PDA

Επιστροφή στο Forum : Απιστευτα Μικρός Χρόνος Αναμονής Μέχρι την Ενεργοποίηση



kolvas
07-12-07, 20:17
Εφυγα απο την ΧΟΛ στις 26 Νοεμβρίου (ειχα συνδεση single play), σαν πολύ δυσαρεστημένος πελάτης :down:(ειχα μεινει 2 εβδομάδες χωρίς ιντερνετ και δεν εβλεπα φως στο τουνελ). Εκανα αίτηση στην Φορθνετ στης 26 Νοεμβριου παλι για πακέτο single play. Ελαβαν την αιτηση στις 29 Νοεμβριου και ξεκινησε η διαδικασία. Εγω περιμενα να ενεργοποιηθώ γυρω στα Χριστούγεννα η Πρωτοχρονιά και να ομωσ που σημερα το πρωι ελαβα το ΣΜΣ ενεργοποίησης!!!!! :oneup:Τρομερό!!! Σε σχεδόν μια εβδομάδα ενεργοποιήθηκα! Μπράβο Forthnet!:oneup:

Εχει ενεργοποιηθεί κανείς αλλος σε τοσο μικρό χρονικό διάστημα?

ariadgr
07-12-07, 22:13
Εφυγα απο την ΧΟΛ στις 26 Νοεμβρίου (ειχα συνδεση single play), σαν πολύ δυσαρεστημένος πελάτης :down:(ειχα μεινει 2 εβδομάδες χωρίς ιντερνετ και δεν εβλεπα φως στο τουνελ). Εκανα αίτηση στην Φορθνετ στης 27 Νοεμβριου παλι για πακέτο single play. Ελαβαν την αιτηση στις 29 Νοεμβριου και ξεκινησε η διαδικασία. Εγω περιμενα να ενεργοποιηθώ γυρω στα Χριστούγεννα η Πρωτοχρονιά και να ομωσ που σημερα το πρωι ελαβα το ΣΜΣ ενεργοποίησης!!!!! :oneup:Τρομερό!!! Σε σχεδόν μια εβδομάδα ενεργοποιήθηκα! Μπράβο Forthnet!:oneup:

Εχει ενεργοποιηθεί κανείς αλλος σε τοσο μικρό χρονικό διάστημα?

Στη HOL ήσουν στο ιδιόκτητο (Shared LLU) ή σε ΑΡΥΣ (ΟΤΕ);
Στη Forthnet μπήκες στο ιδιόκτητο (Shared LLU) ή σε ΑΡΥΣ (ΟΤΕ);
Στην αίτηση που έστειλες στη Forthnet είχες επιλέξει κάποια "μετατροπή" από ενεργή υπηρεσία άλλου παρόχου (αν ναι, ποιά);

kolvas
08-12-07, 00:06
Στη HOL ήσουν στο ιδιόκτητο (Shared LLU) ή σε ΑΡΥΣ (ΟΤΕ);
Στη Forthnet μπήκες στο ιδιόκτητο (Shared LLU) ή σε ΑΡΥΣ (ΟΤΕ);
Στην αίτηση που έστειλες στη Forthnet είχες επιλέξει κάποια "μετατροπή" από ενεργή υπηρεσία άλλου παρόχου (αν ναι, ποιά);

Στην ΧΟΛ ημουν Shared LLU και στην Φορθνετ μπήκα επίσης σε Shared LLU. Στην Αιτηση ειχα ζητήση μεταφορά απο Shared LLU σε Shared LLU. Βεβαια, οφείλω να πώ οτι εφοσον ειχα στειλει την αιτηση στην Φορθνετ, η ΧΟΛ ηδη με ειχε αποσυνδεσει.

theopan
08-12-07, 03:35
Στην ΧΟΛ ημουν Shared LLU και στην Φορθνετ μπήκα επίσης σε Shared LLU. Στην Αιτηση ειχα ζητήση μεταφορά απο Shared LLU σε Shared LLU. Βεβαια, οφείλω να πώ οτι εφοσον ειχα στειλει την αιτηση στην Φορθνετ, η ΧΟΛ ηδη με ειχε αποσυνδεσει.

