PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιδιόκτητο δίκτυο στην Αν. Μακεδονία - Θράκη



pssara
07-12-07, 10:40
Από το ΒΗΜΑ της Παρασκευής:
Τηλεπικοινωνιακό έργο υποδομής ανέλαβε η κατασκευαστική εταιρεία Ιντρακάτ υπογράφοντας σχετική σύμβαση με τη Forthnet. Η σύμβαση, προϋπολογισμού 2,2 εκατ. ευρώ, αφορά την ανάπτυξη τηλεπικοινωνιακών υποδομών ευρυζωνικής πρόσβαση για λογαριασμό της Forthnet στις ζώνες 6 και 7, οι οποίες περιλαμβάνουν τους νομούς Θεσσαλονίκης, Καβάλας, Δράμας, Ξάνθης, Ροδόπης, Εβρου, Χίου και Λέσβου. Το έργο αναμένεται να ολοκληρωθεί εντός του 2008.

Στο site της forthnet το ιδιόκτητο δίκτυο για την Ξάνθη, θα ενεργοπιούνταν 9/2007 πήγε 11 και τώρα 02/08. Να υποθέσω ότι θα πάει σιγά σιγά στον 12/2008.

mhatzinik
07-12-07, 10:42
Από το ΒΗΜΑ της Παρασκευής:
Τηλεπικοινωνιακό έργο υποδομής ανέλαβε η κατασκευαστική εταιρεία Ιντρακάτ υπογράφοντας σχετική σύμβαση με τη Forthnet. Η σύμβαση, προϋπολογισμού 2,2 εκατ. ευρώ, αφορά την ανάπτυξη τηλεπικοινωνιακών υποδομών ευρυζωνικής πρόσβαση για λογαριασμό της Forthnet στις ζώνες 6 και 7, οι οποίες περιλαμβάνουν τους νομούς Θεσσαλονίκης, Καβάλας, Δράμας, Ξάνθης, Ροδόπης, Εβρου, Χίου και Λέσβου. Το έργο αναμένεται να ολοκληρωθεί εντός του 2008.

Στο site της forthnet το ιδιόκτητο δίκτυο για την Ξάνθη, θα ενεργοπιούνταν 9/2007 πήγε 11 και τώρα 02/08. Να υποθέσω ότι θα πάει σιγά σιγά στον 12/2008.

και βαλε!!!!!

nm96027
07-12-07, 10:49
Από το ΒΗΜΑ της Παρασκευής:
Τηλεπικοινωνιακό έργο υποδομής ανέλαβε η κατασκευαστική εταιρεία Ιντρακάτ υπογράφοντας σχετική σύμβαση με τη Forthnet. Η σύμβαση, προϋπολογισμού 2,2 εκατ. ευρώ, αφορά την ανάπτυξη τηλεπικοινωνιακών υποδομών ευρυζωνικής πρόσβαση για λογαριασμό της Forthnet στις ζώνες 6 και 7, οι οποίες περιλαμβάνουν τους νομούς Θεσσαλονίκης, Καβάλας, Δράμας, Ξάνθης, Ροδόπης, Εβρου, Χίου και Λέσβου. Το έργο αναμένεται να ολοκληρωθεί εντός του 2008.

Στο site της forthnet το ιδιόκτητο δίκτυο για την Ξάνθη, θα ενεργοπιούνταν 9/2007 πήγε 11 και τώρα 02/08. Να υποθέσω ότι θα πάει σιγά σιγά στον 12/2008.

Μην τα μπερδεύετε:

Το εργο της Intrakat αφορα το εργο 4.2 της ΚτΠ. Η hol, η 4νετ, η τελλας και η CYTA, χρηματοδοτουνται απο την ευρωπαικη ένωση προκειμένου να αναπτυξουν δίκτυα στην ελληνικη υπαιθρο και κατοπιν να παρέχουν υπηρεσίες με πολυ χαμηλο κόστος (εχουν δεσμευτει για αυτο, ειναι ορος της συμβασης) σε περιοχες που δεν συμφέρει να αναπτυχθει δίκτυο δλδ σε κωμοπολεις και χωρια της επαρχίας.

