PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο πρόβλημα με σύνδεση



dircostas
12-12-07, 20:59
Συγγνώμη αν ανοίγω καινούργιο θέμα για κάτι που ενδεχομένος να έχει απαντηθεί. Το πρόβλημα που έχω είναι οτι τον τελευταίο καιρό κάθε φορά που ανoίγω το pc και ενώ το router (speedstream 4200) μου δείχνει οτι έχει adsl κανονικά δεν μπορώ να μπω σε καμία σελίδα. Ούτε στην σελίδα του router. Το περίεργο είναι οτι κάνοντας restart μπαίνει. Με εξαίρεση οτι σήμερα δεν έμπαινε ποτέ με όσα restart και αν έκανα και τελικά μπήκε με mozilla. Με exporer ούτε που να το σκέφτομαι... Πάντοτε βέβαια το pc έδειχνε οτι είχε ip. Από τη tellas μου είπε ένας τύπος στην αρχή οτι φταίνε οι dns και ότι τους έχω λάθος. Και μόλις τους άλλαξα κατόπιν οδηγίας του και είδε οτι τίποτα δεν αλλάζει απεφάνθει οτι φταίει το router. Τελικά μπορεί να φανταστεί κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

chosen0ne
13-12-07, 01:55
Mε ΙΕ7 δεν κατάφερα ΠΟΤΕ να μπω στο interface του SS4200!!!!!!!!!! Ίσως να έχει να κάνει μια επιλογή που έχουν ανάμεσα σε Internet και Intranet προεπιλεγμένη, για θέμα ασφαλείας (να μην πας απτο ένα στο άλλο). ΠΑΝΤΑ με firefox διαχειρίζομαι το ρούτερ μου.


Ασχετότατο, ξεσκίστικα στα ποστ απόψε, πάω για ύπνο!!! :lamer

@ ADSLgr.com All rights reserved.