PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο Πακέτο OnDSL απο την Otenet



Σελίδες : [1] 2 3 4

icedfun
30-03-05, 00:56
Περιμένω τις απόψεις σας σχετικά με το :

http://www.adslgr.com/forum/downloads.php?do=file&id=1&act=down

Νέο πακέτο OnDSL από την ΟΤΕnet....

Αλήθεια,το γνώριζε κανείς αυτό?Υπήρχε φήμη?Έστω και ράδιο αρβύλα...

Rama
30-03-05, 01:05
Εγώ το άκουσα... από πηγή που θεωρώ έγκυρη.

don_sabio
30-03-05, 11:56
ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ; Μου φαινεται ενδιαφερον!!
Για να δουμε...για να δουμε..

papdoux
30-03-05, 12:39
Υπαρχει καποιο κερδος; ειναι φθηνοτερο το πακετο απο μια κανοινικη συνδεση φωνης με aDSL + ISP στα 384; Αν καταλαβα καλα, κληση φωνης δε θα υποστητιζει, ετσι;

icedfun
30-03-05, 13:35
Λογικά το πακέτο δεν θα αργήσει να βγεί...Περιμένω να δώ πότε θα το παρουσιάσει επίσημα η ΟΤΕnet (δελτίο τύπου κλπ κλπ).

papadoux?Κλήση φωνής?Τι θέλεις ακριβώς να πείς?Κανονικό πακέτο είναι σε style Conn-X...

ndan_gr
30-03-05, 23:39
και εμένα μου φαίνετε ενδιαφέρον και "φθηνότερο"?

φαντάζομαι αν αλλαζεις εταιρεια δεν ξαναπληρώνεις τον ΟΤΕ για ενεργοποίηση (δεν αναφέρεται)

πάω να υπολογίσω τις διαφορές στην τιμή με το πακέτο της Forthnet... :)

papdoux
31-03-05, 12:53
Λογικά το πακέτο δεν θα αργήσει να βγεί...Περιμένω να δώ πότε θα το παρουσιάσει επίσημα η ΟΤΕnet (δελτίο τύπου κλπ κλπ).

papadoux?Κλήση φωνής?Τι θέλεις ακριβώς να πείς?Κανονικό πακέτο είναι σε style Conn-X...
Εννοω οτι με αυτο το πακετο δε θα μπορεις να κανεις τηλεφωνηματα και να μιλας με τους φιλους σου, τους γνωστους σου και με το πΟΤΕ για τα προβληματα σου.

sdikr
31-03-05, 12:56
Εννοω οτι με αυτο το πακετο δε θα μπορεις να κανεις τηλεφωνηματα και να μιλας με τους φιλους σου, τους γνωστους σου και με το πΟΤΕ για τα προβληματα σου.

Παλι μπερδέυετε την Οτε με την Οτενετ, το τηλέφωνο (και το πάγιο της Pstn/isdn) θα συνεχίσεις να το πληρώνεις στον οτε, γιατί adsl δεν μπορείς να βάλεις αν δεν έχεις ενεργη γραμμή Pstn/isdn απο τον Οτε

papdoux
31-03-05, 13:08
Παλι μπερδέυετε την Οτε με την Οτενετ, το τηλέφωνο (και το πάγιο της Pstn/isdn) θα συνεχίσεις να το πληρώνεις στον οτε, γιατί adsl δεν μπορείς να βάλεις αν δεν έχεις ενεργη γραμμή Pstn/isdn απο τον Οτε
Τοτε το κερδος που ειναι; αν θυμαμαι καλα,συμφωνα με τον πινακα, το κοστος ανα μηνα για 384 ειναι 50 + φπα. Αμα βαλεις και το παγιο της γραμμης PSTN/ISDN, 10/15 + φπα
τοτε παει στα 60/65+φπα περιπου; Τελικα συμφερει;

icedfun
31-03-05, 13:29
Εμ...φίλε papdoux,η DSL δεν είναι καινούργια γραμμή,δημιουργείτε επάνω στην υπάρχουσα...Οπότε,θέλωντας και μή,ΟΤΙ εταιρία και να βάλεις,το πάγιο στον ΟΤΕ για την PSTN/ISDN γραμμή θα το πληρώνεις...

