PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλήματα με Ping (το αιώνιο πρόβλημα)



xibatzis
26-03-05, 16:14
σημερα 26/3/05 μερα σαββατο τα πινγ ειναι τρελα με dsl 384 και οχι μονο.
reply from 195.167.100.39:bytes 32 time=78 TTL=57
reply from 195.167.100.39:bytes 32 time=79 TTL=57
reply from 195.167.100.39:bytes 32 time=81 TTL=57
reply from 195.167.100.39:bytes 32 time=78 TTL=57

μηπως ειναι το time 30 για την 384 ή κανω λαθος???ασ μην πω to ping στα multiplayer που ανεβαινει στα 4000!! :shock:

και δεν ειναι μονο αυτο το σαββατο ειναι και τα προηγουμενα απο τον φεβρουαριο.ειναι απαραδεκτοι! :thumbdown αν οι τεχνικοι του πΟΤΕ διαβαζουν αυτα τα forum τους το λεω ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ,ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ! :evil: :thumbdown :rtfm: δεν μπορειτε να φτιαξετε ενα σωστο dslam?? :mad: και δωσατε δισεκατομμυρια για τους ολυμπιακους αγωνες ως χορηγια???? :mad:ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

GregoirX23
27-03-05, 08:32
χμμμ ο τιτλος του τοπικ xibatzi μου φερνει λιγο προς β.λεβεντη :D
κανω λαθος;

για ολες τις adsl το πινγκ πρεπει να ειναι στα 20ms...τωρα βαλε αποστασεις καλωδια και τα λοιπα διαφορα ισως τσιμπαει λιγο προς τα πανω λεω...ισως....

τα πινγκ τα εκανες στις 3 το μεσημερι; κατεβαζες η οχι...εγω τετοια καλα εχω μονο καθημερινες 7πρωι με 7βραδυ...κλασικα 60-400ms χωρις κατεβασμα και εως 4000ms με κατεβασμα 15-25κβ...απο βραδυ ψιλοσυνερχεται...

παντως απο πεμπτη βραδυ ειμαι με 41.5 και γενικα τα σαβ/κυριακα παει σχετικα καλα....ασε απο βδομαδα...ελεος...

κλασικα φταει παντα ο ποτε....

εγω εχω τετοια κολπα απ την αρχη του χρονου....πριν ημουν οκ...μεχρι που πιταρε το dslam..ο οτε για να μην κανει τωρα αναβαθμιση περιμενει να πιταρουμε για τα καααλααα....και μετα θα κανει αναβαθμιση ααααν κανει και θα ερθουμε οπως ειμαστε σημερα...αρα βρασε ρυζι...και ασε τον π..... να σφυριζει,
αλλα μπορουμε να κανουμε τπτ;; αυτο ειναι ααλλο μεγαλο θεμα...

Aussieguy
27-03-05, 13:29
Αυτά είναι γνωστά εδώ και πολύ καιρό. Εμείς όμως πως αντιδράμε είναι το θέμα; Πληρώνουμε κάτι που εν τέλει δεν έχουμε και εκεί είναι το ζητούμενο της όλης υπόθεσης!

ZORO
27-03-05, 15:12
Παιδιά καταλαβαίνω την αγανακτησή σας, αλλά λίγη ψυχραιμία. Εξάλου τις περισσότερες φορές, όταν διεκδικείς κάτι με ψυχραιμία, αποφασιστικότητα,επιμονή και επιχειρήματα μπορείς να πετύχεις περισσότερα από το να το παίξεις ο τα κάνω λίμπα όλα.

wolfy
27-03-05, 15:27
Ψυχραιμία Ψυχραιδύο Ψυχραι3 παιδιά! Όλο αυτο λέμε στον εαυτό μας. Αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο προς το παρόν. Οπότε ψυχραιμία!

Και όσο σκέφτομαι ότι από άυριο μπορεί να μην μπορώ ούτε καλά καλά να συνδεθώ σε κάποιον ελ. σέρβερ για να πάιξω, νίωθω να χάνω την ψυχραιμία μου.

Πάντως σήμερα κ χθές είχα απίστευτα καλές ταχύτητες. Για φαντάσου να ήταν πάντα έτσι . Καί για ένα διάστημα ήταν. Τώρα τελαυταία όμως από άσπρο έγινε μαύρο η μάλλον καφέ, καφέ σκούρο, όπως τα σκατά που χέζω όταν έχω φάει κρέας.

