PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με το τηλεφωνο



koxaki
10-12-07, 16:45
Απο τις 9/12 το βραδυ οπου επανήλθε το ιντερνετ, εχω παψει να εχω τηλεφωνο. Ενω στις ρυθμισεις του Φριτς δεν εχω αλλαξει κατι ,εκει που παλια εγραφε στα line 1 kai 2 connected kai registered , τωρα μου γραφει not registered. Ξερει κανεις αν προκειται για δικο μου λαθος η φταιει (και παλι) η ΧΟΛ ? :hmm:

grsaint13
10-12-07, 18:40
Reset του φριτζ έκανες;

koxaki
10-12-07, 21:22
Ekana restart to router mesw tou arxeiou pou mou esteilan apo tin TY (afotou perimena 50 lepta sto kinito .. ) kai to tilefwno epanilthe .. Vevaia to kalytero einai allo! Meta apo 5 lepta epese to internet.. reason ? PPPoE error. Pali efagan flashia ta DSLAM tous.. den antexetai allo auti i katastasi eilikrina, de kserw ti tha kanw

mavros_21
10-12-07, 21:36
Έχω το ίδιο πρόβλημα με το τηλέφωνο εδώ και 4 ημέρες περίπου.
Μου έστειλαν οδηγίες για restart του fritz λέγοντας μου να κάνω browse ένα αρχείο που μου είχαν στείλει με προηγούμενο email.

Προηγούμενο email δεν υπήρξε... στο Email με τις οδηγίες είχε ως επισυναπτόμενο αρχείο της με όνομα fritzbox AnnexA double play.export γύρω στα 125 KB. Δεν ξέρω αν είναι αυτό το αρχείο για το οποίο μου λένε.

Τέσπα... έβαλα το παραπάνω αρχείο κατά την διαδικασία του restart αλλά τίποτα...

Τι να κάνω ρε παιδιά;;;

aa144
10-12-07, 21:39
Αυτό είναι το αρχείο, βρίσκεται και εδώ.

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1379669&postcount=650

Βέβαια δεν φταίει πάντα αυτό, αλλά είναι εύκολο να δοκιμαστεί αν το πρόβλημα είναι εκεί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.