Πάντα όταν υπολογίζουμε το κόστος της ADSL το υπολογίζουμε ΧΩΡΙΣ το πάγιο της γραμμής PSTN/ISDN.Φυσικά όλοι αυτοί που δίνουν και "τηλεφωνία" μαζί με τα πακέτα τους (vivodi,HOL,Tellas,κλπ) εκτώς απο το γεγονώς οτι σε χρεώνουν για την υπηρεσία τους,ΔΕΝ καταργούν το πάγιο που σου βάζει ο ΟΤΕ....Λένε οτι προσπαθούν να το καταργήσουν...Λένε.

papdoux
31-03-05, 13:35
Οταν βαζεις γραμμη Βι-βοδι με FULL LLU (μακρυα απο εμενα), πληρωνεις και παγιο ΟΤΕ; νομιζα οτι ειναι μονο το παγιο της aDSL. Οτι και να ειναι το νεο πακετο, εγω εχω ηδη aDSL οποτε δε με απασχολει και ιδιαιτερα.

gatoulas
31-03-05, 15:03
Τότε δεν πληρώνεις πάγιο τηλ. σύνδεσης ΟΤΕ, αλλά το κόστος του κυκλώματος του ΟΤΕ από το χώρο σου στη Βιβόδι. (1020 γραμμή)

icedfun
01-04-05, 23:32
Ax...

Αν ήξερα οτι το θέμα με το Νέο πακέτο της ΟΤΕnet θα έκανε τέτοιο πάταγο (1000+ view στην είδηση και 500+ downloads το powrpoint)θα το έβγαζα σήμερα,να είχε και γέλιο...Θά θελα να δώ ΠΟΣΟΙ θα με πίστευαν....

*ΘΕΛΩ ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗΣ*

ΥΓ : Ρε,ακόμα να το ανακοινώσουν?!?Λέτε να τους έκανα ζημιά που το έβγαλα στην φόρα???

Icebox
06-04-05, 14:38
κανενα νεο ?

icedfun
06-04-05, 15:12
Κανένα νέο,απλά περιμένουμε το επίσημο release του πακέτου,το οποίο απ' ότι βλέπω δεν θα αργήσει και πολύ...

power
07-04-05, 00:08
Δείτε εδώ τις πληροφορίες
http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-102fdfaf035-10001
Για να δούμε...

vakalos
07-04-05, 00:25
To OnDSL Kit είναι προϊόν Αορίστου χρόνου με καταβολή αρχικού ποσού
που περιλαμβάνει:

Συνδρομή Τηλεφωνικής γραμμής OnDSL LINE (για 2 μήνες)
Τέλος ενεργοποίησης Τηλεφωνικής γραμμής OnDSL LINE (εφάπαξ κόστος)
Συνδρομής στο Internet OnDSL (για 2 μήνες)
Συνδρομή υπηρεσίας Security Kit (για 2 μήνες)
Εξοπλισμό σύνδεσης

Αρχικό κόστος OTEnet OnDSL Kit για τους 2 πρώτους μήνες:
OTEnet OnDSL Kit
OnDSL 384 € 109
OnDSL 512 € 206
OnDSL 1024 € 334

για μετά τους δύο μήνες ιχύουν ακριβώς τα τιμολόγια ΟΤΕ+ΟΤΕΝΕΤ
Είνει δηλ ένα προϊόν ADSL ΙΔΙΟ με αυτο της FORTNET της TELLAS και της HOL.
ΕΝΑΣ λογαριασμος παγίου μηνιαίος ΟΤΕ(DSL)+ΟΤΕΝΕΤ
Άν γίνει από το δίκτυο του ΟΤΕ τότε θα μπορεί να έρχεται και στο λογ του τηλ.
ΦΥΣΙΚΑ αν κάποιος θέλει να αλλάξει PROVIDER διακόπτει τη συνδρομή και κάνει νέα από την αρχή σε άλλη εταιρεία.

icedfun
07-04-05, 11:41
Και ερώτηση : Ποιός είναι ο λόγος ύπαρξης του Conn-x,τώρα που υπάρχει αυτό (επίσημα πλέον)?

TearDrop
07-04-05, 16:45
Και ερώτηση : Ποιός είναι ο λόγος ύπαρξης του Conn-x,τώρα που υπάρχει αυτό (επίσημα πλέον)?