Αλλά δεν είναι κάθε μέρα Κυρική...

mavlok
27-03-05, 15:38
Παντως ειναι αξιοσημειωτο οτι ενω κατα κανονα στις αργιες εφτιαχνε θεαματικα η κατασταση, αυτη τη φορα η αποδοση εξακολουθει να πηγαινει σταθερα προς τον πατο, οπως και τις τελευταιες δυο εβδομαδες. Ειναι γεγονος, για ακομα μια φορα εχουμε φρακαρει.

wolfy
27-03-05, 15:49
Για τι ταχύτητες μιλάς; Γιατί ενώ δεν μπορούσα ούτε καν να μπω σε ελληνικό σέρβερ τώρα έχω πολύ καλές ταχύτητες! Αλλά από αύριο....μεθαύριο.....

ZORO
27-03-05, 16:44
Άλλο ψυχραιμία άλλο απραγία. Αυτό είναι ένα πρόβλημα των Ελλήνων καταναλωτών. Πιστέυω όμως ότι εάν κάποις ξέρει τα δικαιώματα του και τις υποχρεώσεις του και επιχειρήσει μια ψύχραιμη κα μεθοδευμένη προσέγγιση θα καταφέρει περισσότερα από το να βρίζει και απειλεί. Και τέλος πόση από έμας έχουμε χρησιμοποιήσει υπηρεσίες όπως ινστιτούτο καταναλωτή κ.τ.λ. Ξέρετε ότι σε άλλες χώρες που οι καταναλώτες είναι πιο συνδοιτοποιημένοι αυτές οι υπηρεσίες είναι πανίσχυρες και δεν διστάζουν να τα βάλουν ακόμη και με πολυεθνικές; Είχα ακούσει χαρακτηριστικά ότι το ινστιτούτο καταναλώτη στης Η.Π.Α. είχε κάνει μύνηση στην Sony επείδη θεωρούσε ότι αυτή ακολουθούσε πρακτικές που περιόριζαν τα δικαιώματα των καταναλωτών.

pelasgian
27-03-05, 17:58
Παίδες λέγαμε για σωματείο χρηστών adsl, αλλά μόλις είπαμε ότι θα έχει συνδρομή, όλοι σφυρίξαν κλέφτικα και το ξεχάσαμε. Δε πειράζει, πληρώνουμε (20+30)x12 και δεν παίρνουμε αυτό για το οποίο πληρώνουμε, αλλά να πληρώσουμε μία συνδρομή που θα χρησιμοποιηθεί για να πληρώσει δικηγόρους για μαζικές μηνύσεις είναι «κοροϊδίστικα» λεφτά.

Λοιπόν, μόνο στην Ελλάδα πληρώνεις για να ΣΕ μαμήσουν. Σε όλο το κόσμο ισχύει ανάποδα. Εδώ έχει δίκιο μόνο όποιος μπορεί να μην κάνει τη δουλειά του και να μην έχει συνέπειες, γιατί τον έβαλε κάποιος βουλευτής σε κάποιον δημόσιο οργανισμό, και ο οποίος κράτησε όλα τα δικαιώματα όταν ο οργανισμός έγινε ιδιωτικός.

500 χρόνια ραγιάδες, θέλει πολλές γενιές για να αποκτήσουμε @@ σε αυτό το τόπο. Κάθονται όλοι και κλαίγονται ο καθένας μόνος του και βρίζουν σαν το λιοντάρι στο κλουβί, αντί να οργανωθούν, να σπάσουν το κλουβί και να «δαγκώσουν» αυτούς που τους το παίζουν μάγκες. Βέβαια σε μία χώρα ατομίσταρων, που η συλλογικότητα είναι ξεφτύλα (ότι δεν μπορεί να το κάνει μόνος του και «τους έχει ανάγκη») έναν-έναν μας κάνουν ό,τι θέλουν. Και ενώ σκέφτονται τι πολυτελή αυτοκίνητα θα πάρουν για τη πάρτη τους, εδώ έχουμε γράψει MB βρισιές για τους κωλοΟΤΕτζήδες αντί να κάνουμε αυτό που πρέπει, δηλαδή οργανωμένα να τους κυνηγήσουμε δικαστικά.