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις να πεις. Εφόσον ήδη σε είχε αποσυνδέσει η hol τότε πως είναι δυνατό να ζήτησες μετατροπή από shared hol σε shared forthnet; Καλά το sms το έλαβες. Η σύνδεση ενεργοποιήθηκε; Δηλαδή αυτή τη στιγμή είσαι συνδεδεμένος στη forthnet;

kolvas
08-12-07, 07:38
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις να πεις. Εφόσον ήδη σε είχε αποσυνδέσει η hol τότε πως είναι δυνατό να ζήτησες μετατροπή από shared hol σε shared forthnet; Καλά το sms το έλαβες. Η σύνδεση ενεργοποιήθηκε; Δηλαδή αυτή τη στιγμή είσαι συνδεδεμένος στη forthnet;


Στις 23/11 (Παρασκευή) καταγγέλω την συμβαση μου με την ΧΟΛ. Στέλνω την αίτηση στην Φορθνετ στις 26/11 (Δευτερα) ενώ ήμουν ακόμα και τυπικά στην ΧΟΛ οπότε ζητησα να με μεταφέρουν απο Shard LLU se Shared LLU. Η ΧΟΛ όμως στις 26/11 μου κόβει την συνδεση οπως και είχα ζητήσει. Η αιτηση στην Φορθνετ ειχε ηδη σταλεί. Μετα απο μια εβδομάδα περίπου, χτες δηλαδη, ενεργοποιήθηκε η συνδεση μου στην Φορθνετ. Δηλαδη ουσιαστικα, η μεταφορα απο ΧΟΛ Shared LLU σε Φορθνετ Shared LLU πηρε μια εβδομάδα.

D4emon
08-12-07, 11:09
Η 4net έχει βελτιωθεί σημαντικά στο χρόνο ενεργοποίησης doubleplay νέων συνδρομητών.Προσωπικά από τη στιγμή που κόπηκε το conn-x που είχα,μέσα σε 2 ώρες ήμουν Full-LLU 4net και το τηλέφωνο ήρθε μέσα σε 3 μέρες.Πραγματικά απορώ με κάποιους εδώ μέσα που γκρινιάζουν για την ταλαιπωρία που έχουν υποστεί ενώ οι άλλοι που είναι ενθουσιασμένοι ή έστω ικανοποιημένοι δεν ακούγονται καθόλου.:cool:

Η στατιστική στις πωλήσεις λέει πως ένας δυσαρεστημένος,εξαγριωμένος πελάτης θα σε δυσφημίσει άσχημα σε άλλους 10 υποψήφιους από το περιβάλλον του ενώ ένας ικανοποιημένος θα μιλήσει με καλά λόγια για το προιόν το πολύ σε δύο φίλους,γνωστούς του.Τα συμπεράσματα δικά σας.:closed:

deniSun
08-12-07, 11:21
Τυχαίνει πολλές φορές κάτι τέτοιο.
Ήσουν τυχερός

Avvocato
08-12-07, 14:13
Τετοια θεματα καλο ειναι φιλε να μην τα αναφερεις καθολου, γιατι μερικοι αλλοι φιλοι μας εδω θα θελησουν να σε πυροβολησουν.......:evil:

Τι να πουνε κι αυτοι που περιμενουν απο τον Ιουλιο.

Εμεις καλα την εχουμε βολεψει με την ΝΕΤΟΝΕ....οι αλλοι ακομη περιμενουν.

Κολοφαρδος ησουν..........

hel
08-12-07, 14:20
Η 4net έχει βελτιωθεί σημαντικά στο χρόνο ενεργοποίησης doubleplay νέων συνδρομητών.Προσωπικά από τη στιγμή που κόπηκε το conn-x που είχα,μέσα σε 2 ώρες ήμουν Full-LLU 4net και το τηλέφωνο ήρθε μέσα σε 3 μέρες.Πραγματικά απορώ με κάποιους εδώ μέσα που γκρινιάζουν για την ταλαιπωρία που έχουν υποστεί ενώ οι άλλοι που είναι ενθουσιασμένοι ή έστω ικανοποιημένοι δεν ακούγονται καθόλου.:cool:

Η στατιστική στις πωλήσεις λέει πως ένας δυσαρεστημένος,εξαγριωμένος πελάτης θα σε δυσφημίσει άσχημα σε άλλους 10 υποψήφιους από το περιβάλλον του ενώ ένας ικανοποιημένος θα μιλήσει με καλά λόγια για το προιόν το πολύ σε δύο φίλους,γνωστούς του.Τα συμπεράσματα δικά σας.:closed:

Συμφωνώ αλλά υπάρχουν πολλοί που περιμένουν για ports, ζεύγη, διαθεσιμότητα ιδιόκτητου.Αν μπούν κι άλλοι και πουν ότι είχαν παρόμοιους χρόνους τότε θα αρχίσουμε να μιλάμε για βελτίωση.

