PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαλαχτικα απο σενα απαλαχτικα.



XPHSTOS29
28-03-05, 21:11
Ο τιτλος τα λεει ολα πιστευω.

Δεν γινοταν να συνεχιστει η συνεργασια κατω απο αυτες τις συνθηκες.

Οποτε "αντε γειαααα"

Barnes
28-03-05, 21:23
Μπραβο φιλε θα ακολουθησω και εγω σε λιγο και πολοι αλλοι :evil:



Ας βγαλουμε δημοψηφισμα ποιοι θα κοψουν την vivodi τις επομενες μερες !!!!!!

dtoubi
28-03-05, 22:44
Ο τιτλος τα λεει ολα πιστευω.

Δεν γινοταν να συνεχιστει η συνεργασια κατω απο αυτες τις συνθηκες.

Οποτε "αντε γειαααα"


Αντε να ακολουθήσουν και άλλοι...Και εγώ απο τη μέρα που διέκοψα ήταν σαν να χώρησα με γυναίκα που δεν άντεχα άλλο...Γκρίνια μιζέρια,ψέματα κλπ κλπ

Constantinos1
28-03-05, 23:58
Γιατι?
Δεν ειναι καλή υπηρεσία?

john2gr
29-03-05, 00:52
Γιατι?
Δεν ειναι καλή υπηρεσία?

Βάλε να δεις,αλλά μην βρίζεις μετά :p

kubiak
29-03-05, 01:07
και μετά βρίζουμε τον ΟΤΕ...

το μαύρο μας το χάλι πρέπει να βρίζουμε...

cinemusic
29-03-05, 01:12
Ελπιζω να με κοψουν απο αυριο και μετα απο ενα μηνα αναμονης.
Αυτους δεν τους εχω ικανους ουτε και για αυτο

syro
29-03-05, 02:07
Ρε παιδιά έστειλα πριν μια εβδομάδα φαξ για διακοπή συνεργασίας και με πήραν τηλέφωνο την επομένη να μου αναφέρουν ότι έχω κάνει 6μηνη σύνδεση και δε μπορούν να μου διακόψουν και ότι σας είχαμε πει ότι είναι BEST EFFORT υπηρεσία και κάτι τέτοια καραγκιοζιλίκια που μάθανε στο 1ο έτος σπουδών τους οι όποιοι αμόρφωτοι μάλλον manager τους.

Και τα 2 είναιι ψέμματα, την αίτηση την έκανα σε κατάστημα πλαίσιο και όχι μόνο δε μου είπαν ΤΙΠΟΤΑ από τα 2 αλλά σε ερώτηση μου για το αν μπορώ να διακόψω σε περίπτωση δυσαρέσκειας μου είπαν ότι μπορείτε να διακόψετε όποτε θέλετε!!!!

Τι κάνω τώρα??? και μη γυρίσει κανας έξυπνος και πει "περίμενε 5 μήνες" :D

Μίλησα με τη Γραμματεία Προστασίας Καταναλωτή στο Υπουργείο Εμπορίου και μου είπανε να συντάξω μια επιστολή που να αναφέρει αναλυτικά τα δρώμενα/γεγονότα και να τη στείλω στην παρακάτω. Κατόπιν να τηλεφωνήσω και να ζητήσω αριθμό πρωτοκόλου (τη σκότωσα την ορθογραφία?) και αναλαμβάνουνε αυτοί τα υπόλοιπα (ποιον και πότε ξελάσπωσε το ελληνικό δημόσιο δεν ξέρω ακόμα αλλά δε βαριέσαι...)

Σε περίπτωση που ζητήσουν αποδείξεις για τα ισχυριζόμενα μου τι κάνουμε? τους φέρνω σπίτι να δοκιμάσουνε να κατεβάσουνε κανα update από τη μάικροσοφτ ή από ntua?? :O

Όποιος αγανακτησμένος έχει όρεξη για περιπέτειες και κυνηγητό ας μιλήσει να οργανωθούμε μπας και βγει τίποτα...

Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή
Υπουργείο Εμπορίου
fax: 210 3829640
tel: 210 3821838
210 3842508

dtoubi
29-03-05, 10:49
Όποιος αγανακτησμένος έχει όρεξη για περιπέτειες και κυνηγητό ας μιλήσει να οργανωθούμε μπας και βγει τίποτα...


Τα πράγματα είναι απλά....Πληρώνεις τους 2 μήνες Αναγκαστικά,πληρώνεις και την αξία του modem και σε διακόπτουν.Κρατάς και την γραμμή του οτε την οποία την πληρώνεις σε αυτούς και αντίο σας...Ετσι έκανα και εγω και αρκετοί εδω μέσα.Για κοίτα το το λίγο.Αν δε πας στα γραφεία τους μην περιμένεις να γίνει τίποτα.Τα περι 6μηνου δεν ισχύουν νομικά οπότε μην μασάς.Α τύπωσε και κανα 2 τεστ απο το site της βιβο να φαίνεται ότι πας χάλια και σούταρε τα.

dracula
08-04-05, 20:53
Εγώ χτες απαλλάχτηκα και έβαλα Οτενετ.... η μέρα με τη νύχτα. Κι επειδή ήταν στη δουλειά μου, τράβηξα και το δεύτερο εξώδικο - καταγγελία σύμβασης και καθαρισα. Βεβαια ειχε προηγηθει απο την δευτερη μερα (πριν απο 20 μερες) εξωδικο - μη αποδοχη παρεχομενης υπηρεσιας...

...και γαιαν εχεις ελαφρα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.