυμάσαι,δεν το είχε ανακοινώσει.Πέρασε καιρός μέχρι να το κάνει γνωστό και πολύ αμφιβάλλω ότι έχουν ενημερωθεί όλοι οι συνδρομητές του...:whistle:



Εδώ που τα λέμε, οταν πχ παίρνεις ένα κινητό το ξέρεις ότι είναι κινητό, έχει διαφορετικό αριθμό από το σταθερό. Όταν όμως παίρνεις ένα σταθερό πως να ξέρεις σε ποιόν πάροχο ανήκει για να αποφασίσεις αν ανήκει στη δωρεάν ομιλία ή θα το χρεωθείς;

Και δεν δέχομαι να πρέπει να ρωτάω τον κάθε ένα που παίρνω σε σταθερό τηλέφωνο σε ποιά εταιρία ανήκει και μετά να κρατάω αρχείο για να γνωρίζω. Κατά τη γνώμη μου είναι τακτική που παγιδεύει τον πελάτη καθόσον δεν μπορεί να αποφασίσει αυτός αλλά βασίζεται στην τύχη όταν καλεί ένα σταθερό τηλέφωνο.

Θα ήταν νόμιμο (σε μια χώρα με νόμους, όχι στο Ελλαδιστάν) αν π.χ. όταν καλούσες σταθερό και η κλήση δρομολογούταν σε άλλο δίκτυο πέραν του ΟΤΕ, υπήρχε αυτόματη φωνητική ειδοποίηση στη γραμμή ότι η κλήση αυτή χρεώνεται και για την πραγματοποίηση ή μη της κλήσης. (Τι λες τώρα...)

Όταν πέσουν οι καταγγελίες βροχή και τα πρόστιμα καταιγίδα,τότε μπορεί και να το κάνει...:rtfm:

nm96027
17-12-07, 19:34
Στην ημερίδα της ΕΕΤΤ, σε σχετικη ερώτηση κάποιου απο το κοινο, ο προεδρευων του πανελ και μελος της ΕΕΤΤ, κ. Τσιανάκας είπε χαρακτηριστικα για αυτην την συμπεριφορα του ΟΤΕ: "Ειναι φαουλ". Και μάλιστα ο πολυς κ.Μουζουρακης απο τον ΟΤΕ (λαλιστατος κατα των παρόχων και γλαφυρότατος) δεν βρήκε κατι αξιολογο να πει για την συμπεριφορα του ΟΤΕ...

grsaint13
17-12-07, 19:37
Στην ημερίδα της ΕΕΤΤ, σε σχετικη ερώτηση κάποιου απο το κοινο, ο προεδρευων του πανελ και μελος της ΕΕΤΤ, κ. Τσιανάκας είπε χαρακτηριστικα για αυτην την συμπεριφορα του ΟΤΕ: "Ειναι φαουλ". Και μάλιστα ο πολυς κ.Μουζουρακης απο τον ΟΤΕ (λαλιστατος κατα των παρόχων και γλαφυρότατος) δεν βρήκε κατι αξιολογο να πει για την συμπεριφορα του ΟΤΕ...

Ε,και τι να πει δηλαδή ο άνθρωπος;Ότι "είμαστε κλέφτες και θα είμαστε μέχρι να ξυπνήσετε και να το αντιληφθείτε";:mad:

dikal
17-12-07, 21:32
Είναι κατά τη γνώμη μου τακτική αντίστοιχη της πολιτικής του ΟΤΕ να μην προσφέρει ένα ενιαίο πρόγραμα Internet και τηλεφωνίας. Αντίθετα για να έχεις αντίστοιχο πρόγραμμα από τον ΟΤΕ, σε αρχίζει τσίκου-τσίκου 14 € για πάγιο, και 14 € για αστικές και υπεραστικές, και ΧΧ € για Internet με ταχύτητα τρεχαγύρευε, και κάμποσα ευρόπουλα για κλήσεις προς άλλους παρόχους χωρίς να το καταλάβεις, και κάθε λίγο και λιγάκι αλλαγή στις χρεώσεις.
Πριν τον αποχεραιτήσω οριστικά μου είχαν ζητήσει να εγγραφώ σε πρόγραμμα συντήρησης ISDN, για να μου αντικαταστήσουν το τρισάθλιο NetMod που μου έκανε συνακρόαση.
Έτσι ο λογαριασμός χωρίς να το καταλάβεις, με τις τσίκου-τσίκου χρεώσεις πιάνει το τριψήφιο νούμερο στο δίμηνο, και χωρίς να κάνεις σωστά τη δουλειά σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.