Spammer
08-12-07, 20:41
Καταρχήν γειά σε όλους, μιας κ είναι το πρώτο μου μήνυμα.

Δε ξερω φίλε μου, εγώ πάντος που έκανα τιν αίτηση στις 30/11/07, με πήραν τηλ. προχτές (πέμπτη 6/12) για επιβεβαίωση μετατρωπής της isdn σε pstn και από εχτές (7/12) στο http://www.forthnet.gr/templates/adslstatus.aspx?c=10007803 βλέπω κανονικά βάζοντας το τηλεφωνικό μου αριθμό αυτά.


07/12/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet
07/12/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

Μακάρι να μην αργίσει τώρα ο πΟΤΕ και να βάλω και εγώ γρήγορα 2play όπως εσύ.

theopan
08-12-07, 23:50
Στις 23/11 (Παρασκευή) καταγγέλω την συμβαση μου με την ΧΟΛ. Στέλνω την αίτηση στην Φορθνετ στις 26/11 (Δευτερα) ενώ ήμουν ακόμα και τυπικά στην ΧΟΛ οπότε ζητησα να με μεταφέρουν απο Shard LLU se Shared LLU. Η ΧΟΛ όμως στις 26/11 μου κόβει την συνδεση οπως και είχα ζητήσει. Η αιτηση στην Φορθνετ ειχε ηδη σταλεί. Μετα απο μια εβδομάδα περίπου, χτες δηλαδη, ενεργοποιήθηκε η συνδεση μου στην Φορθνετ. Δηλαδη ουσιαστικα, η μεταφορα απο ΧΟΛ Shared LLU σε Φορθνετ Shared LLU πηρε μια εβδομάδα.

Δε νομίζω να έγινε μετατροπή. Απλά σε αποσύνδεσε γρήγορα η HOL και προχώρησε το πράγμα ταχύτατα. Αν δεν είχες ζητήσει την αποσύνδεσή σου ο ίδιος, κλάφτα...


Η 4net έχει βελτιωθεί σημαντικά στο χρόνο ενεργοποίησης doubleplay νέων συνδρομητών.Προσωπικά από τη στιγμή που κόπηκε το conn-x που είχα,μέσα σε 2 ώρες ήμουν Full-LLU 4net και το τηλέφωνο ήρθε μέσα σε 3 μέρες.Πραγματικά απορώ με κάποιους εδώ μέσα που γκρινιάζουν για την ταλαιπωρία που έχουν υποστεί ενώ οι άλλοι που είναι ενθουσιασμένοι ή έστω ικανοποιημένοι δεν ακούγονται καθόλου.:cool:

Η στατιστική στις πωλήσεις λέει πως ένας δυσαρεστημένος,εξαγριωμένος πελάτης θα σε δυσφημίσει άσχημα σε άλλους 10 υποψήφιους από το περιβάλλον του ενώ ένας ικανοποιημένος θα μιλήσει με καλά λόγια για το προιόν το πολύ σε δύο φίλους,γνωστούς του.Τα συμπεράσματα δικά σας.:closed:

Τα συμπεράσματα είναι προφανή: Ο ευχαριστημένος πελάτης χαίρεται τη σύνδεσή του και δεν έχει χρόνο να γράφει σε οποιοδήποτε forum για να λέει πόσο ευχαριστημένος είναι ή να διαλαλεί σε γνωστούς και φίλους πόσο καλή είναι η εξυπηρέτηση που είχε από τον Χ πάροχο. Πρέπει δηλαδή να μαλώσουμε όσους δεν μπαίνουν να κάνουν διαφήμιση στη forthnet (ή στην όποια forthnet); Τέτοιου είδους fora είναι γαι επίλυση προβλημάτων και όχι χώρος διαφήμισης των εταιριών.
Και για να εξηγήσω καλύτερα, υπάρχουν ποστ από εκπληκτους πελάτες εταιριών που έτυχαν παράδοξα γρήγορης εξυπηρέτησης ας πούμε. Προφανώς είναι απειροελάχιστες περιπτώσεις. Ενεργοποίηση σε 20 μέρες ή σε 1 μήνα όμως και έλειψη αποσυνδέσεων ή ταχύτητες όσο θα έπρεπε να είναι θεωρούνται αυτονόητα καθήκοντα της όποιας εταιρίας. Δεν θα τους πούμε και μπράβο σε όσες περιπτώσεις κάνουν το αυτονόητο.

paptho
09-12-07, 03:00
Έχει κάποιος φίλος ενεργοποιηθεί πρόσφατα στη forthnet στο κέντρο ΑΠ. ΠΑΥΛΟΥ Θεσσαλονίκης? Θα ήθελα να μάθω χρόνους ενεργοποίησης, αν υπάρχει πρόβλημα με ζεύγη κλπ

Ευχαριστώ.

