PDA

Επιστροφή στο Forum : Double Play Firmware



dtomgr
07-12-07, 15:11
Σήμερα μου κόψαν την γραμμή από τις 9 ..... και δεν γίνεται τίποτα.....

ποιο είναι το σωστό firmware για το fritz ?
FRITZ!Box Fon WLAN 7140 Annex A, Firmware version 39.04.34

αυτό έχω...

Δεν έχω ούτε τηλέφωνα....και όταν καλώ προς το νούμερο μου λέει ότι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στη γραμμή..............


Βοήθεια πλζ:worthy:

aa144
07-12-07, 15:22
Βγες έξω, πήγαινε σε ένα καρτοτηλέφωνο και πάρτους από εκεί, άσε το ρούτερ στη γραμμή, θα μπορέσουν να στο αναβαθμίσουν στο Firmware version 39.04.43 αυτό μπορεί να είναι αρκετό για να λειτουργήσουν όλα φυσιολογικά, θέλει υπομονή όμως, και να βρεις καρτοτηλέφωνο που να μην έχει κόσμο, μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις καμιά ώρα μέχρι να μιλήσεις, αν είναι βέβαια σε καλό πέρασμα θα χαζεύεις και την κίνηση...

Αλήθεια, δοκίμασες να βγάλεις το ρούτερ εντελώς από το ρεύμα και να το ξαναβάλεις; Το internet μπορεί να λειτουργήσει τότε, αν όχι, κάνε το παραπάνω.

dtomgr
07-12-07, 16:05
Βγες έξω, πήγαινε σε ένα καρτοτηλέφωνο και πάρτους από εκεί, άσε το ρούτερ στη γραμμή, θα μπορέσουν να στο αναβαθμίσουν στο Firmware version 39.04.43 αυτό μπορεί να είναι αρκετό για να λειτουργήσουν όλα φυσιολογικά, θέλει υπομονή όμως, και να βρεις καρτοτηλέφωνο που να μην έχει κόσμο, μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις καμιά ώρα μέχρι να μιλήσεις, αν είναι βέβαια σε καλό πέρασμα θα χαζεύεις και την κίνηση...

Αλήθεια, δοκίμασες να βγάλεις το ρούτερ εντελώς από το ρεύμα και να το ξαναβάλεις; Το internet μπορεί να λειτουργήσει τότε, αν όχι, κάνε το παραπάνω.

Το firmware για το οποίο αναφέρε δεν υπάρχει στο site του κατασκευαστή...
το είχε όταν το παρέλαβα ... αλλά όπως έλεγαν οι οδηγίες να το κάνεις πρώτα αναβάθμηση ... ουστιαστικά έγινε downgrade......

aa144
07-12-07, 18:13
Η έκδοση που αναφέρομαι είναι ειδική έκδοση για την Ελλάδα, για τη Hol, γι αυτό δεν τη βρίσκεις διαθέσιμη στον κατασκευαστή. Θα στο ξαναφτιάξει η Hol.

delta9
08-12-07, 17:47
H HOL δίνει το fritz με δικό της firmware.
Επειδή είχα κάποια προβλήματα στο παρελθόν ζήτησα από τη HOL να μου στείλει ένα export αυτού του firmware.Στείλε μου αν θες ένα email να σου το στείλω και να το κάνεις import στο δικό σου fritz

dtomgr
09-12-07, 22:26
Δοκίμασα το μοντεμακι στον διπλανο μου και επαιξε κανονικα............... με το παρον firmware......:((

aa144
09-12-07, 22:34
Ναι, αλλά έχει Hol αυτός; Στο ιδιόκτητο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.