PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσες ημέρες σας έχει αφήσει η Hol χωρίς τηλέφωνο;



southofnonorth
11-12-07, 18:51
Εσάς πόσες μέρες σας έχει στερήσει η HOL τηλέφωνο και internet; Μετράω 32 (ΤΡΙΑΝΤΑ ΔΥΟ) ημέρες

siona
11-12-07, 20:06
εγω ευτυχως δεν ειχα τετοιο προβλημα...εκανα το λαθος ομως και επαιρνα τηλ στην ΤΥ απο το κινητο μου (δε μπορουσα να παρω απο το στα8ερο λογω των προβληματων) για καποια αλλα ζητηματα που τελικα αποδειχτηκε οτι ειχε ολη η 8εσ/νικη και οχι μονο εγω....το αποτελεσμα??????ευτυχως ολα οκ με τα προβληματα που αντιμετωπιζα ομως ο λογαριασμος του κινητου στα υψη λογω της πολυωρης αναμονης για να μιλησεις με καποιον τεχνικο
οποτε σας συνιστω μη καλειτε ΠΟΤΕ απο το κινητο σας στην ΤΥ (1 ωρα αναμονη minimum ειναι η καλυτερη συνταγη για ενα φουσκομενο λογαριασμο στο κινητο σας :p )
καλυτερα εσεις που αντιμετωπιζετε προβληματα με το σταθερο σας τηλ να πατε σε καποιο γειτονα προκειμενου να καλεσετε την ΤΥ για να δηλωσετε την βλαβη...εμενα δυστυχως δε με ειχε προειδοποιησει κανεις και την πατησα..γιαυτο και κανω το post εδω...για καποιους σαν εμενα hehe

aa144
11-12-07, 20:33
Εγώ πάντως τους έπαιρνα από καρτοτηλέφωνο, το σκέφτηκα για γείτονα, αλλά είναι και ντροπή να πας να κάνεις συνέχεια τηλεφωνήματα της μιας ώρας και βάλε από το σταθερό τους...

southofnonorth
11-12-07, 22:30
Εγώ πάντως τους έπαιρνα από καρτοτηλέφωνο, το σκέφτηκα για γείτονα, αλλά είναι και ντροπή να πας να κάνεις συνέχεια τηλεφωνήματα της μιας ώρας και βάλε από το σταθερό τους...

Να 'ναι καλά οι γιορτές. Όπου πάω για χρόνια πολλά (Αγίου Ανδρέα, Αγ. Νικολάου κλπ) ρίχνω κι ένα τηλεφωνηματάκι της μιας ώρας.:p

bagia
11-12-07, 22:36
δε θελω να το ματιασω αλλα ευτυχως καμια μεχρι τωρα.:whistle:
μακαρι να συνεχισει ετσι!!!!!
και ευχομαι και σε ολους σας να μην υπαρξει πλεον κανενα προβλημα!

psyxo7
12-12-07, 01:00
22 μερες... και επεται συνεχεια....
για σου ρε χολ σπουδαια εταιρεια :rofl:

valour
12-12-07, 01:03
Από τις 27/11 χωρίς Internet. Μλκιες με το τηλέφωνο δεν κάνω :P

grsaint13
12-12-07, 01:41
Ευτυχώς,μέχρι τώρα εδώ και κανά μήνα περίπου που είμαι ενεργοποιημένος στο 2play,δεν είχα καμία διακοπή εκτός από μερικές ώρεςδ ιακοπής τηλεφώνου λόγω αλλαγής πόρτας και αναβάθμισης στα 24.

budha
12-12-07, 10:27
17 μέρες κλείνω σήμερα...ελπίζω ο Αϊ Βασίλης να μου την φέρει την γραμμή :p

TRK
12-12-07, 12:53
Δεν έχω 2play, θέλω όμως να μοιρασθώ τις σκέψεις μου μαζί σας. Ήμουν έτοιμος να βάλω πριν 3 μήνες, αμέσως μετά τον τετραπλασιασμό, αλλά κάτι με έτρωγε να μην βιάζομαι.... Άλλωστε είχα ήδη ταλάιπωρηθεί απερίγραπτα.Έτσι έκανα νέα αίτηση απλώς για τα 6 με σκοπό να επιτύχω και την παράλληλη μείωση της τιμής... Οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν με την νέα ταλαιπωρία μέχρι να συγχρονίσω, τις ατελείωτες ώρες αναμονής και όσα διάβασα στα διάφορα posts....