D4emon
10-12-07, 21:48
Δε νομίζω να έγινε μετατροπή. Απλά σε αποσύνδεσε γρήγορα η HOL και προχώρησε το πράγμα ταχύτατα. Αν δεν είχες ζητήσει την αποσύνδεσή σου ο ίδιος, κλάφτα...



Τα συμπεράσματα είναι προφανή: Ο ευχαριστημένος πελάτης χαίρεται τη σύνδεσή του και δεν έχει χρόνο να γράφει σε οποιοδήποτε forum για να λέει πόσο ευχαριστημένος είναι ή να διαλαλεί σε γνωστούς και φίλους πόσο καλή είναι η εξυπηρέτηση που είχε από τον Χ πάροχο. Πρέπει δηλαδή να μαλώσουμε όσους δεν μπαίνουν να κάνουν διαφήμιση στη forthnet (ή στην όποια forthnet); Τέτοιου είδους fora είναι γαι επίλυση προβλημάτων και όχι χώρος διαφήμισης των εταιριών.
Και για να εξηγήσω καλύτερα, υπάρχουν ποστ από εκπληκτους πελάτες εταιριών που έτυχαν παράδοξα γρήγορης εξυπηρέτησης ας πούμε. Προφανώς είναι απειροελάχιστες περιπτώσεις. Ενεργοποίηση σε 20 μέρες ή σε 1 μήνα όμως και έλειψη αποσυνδέσεων ή ταχύτητες όσο θα έπρεπε να είναι θεωρούνται αυτονόητα καθήκοντα της όποιας εταιρίας. Δεν θα τους πούμε και μπράβο σε όσες περιπτώσεις κάνουν το αυτονόητο.


Χαλάρωσε ψηλέ!!Αν περίμενε η 4net να της κάνουν διαφήμιση οι ικανοποιημένοι πελάτες τότε θα το είχαν κλείσει το μαγαζί.Αν περιμένεις να λύσεις κάποιο πρόβλημα σου μέσα από τα fora τότε άδικα περιμένεις,μόνο ο provider σου θα δώσει λύση.Εσύ πρέπει να ενεργοποιηθείς για να βρεις το δίκιο σου.Τα fora είναι για εκθέτεις απόψεις,εντυπώσεις,σχόλια για να μπορεί κάποιος υποψήφιος πελάτης να ενημερωθεί αντικειμενικά και να επιλέξει πάροχο που ταιριάζει στις ανάγκες του.Άσε τη διαφήμιση στις διαφημιστικές και στα marketing,promotion τμήματα των εταιρειών.Είπες απειροελάχιστες...μήπως έχεις στη διάθεση σου επίσημα στοιχεία από 4net;Με προσωπικές σου εκτιμήσεις είναι απειροελάχιστες;Κι όμως δεν είναι απειροελάχιστες,είναι αρκετοί πελάτες ικανοποιημένοι αλλά δε φαίνονται.Το αυτονόητο είναι το ιδανικό.Σε μια αγορά που τώρα αρχίζει να ωριμάζει απαιτείς το ιδανικό.Σε κάποιες χώρες της ευρώπης πληρώνουν πολύ πιο ακριβά το
broadband με χαμηλότερες ταχύτητες και αρκετά προβλήματα ενώ υποτίθεται ότι είναι ήδη ώριμες οι αγορές και προηγούνται τεχνολογικά.

ariadgr
10-12-07, 22:07
Αν περιμένεις να λύσεις κάποιο πρόβλημα σου μέσα από τα fora τότε άδικα περιμένεις,μόνο ο provider σου θα δώσει λύση...