To Conn-X είναι υποτίθεται του ΟΤΕ και το onDSL της ΟΤΕnet. Οποτε τους συμφέρει εμφανίζουν τις 2 εταιρίες σαν μια και όταν δεν τους συμφέρει, τις διαχωρίζουν.. :evil:

power
07-04-05, 18:15
Κοίτα το connx έχει τη γραμμή τη σύνδεση και επιλέγεις ανάμεσα σε 2 router.
Το κιτ της οτενέτ έχει μόντεμ -> πολύ πιο απλό για τον "πολύ" κόσμο που δε θέλει να ασχολείται με ΝΑΤ και τζιριτζάτζουλες.

Επίσης το κιτ είναι πολύ απλό στην εγκατάσταση και στη λειτουργία.Ενα usb βάζεις, τρέχεις το driver και είσαι μέσα.

Αλλά όπως και να έχει θεωρούνται ανταγωνιστικά προϊόντα

ΕΡΜΗΣ
07-04-05, 18:25
Επειδή μάλλον υπάρχει μία σύγχυση. Το πακέτο con-X ουσιαστικά είναι γραμμή + modem(router) + οδηγίες εγκατάστασης του spliter(οδηγίες συνδεσμολογίας). ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ σύνδεση με κάποιο provider. Το νέο πακέτο απ ότι φαίνεται θα είνα πακέτο της ΟΤΕΝΕΤ και θα υποστηρίζεται απ αυτήν ΚΑΙ η γραμμή adsl την οποία θα μισθώνει από τον ΟΤΕ.

power
08-04-05, 10:03
Επειδή μάλλον υπάρχει μία σύγχυση. Το πακέτο con-X ουσιαστικά είναι γραμμή + modem(router) + οδηγίες εγκατάστασης του spliter(οδηγίες συνδεσμολογίας). ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ σύνδεση με κάποιο provider. Το νέο πακέτο απ ότι φαίνεται θα είνα πακέτο της ΟΤΕΝΕΤ και θα υποστηρίζεται απ αυτήν ΚΑΙ η γραμμή adsl την οποία θα μισθώνει από τον ΟΤΕ.

Κάνεις μεγάλο λάθος.

Το ConnX δίνεται μόνο με σύνδεση Otenet. Σκέτο δεν παρέχεται.

http://www.ote-shop.gr/home/adslconnx.htm

Όσο αφορά τη γραμμή είσαι μέσα.

ΕΡΜΗΣ
08-04-05, 11:39
Κάποιος φίλος όμως που το πήρε, μέσα στο κουτί είχε τον εξοπλισμό και ένα διαφημιστικό της otenet χωρίς να έχει όμως ουσιαστικά κάποια σύνδεση. Στο τέλος πήγε και αγόρασε συνδρομή otenet αλλά αν πήγαινε να αγοράσει συνδρομή με οποιοδήποτε provider, ποιός θα τον σταματούσε ;;

Icebox
08-04-05, 11:43
Ρε παιδια. μετα το τελος των 3 μηνων του κιτ (2+1) σε εναγκαζουν να μηνεις στιν Οτενετ? Μπορεις μετα να πεις οτι δεν θες να συνεχισεις , σε αφηνουν? ή πχ να κρατησεις μονο τη ΑΔΣΛ γραμμη και να παρεις αλλο προβαιντερ?

Γιατι στο σιτε της οτενετ λεει:
"Η μηνιαία χρέωση του ΟΤΕnet OnDSL Kit, μετά το πέρας των 2 πρώτων μηνών, περιλαμβάνει

* χρέωση OTEnet OnDSL Συνδρομής στο Internet (HOME ή ECOnomy)
* χρέωση Συνδρομής ADSL γραμμής (OTEnet OnDSL LINE)"
και μετα λεει :
"Επίσης, έχετε τις παρακάτω επιλογές:

* Να μετατρέψετε το OTEnet OnDSL Kit σε οποιοδήποτε συνδυασμό OTEnet OnDSL υπηρεσιών (ΗΟΜΕ ή ECOnomy & LINE).
* Να συνεχίσετε τη συνδρομή σας στην υπηρεσία OTEnet Security Kit με επιπλέον μηνιαία χρέωση."

