PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas πρόβλημα στο δίκτυο της?



DiM
10-12-07, 19:01
Δεν ξέρω κατά ποσο το παρατηρήσατε αλλα από χτές το δίκτυο τις τελλας κάνει στιγμιαίες αποσυνδέσεις από το internet.
Και το λέω αυτό γιατί παρατήρησα ότι μας πέταξε ταυτόχρονα από το teamspeak της ομάδος και μένα και ένα ακόμα μέλος με τελλας full llu αλλα και ένα άλλο μέλος που ξέρω πως έχει τελλας αλλα είναι μέσο οτε.
Οποτε σίγουρα δεν είναι πρόβλημα δικό μου η του dslam μου είναι πρόβλημα της τελλας και του δικτύου της ανεξάρτητος εάν είσαι στο δικό της δίκτυο η του ΟΤΕ.

Ελπίζω να λυθεί σύντομα γιατί και σε torrent κάνει restart, και από το game με πέταξε έξω :p

skatop
10-12-07, 19:06
Χτές από 16.00 έως 23.00 και σήμερα από 16.00 μετράω εκατοντάδες αποσυνδέσεις :twisted:
Τι στο κόρακα γίνεται επιτέλους με αυτή την εταιρεία ?

giwrgosp1
10-12-07, 20:52
Επισης εχει προβλημα με καποια σημεια του εξωτερικου...

Davout
10-12-07, 21:47
Εγώ είμαι ok πάντως τελευταία:
Time Since Power-on: 2 days, 18:58:39 (router)
Uptime: 0 days, 18:48:10 (connection - έκανα εγώ ένα disconnect εσκεμμένα χτες)

nEC
10-12-07, 23:20
Και εδώ όλα καλα...22:54

http://img142.imageshack.us/img142/7182/12102007221950rx2.png (http://imageshack.us)

Spanos
10-12-07, 23:28
Και εδώ όλα καλα...22:54

http://img142.imageshack.us/img142/7182/12102007221950rx2.png (http://imageshack.us)

Eπ τι DSLAM είναι αυτό, σαν Pirelli μου μοιάζει. Που πήγε το Alcatel (Βroadcom) ωρέ;

giwrgosp1
10-12-07, 23:50
Ο Dim ειπε για διακοπη της Τελλας προς το ιντερνετ και οχι σε dslam ..... η στο modem..

Απο το μεσσημερι και μετα παντως δεν μπορω να συνδεθω καπου συγκεκριμενα στο εξωτερικο,
ενω με αλλον παροχο ειμαι οκ...

limassol
11-12-07, 00:14
hi all!!και εγώ έχω disco πολλά...εχθές έπαιζα και με πέταξε 3φορές...ffs

DiM
11-12-07, 02:19
Ο Dim ειπε για διακοπη της Τελλας προς το ιντερνετ και οχι σε dslam ..... η στο modem..

Και έλεγα πως έγραψα κινεζικα :) ευτυχώς ο γιώργης το κατάλαβε άρα σωστά το έγραψα :p

Η διακοπή του internet είναι για λίγα δευτερόλεπτα αλλα σε προγράμματα όπως το teamspeak η το online gaming σημαίνει με την μια αποσύνδεση οποτε και εύκολα το παίρνεις χαμπάρι ειδικά άμα είσαι teamspeak με αρκετά άτομα όπου τρώνε μαζικές αποσυνδέσεις.

Mouse Potato
11-12-07, 05:54
Δεν πήρα χαμπάρι... Ούτε τα προγράμματα που τρέχουν δεν μου έδειξαν dc. :oneup:

GTS
11-12-07, 09:24
Χολαργό από χθες το απόγευμα δεν έχω ούτε νετ ούτε τηλέφωνο...

nEC
11-12-07, 10:26
[/spoiler]

Eπ τι DSLAM είναι αυτό, σαν Pirelli μου μοιάζει. Που πήγε το Alcatel (Βroadcom) ωρέ;

ΩΧχχ!! Πήρα το 1212 και μου είπαν οτι έχουν μπερδευτεί τα DSLAMs με την ON Telecoms, γιατί πήγε ένας φοιτητής που έκανε πρακτική και δεν ήξερε και μπέρδεψε τις οπτικές ίνες !!!







:rofl:
είναι τα καινούργια dslams , Ericsson.

Mouse Potato
12-12-07, 00:44
ΩΧχχ!! Πήρα το 1212 και μου είπαν οτι έχουν μπερδευτεί τα DSLAMs με την ON Telecoms, γιατί πήγε ένας φοιτητής που έκανε πρακτική και δεν ήξερε και μπέρδεψε τις οπτικές ίνες !!!







:rofl:
είναι τα καινούργια dslams , Ericsson.

Χαχαχαχα! Διόλου απίθανο.... :rofl::rofl::rofl:

house
12-12-07, 17:54
ΤΡΕΛΛΑΣ το μεγαλειο σου. Ευτυχως που την εκανα. Αντε περαστικα βρε ευχομαι και καταλαθος δυναμιτη στα κεντρικα. Ουπς λαθος νομιζα οτι αναψα κερι!!!!:lol::rofl:

Mouse Potato
16-12-07, 23:06
ΤΡΕΛΛΑΣ το μεγαλειο σου. Ευτυχως που την εκανα. Αντε περαστικα βρε ευχομαι και καταλαθος δυναμιτη στα κεντρικα. Ουπς λαθος νομιζα οτι αναψα κερι!!!!:lol::rofl:

Όλοι το ίδιο είναι.... ;)

Πολύ upload σου δίνει ο ΟΤΕ... Φοβούντε μη τους κρεμάσει το σύστημα;; :p:p:p

Oktabitos
16-12-07, 23:29
Το μόνο σίγουρο είναι ότι πάντα θα υπάρχουν τεχνικά προβλήματα στις εταιρίες, προβλήματα που δημιουργούνται από ζημιές κατά την εκτέλεση έργων στους δρόμους, από συντηρήσεις-αναβαθμίσεις, από πειραματισμούς σε νέες υπηρεσίες και άλλα πολλά. Βέβαια είναι στο χέρι του καθενός να αντιληφθεί εάν είναι μόνιμα τα προβλήματα σε μια εταιρία ή είναι περιστασιακά. Θα είναι πολλές οι φορές που η Tellas θα γίνεται Bellas!!! ;)

apostol70
18-12-07, 22:30
Καλά τι χάλι είναι και το σημερινό. Από τις 8 το βράδυ είμαι στην αναμονή (ας είναι καλά η ανοικτή ακρόαση) για τηλέφωνο down στην ίδια πολυκατοικία με μένα (ευτυχώς εγώ είμαι ok φτου μην το ματιάσω)

Μου αρέσει πάντως το λογίδριο:
"Λόγω συχνών τεχνικών ελέγχων και αναβαθμίσεων ενδέχεται να παρουσιαστούν περιορισμένης έκτασης δυσλειτουργίες στην υπηρεσία"

vOOz
18-12-07, 23:05
DSLam Ρεντη παντως εδω και 2-3 μερες, δεν μπορεις να συνδεθεις πουθενα σε εξωτερικο! Παιρνουμε τηλς και μας πρηζουν με το κλασσικο "ας μπουμε στην σελιδα του ρουτερ... ας δουμε τις ρυθμισουλες μας".. Μας δουλευουν μου φαινεται! Πριν 5 μερες δεν επαιρνε αυτοματα ΙΡ και περιμεναμε 40λεπτα στο τηλ να μας πουν αυτα που επρεπε να μας ειχαν ενημερωσει απο πιο πριν..

@ ADSLgr.com All rights reserved.