Καθήστε εδώ να κλαίτε τη μοίρα σας, σε λίγο θα κόψουν κιάλλο το bandwidth και θα ζητήσουν και αύξηση. Και ξέρεις γιατί; γιατί τις αδελφές τις μαμάνε. Γιατί σας λένε ό,τι μαλακία τους κατέβει και δεν κάνετε τίποτα. Γιατί έχει υποθεί εδώ δημοσίως τι πρέπει να γίνει για να φτιάξει η κατάσταση και κανένας δεν ενδιαφέρεται.

Α, σας έχουν πει τι συνδέσεις έχουν για τη πάρτη τους αυτοί που είναι στις υπηρεσίες; Α, σας έχουν πει επίσης από πού κόβουν το bandwidth όταν θέλουν να κατεβάσουν καμιά τσόντα γρήγορα; Α, σας έχουν πει ότι έχουν δια βίου «απασχόληση» με λεφτά από τους φόρους μας και ότι τώρα που τους διώχνουν ότι θα πληρώσουμε το επίδομα πρόωρης συνταξής τους; (θα βγουν δηλαδή 10 χρόνια πριν από τη κανονική σύνταξη - επειδή είναι άχρηστοι και βουλιάζει η εταιρεία με αυτούς - και τα λεφτά αυτά θα τα πληρώσουμε ΕΜΕΙΣ (το ΙΚΑ) από τους φόρους μας.)

Σε άλλες χώρες, θα φοβόντουσαν να κυκλοφορήσουν στο δρόμο, εδώ φοβούνται αυτοί που τους κοροϊδεύουν τόσο ξεδιάντροπα και ξεφτυλισμένα να τους κυνηγήσουν με νόμιμα μέσα, τη στιγμή που υπάρχει προσφορά τόσο από σχετικούς μηχανικούς όσο και από νομικούς.

mavlok
27-03-05, 18:17
γμτ με πριζωσε ο pelasgian. Ρε, παμε να δειρουμε μερικους? Μονο με κλωτσιες θα ισιωσουν, methinks... :p:p:p


EDIT: Εκτος αν εχει κανεις τιποτα κασετες με οτετζηδες.

Με το παπαδαριο εφερε αποτελεσματα η μεθοδος...

Lord_British
27-03-05, 18:35
To 2005 δεν υπερασπιζεσαι το δικιο σου με κλωτσιες.Με τις κλωτσιες θα το χασεις.Σημερα μαγκας ειναι αυτος που εχει τα στοιχεια,τους δικηγορους και τυλιγει σε μια κολλα χαρτι τον καθε Μ@λακα που του θιγει τα συμφεροντα.

Εγω παντως ειμαι μεσα για το σωματειο.


Φιλικα

Barnes
27-03-05, 18:37
hmmmmmm.... καλη ιδέα χεχεχεεε! :|



ρε πΟΤΕτζηδες τι νομιζετε θα μας κλεβετε τα λεφτα μας και το bandwidth χωρις να την παθετε ποτε !!!?

Θα ερθει η μερα σας ΤσΟπαΝοΒλ@χΟ1 !!! Ο ελληνικος λαος αρχιζει να ξυπναει !!! :evil:

sdikr
27-03-05, 19:40
εγώ πάντως ακόμα περίμενω τα Pm με την υπέυθηνη δήλωση οτι κάποιοι θα βοήθουσουν , και να πώ οτι ζητούσα πολλά, δεκα χρήστες μόνο.

Αλλά φυσικά έυκολο είναι το να λέμε και εγω μεσα, αλλά οταν έρθει η στιγμή ε τι ;

Barnes
27-03-05, 21:23
sorry αλλα τα Pm τι ειναι ?

kotsos84
27-03-05, 21:29
Ζήτω η επανάσταση των adslάδων του έθνους μας!

Παιδιά λίγη ψυχραιμία....

wolfy
27-03-05, 21:48
εγώ πάντως ακόμα περίμενω τα Pm με την υπέυθηνη δήλωση οτι κάποιοι θα βοήθουσουν , και να πώ οτι ζητούσα πολλά, δεκα χρήστες μόνο.

Αλλά φυσικά έυκολο είναι το να λέμε και εγω μεσα, αλλά οταν έρθει η στιγμή ε τι ;

Καλά έκανα δηλαδή που ούτε καν ψήφισα στις δυο ερωτήσεις!