Και στο δελτιο τυπου λεει:
"Η OTEnet προσφέρει 1 επιπλέον μήνα δωρεάν για αγορές μέχρι τις 31 Μαΐου 2005. H προσφορά γνωριμίας ισχύει για όλες τις ταχύτητες στις προαναφερόμενες τιμές, έτσι για παράδειγμα με € 109 (ταχύτητα πρόσβασης 384kbps) ο πελάτης μπορεί να αποκτήσει τον εξοπλισμό και όλες τις υπηρεσίες για 2 μήνες + 1 μήνα δώρο. Μετά τους 3 πρώτους μήνες ο πελάτης θα χρεώνεται μηνιαία βάσει του εκάστοτε ισχύοντος τιμοκαταλόγου της OTEnet."


Πουθενα δεν λεει οτι μπορεις να διακοψεις ή να κρατησεις μονο DSL γραμμη

sa1901
08-04-05, 12:28
Πουθενα δεν λεει οτι μπορεις να διακοψεις ή να κρατησεις μονο DSL γραμμη
Δεν το λέει, γιατί δεν μπορείς.... Σε κανένα πακέτο καμία εταιρείας δεν κρατάς μόνο την γραμμή και αλλάζεις ISP.

Αν θες δική σου γραμμμή, κάνεις μόνος σου αίτηση στον ΟΤΕ και σταματάς να παίζεις με τα "κουτακια" ;)

power
08-04-05, 16:11
Εγώ απ'οτι ξέρω παίζει με όλους τους provider.
Τώρα για το αν γίνεται να κόψεις τη σύνδεση αλλά να κρατήσεις τη γραμμή θα δούμε...

EDIT : Πήρα και ρώτησα και μου είπαν οτι γίνεται.
Ούτως οι άλλως οι συνδρομές αορίστου της Οτενετ κόβονται όποτε θες.
Η γραμμή συνεχίζει να παίζει εκτός αν ζητήσεις και διακοπή γραμμής.
Και όπως είχα πεί και παραπάνω παίζει με όλους τους ISP

xakasou
08-04-05, 21:05
ειλικρινά δεν κατάλαβα τί το νέο προσφέρει η οτενετ με το πακέτο αυτό.
δεν περιλαμβάνει ούτε μια καινοτομία.
απλά προπληρώνεις 2 μήνες αντί για 3 που είναι της φορθνετ για να δίνει την εντύπωση οτι ειναι φτηνότερο.
φτηνά κόλπα.....
όλοι προπληρωμένα τα θέλουν. να τα ακουμπάς μπροστά και μετά σφυρίζουν αδιάφορα....

aragorn
14-04-05, 00:34
Κι εγώ τους πήρα σήμερα και τους ρώτησα και μου είπαν ότι η dsl γραμμή χάνεται αν δεν ανανεώσεις μετά το τρίμηνο τη συνδρομή...

ogenikos
14-04-05, 14:16
ειλικρινά δεν κατάλαβα τί το νέο προσφέρει η οτενετ με το πακέτο αυτό.
δεν περιλαμβάνει ούτε μια καινοτομία.
απλά προπληρώνεις 2 μήνες αντί για 3 που είναι της φορθνετ για να δίνει την εντύπωση οτι ειναι φτηνότερο.
φτηνά κόλπα.....
όλοι προπληρωμένα τα θέλουν. να τα ακουμπάς μπροστά και μετά σφυρίζουν αδιάφορα....
Ρε παιδιά το ότι σου προσφέρει γραμμή + σύνδεση 384/128 για 3 μήνες (2 + 1 δώρο) με ~37 ευρώ/μήνα δεν είναι καλή προσφορά;;;
Εκτός αν δεν κατάλαβα εγώ κάτι καλά...
Αν είναι έτσι τοτε τρέχω να κόψω την forthnet που δίνω γραμμή οτε + σύνδεση forthnet 53 ευρώ/μήνα.
Κουφάλες πάροχοι...

alestros
14-04-05, 17:11
Χτες έστειλα ενα mail στην otenet


Endiaferomai gia to Security Kit paketo sas kai tha ithela na mou dieykrinisete 3 pragmata.

1on) Afou agorasw to paketo meta apo poses meres peripou na perimenw energopoiisi tis grammis?
2on) H otenet me desmeyei mono gia aytous tous 3 mines me ton isp i gia ena 12mino i grammi mou tha einai "ousiastika" tis Otenet?
3on) Afou liksei to proplirwmeno 3mino, tis ADSL grmmis kai tou pagiou tou ISP, pou mou parexei to Kit ginetai na alla3w ISP alla na kratisw ti grammi? i me ipoxrewnete (efoswn allazw isp) na katarrgisw tin grammi ADSL kai epeita na tin epanenergopoiisw plirwnontas kai pali Telos Energopoiisis?