Συντομα θα μπορουμε, ελπιζω, να σας δωσουμε περισσότερες πληροφορίες, εδω στο adslgr.com σχετικα με το 4.2 (οπως λενε "Μην αλλαξετε κανάλι, μείνετε μαζί μας...":p)

Προφανως το εργο αυτο δεν αφορα τα αστικα κέντρα οπως Δράμα, Ξάνθη κτλ...Εκει το δικτυο της 4νετ ειναι δικια της αποκλειστικα υποθεση

balander
07-12-07, 11:23
Στην Δράμα θα έρθει απ'οσο λέει 30/01 (Πρίν ήταν 15/01 μετά πήγε 15/03 και τώρα πάλι 30/01)... ίδωμεν.

w4tt4n4b3
07-12-07, 15:42
Είστε σίγουροι ότι Καβάλα, Δράμα, Ξάνθη το δίκτυο θα έρθει 1/2008;

Κέντρο: ΞΑΝΘΗ (XANT)
Αναμενόμενη κάλυψη: 28/02/2008 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.
Tελευταία ενημέρωση:06/12/2007

Κέντρο: ΦΙΛΙΠΠΟΣ (FILI) για την περιοχή της Καβάλας
Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 29/02/2008
Tελευταία ενημέρωση:06/12/2007

Κέντρο: ΚΟΜΝΗΝ?Ν ΔΡΑΜΑΣ (KOMN)
Αναμενόμενη κάλυψη: 30/01/2008 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.
Tελευταία ενημέρωση:06/12/2007

geo9419
08-12-07, 13:35
Μην περιμενετε να γινει τοσο γρηγορα γιατι η FORTHNET για λόγους marketing το κάνει.
Στην θεσ/νικη μένω και ενω ανακοινωσαν οτι η περιοχή μου απο 22/7/2007 καλύπτεται απο το ιδιοκτητο δίκτυο τους έχει παει Δεκεμβριος και δεν μπορούν να συνδέσουν κανένα συνδρομητή ακόμα γιατί ο ΟΤΕ δεν τους δίνει τα χάλκινα καλώδια. Οταν ρώτησα γιατί το site εμφανίζει οτι καλύπτεται η περιοχή μου ενω δεν μπορειται να μου προσφέρεται την υπηρεσια αυτή μου απάντησαν για λόγους MARKETING!!!!

hel
08-12-07, 14:28
Μην περιμενετε να γινει τοσο γρηγορα γιατι η FORTHNET για λόγους marketing το κάνει.
Στην θεσ/νικη μένω και ενω ανακοινωσαν οτι η περιοχή μου απο 22/7/2007 καλύπτεται απο το ιδιοκτητο δίκτυο τους έχει παει Δεκεμβριος και δεν μπορούν να συνδέσουν κανένα συνδρομητή ακόμα γιατί ο ΟΤΕ δεν τους δίνει τα χάλκινα καλώδια. Οταν ρώτησα γιατί το site εμφανίζει οτι καλύπτεται η περιοχή μου ενω δεν μπορειται να μου προσφέρεται την υπηρεσια αυτή μου απάντησαν για λόγους MARKETING!!!!

Έχουν αυτογνωσία:). Το θέμα είναι ότι δεν υπολόγιζε η forthnet ότι θα υπάρχει τέτοια καθυστέρηση για τα ζεύγη χαλκού.

w4tt4n4b3
08-12-07, 14:48
Με αυτά τα ζεύγη χαλκού που ακούω συνέχεια αισθάνομαι σαν να έχουμε επιστρέψει στην εποχή του χαλκού...

@ ADSLgr.com All rights reserved.