PDA

Επιστροφή στο Forum : Σφάλμα 721.



gRim
07-12-07, 19:00
Δύο μέρες τώρα ενώ συγχρονίζει το μόντεμ κανονικά, προσπαθώ να συνδεθώ στο ίντερνετ αλλά εμφανίζεται συνέχεια "Σφάλμα 721: Ο απομακρυσμένος υπολογιστής δεν αποκρίθηκε. κτλ".
Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά μόντεμ και διαφορετικά φίλτρα αλλά τίποτα.

Η περιοχή που μένω είναι η Φορτέτσα στο Ηράκλειο Κρήτης. Μήπως μένει και κανείς άλλος εκεί για να δω αν αντιμετωπίζω μόνο εγώ το πρόβλημα αυτό;
Στην φόρθνετ που πήρα στην αρχή μου είπαν ότι όλη η κρήτη έχει πρόβλημα και μετά ότι μόνο εγώ έχω πρόβλημα και μου το καταχώρησαν σαν βλάβη.

Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει καμιά βλακεία με τα τηλεφωνικά καλώδια; Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, το μόντεμ συγχρονίζει και μπαίνω με isdn. Δε νομίζω έτσι;

campero
07-12-07, 23:04
το σφαλμα721 αναφερεται σε προβλημα του παροχου στα windows .

μαλλον εχεις απλο modem.. σιγουρα εχεις κανει επανεγκατασταση

πρεπει να διαθεσεις αρκετη υπομονη να περιμενεις επιλυση απο εκει που το στειλανε..
:evil:

gRim
07-12-07, 23:27
Έχω δοκιμάσει 3 απλά μόντεμ(crypto F200 kai sagem) και δεν άλλαξε κάτι. Είμαι σχεδόν 100% σίγουρος ότι δεν οφείλεται σε μόντεμ ή drivers γιατί δεν είχα πειράξει τίποτα.
Όταν λες να περιμένω επίλυση από κει που το στείλανε αναφέρεσαι στα μόντεμ;

deniSun
08-12-07, 11:23
Κάνε ξανά εγκατάσταση το Modem.
Αν δεις ότι και πάλι έχεις πρόβλημα τότε είναι θέμα γραμμής.
Έχει πρόβλημα ή το κέντρο σου ή το dslam που πάει η γραμμή σου.

gRim
08-12-07, 12:22
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Ελπίζω ο οτέ να κάνει γρήγορα..

gRim
11-12-07, 17:35
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από τον ΟΤΕ. Μου ζήτησαν να ανοίξω το μόντεμ για να συγχρονίσει ώστε να δουν τον ΟΤΕ. Μιας και το άνοιξα είπα να δοκιμάσω και τελικά συνδέθηκα. Με παίρνουν τηλέφωνο σε πέντε λεπτά τους λέω λειτουργεί και όλα ντάξει...
Γυρνάω τώρα σπίτι και το μόντεμ ούτε συγχρονίζει.
Πήρα τηλ. φόρθνετ και είπαν θα το δουν και αν δεν είναι κάτι από τη μεριά τους(που δεν είναι) θα δηλώσουν βλάβη στον ΟΤΕ. Η τέταρτη βλάβη που δηλώνω είναι..
Όλο το μήνα άντε να λειτούργησε σύνολο μία βδομάδα.

Δεν την παλεύω άλλο...

deniSun
11-12-07, 17:41
Αν είσαι σε ΑΡΥΣ μην μπλέκεις με forthnet.
Απευθείας δήλωσε βλάβη στον ΟΤΕ.

nadware
12-12-07, 21:01
Τα ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ αντιμετωπίζω εγώ, εδώ κ 1 εβδομάδα, με altec AΡΥΣ, Απ. Παύλος, Θεσσαλονίκη! Μετά από έλεγχο ΟΤΕ με ενημέρωσαν ότι … υπάρχει πρόβλημα (λες κ δε το ήξερα!) κ το ψάξιμο συνεχίζεται … Περί internet, ούτε λόγος φυσικά… :whistle:

gRim
14-12-07, 00:40
Αν είσαι σε ΑΡΥΣ μην μπλέκεις με forthnet.
Απευθείας δήλωσε βλάβη στον ΟΤΕ.

Σε ΑΡΥΣ είμαι αλλά μόνο μέσω της forthnet μπορώ να κάνω δήλωση βλάβης και ναι ακόμα ταλαιπωρούμε...

deniSun
14-12-07, 15:30
Σε ΑΡΥΣ είμαι αλλά μόνο μέσω της forthnet μπορώ να κάνω δήλωση βλάβης και ναι ακόμα ταλαιπωρούμε...

Γιατί;
Αν είσαι μέσω ΑΡΥΣ μπορείς να δηλώσεις απευθείας βλάβη στον ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.