Άραγε πόσοι άλλοι διστάζουν να αγοράσουν - όπως κι εγώ - κάτι που φαίνεται τόσο δελεαστικό?? ΄Να προσθέσω ακόμη ότι δεν τολμώ ούτε να σκεφθώ καν το ενδεχόμενο αναβάθμισης στα 24... Κουράσθηκα να εισπράτω τόσο χαμηλό επίπεδο υπηρεσιών.

psyxo7
13-12-07, 02:19
και κάτι για να ευθυμήσουμε
μιας και έρχονται και χριστούγεννα

"Για όλους εμάς στην hellas online η άριστη εξυπηρέτηση σας αποτελεί τη μεγαλύτερη μας δέσμευση. :whistle:

Στο επίκεντρο της δραστηριότητας μας βρίσκεστε πάντα εσείς και στόχος μας είναι να μπορέσετε να εξυπηρετηθείτε το συντομότερο δυνατό με το καλύτερο δυνατό τρόπο." :rofl:


τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα... :yawn:

yannist
13-12-07, 13:10
καλημέρα

από την αρχή που είχε ενεργοποιηθεί το 2play ενώ κατέβαζε με τη μέγιστη δυνατή ταχύτητα, σε καθημερινή βάση έπεφτε η υπηρεσία για κάποια δευτερόλεπτα
...αυτό σήμαινε ότι σταματούσα να κατεβάζω για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα [το οποίο δεν είναι και τραγικό μπροστά στην αιωνιότητα] ...ωστόσο αν είχαμε την ατυχία τη συγκεκριμένη στιγμή να μιλάμε στο τηλέφωνο έπρεπε να διακόψουμε την κλήση....

όσες φορές κι αν το έδωσα βλάβη δεν έγινε τίποτα...το ένα θέμα έκλεινε, το άλλο άνοιγε μέχρι που συνέβη το μοιραίο και μείναμε 18 μέρες χωρίς τηλέφωνο ώσπου επανήλθαμε στον ΟΤΕ γιατί εκεί ήταν οι παπούδες μας σύμφωνα με τη διαφήμιση της Χωλ.

---ακόμα περιμένω ενεργοποίηση από 2/11 adsl από forthnet----

μόνη παρηγοριά οι εξηγήσεις που ζήτησε η ΕΕΤΤ από την HOL με επίσημη επιστολή για το θέμα μου κι άλλων 10 νοματαίων.

καταγγείλτε τους....μη βαριέστε να στείλετε μία επιστολή στην ΕΕΤΤ

περαστικά μας

dimstog
13-12-07, 14:38
Κοίτα να δεις που θα πιάσω επιτέλους το τζόκερ και θα το μοιραστώ με άλλους 9 :-(

RIBO06
13-12-07, 15:33
Με 4 ημέρες κερδίζω;

dj_harrys
13-12-07, 15:51
Με 2 ώρες τι κερδίζω ?:thumb_dup
μήπως να πάρω τηλ τον πρόεδρο τις Intrakom να σας βοηθήσει βρε παιδιά.

Τσιαπος
14-12-07, 21:58
γεια σου φιλε μου. Ειχα το ιδιο προβλημα. ωσπου τελικα μετα απο τηλ. επικοινωνια μαζι τουσ μου εστειλαν με email το αρχειο επανακτησης προεπηλεγμενων ρυθμησεων.Προς το παρον το τηλ. λειτουργει ...:

........Auto merged post: Τσιαπος added 0 Minutes and 45 Seconds later........

καλη επιτυχια.

crepagangster
15-12-07, 21:56
καλησπερα σε ολους.
εκανα το μεγαλο λαθος να τους εμπιστευτω και αυτο μου κοστισε ακριβα.
εχω μαγαζι που κανει διανομες φαγητου στο σπιτι.και ενω τους το ανεφερα σε καθε ευκαιρια αυτο,με κρεμασανε και μου προκαλουν οικονομικη καταστροφη.
ετοιμαζω να υποβαλω ασφαλιστικα μετρα.

