PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση γ(ρ)αμμής.....



mgstamou
13-12-07, 13:44
Καλή σας ημέρα,
εγω λοιπόν....και άλλο !1.000.000! συνδρομητές της HOL αντιμετωπίζουν το πρόβλημα που
δημιουργήθηκε με την "αναβάθμιση" των γραμμών μας αφού όλα πέρασαν στην hol
(dslam).......η προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτή και κάθε μεταβατική περίοδος έχει τις
δυσκολίες της.....(όσοι έχουν συμμετάσχει σε τέτοια βαρβάτα project γνωρίζουν τον πανικό
και τα προβλήματα).....όμως.....το μόνο σίγουρο είναι ότι είχαμε inet και τώρα δεν έχουμε και
για να μιλήσω πιο σωστά πληρωμένο inet.....
.....είναι λοιπόν θέμα χρόνου να φτιάξουν όλα (σωστή αναγραφόμενη ταχύτητα, σχεδόν
μηδενικά reset και όχι άλλα προβλήματα στα τηλέφωνα -το οποίο για εμένα είναι και το πιο
σημαντικό- και μιλάω για τη μεταβατική αυτή περίοδο και μόνο....
Πολλοί θα είδατε ότι ενώ όλα έπαιζαν όμορφα και ωραία στα dslam του OTE, ξαφνικά οι
Fritzουρες τρελλάθηκαν και οι ταχύτητες αλλάζουν κάθε τρείς και λίγο....
.....και τώρα στο ζουμί..... α) απαράδεκτα τα προβλήματα που δημιουργούνται στα
τηλέφωνα του ΟΤΕ (είτε θόρυβος, είτε "κόψιμο") β) μεγάλη χρονική περίοδος χωρίς
inet (άλλο να έχεις χαμηλές-κουλές ταχύτητες και άλλο το απόλυτο κενό και τα reset να
γίνονται κάθε μισό λεπτό)
Μία πρόταση και μία ερώτηση: το σωστότερο από πλευράς HOL θα είναι η παράταση του
συμβολαίου μας για x χρονικό διάστημα π.χ. +1 ή 2 μήνες, λόγω της περιόδου αυτής και
εδώ θέλω να ρωτήσω....επειδή η HOL από μόνη της δεν πρόκειται να προχωρήσει σε κάποια
τέτοια ενέργεια, μήπως θα έπρεπε να φύγουν μερικές χιλιάδες e-mail με αυτή την απαίτηση ???????

drfear
13-12-07, 14:21
β) μεγάλη χρονική περίοδος χωρίς
inet (άλλο να έχεις χαμηλές-κουλές ταχύτητες και άλλο το απόλυτο κενό και τα reset να
γίνονται κάθε μισό λεπτό)


Για να σε παρηγορησω δες απλα εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=154990

Σημερα 25 ημερες μετα και ακομα δεν ξερουν τι φταιει και αρα δεν ξερουν και πως να το διορθωσουν.

Μαζικες καταγγελιες πρεπει να φυγουν και οχι μονο μαζικες αιτησεις για αποζημιωση.

gkaska189
13-12-07, 14:34
Πάντως παιδιά μου αρέσει πολύ που την ώρα που γράφουμε ολοι παράπονα για την HOL αριστερά μας "παίζει" συνέχεια η διαφήμιση της για "γρήγορο" internet.:p

mgstamou
13-12-07, 14:45
Για να σε παρηγορησω δες απλα εδω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=154990

Σημερα 25 ημερες μετα και ακομα δεν ξερουν τι φταιει και αρα δεν ξερουν και πως να το διορθωσουν.

Μαζικες καταγγελιες πρεπει να φυγουν και οχι μονο μαζικες αιτησεις για αποζημιωση.

...απλά ενημερώνω ότι πρίν γράψω αυτό το post....έκατσα και διάβασα από το πρωί
ολά τα posts που αφορούν αυτό το θέμα....
.....αυτό που λες είναι σωστό και "by the book" όπως λέμε, απλά έχει ενα τεράστιο μειονέκτημα............κι άλλο χρόνο.......κι άλλη αναμονή......
.....άποψή μου είναι οτι ποσοτικά οι μαζικές καταγγελίες θα είναι πολύ λιγότερες από τα e-mails......
Ας το θέσω έτσι λοιπόν.....ας ξεκινήσουμε με τα e-mails και αν μας γράψουν (πολύ δύσκολο), είμαι 100% μαζί σου.....:oneup:
Το θέμα είναι τί θέλουμε απο τη HOL....???....προσωπικά εμένα μου αρκεί η αναπλήρωση του
χαμένου χρόνου μου χωρίς inet......παρόλο που,όπως πολλοί από εμάς, έχω κάνει πάνω από 100 reset, έχω μάθει το fritz απ έξω (σε λίγο το κουδούνι μου θα γράφει Μανώλης Fritz:cool:) και έχω φάει απίστευτες ώρες σε έναν ie που γράφει μόνιμα 192.168.178.1....μόνο......
....είναι πως το βλέπει ο καθένας....