Αφού μόνο κ μόνο τους mods του σιτε να βάλεις έχεις 10 Υ.Δ. του νόμου 666 Αν οι μοντς του site δεν κάνουν κάποια κίνηση να παρακινήσουν κ τα υπόλοιπα "πρόβατα" τότε άσε καλύτερα...

pelasgian
27-03-05, 23:30
Bames, η υπογραφή σου μου δίνει ιδέες για το θέμα του ΟΤΕ.

sdikr
27-03-05, 23:35
Αφού μόνο κ μόνο τους mods του σιτε να βάλεις έχεις 10 Υ.Δ. του νόμου 666 Αν οι μοντς του site δεν κάνουν κάποια κίνηση να παρακινήσουν κ τα υπόλοιπα "πρόβατα" τότε άσε καλύτερα...



εδώ θα διαφωνήσω, δεν είδα τους mod να λένε "αντε και εγώ μέσα" ;)

wolfy
27-03-05, 23:45
Εμμ... ;)

EvilHawk
27-03-05, 23:49
Μήπως είστε σε λάθος thread? Αν ναι, κάντε το merge να μην παρακολουθούμε διπλές συζητήσεις! ;)

GregoirX23
28-03-05, 00:34
Barnes...pm=personal message πανω στα δεξια σου λεει κατι για προσωπικα μηνυματα...αυτο ειναι...

Barnes
28-03-05, 01:02
Barnes...pm=personal message πανω στα δεξια σου λεει κατι για προσωπικα μηνυματα...αυτο ειναι...

α οκ το εχω ηδη χρεισιμοποιησει απλα τα αρχικα μερικες φορες ειναι σπασιμο και δεν καταλαβαινεις τι ειναι . . . thx για την απαντηση γιατι αποτι βλεπω μονο εσυ την ειδες :mrgreen:

GregoirX23
28-03-05, 01:37
ναι...loool
και εγω το εχω μπερδεψει μερικες φορες...


The only ThinG Can K!ll BarneS is BarneS :D

τα λεμε...

nyndent
28-03-05, 10:23
Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη, ότι ως καταναλωτές συχνά μένουμε στην απραγία και δεν λαμβάνουμε δράση. Το πρόβλημα με τον ΟΤΕ στην Ελλάδα είναι πολύ βαθύ όμως.

Να εξηγήσω τι εννοώ. Όλοι ξέρουμε ότι η απελευθερωση των τηλεπικοινωνιών είναι απαραίτητη για την ταχύτερη ανάπτυξη του Internet και της ευρυζωνικότητας στην Ελλάδα. Ωστόσο, τι ακριβώς σημαίνει απλευθέρωση; Στην πράξη αυτό που έχει γίνει είναι να δωθεί απλά η δυνατότητα σε 3ους φορείς να παρέχουν υπηρεσίες πάνω όμως από τις γραμμές και το δίκτυο του ΟΤΕ. Αυτό, φυσικά δεν μπορεί να αποφευχθεί, ωστόσο το πρόβλημα είναι ότι το καλώδιο που διασχίζει όλη την Ελλάδα αντί να αποτελεί ιδοκτησία όλων μας, του κράτους και κατ'επέκταση του Έλληνα πολίτη, αντίθετα παραμένει ιδοκτησία του ΟΤΕ, μιας (τυπικά) πλέον ιδιωτικής εταιρείας. Στην Αμερική, όταν κάποια στιγμή (αρκετές 10ετίες πίσω) κατάλαβαν ότι δεν πρόκειται να προχωρήσουν αν δεν πάψει το τηλεφωνικό δίκτυο της χώρας να αποτελεί ιδιοκτησία της AT&T, την έσπασαν σε πολλές μικρότερες (το κράτος, κάνοντας χρήση των αντιμονοπολιακών νόμων). Εδώ όμως ο ΟΤΕ παραμένει άρχοντας.

Το δίκτυο ο ΟΤΕ το έφτιαξε με δικά μας λεφτά. Και θα πρέπει αντί ενός ενιαίου τιμήματος να το χρησιμοποιεί τόσο ο ΟΤΕ όσο και οι άλλοι πάροχοι. Βέβαια, για να γίνει αυτό, σημαίνει ότι κάποιος πρέπει να αναλάβει τη συντήρηση του δικτύου σε καθεστός πραγματικά ελεύθερης αγοράς. Και αυτό είναι κάτι που ο ΟΤΕ με την δομή που έχει και τη νοοτροπία που τον διέπει αδυνατεί να πράξει, χωρίς να έχει έσοδα από τα υπέρογκα ποσά που χρεώνει σε καταναλωτές και σε πάροχους για να κάνουν χρήση του δημόσιου (αλλά στην πράξη ιδιόκτητου από τον ΟΤΕ) τηλ. δικτύου.