--

Αγαπητέ κύριε Κ*****,

Σε απάντηση του μηνύματός σας, θα θέλαμε να σας αναφέρουμε τα εξής:
Όσον αφορά το πρώτο σας ερώτημα, η ενεργοποίηση της γραμμής γίνεται μέσα
σε 12 εργάσιμες ημέρες.
Όσον αφορά το δεύτερo και τρίτο ερώτημα σας, σας ενημερώνουμε ότι έχετε
προπληρώσει τους 3 πρώτους μήνες και από εκεί κι έπειτα μπορείτε, εφ' όσον
το επιθυμείτε, να αλλάξετε πάροχο, χωρίς να χρειαστεί να καταργήσετε τη
γραμμή.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση.

Με τιμή,
K******* Μ*****

-----------------------------------
OTEnet A.E. (http://www.otenet.gr/)
Κηφισίας 109 & Σίνα, 151-24 Μαρούσι


Επίσης πριν από καμιά ώρα τους πήρα τηλ. και μου επιβεβαίωσαν το ίδιο ακριβώς πράγμα..... Οτι δλδ αν θέλω μπορώ μετά το 3μηνο να αλλάξω isp και να κρατήσω μόνο τη γραμμή DSL.


That's all folks

power
14-04-05, 20:05
Κοίτα τα τηλέφωνα είναι τηλέφωνα.

Αφού σου απάντησαν εγγράφως το παραπάνω έτσι είναι.Δε χρειάζεται να συζητάμε άλλο.

alestros
16-04-05, 00:46
Σήμερα αγόρασα το onDSL kit (λόγω τιμής φυσικά). Με το που άνοιξα το κουτί κατάλαβα τι κάνει αυτό το kit τοοοόσο φτηνό......

Το modem που δίνουν βέβαια...! :p

http://img.photobucket.com/albums/v662/Alestor/DSC00720b.jpg

Είναι τόσο βαρύ όσο το splitter!!!! :shock: (χωρίς ίχνος υπερβολής)


Βέβαια το super-duper-powaa modem SAGEM δεν με απασχολεί διόλου γιατί εχω παραγγείλει από χτες το USR 9105.....! :respekt:

sdikr
16-04-05, 00:49
Είναι και το κινητό δώρο; :mrgreen:

lgabri
22-04-05, 23:04
.Ελπίζω να μην το θεωρήσετε διαφήμιση.
Τα multirama με το ondsl δίνουν δώρο ενα mp3 player daewoo 128 mb με ραδιόφωνο

vadergr
23-04-05, 01:30
Tελικα ειναι καλο το πακετακι?Το modem δουλευει καλα η σε πεταει?
Αν οντως ειναι καλο, τοτε ειναι καλυτερη λυση απο το κουτι της forthnet αφου σου δινει το δικαιωμα να αλλαξεις παροχεα μετα το τριμηνο και σε δεσμευει μονο για 3 μηνες αντι για 4 του in a box

sdikr
23-04-05, 01:34
Αν οντως ειναι καλο, τοτε ειναι καλυτερη λυση απο το κουτι της forthnet αφου σου δινει το δικαιωμα να αλλαξεις παροχεα μετα το τριμηνο και σε δεσμευει μονο για 3 μηνες αντι για 4 του in a box
Δεν μπορείς να αλλάξεις παροχέα, μην το μπερδέυεις με το conn-x

vadergr
23-04-05, 01:51
Χμμ... Οσον αφορα τα υπολοιπα? (modem)
Tα δικτυακα του ρουτερ δεν με απασχολουν οποτε δεν σκεφτομαι να βαλω...

teo_L20
23-04-05, 11:13
οσον αφορα το κιτ της οτενετ η γραμμη σου μενει!αν λενε ψέματα μετα θα τους κραξω! :evil: :evil:

Gothic
23-04-05, 14:22
Η χρησιμοποίηση του "γρήγορου MP3 downloading" (αν και φέρνει πιο πολύ στο γρήγορο pr0n downloading) στην διαφήμιση τους, πως και δεν έχει σχολιαστεί; Άντε και πακέτο εγκατάστασης με επιλογές για eMule και Azureus στο CD των drivers του modem. :haha
Και μην μου πει κανείς οτι εννοούν το iTunes... :-k