........Auto merged post: mgstamou added 3 Minutes and 3 Seconds later........


Πάντως παιδιά μου αρέσει πολύ που την ώρα που γράφουμε ολοι παράπονα για την HOL αριστερά μας "παίζει" συνέχεια η διαφήμιση της για "γρήγορο" internet.:p

.....:oneup:....και το χιονάκι που πέφτει.....???...το πιασες το υπονοούμενο....:whistle:

jacobgr
13-12-07, 14:47
Σ'αυτό το θέμα δεν τσιγκουνευονται στην ΗΟΛ αν πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών θα σου δώσουν τον επιπλέων χρόνο σε πίστωση....
Το κακό είναι ότι τον χαμένο χρόνο απο την ζωή σου δεν θα σου τον δώσει πίσω κανεις...

RIBO06
13-12-07, 15:09
με εχουν ενημερωση απο 23/10/2007 οτι θα γινει αναβαθμιση της γραμμης,απο αυτα που διαβάζω ευτυχως που δεν εχει γινει ακομα μεχρι σήμερα.

mgstamou
13-12-07, 15:13
Σ'αυτό το θέμα δεν τσιγκουνευονται στην ΗΟΛ αν πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών θα σου δώσουν τον επιπλέων χρόνο σε πίστωση....
Το κακό είναι ότι τον χαμένο χρόνο απο την ζωή σου δεν θα σου τον δώσει πίσω κανεις...

....αυτό κι αν είναι μεγάλη αλήθεια....απλά είτε με e-mail, είτε με καταγγελία....είτε με, δεν
ξέρω κι εγώ τι, ο χρόνος έχει ήδη χαθεί......
......ενα ηχηρό μήνυμα (e-mails) και μια τέτοιου είδους απαίτηση (παράταση συνδρομής σε
τόσο κόσμο) θα τους αγγίξει στα σίγουρα....και για το παρόν αλλά και για το μέλλον...

....θεωρώ ότι στην περίπτωσή μας μετράει η ποσότητα και όχι η ποιότητα....(χρήση της ποσότητας πρέπει να κάνουμε γιατί αυτή θα μας βγάλει από τις χρονοβόρες διαδικασίες τη στιγμή που τις έχουμε ήδη υποστεί.....κοινώς "όχι άλλο κάρβουνο"....:nono:)

SouthDog
13-12-07, 15:30
Παίδες στη χειρότερη περίπτωση οι άνθρωποι είναι αηδιαστικά απαράδεκτοι.
Δεν ξέρουν που παν τα 4, έχουν σκατά after sales, ελεείνή τεχνική υποστήριξη,
σήμερα έσπασα ρεκόρ αναμονής... 50 και λεπτά, και το κορυφαίο είχα πάρει τηλέφωνο
την τρίτη και μου λένε ότι έχει ολοκληρωθεί η μετάβαση στο ιδιόκτητο (έχω student pack)
kαι σήμερα μου λέει ο τύπος με στυλάκι ψευτοσιγουριάς ότι δεν μπορώ να πάω στο ιδιόκτητο
επειδή έχω φοιτητικό... ε αντε @#$%@$^τε λεω γω:twisted:

Ας μην την κάνανε την ρημάδα την κολοαναβάθμιση αμα δεν ήταν άξιοι
ήθελα και να ξερα που την είδανε??? μονο να μας σπάνε τα νεύρα και τα @@:mad:

Έχω στείλει 5 τεστ μέχρι σήμερα και σοβαρή απάντηση δεν έχω πάρει, τι να πω
ίσως να τα ξύνουν όλη μερα

hzaf
14-12-07, 13:10
Για αυτό την έκανα καλοκαίρι..Κάτι ήξερα :whistle:
Πάντως το μόνο που πρέπει να ισχύει από τις διαφημίσεις της HOL εγγυημένα είναι το ''Χωρίς Πάγιο ΟΤΕ'' :rofl:
Σε λίγο δίπλα στο ''Internet'' και ''Τηλεφωνία'' θα μπει και εκεί το :worthy: χωρίς :worthy:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.