Κατα τ'άλλα, πρίν λίγο καιρό, στη Cisco Expo, στην Αθήνα, εγώ και όσοι άλλοι είχαν την ευκαιρία να ακούσουν την ομιλία του προέδρου της Cisco EMEA, άκουγαν κάτι απίστευτα πράγματα για ανοιχτή αγορά τηλεπικοινωνιών, για μικτή ιδιοκτησία του λεγόμενου last mile, για 2 megabit γραμμές με 25 euro το μήνα, για triple play, κτλ., κτλ.

Αλήθεια, γιατί όταν αναβαθμίζω από ISDN σε ADSL τη γραμμή μου συνεχίζω και πληρώνω το πάγιο της ISDN (ή της PSTN); Νομίζετε, ότι και αλλού στην Ευρώπη θεωρούν την ADSL ώς υπηρεσία (αλά αναφγνώριση κλήσης) και όχι ώς αναβάθμιση;

Προσωπική μου άποψη είναι, ότι με το να πιέζουμε εδώ στην Ελλάδα δεν γίνεται τίποτα. Οι καταναλωτικές οργανώσεις είναι πολύ αδύναμες και οι κρατικές υπηρεσίες στελεχωμένες είτε από επικίνδυνα άσχετους είτε από εγκληματικά ανεύθυνους. Η ΕΕΤ είναι.... άσε καλύτερα, οπότε πιστεύω ότι μόνο αν τους πιέσει η Ευρωπαική ένωση μπορεί να δούμε άσπρη ημέρα.

The_StarGazer
28-03-05, 10:46
To 2005 δεν υπερασπιζεσαι το δικιο σου με κλωτσιες.Με τις κλωτσιες θα το χασεις.Σημερα μαγκας ειναι αυτος που εχει τα στοιχεια,τους δικηγορους και τυλιγει σε μια κολλα χαρτι τον καθε Μ@λακα που του θιγει τα συμφεροντα.

Εγω παντως ειμαι μεσα για το σωματειο.


Φιλικα

Το τραγουδακι του Warren G Prince Igor το εχεις ακουσει ????
Σε καποιο σημειο του λεει



Money over power
Power over money

Money over power
Power over money

Money over power
Power over money

Money over power ...Biatch (!!!)

Το οτι αρχιζει και τελειωνει με το Money over Power λες να ειναι τυχαιο ???
Γιαυτο θα συμφωνησω με τις κλωτσες (χωρις " ι ") του mavlok.

pelasgian
28-03-05, 12:43
Μία άλλη λύση είναι να αναπτυχθεί νέα τεχνολογία, σε καθαρά ιδιωτική βάση, που δεν βασίζεται στην συρμάτινη υποδομή του ΟΤΕ. Αν δεν μπορείς να πας με αυτοκίνητο, φτιάξε αεροπλάνο. Π.χ. το wireless metropolitan.

dragon_syr
28-03-05, 14:13
Ερωτηση.
Σε ποιο νομιμο εγγραφο αναφερεται το πως πρεπει να λειτουργει μια ADSL συνδεση και ποια ειναι τα standards ?
Αν δεν βρεθουν αυτα σε χαρτια υπογεγραμμενα απο υπευθυνους ανθρωπους ,δεν μπορει να στηριχτει καμμια ενεργεια κατα τους.

Αν ξερει κανεις ας απαντησει να ξερουμε και μεις για να κανουμε τις μετρησεις μας να δουμε αν καλυπτομαστε..

frap
28-03-05, 15:08
Αυτό που χρειάζεται δυστυχώς δεν βρίσκεται σε κανένα χαρτί που περιγράφει standards.

Πρόκειται για την κοινοποίηση του overbooking που πραγματοποιείται σε κάθε στάδιο (OTE-dslam , ISP) και το οποίο ατυχώς είναι στην ευχέρεια της κάθε επιχείρησης να καθορίσει και πολύ περισσότερο να δημοσιοποιήσει...

Απλά πρέπει να βρεθεί κάποιος να κάνει την αρχή και να σπάσει το κατεστημένο.

-Κ.