μια παρακλιση να ενωθουμε οσοι ποιο πολλοι μπορουμε.
οργη λαου φωνη θεου...

makis_pro
16-12-07, 02:12
εγω 30μερες μετα την έγκριση κατασκευης βρονχου με συνδεσαν στο ιδιοκτητο (κατευθείαν ειχα νετ) αλλα τηλεφωνια ΟΧΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ....... ουτε το 2313007χχχχ ουτε τα αλλα 3 νουμερα 2310610χχχ
Π.Μελα θεσσαλονικης
:rtfm: :down:

SteVen200984
16-12-07, 17:20
γεια σου φιλε μου. Ειχα το ιδιο προβλημα. ωσπου τελικα μετα απο τηλ. επικοινωνια μαζι τουσ μου εστειλαν με email το αρχειο επανακτησης προεπηλεγμενων ρυθμησεων.Προς το παρον το τηλ. λειτουργει ...:

........Auto merged post: Τσιαπος added 0 Minutes and 45 Seconds later........

καλη επιτυχια.

Μήπως θα μπορούσες φίλε Τσιάπος να μοιραστείς μαζί μας το αρχείο αυτό; Νομίζω ότι μου χρειάζεται αλλά δεν έχω όρεξη να περιμένω στην αναμονή 1 ώρα για να τους το ζητήσω... Μπορείς να μου κάνεις ένα forward το συγκεκριμένο μέιλ; Ή να ανεβάσεις το αρχείο σε κάποιο σέρβερ α λα ράπιντσέαρ; Αν προτιμάς το α), στείλε μου σε παρακαλώ ένα πμ.

aa144
16-12-07, 19:45
Οι οδηγίες και το αρχείο που χρειάζεσαι βρίσκονται εδώ:

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1379669&postcount=650

No-Name
16-12-07, 19:53
Μια βδομάδα δεν ειχα ούτε 210 ούτε 213

parafuelos
16-12-07, 20:35
ούτε μια μέρα χωρίς τηλέφωνο. Το πρόβλημα είναι οι ταχύτητες και ο ποιότητα του ήχου στο τηλ (τουλάχιστον για μένα)

imistil
21-12-07, 19:01
ευτυχώς μόνο 15 ημέρες. Όσο για την επικοινωνία με την Τ.Υ........
Ας είναι καλά ο γείτονας με το non encrypted wireless καθώς και το voip software τηλέφωνο που είχα εγκαταστήσει στο pc...

Ευχαριστώ άγνωστε γείτονα....:worthy:

southofnonorth
22-12-07, 02:42
Ευχαριστώ άγνωστε γείτονα....:worthy:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από εμένα στον άγνωστο γείτονα μου που μου επιτρέπει να έχω internet και να γράφω αυτό το post στα χρόνια της χολέρας.

grsaint13
22-12-07, 13:26
ευτυχώς μόνο 15 ημέρες. Όσο για την επικοινωνία με την Τ.Υ........
Ας είναι καλά ο γείτονας με το non encrypted wireless καθώς και το voip software τηλέφωνο που είχα εγκαταστήσει στο pc...

Ευχαριστώ άγνωστε γείτονα....:worthy:


Ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από εμένα στον άγνωστο γείτονα μου που μου επιτρέπει να έχω internet και να γράφω αυτό το post στα χρόνια της χολέρας.

Τελικά,όλοι μας έχουμε έναν (τουλάχιστον) καλό γείτονα...Άλλοι τον έχουμε χρειαστεί,άλλοι όχι.Πάντως,υπάρχει και είναι εδώ!!!:lol:

torchrelay
22-12-07, 15:38
Είμαι ενεργοποιημένος απο τα τέλη Οκτομβρίου στο double play της HOL.
Πέραν της πρώτης βδομάδας με τα σχετικά προβλήματα στην ταχύτητα και στα τηλέφωνα έχω διακοπές σποραδικά στις τηλεφωνικές γραμμές ( καποια δύωρα μεσα στη βδομάδα).
Το θέμα με τα τηλέφωνα το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ακόμα και αν πρόκειται για μικρότερες χρονικά διακοπές μιάς και είναι εργαλείο δουλειάς ( εχω συνέχεια παράπονα απο πελάτες που προσπαθούν να με πάρουν τηλέφωνο και ακούν οτι είναι μόνιμα απασχολημένο).
Με τις ταχύτητες στο internet είμαι ικανοποιημένος αλλά τελικά το double play ΔΕΝ είναι ουσιαστική λύση αν είναι να μήν έχεις τηλέφωνο κάθε λιγο.
Για να συνοψίσω τα μειονεκτήματα με τo ΗΟL Douple Play είναι τα παρακάτω.