John_Nastos
23-04-05, 17:25
Η χρησιμοποίηση του "γρήγορου MP3 downloading" (αν και φέρνει πιο πολύ στο γρήγορο pr0n downloading) στην διαφήμιση τους, πως και δεν έχει σχολιαστεί; Άντε και πακέτο εγκατάστασης με επιλογές για eMule και Azureus στο CD των drivers του modem. :haha
Και μην μου πει κανείς οτι εννοούν το iTunes... :-k


δεν είναι όλα τα mp3 προστατευμένα από το νόμο περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Πολλά συγκροτήματα διανέμουν τη μουσική τους μέσω διαδικτύου δωρεάν. Ίσως εννοούν αυτά.

sdikr
23-04-05, 17:39
οσον αφορα το κιτ της οτενετ η γραμμη σου μενει!αν λενε ψέματα μετα θα τους κραξω!

με αυτό του avatar σου ναι (conn-x) αλλά με το Ondsl kit οχι

ntountou
25-04-05, 12:15
φίλε sdikr στην αμέσως προηγούμενη σελιδα ο John_Fystikis έχει απάντηση γραπτή από τον ΟΤΕ για το συγκεκριμένο θέμα και επιπλέον λέει ότι του το επιβεβαίωσαν και τηλεφωνικά ότι μετά το τρίμηνο μπορεί να συνεχίσει με όποιον isp θέλει..

το ίδιο μου έιπαν και μένα από το πλαίσιο, αφού πρώτα επικοινώνησαν με κάποιον υπεύθυνο,
και μάλιστα ότι η γραμμή μετατρέπεται αυτόματα σε αορίστου χρόνου μετά το τρίμηνο..

δε μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένεις σε αυτό..
αν γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο ειλικρινά θα ήθελα να το ξέρω γιατί αυτή η λεπτομέρεια είναι σοβαρή.

το ότι έτσι συμβαίνει σε όλα τα "κουτιά" της αγοράς (βασικά με τους ιδιώτες isp's) δεν είναι πολύ πειστικό από μόνο του.

alestros
25-04-05, 15:25
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vadergr
Αν οντως ειναι καλο, τοτε ειναι καλυτερη λυση απο το κουτι της forthnet αφου σου δινει το δικαιωμα να αλλαξεις παροχεα μετα το τριμηνο και σε δεσμευει μονο για 3 μηνες αντι για 4 του in a box

"Sdirk"
Δεν μπορείς να αλλάξεις παροχέα, μην το μπερδέυεις με το conn-x
Αγαπητέ μου φίλε Sdirk πες μου γιατί επιμένεις και παραπληροφορείς....????

Το mail που μου έστειλαν οι άνθρωποι και postαρα πιο πάνω δε σου φτάνει...?

Αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι δε χρειάζεται να απάντας λανθασμένα γιατί κάποια τέτοια post στο forum μπορεί να οδήγησουν μερικούς σε λάθος επιλογές...

Φιλικά πάντα...

teo_L20
25-04-05, 16:25
με αυτό του avatar σου ναι (conn-x) αλλά με το Ondsl kit οχι


Εγώ ήξερα οτι μένει η γραμμή σου με kit otenet!γιατί βρε?το είχα διαβασει και στο RAM! :cry: :cry: :cry: :rtfm: :rtfm:

sdikr
25-04-05, 19:06
Αγαπητέ μου φίλε Sdirk πες μου γιατί επιμένεις και παραπληροφορείς....????

Το mail που μου έστειλαν οι άνθρωποι και postαρα πιο πάνω δε σου φτάνει...?

Αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι δε χρειάζεται να απάντας λανθασμένα γιατί κάποια τέτοια post στο forum μπορεί να οδήγησουν μερικούς σε λάθος επιλογές...