Τρελαμένος
30-03-05, 00:30
Μια ιδεα που κατι μπορει να κανει

Μαζικα e-mail σε ολα τα μεγαλα περιοδικα για Η/Υ που να λενε για την κατασταση που επικρατει στον πΟΤΕ.

Δεν μπορει κατι θα γινει .

Αν μεσα σε ενα μηνα ολα τα μεγαλα περιοδικα εχουν επιστολες διαμαρτυριας ( οι οποιες συνηθως διαβιβαζονται στο πΟΤΕ και δινει επισιμη απαντηση ) πιστευω οτι μπορει να αρχισει να γινετε κατι και να κινηθουν μερικοι ανθρωποι που εχουν την δυναμη να βγαλουν το προβλημα στην δημοσιοτητα.

Δημοσιοτητα = Λυση προβληματος συνηθως ( γιατι στην Ελλαδα δεν κουνιεται το δημοσιο παρα μονο οταν φοβαται οτι τα χαλια του θα γινουν γνωστα στον πολυ κοσμο )

xibatzis
05-04-05, 13:51
Επαναστατειστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!η Νικη Ειναι Δικη Μασ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τρελαμενε εισαι πολυ σωστος!!αρχιστε να στελνετε στα περιοδικα το θεμα με την adsl στην ελλαδα!!τις πραλλες ενα Χ περιοδικο ελεγε για γρηγορες συνδεσεις.μηπως ειναι και αυτοι στο κολπο?? :mad: ειμαστε πανω απο 50.000 adslαδες!δεν θα τα καταφερουμε???που θα παει.. :cool: :|

dragon_syr
05-04-05, 14:27
Δεν ξερω παιδια αν τελικα ειναι εφικτο αυτο που ζηταμε.......ζηταμε τελικα to bandwidth που εχουμε "νοικιασει" απο τον ISP μας , να ειναι ετοιμοπολεμο ας μου επιτραπει η εκφραση ,σε 24/7 .Αυτο ειναι εφικτό?
ξερει κανεις καμμια αλλη χωρα τις οποιας οι dsl χρηστες κατεβαζουν ανελεητα σε 24/7 λες και θα κλεισει το internet σε μια ωρα?
Επιτρεψτε μου να κανω λιγο τον "συνηγορο του διαβολου" αλλα μηπως αυτο ειναι παραλογο?
νομιζω οτι για να εχεις full bandwidth 24/7 πρεπει να εχεις τουλαχιστον static συνδεση (Η οποια υποδηλωνει και την αναγκαιοτητα της χρησης σε επαγγελματικο επιπεδο).
Υπαρχει quality of services και στις συνδεσεις απο οτι ξερω και η σειρα ειναι
1.Static = high
1.dynamic=normal
εαν τωρα ειμαστε οπως λεγεται 50.000 και κατεβαζουμε 24/7 ολοι απο οτι καταλαβαινω , εσεις τι λετε οτι θα γινει ?
Τι bandwidth πρεπει να εχει ο Χ ISP για να καλυψει τις αναγκες ? Απλα δεν θα τις καλυψει. Γιαυτο και το
μοιρασμα θα γινει με το qos.
Το ιδιο εγινε και με ολες τις συνδεσεις μεχρι να ερθει και σε μας το dsl .
Στην αρχη...........Πετουσε............οσο ομως εμπαινε κοσμος τοσο χειροτερα γινοταν.
Το ιδιο ειναι και τωρα,και δεν θα αλλαξει και ποτε.
Η λύση για μενα ειναι μια.Οσο πικρη και αν ακουστει.
Η ποιοτητα πληρωνεται
Εγω παντος σε λιγο οταν φρακαρουν ολα και δεν γινετε τιποτα πλεον με 384, θα χτυπησω μια 2ΜΒιτ
και θα καθαρισω......
Ετσι ειναι νομιζω και μην περιμενουμε να γινει και τιποτα στην τελικη.
Δεν γινεται εκ των πραγματων να ειναι ολοι ισοι .
Αν γινοταν κατι τετοιο δεν θα συνεβαινε και στον κοσμο αυτο που συμβαινει (Φτωχεια , πολεμοι κλπ)
Κακο αυτο αλλα ειναι η πραγματικοτητα στην οποια ζουμε.
Αυτα τα λιγα και ελπιζω και γω μαζι σας σε εναν ποιο ωραιο κοσμο..