Συχνές αποσυνδέσεις και των δύο τηλεφωνικών γραμμών.
Μέτριος έως πολύ κακός ήχος στην τηλεφωνία.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ μεγάλος χρόνος αναμονής στην τηλεφωνική/τεχνική υποστίριξη ( μέσος όρος 50 λεπτά).
Δεν υπάρχει η δυνατότητα να συνδέθει voip συσκευή η να ρυθμιστεί το modem ωστε να έχει μια επιπλέον γραμμή voip για skype η Voipbuster κλπ κλπ ωστε να πραγματοποιώ κλήσεις στο εξωτερικό με πραγματικά χαμηλή χρέωση.


Ολα αυτά με οδήγησαν πλέον στην απόφαση να ξαναγυρίσω στον ΟΤΕ που ναί μέν είναι ακριβότερος αλλα είμαι σίγουρος τουλάχιστον οτι θα έχω πάντα τηλέφωνο .

grsaint13
23-12-07, 22:39
Είμαι ενεργοποιημένος απο τα τέλη Οκτομβρίου στο double play της HOL.
Πέραν της πρώτης βδομάδας με τα σχετικά προβλήματα στην ταχύτητα και στα τηλέφωνα έχω διακοπές σποραδικά στις τηλεφωνικές γραμμές ( καποια δύωρα μεσα στη βδομάδα).
Το θέμα με τα τηλέφωνα το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ακόμα και αν πρόκειται για μικρότερες χρονικά διακοπές μιάς και είναι εργαλείο δουλειάς ( εχω συνέχεια παράπονα απο πελάτες που προσπαθούν να με πάρουν τηλέφωνο και ακούν οτι είναι μόνιμα απασχολημένο).
Με τις ταχύτητες στο internet είμαι ικανοποιημένος αλλά τελικά το double play ΔΕΝ είναι ουσιαστική λύση αν είναι να μήν έχεις τηλέφωνο κάθε λιγο.
Για να συνοψίσω τα μειονεκτήματα με τo ΗΟL Douple Play είναι τα παρακάτω.

Συχνές αποσυνδέσεις και των δύο τηλεφωνικών γραμμών.
Μέτριος έως πολύ κακός ήχος στην τηλεφωνία.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ μεγάλος χρόνος αναμονής στην τηλεφωνική/τεχνική υποστίριξη ( μέσος όρος 50 λεπτά).
Δεν υπάρχει η δυνατότητα να συνδέθει voip συσκευή η να ρυθμιστεί το modem ωστε να έχει μια επιπλέον γραμμή voip για skype η Voipbuster κλπ κλπ ωστε να πραγματοποιώ κλήσεις στο εξωτερικό με πραγματικά χαμηλή χρέωση.


Ολα αυτά με οδήγησαν πλέον στην απόφαση να ξαναγυρίσω στον ΟΤΕ που ναί μέν είναι ακριβότερος αλλα είμαι σίγουρος τουλάχιστον οτι θα έχω πάντα τηλέφωνο .


