PDA

Επιστροφή στο Forum : Plz ΒΟΗΘΕΙΑ!Πρόβλημα με τηλέφωνο σε double-play



jdim2006
14-12-07, 19:16
Ειμαι προσφατα ενεργοποιημενος στο δικτυο της Hol.Δεν έχω παραπονο για την ταχυτητα Adsl αλλά το τηλέφωνο μου έχει σπάσει τα νεύρα!!Ενώ εγω μπορώ να κάνω κλήσεις, οποιος με παιρνει τηλέφωνο τοτε αυτο δεν χτυπαει αλλα στελνει τον τόνο του απασχολημενου!δεν ξέρω γιατι συμβαίνει αυτό.Θα ηθελα επεισης να ρωτησω ποιο φωτακι πανω στον Fritz πρεπει να ανάβει όταν κανω μια κληση το Internet η το Fixed Line?
Εχω προσπαθησει πολλες φορες να επικοινωνησω με την τεχνικη υποστηριξη αλλα αν επιανα γραμμη θα επρεπε να κανω ΠΑΡΤΥ!!!!που τετοια τύχη...τι αλλο κανουν εκει εκτος απο το να τα ξύνουν?παντως τηλέφωνα δεν σηκώνουν..ΑΥΤΟΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΧΙ ΣΤΗΝ Hol.

dimstog
14-12-07, 20:24
Έχε υπ' όψη σου ότι τα τηλέφωνα θέλουν μέχρι και δύο μέρες μέχρι να δουλέψουν σωστά. Αν έχει περάσει αυτό το διάστημα, το μόνο που σου μένει είναι η ΤΥ.

Πάρε στο 80040013844 για να μην χρεώνεσαι, και φρόντισε να έχεις ώρα στη διάθεση σου. Δεν είναι ότι δεν τα σηκώνουν... απλά, δεν προλαβαίνουν να τα σηκώνουν.

hansanes
14-12-07, 20:38
Sos !!! ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΣ ... ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ Dp ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ Internet ΚΑΙ TΟ Fritz ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΤΕΙ ΑΔΙΑΚΟΠΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ! ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ???

jacobgr
14-12-07, 20:47
Η καλύτερη λύση στο προβλημά σας όπως έχει ειπωθεί κιωλας εδώ μέσα είναι να βγείτε κατα τις 4 τα χαράματα σε κάποιο καρτοτηλεφωνο χωρίς πολύ πολύ κίνηση και να πάρετε το 80040013844.

dimstog
14-12-07, 20:56
Η καλύτερη λύση στο προβλημά σας όπως έχει ειπωθεί κιωλας εδώ μέσα είναι να βγείτε κατα τις 4 τα χαράματα σε κάποιο καρτοτηλεφωνο χωρίς πολύ πολύ κίνηση και να πάρετε το 80040013844.

Υπερβολικέ :p

Βρίσκεις έναν φίλο με τηλέφωνο με ανοιχτή ακρόαση και μέχρι να απαντήσουν πίνετε καφεδάκι.

jacobgr
14-12-07, 21:01
Χεχε ναι και αυτό παίζει έχεις δίκιο γιατρέ...
Αρκει ο φίλος να μην χρειάζεται το τηλέφωνο...
Ε ρε τι τραβαμε με την εξελιξη των τηλεπικοινωνιών...

hansanes
14-12-07, 21:07
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΗΔΗ ΜΙΛΗΣΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ... ΑΦΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ "ΤΡΙΑΝΤΑ" ...ΩΡΕΣ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !

sdn
14-12-07, 21:54
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΗΔΗ ΜΙΛΗΣΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ... ΑΦΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ "ΤΡΙΑΝΤΑ" ...ΩΡΕΣ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !

Αυτό είναι το χειρότερο.

Πάντως αν το πρόβλημα είμαι μόνο στις εισερχόμενες τους παίρνεις τηλέφωνο και τους ζητάς να σε καλέσουν στην άλλη γραμμή.

aa144
15-12-07, 09:09
Στο 2play αν στον ΦΡΙΤΣ ανάβει το fixed line λαμπάκι όταν πας να κάνεις κλήση, και όχι το Internet λαμπάκι, ή αν ανάβει έστω για λίγο το fixed line και μετά αμέσως το internet, τότε οι ρυθμίσεις της τηλεφωνίας στα extensions δεν είναι σωστές.

Με τις σωστές ρυθμίσεις πρέπει να ανάβει μόνο το internet αμέσως και τίποτε άλλο.

hansanes
15-12-07, 10:44
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ..."power/dsl" Kai Ayto ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΝΕΚΡΟ ΚΥΚΛΩΜΑ !!!

jdim2006
15-12-07, 12:15
κατέβασα ένα αρχείο από το forum με τις ρυθμίσεις για την τηλεφωνια, να το βάλω η να περιμένω ακόμα την hol? έχουν περασει ηδη τρεις μερες...

SteVen200984
15-12-07, 13:32
Για τον φίλο hansanes με το νεκρό ΦΡΙΤΣ που προσπαθεί αδιάκοπα να συγχρονίσει χωρίς ποτέ να μπορεί, είχα αυτό το πρόβλημα από 1/12 μέχρι και χθες, τα τηλέφωνο στην ΤΥ δεν έβγαλαν πουθενά και μετά από συμβουλή παιδιών του φόρουμ ζήτησα νέο ΦΡΙΤΣ προς αντικατάσταση του παλιού. Το νέο ΦΡΙΤΣ ήρθε σήμερα, ο πατέρας μου (είμαι εκτός Ελλάδας μέχρι την Πέμπτη) το σύνδεσε στη θέση του παλιού και έχω ίντερνετ, τηλέφωνο όμως όχι. Υποψιάζομαι ότι φταίει το γεγονός ότι δεν ΞΑΝΑέβαλε τους κωδικούς από το ροζ χαρτάκι, γι αυτό και το τηλέφωνο δε συνδέεται ενώ το κύκλωμα δείχνει να ξαναζει.

Θα ενημερώνω και θα ρωτάω εδώ.

ΕΡΩΤΗΣΗ: Υπάρχει περίπτωση χρησιμοποιώντας το VoipDiscount να καλέσω κάποιο νούμερο που θα με βγάλει στο 13844 της HOL, να μιλήσω απευθείας με αυτούς και ας είμαι στο εξωτερικό; Δοκίμασα το +3080040013844 και απλά το 80040013844 και ενώ μου λέει ότι η κλήση είναι free, με κάνει hung up...

@ ADSLgr.com All rights reserved.