PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταβαση στο ιδιοκτητο της Forthnet?



alex_mar
13-12-07, 21:25
Καλησπερα και χρονια πολλα για τις μερες που ερχονται.

Η ιστορια μου εχει ως εξης:
10/7/07 συνδεθηκα στην forthnet μεσω ΑΡΥΣ στα 1024 απο την προσφορα της 1ης Ιουνιου (δεν ειχα μεχρι τοτε καλυψη στην περιοχη μου Νεα Κηφισια) και στις 20/7/07 ηρθε η καλυψη στην περιοχη. Φανταστηκα λοιπον οτι σε κανενα μηνα θα με περασουν στο ιδιοκτητο μιας και η αιτηση που ειχα συμπληρωσει μηλουσε για αυτοματη μεταβαση στο ιδιοκτητο οταν αυτο θα ερχοταν στην περιοχη. Απο τελη Ιουλιου αρχισα να περνω τηλ στην forthnet για να μαθω που βρησκεται η "αιτηση" μου και αν εχουν ξεκινησει οι ενεργειες για την "αναβαθμηση της γραμμης μου" και για κανενα 2μηνο επερνα την ιδια απαντηση οτι παει με σειρα προτερεωτητας και αλλες τετοιες μπουρδες... μεχρι που πριν απο κανενα μηνα που ειπα να ξανα παρω τηλ μου ειπαν οτι εχει προβλημα το συστημα "λογισμικο" τους και δεν μπορουν να προωθησουν τις αιτησεις οσων ειναι συνδεδεμενοι απο την προσφορα της 1ης Ιουνιου προς τον ΟΤΕ για να τις παρουν στο ιδιοκτητο τους.

Απο τοτε που συνδεθηκα εχουν περασει 6 μηνες και ακομα περιμενω και απο οτι φαινεται θα περιμενω πολυ ακομα:down::evil:


Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος αλλος παρομιο προβλημα με εμενα αλλα και αν μπορω να κανω κατι για αυτο.


Ευχαριστω για τον χρονο σας και συγνωμη αν σας κουρασα.

tandro
14-12-07, 15:44
Φίλε μου υπομονή.
Εγω δεν είμαι με την προσφορά της 1ης Ιουνίου (είχα σύνδεση 2μβ αορίστου) αλλά πέρασα και περνάω ακόμα μεγάλη ταλαιπωρία με την φορθνετ. Τα ίδια μου έλεγαν και μένα οτι εχει σειρά προτεραιώτητας, πρόβλημα του λογισμικού και διάφορα άλλα.Ολα αυτά για μένα είναι μπούρδες. Απλά έχουν χάσει την μπάλα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις πιστεύω -περα απο υπομονή- να στείλεις επιστολή διαμαρτυρίας σε ΙΝΚΑ, ΕΕΤΤ, Προστασία Καταναλωτή κ.α.

deniSun
14-12-07, 15:45
Απλά ζάλιζέ τους συνέχεια.

alex_mar
15-12-07, 15:16
Απλά ζάλιζέ τους συνέχεια.


Τους εχω παρει παρα πολλες φορες και δεν εχει βγει τιποτα

alex_mar
20-12-07, 09:53
Τελικα νομιζω οτι εβγαλα ακρη τους πηρα προχθες παλι τηλεφωνο (2 φορες κι'ολας για να μου επιβεβαιωσουν αυτο που μου ειπαν) και μου ειπαν οτι επιδει εχει προβλημα το συστημα τους θα πρεπει να περασουν πρωτα οι 6 μηνες της προσφορας και μετα που θα μπει σε αοριστου θα μπορουν να προωθησουν την αιτηση προς τον ΟΤΕ.
Αρα ελπιζω απο μεσα Γεναρη που ληγει το εξαμηνο να ξεκινισουν της ενεργειες για αναβαθμηση

alex_mar
15-01-08, 16:41
Επιτελους 9/1 εγινε καταχωριση και αποστολη στο ΟΤΕ της αιτησης και απο οτι μου ειπαν εχει γινει και δεσμευση πορτας. Τωρα περιμενω να ενεργοποιηθω και κανω τον σταυρο μου να πανε ολα καλα.

Το μονο κακο ειναι οτι τους ζητησα καινουριο εξοπλισμο (adsl2 δηλαδη) γιατι αυτος που μου ειχαν στειλει αρχικα ειναι για adsl απλο και δεν θα μπορω να εκμεταλευτω αυτο που μου προσφερουν και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να στελνουν καινουριο εξοπλισμο σε οσους αναβαθμηζονται

@ ADSLgr.com All rights reserved.