Αν συνεχιστούν για αρκετό καιρό αυτά τα προβλήματα τα οποία όντως είναι σοβαρά,τότε αν λάβουμε υπ'όψιν και τα νέα πογράμματα του ΟΤΕ,να είσαι σίγουρος ότι θα σ εκαολουθήσουν και άλλοι πολλοί...

giankyr
24-12-07, 04:54
Ψήφισα καμία, αλλά για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους αυτή η επιλογή ήταν πιο κοντά στην πραγματική. Συνδέθηκα στο internet μέσω ιδιόκτητου Παρασκευή απόγευμα και τηλέφωνία είχα την Κυριακή το απόγευμα - δηλαδή 2 μέρες..

dimitris2006
29-12-07, 12:19
οταν εκανα την αιτηση στη hol για να φυγω απο τον οτε μου ειπαν πως μπορει να μεινω χωρις ιντερνετ για 2 μερες. σε αλλο τηλεφωνημα μου ειπαν μια μερα και σε τριτο τηλ 2ωρες. τελικα μετα απο 25 μερες και ενω εφτασε εκεινη η πολυποθητη μερα για να ενταχτω στη hol περασαν 2 μερες χωρις τηλεφωνο σκεφτηκα οτι κατι δεν πηγαινε καλα και δεδομενου ολα οσα εχω ακουσει σκεφτηκα να τους ταραξω στα τηλεφωνα. ετσι σε συνολο 4ημερων ηρθε και το τηλεφωο και το ιντερνετ με τη δικαιολογια τεχνικου προβληματος. μπορει να εχασα 2 μερες στην αναμονη αλλα πιστευω πως ακομα χωρις τηλεφωνο θα μουν :P

τωρα 2 μηνες μην το ματιασω ολα ρολοι πηγαινουν!

spithas34
29-12-07, 18:11
1 day!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dikal
29-12-07, 18:49
1 day!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2-3 ώρες κατά την ενεργοποίηση. (υποθέτω, μπορεί και λιγότερο. Γύρισα από τη δουλειά, το σύνδεσα κι έπαιξε).:p

radiobuzzer
05-01-08, 00:05
Εγώ τους έπαιρνα από κινητό, και όταν είδα ότι είναι πολύ μεγάλη η αναμονή στην Τεχν,. Υποστήριξη, πάτησα το κουμπί 1, που είναι για τις νέες πωλήσεις. Εκεί απάντησαν αμέσως! τους έβαλα τις φωνές, τους είπα ότι είμαι μια βδομάδα χωρίς τηλέφωνο και ανέλυσα ένα κάρο οικογενειακούς και επαγγελματικούς λόγους για τους οποίους χρειαζόμαστε τηλέφωνο. Τελικά με παρέπεμψαν στην τεχνική υποστήριξη, και όταν τους είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω από το κινητό, μου είπαν να τους αφήσω τον αριθμό του κινητού μου και να με πάρουν αυτοί να με συνδέσουν με την τεχνική υποστήριξη.

Όπως και έγινε, μετά από λίγο χτύπησε το κινητό μου και... αντί να συνδεθώ με την τεχνική υποστήριξη είχα φυσικά συνδεθεί με την ΑΝΑΜΟΝΗ της τεχνικής υποστήριξης. Μουσική 10 δευτερολέπτων και η αυτόματη τηλεφωνήτρια σε εναλλαγή. H κλήση, με χρέωση της HOL έφτασε στα 60 λεπτά αναμονής, και τελικά η γραμμή έπεσε.

Το σκηνικό επαναλήφθηκε μετά από λίγη ώρα, όταν ξανακάλεσα πατώντας το κουμπί 1 , συμπεριλαμβανομένης της κατσάδας κλπ κλπ, και τη δεύτερα φορά μίλησα με τεχνικό περίπου στο μισάωρο. Εξέθεσα και σ' αυτόν όλους τους οικογενειακούς λόγους, υγείας καριέρας κλπ και του ζήτησα να το κάνει επείγον το αίτημα. Όντως μέχρι το βράδυ η γραμμή είχε φτιάξει.

guzel
05-01-08, 00:09
ρε παιδια προς θεου μην παιρνετε τηλ απο το κινητο σας.. οσοι εχετε ιντερνετ χρησιμοποιηστε κανενα προγραμμα οπως το x-lite και περαστε τα στοιχεια voip της χολ.. ετσι αν και μεγαλη αναμονη τουλαχιστον ειναι δωρεαν ;)

algordee
05-01-08, 02:00
Και γω τώρα ένα 24ωρο χωρίς τηλέφωνο...Περιμένω σήμερα τους πήρα τηλέφωνο και ανέφερα βλάβη...για να δούμε))))

@ ADSLgr.com All rights reserved.