Να' ξερες πόσα προβλήματα έχουν λύσει χρήστες γράφοντας σε αυτό το forum, τα οποία ο provider αδυνατούσε να λύσει... :whistle:

theopan
11-12-07, 01:19
Χαλάρωσε ψηλέ!!Αν περίμενε η 4net να της κάνουν διαφήμιση οι ικανοποιημένοι πελάτες τότε θα το είχαν κλείσει το μαγαζί.Αν περιμένεις να λύσεις κάποιο πρόβλημα σου μέσα από τα fora τότε άδικα περιμένεις,μόνο ο provider σου θα δώσει λύση.Εσύ πρέπει να ενεργοποιηθείς για να βρεις το δίκιο σου.Τα fora είναι για εκθέτεις απόψεις,εντυπώσεις,σχόλια για να μπορεί κάποιος υποψήφιος πελάτης να ενημερωθεί αντικειμενικά και να επιλέξει πάροχο που ταιριάζει στις ανάγκες του.Άσε τη διαφήμιση στις διαφημιστικές και στα marketing,promotion τμήματα των εταιρειών.Είπες απειροελάχιστες...μήπως έχεις στη διάθεση σου επίσημα στοιχεία από 4net;Με προσωπικές σου εκτιμήσεις είναι απειροελάχιστες;Κι όμως δεν είναι απειροελάχιστες,είναι αρκετοί πελάτες ικανοποιημένοι αλλά δε φαίνονται.Το αυτονόητο είναι το ιδανικό.Σε μια αγορά που τώρα αρχίζει να ωριμάζει απαιτείς το ιδανικό.Σε κάποιες χώρες της ευρώπης πληρώνουν πολύ πιο ακριβά το
broadband με χαμηλότερες ταχύτητες και αρκετά προβλήματα ενώ υποτίθεται ότι είναι ήδη ώριμες οι αγορές και προηγούνται τεχνολογικά.

Τα "χαλάρωσε ψηλέ" άστα για εκείνους που ξέρεις και από χθες. Ούτε σε ξέρω ούτε με ξέρεις.
Ανάθεμα και αν βγαίνει νόημα βέβαια από τα γραφόμενά σου. Με 2 μηνύματα όλα όλα εξάλλου είσαι μάλλον αναρμόδιος να κρίνεις το αν λύνονται (ή εχουν λυθεί) προβλήματα από ένα forum.

nnn
11-12-07, 01:39
@all
:COOL:

windybob73
11-12-07, 01:46
Να' ξερες πόσα προβλήματα έχουν λύσει χρήστες γράφοντας σε αυτό το forum, τα οποία ο provider αδυνατούσε να λύσει... :whistle:

+1 :oneup:
Και οχι μονο σε θεματα me providers . . .

D4emon
12-12-07, 01:07
Τα συμπεράσματα είναι προφανή: Ο ευχαριστημένος πελάτης χαίρεται τη σύνδεσή του και δεν έχει χρόνο να γράφει σε οποιοδήποτε forum για να λέει πόσο ευχαριστημένος είναι ή να διαλαλεί σε γνωστούς και φίλους πόσο καλή είναι η εξυπηρέτηση που είχε από τον Χ πάροχο. Πρέπει δηλαδή να μαλώσουμε όσους δεν μπαίνουν να κάνουν διαφήμιση στη forthnet (ή στην όποια forthnet); Τέτοιου είδους fora είναι γαι επίλυση προβλημάτων και όχι χώρος διαφήμισης των εταιριών.
Και για να εξηγήσω καλύτερα, υπάρχουν ποστ από εκπληκτους πελάτες εταιριών που έτυχαν παράδοξα γρήγορης εξυπηρέτησης ας πούμε. Προφανώς είναι απειροελάχιστες περιπτώσεις. Ενεργοποίηση σε 20 μέρες ή σε 1 μήνα όμως και έλειψη αποσυνδέσεων ή ταχύτητες όσο θα έπρεπε να είναι θεωρούνται αυτονόητα καθήκοντα της όποιας εταιρίας. Δεν θα τους πούμε και μπράβο σε όσες περιπτώσεις κάνουν το αυτονόητο.[/QUOTE]

Δεν πειράζει αν δεν καταλαβαίνεις τα γραφόμενα μου,κανείς δε σου ζήτησε να το κάνεις.Η ευστροφία είναι χάρισμα των λίγων.

hel
12-12-07, 13:05
Δεν προσφέρουν τίποτα οι προσωπικές αντιπαραθέσεις σε αυτούς που μας διαβάζουνε και είναι και ενάντια στους κανόνες του forum:nono:

@ ADSLgr.com All rights reserved.