PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-x trial σε κανονικό πως;



garik199
07-12-07, 00:55
καλισερα σε ολους
καταρχας εχω (ακομα):oops: το κονεξ τριαλ αν και εχει τελιοσει βεβαια αλλα εγω ακομα μπενω με καρτες
της 4νετ με ταχιτιτα 512 και αυτο γιατι το κονεξ ναι μεν σου δηνει μονο 1 γβ δεδομενα αλλα
σου δηνει και adsl για 90 μερες :clap::worthy:
το προβλημα τορα: αυτες οι 90 μερες σημερα τελιοσαν το θεμα εινια οτι θελω να παω στην 4νετ:whistle: αλλα δεν θελω να περιμενω περιπου 2 μηνες χορις ιντερνε:down:τ οποτε ροταοω εγο τορα
στο κονεξ μπορο να κανω αναβαθμιση για κανα δημηνο? η εστο 6 μηνο αλλα με το φτινοτερο πακετο(αν ξερετε να μου πειτε και πιο ειναι αυτο ακομα καλιτερα)
εχω οπος ειπα ηδη adsl αλλα σημερα ληγη εγω αυριο θα κανω αιτιση στην 4νετ:whistle: αλλα μεχρι να μπω εκει κλαφτα χαραλαμπε η εροτηση μου ειναι μπωρω να κανω αναβαθμηση στο κονεξ και ποσο χρονο χριαζομε αν ναι ποσο θα πλερονω το μηνα για το φτινοτερ φανταζομαι 768κμππς επισης πλιρωνω τιποτα ενεργοπιησης και τιποτα ''προτη δοση'' και τετια?

ευχαριστω για τον χρονο σας

shaq141a
07-12-07, 00:59
Έπρεπε να κάνεις αίτηση με "φορητοτητα"

garik199
07-12-07, 01:03
συγνομη φιλε αλλα δεν σε καταλαβα τι ενοης σε παρακαλω να μου εξηγηης αν μπορεις γιατι
εγψ δεν εχω κανει καμια αιτηση πουθενα ακομα απλος ενεργοπηιση εκαν α το connex trial μου μεσω τηλεφονου και ιντερνετ

nota
07-12-07, 02:04
μπορεις εξαμηνα ειναι τα πακετα του οτε δεν εχει τελος ενεργοποιησης και γινετε κ σχετικα γρηγορα η αλλαγη.η forthnet δεν εχει σχεση μ ολο αυτο απλα κανεις αιτηση για νεα γραμμη dsl..

garik199
07-12-07, 02:19
μπορεις σε παρακαλω με το σχεικα γρηγορα να γινης πιο σαφης
δηλαδη εγω κανω κανονικα ενεργοπιηση το κονεξ το κανονικο αλλα και παραλιλα κανω και ετιση στην φορθνετ
ναι αλα ελα που δεν πιστευω οτι η 4νετ θα κανει κανα 6μηνο να με ενεργοπιηση οποτε με τους 4 μηνε που πρεπει να παραμηνω στο κονεξ τι γινετε πληρονω τιποτα τελη απενεργοπιησης ?
ευχαριστο για το ενδιαφερον!

nota
07-12-07, 14:19
μη τα κανεις και ολα μαζι!η οτε η forthnet αν πασ στη forthnet τον 4ο μηνα πχ που εχεις conn-x θα πληρωσεις την"ποινη"των 2 μηνων στον οτε (ειναι εξαμηνη δευμευση)κανε εξαμηνο conn-x και οταν ληγει πχ τον 5ο μηνα κανε αιτηση στη 4νετ.η μη κανεισ τπτ σε οτε (ληγει μονο του το τριαλ χωρισ κανενε κοστοσ απενεργοποιησης)και κανε κατευθειαν αιτηση στη 4νετ.
τωρα ο οτε θα ενεργοποιηθει σε 2-3 μερες αφου εχεισ ήδη γραμμη και η 4νετ περίπου στο μηνα υπολογισε.παντωσ επέλεξε και μετα κοιτα που θα κάνεις αίτηση.

kmpatra
08-12-07, 14:09
εγω πηγα στον οτε και ζητησα το trial να γινει κανονικό,τους εδωσα μαλιστα συνθηματικό κ'κωδικό πελάτη που είχα στο site της otenet.Με ενα τηλεφώνημα από το κατάστημα στην otenet έγινε αμέσως η αλλαγή και μάλιστα χωρίς να μου αλλάξουν username-password.Δεν πλήρωσα τπτ (αφου ήταν ενεργοποιημένη η γραμμή) και μου εδωσαν ρούτερ με εκπτωση 20 ευρώ και σκληρο δισκο (ήταν προσφορα εκεινο τον καιρο).Δεσμευση 6μηνη

garik199
11-12-07, 02:09
παιδια σορι που δεν απαντουσα αλλα μου ειχανε κοψει το νετ
τελος παντον εβαλα απλη γραμη adsl χορις κανεναν παροχεα οστε το προι που θα κανω την αιτηση στην 4νετ να μιν εχω κανενα προβλιμα οσο για τιν προσβαση μου στο νετ μια χαρα απλος μια καρτα πηρα την 4νετ την νετ κεη με 20 εβρο που ειναι 1+1 μηνας δορο και με γραμει 768 πλασματικη και 512 κανονικη
ορεα τορα περιμενω την 4νετ αντε να δουμε ποσο καιρο θα μου παρει , παντος στους 2 κολιτους μου ειπανε 40 μερες και τοσο κανανε

υστ. αυτες οι 40 μερες εχουν καπιο νοημα??? πχ μιπος ειναι τα 40 του οτε ξερω γω?:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.