PDA

Επιστροφή στο Forum : Hi Box ή Otenet;



man with no name
09-12-07, 22:33
Εχω μια σύνδεση της Otenet στην ταχύτητα 768 η οποία λήγει στις 1-2-08 και σκέφτομαι να την αναβαθμίσω σε 2048 αλλά με την υπάρχουσα προσφορά της Otenet η τιμή(26.90) να είναι τσιμπημένη:down:. Απ' την άλλη υπάρχει η δελεαστική προσφορά του Hibox εως 24Mbps, αλλά με τα όσα έχω διαβάσει στο forum έχω προβληματιστεί και δεν ξέρω τι να κάνω:hmm: Εσείς τι νομίζετε αξίζει να το ρισκάρω ή να κάτσω στα αυγά μου και να προτιμήσω τη σιγουριά της Otenet;:worthy:

aa144
09-12-07, 22:36
Είναι (και) θέμα τύχης, όπως τα περισσότερα πράγματα στη ζωή...

No-Name
09-12-07, 22:46
Εχω μια σύνδεση της Otenet στην ταχύτητα 768 η οποία λήγει στις 1-2-08 και σκέφτομαι να την αναβαθμίσω σε 2048 αλλά με την υπάρχουσα προσφορά της Otenet η τιμή(26.90) να είναι τσιμπημένη:down:. Απ' την άλλη υπάρχει η δελεαστική προσφορά του Hibox εως 24Mbps, αλλά με τα όσα έχω διαβάσει στο forum έχω προβληματιστεί και δεν ξέρω τι να κάνω:hmm: Εσείς τι νομίζετε αξίζει να το ρισκάρω ή να κάτσω στα αυγά μου και να προτιμήσω τη σιγουριά της Otenet;:worthy:

Ξεκίνα από τώρα τις διαδικασίες και μέχρι να λήξει η ΟΤΕνετ θα είσαι ενεργός σίγουρα;)

man with no name
10-12-07, 23:18
Ετσι όπως εξελίσονται τα πράγματα μάλλον με βλέπω για Hibox. Με την διακοπή τι γίνεται θα την αναλάβει η HOL ή θα πρέπει να στείλω και γω φαξ στην Otenet για διακοπή της σύνδεσης;;

ballerina
11-12-07, 10:40
Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να μείνεις στην οτενετ!!!
Η HOL έχει πολλά προβλήματα ακόμα! Εγώ σκέφτομαι να διακόψω και να γυρίσω στον οτε, αν μετά τις γιορτές δεν βελτιωθεί...:down:

Tem
11-12-07, 10:50
προτείνω Hol. Παρά τα όποια προβλήματα.

jacobgr
11-12-07, 11:00
Αν θες κάτι 100% αξιοπιστο με 100% διαθεσιμότητα μείνε ΟΤΕνετ
Αν το θες για ερασιτεχνική χρήση, που σημαινει ότι μπορείς να ανεχθείς 24ώρα down μη εγγυημένη ταχύτητα κλπ αλλά καλή τιμή τότε πήγενε ΗΟΛ....

aa144
11-12-07, 11:13
Κατά τη γνώμη μου χρειάζεται τύχη, όπου και να πας, να πω μια ιστορία, μερικών μηνών παλιά, με Conn-X για να δείτε τι μπορείς να πάθεις (και) εκεί.

Λοιπόν κόψανε ξαφνικά τη σύνδεση μόνοι τους, ακόμα έτρεχε ο προπληρωμένος χρόνος του πακέτου, χρειάστηκα περί τις 5 ώρες στο τηλέφωνο με διάφορα τμήματα όπου ο ένας μου έλεγε "δεν έχετε dsl, ούτε και ποτέ είχατε" και ο άλλος έλεγε "μια χαρά σας βλέπω, όλα εντάξει", ο άλλος έλεγε "δεν είμασε εμείς αρμόδιοι" και άλλα ωραία.

Κάποια στιγμή λοιπόν, μετά από ώρες στο τηλέφωνο, ξεκίνησα πρωί και είχε πάει μεσημέρι, βρήκε κάποιος προϊστάμενος άκρη, ότι λέει έγινε λάθος από κάποιον τεχνικό εκεί και το κόψανε μόνοι τους. Εντάξει λέω, ξαναβάλτε το. Ά λέει, δεν μπορούμε, πρέπει να γίνει όλη η διαδικασία από την αρχή, θέλει 5 εργάσιμες...

Καλά που είμαι ήρεμος άνθρωπος και δεν έβρισα πολύ, τέλος πάντων στο τέλος το φτιάξανε σε 3 μέρες, δεν γίνεται λέει πιο γρήγορα, δεν μας αφήνει το μηχανογραφικό σύστημα, και άλλα κορυφαία που καιρό τώρα προσπαθώ να τα ξεχάσω.

Αυτά τα ολίγα...

Γι αυτό λέω, όπου και να πας θέλει τύχη, γιατί άμα δεν σε θέλει και η μπάλα...

man with no name
11-12-07, 21:27
Η αλήθεια είναι ότι είμαι ευχαριστημένος από την οτενετ και από πλευράς υπηρεσίων και από τεχνικής υποστήριξης:oneup: αλλά έλα που έχω μπριζωθεί για μεγαλύτερη ταχύτητα και μου χει κάτσει η προσφορά της hol. Aλλά απ' την άλλη θα μου πείς ότι πληρώνεις παίρνεις και εκεί είναι που προβληματίζομαι:hmm:

southofnonorth
11-12-07, 22:38
Μη το σκέφτεσαι καθόλου. Κάνε την εξής απλή δοκιμή: Πάρε στο 134 (ΟΤΕ) και μετά στο 13844 (HOL) και ζήτα τεχνική υποστήριξη.

Στον ΟΤΕ, όσες φορές έχω δοκιμάσει, τουλάχιστον έχω βρει κάποιον το πολύ σε δυο - τρία λεπτά. Στην HOL..., θέλεις τουλάχιστον μια ώρα κι αν (μετά την μια ώρα αυτόματα τελειώνει η αναμονή).

Εκτός κι αν δε χρησιμοποιείς συχνά το internet ή αν αισθάνεσαι ριψοκίνδυνος δοκίμασε HOL. Αλλιώς μονόδρομος ΟΤΕ!!

ashton
12-12-07, 02:12
η τεχνική υποστήριξη της Hol είναι πραγματικά της υπομονής...
Το μισάωρο στην αναμονή το έχεις στο νερό.

Από την άλλη ας πούμε στο γραφείο από τότε (εδώ και κάνα 2μηνο-3μηνο) που γυρίσαμε μια γραμμή σε κύκλωμα Hol έχουμε ξενοιάσει με την πάρτη της (ενώ σαν ΑΡΥΣ-ΟΤΕ είχαμε πολύ συχνά κολλήματα, βλάβες κλπ)

@ ADSLgr.com All rights reserved.