Εσύ είσαι σίγουρος για αυτό που λές; το υπογράφεις δηλαδή;

Ο καθένας μπορεί να πεί τι γνώμη του,

η νεκροψία θα δίξει

ChrisP
26-04-05, 13:45
Αν επιλέξεις να αλλαξεις παροχέα αφού έχεις πάρει το ondsl kit θα πρέπει να ξανακάνεις ενεργοποίηση της γραμμής dsl γιατί με το που επιλέγεις να σταματίσεις να έχεις ως provider την otenet σου διακόπτουν και την γραμμή adsl!!!Αυτά ολα γίνονται γιατί δεν μπλέκεται καθόλου ο ote σε αυτό το πακέτο!!

icedfun
26-04-05, 15:18
Χμ....Θα σας πώ πως το βλέπω εγώ το θέμα.

1.Οι πάροχοι λένε μπούρδες για αναγκαστική διακοπή της γραμμής του πΟΤΕ που παρέχουν με τα πακέτα τους.Μπορεί η γραμμή να τους ανήκει,αλλά είναι στην δικιά τους κρίση για το αν θα την διακόψουν ή όχι.

2.Φυσικά το παραπάνω μπορεί να επιβεβαιωθεί ή να ακυρωθεί απο το συμβόλαιο το οποίο συνοδεύει το πακέτο.Αν δηλαδή δεν αναφέρει πουθενά μέσα στο συμβόλαιο για διακοπή γραμμής σε περίπτωση διακοπής της παροχής internet,τότε έχετε το ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να κρατήσετε την γραμμή και να αλλάξετε πάροχο.

Αν σας το αρνηθούν,η ΕΕΤΤ δείχνει να έχει κέφια τον τελευταίο καιρό....

Cheers.

power
26-04-05, 19:45
Αν επιλέξεις να αλλαξεις παροχέα αφού έχεις πάρει το ondsl kit θα πρέπει να ξανακάνεις ενεργοποίηση της γραμμής dsl γιατί με το που επιλέγεις να σταματίσεις να έχεις ως provider την otenet σου διακόπτουν και την γραμμή adsl!!!Αυτά ολα γίνονται γιατί δεν μπλέκεται καθόλου ο ote σε αυτό το πακέτο!!

Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις?

4 σελίδες τώρα λέμε οτι γίνεται, οι άλλοι έχουν πάρει επίσημο mail απο την οτενετ, στο Ram Μαιου το γράφει σαν επίσημη απάντηση και χωρίς (προφανώς) να έχεις διαβάσει ούτε ένα ποστ πίσω από το δικό σου, πετάς τέτοια απάντηση.

Υμαρτον!!!

ChrisP
26-04-05, 21:56
Ρε φίλε πλάκα μας κάνεις?

4 σελίδες τώρα λέμε οτι γίνεται, οι άλλοι έχουν πάρει επίσημο mail απο την οτενετ, στο Ram Μαιου το γράφει σαν επίσημη απάντηση και χωρίς (προφανώς) να έχεις διαβάσει ούτε ένα ποστ πίσω από το δικό σου, πετάς τέτοια απάντηση.

Υμαρτον!!!


Καλά ρε φίλε χαλάρωσε...διάβασα και αυτά που λέτε εδώ μην νομίζεις πως έτσι αψήφιστα έγραψα οτι έγραψα.Απλά είχα πάρει τηλέφωνο την otenet και έγραψα οτι μου ειίχαν πεί ... αλλά και πάλι σήμερα τους πήρα για να το επιβεβαιώσω και τελίκα μου είπαν άλλα...τελίκα έτσι όπως τα λες και εσύ αλλα και το Ram είναι!!! Tα παραπονά σου στους υπαλλήλους της otenet!!:Ppp
sorry και πάλι :)

teo_L20
26-04-05, 23:00
[QUOTE=ChrisP]Καλά ρε φίλε χαλάρωσε...διάβασα και αυτά που λέτε εδώ μην νομίζεις πως έτσι αψήφιστα έγραψα οτι έγραψα.Απλά είχα πάρει τηλέφωνο την otenet και έγραψα οτι μου ειίχαν πεί ... αλλά και πάλι σήμερα τους πήρα για να το επιβεβαιώσω και τελίκα μου είπαν άλλα...τελίκα έτσι όπως τα λες και εσύ αλλα και το Ram είναι!!! Tα παραπονά σου στους υπαλλήλους της otenet!!:Ppp
sorry και πάλι :)[/QUOTE


MΗΝ ΜΑΛΩΝΕΤΕ!! :worthy: :worthy:

:thumb_dup :thumb_dup

@ ADSLgr.com All rights reserved.