dragon_syr
05-04-05, 14:35
Θα ηθελα επισης να μαθω το που θα στηριχθει αυτη η "επανασταση"
Ποσοι απο εσας εχουν κανει μετρηση της adsl τους και την βρηκαν κατω απο τα αναμενομενα? εννοω βεβαια χωρις να κατεβαζουν τιποτα....
Πιστευω οτι ολοι οσοι εκαναν την δοκιμη βρεθηκαν ΟΚ.. οι υπολοιποι βρεθηκαν με προβλημα γραμμης και αλλα τετοια δομικα πλεον προβληματα.
Τι θα πουμε δηλαδη, οτι το edonkey και οποιο αλλο p2p προγραμμα δεν ανεβαζει ταχυτητες για να κατεβουν τα ωραια μας ΠΑΡΑΝΟΜΑ αρχεια?
Ας απαντησει καποιος

sdikr
05-04-05, 14:42
ουτε στην στατικ έχεις εγγυημένο, αυτό μονο με μισθωμένο,

απο την άλλη να καταλάβω το οτι δεν θα έχω πάντα φουλ το bandwidth, αλλά οχι να είμαι συνεχώς σε ενα 60% απο αυτό που πλήρωσα, και οχι τα p2p έχουν σταματήσει εδώ και καιρό ;)

dragon_syr
05-04-05, 14:53
ουτε στην στατικ έχεις εγγυημένο, αυτό μονο με μισθωμένο,

απο την άλλη να καταλάβω το οτι δεν θα έχω πάντα φουλ το bandwidth, αλλά οχι να είμαι συνεχώς σε ενα 60% απο αυτό που πλήρωσα, και οχι τα p2p έχουν σταματήσει εδώ και καιρό ;)

απο σενα απο οτι καταλαβα σταματησαν τα p2p, οχι απο τους αλλους.
Εαν δεν εχεις καποιο αλλο προβλημα συνδεσης μεχρι τον isp σου και
εαν στην περιοχη σου κατεβαζουν ολοι σαν τρελοι εσυ τι λες, θα εχεις 100% ?
Περιμενε να ξεκαβλ***ν αυτοι που το εβαλαν τωρα και ισως φτιαξουν τα πραγματα....αλλιως αναβαθμισε την δικη σου σε ποιο μεγαλη.
Αυτη ειναι Η λυση.
Δεν γραφουν πουθενα στο συμβολαιο οτι ειναι υποχρεομενοι να παρεχουν 100% full bandwidth στον απλο χρηστη.....

balander
05-04-05, 15:03
Δεν γραφουν πουθενα στο συμβολαιο οτι ειναι υποχρεομενοι να παρεχουν 100% full bandwidth στον απλο χρηστη.....

Επίσης δεν γράφουν πουθενά οτι δεν μπορούμε να προσφέρουμε την ταχύτητα που πλήρώνεις και που αγοράζεις. Αυτό είναι κοροϊδία..

Τουλάχιστον ας το έγραφαν και ας έλεγαν οτι επειδή είμαστε πιταρισμένοι ή επειδή είμαστε άχρηστοι και τόσο καιρό δεν κάνουμε αναβάθμιση και βαριόμαστε που ζούμε και επειδή δεν ξέρουμε πόση ταχύτητα πρέπει να έχεις επειδή μπήκαμε όλοι με μέσον και δεν ξέρουμε τίποτα, δεν μπορούμε να σου δώσουμε αυτά που ζητάς... στο κάτω-κάτω να ξέρεις τί σε περιμένει...

dragon_syr
05-04-05, 15:09
Επίσης δεν γράφουν πουθενά οτι δεν μπορούμε να προσφέρουμε την ταχύτητα που πλήρώνεις και που αγοράζεις. Αυτό είναι κοροϊδία..



Τουλάχιστον ας το έγραφαν και ας έλεγαν οτι επειδή είμαστε πιταρισμένοι ή επειδή είμαστε άχρηστοι και τόσο καιρό δεν κάνουμε αναβάθμιση και βαριόμαστε που ζούμε και επειδή δεν ξέρουμε πόση ταχύτητα πρέπει να έχεις επειδή μπήκαμε όλοι με μέσον και δεν ξέρουμε τίποτα, δεν μπορούμε να σου δώσουμε αυτά που ζητάς... στο κάτω-κάτω να ξέρεις τί σε περιμένει...

Οι ταχυτητες που περνουμε ειναι on demand , εκτος αν εσυ πηγες και αγορασες "γουρουνι στο σακι" και δεν ενημερωθηκες αρκετα. EDIT: ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ

Δεν υπαρχει λογος να γραψουν κατι τετοιο οταν ισχυει το ποιο πανω....Τα καλυπτει ολα αυτα που αναφερεις

[+=]Neo_Geo{Ech13}
06-04-05, 01:56
Εμενα προσωπικα αν μου ελεγε: "που σαι νεαρος δεν εχει πανω απο 4-5 γιγα το μηνα" θα μουνα κυριλε...Στο κατω κατω το 384 ειναι σαν το 256, entry level. Αμα κυριoς εισαι τοσο σοβαρος uber leet leacher βαλε μια 512 ... Τεσπα ο καθενας οτι γουσταρει κανει αφου τα πληρωνει και σε καμια περιπτωση δε φταει ο χρηστης που αυτοι δε θελουν να ρεγουλαρουν λιγο την κατασταση. Παντως ως gamer, απλα εδω Ελλαδα πατωνεις, βλεπεις το καθε noobidi να κανει τα "κουφα" για μερικους που τους παλιους καλους καιρους τα χες για πρωινο with no hands and your eyes wide shut...Σκεφτοτανε λειι ο ΠοΤε και μας πεταξε μια προταση να κανει και τα Nations Team στην Clanbase sponsor για να προωθησουν το on-line gaming στην Ελλαδα. Αχαχαχχααχχααχαχααχ !!!!! Well you may suck my ninja cock...εγω προσωπικα (CS:S captain) αλλα και ποσοι αλλοι captains clan-members kai CB crew e.t.c. στην αρχη ψαρωσαμε για καμια βδομαδα αλλα μετα λεμε παρε ενα ματσο χωριατες ρε !!! Και ολα αυτα γιατι; Θα μας δινανε ENA server και καλα εξω σε φαση jolt για ξερω γω ολα τα games του Nations Cup βαλε επι ποσα μελη της καθε ομαδας αντε και κανα TeamSpeak server τιποτα irc bouncers και κανα site λες και ιμαστε κουλοι...Ρε ενα κατοσταρικο να τσονταρει ο καθενας τα παιρνουμε και μονοι μας ετσι τοσοι που ειμαστε και δε γραφει και πουθενα τον ΤΡΟΜΠΑ τον ΟΤΕ και χουμε και το κεφαλι μας ψηλα, οχι να δουλεβουμε τα παιδια που θελουν να παιξουν να νομιζουν οτι αξιζει το DSL για games σε αυτο το κολο χωρι που λεγεται Ελλαδα και να πηγαινουνε να ανοιγουνε νεα συμβολαια. Οσα disconnects, lag spikes, μονιμως υψηλο ping και loss εχω για 3-4 μερες δε τα χω δει 5 χρονια Αγγλια. Ναι σκοτιστε μου τον ερωτα, και καλα βλακα πανε Αγγλια αμα δε γουσταρεις...αλλα οσοι παιζετε παθιασμενα θα ξερετε οτι οσο skill και να χεις αν το NET ινε γιοκ...και χωρις NET δε κερδιζονται ουτε τα ladders ουτε τα Cups και στην τελικη δεν το φχαριστιεσαι και δεν παιρνας και καλα :(

[+=] στο απογειο ημασταν No2 (yep not 1, not 3, just 2) Ευρωπη στο Tactical Ops
Ως Nation Team που ηταν ουσιαστικα το ιδιο Team χτυπησαμε και το κυπελακι το 2004 της 3ης θεσης...not bad at all...
http://www.clanbase.com/claninfo.php?cid=236967&awards=1
http://www.clanbase.com/claninfo.php?cid=236967

Οποιος γουσταρει τα games και θελει μπορει να περασει απο το καναλι μας #bloodygreeks στο quakenet να χωσουμε μαζι τα καντιλια μας οπως και καθε μερα αλλωστε στον χχχχχχχχ τον ΟΤΕ...και οχι μονο...

Καληνυχτα =)

edit by sdikr, λιγο ποιο σεμνά, :evil:

[+=]Neo_Geo{Ech13}
06-04-05, 18:10
Δεκτον, και ευχαριστω που φενεται το τι αλλαξες =)

@ ADSLgr.com All rights reserved.