PDA

Επιστροφή στο Forum : ο οτε ακυρώνει συνεχεια την αίτηση



ioannis_rae
15-12-07, 19:51
παιδιά έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθεια σας.θα σας πω περιληπτικά την ιστορία μου. πρώτη ιουνίου αίτηση 2play στην χολ. μετά από αναρίθμητα προβλήματα αποφασίσαμε με τον πωλιτη μου να γυρίσω πίσω στον οτε για τηλέφωνο και να παραμείνω στη χολ για internet. έτσι κάνω αίτηση στον οτε για νέα γραμμή τηλεφώνου με τον παλιό αριθμό αλλα με
καινούργιο όνομα μέσα σεπτεμβρίου, επίσης έκανα αίτηση στην χολ για έως 24 (με το καινούργιο όνομα επίσης) στις 4 οκτώβρη. από τότε και μέχρι σήμερα ο οτε ακυρώνει τις αίτησεις που του κάνει η χολ για internet λόγο ασυμφωνίας στοιχείων. έχω τσεκάρει τα στοιχεια 100 φορες και και οι 2 εταιρίες έχουν τα ίδια . ο πωλιτης μου από την χολ μου έχει πει ότι έχει δοκιμάσει χίλιους δυο τρόπους αλλα ο οτε συνεχώς ακυρώνει τις αιτήσεις , ο άνθρωπος προσπαθεί όσο μπορεί
και τον ευχάριστω πολύ για αυτό αλλα ως τώρα τίποτα. μου είπε να στειλω αίτηση ακύρωσης στην χολ και μετά να ξανακάνουμε αίτηση από την αρχή
ρε παίδες τι να κάνω? όλες αυτές οι αιτήσεις που καταλήγουν? στο τοπικό κατάστημα του οτε?

maxorfo
15-12-07, 22:01
Μήπως υπάρχει καμμιά διαφορά σε κάποιον αριθμό στο ΑΦΜ (κυρίως) ή στην ταυτότητα (που δεν είναι και απαραίτητη) και βρίσκει πάτημα ο ΟΤΕ, για ν' απορρίψει την αίτηση? Σε κάτι τέτοια είναι μανούλες!

sexrazat
15-12-07, 22:06
παιδιά έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθεια σας.θα σας πω περιληπτικά την ιστορία μου. πρώτη ιουνίου αίτηση 2play στην χολ. μετά από αναρίθμητα προβλήματα αποφασίσαμε με τον πωλιτη μου να γυρίσω πίσω στον οτε για τηλέφωνο και να παραμείνω στη χολ για internet. έτσι κάνω αίτηση στον οτε για νέα γραμμή τηλεφώνου με τον παλιό αριθμό αλλα με
καινούργιο όνομα μέσα σεπτεμβρίου, επίσης έκανα αίτηση στην χολ για έως 24 (με το καινούργιο όνομα επίσης) στις 4 οκτώβρη. από τότε και μέχρι σήμερα ο οτε ακυρώνει τις αίτησεις που του κάνει η χολ για internet λόγο ασυμφωνίας στοιχείων. έχω τσεκάρει τα στοιχεια 100 φορες και και οι 2 εταιρίες έχουν τα ίδια . ο πωλιτης μου από την χολ μου έχει πει ότι έχει δοκιμάσει χίλιους δυο τρόπους αλλα ο οτε συνεχώς ακυρώνει τις αιτήσεις , ο άνθρωπος προσπαθεί όσο μπορεί
και τον ευχάριστω πολύ για αυτό αλλα ως τώρα τίποτα. μου είπε να στειλω αίτηση ακύρωσης στην χολ και μετά να ξανακάνουμε αίτηση από την αρχή
ρε παίδες τι να κάνω? όλες αυτές οι αιτήσεις που καταλήγουν? στο τοπικό κατάστημα του οτε?

Για να επιστρέψεις με φορητότητα πρέπει τα στοιχεία της πρώτης αίτησης και της 2ης να συμπίπτουν. Πως θα κρατήσεις το ίδιο νούμερο αφού αλλάζεις όνομα συνδρομητή;

ioannis_rae
15-12-07, 22:08
maxorfo Η hol ειχε κανει λαθος και ειχε κρατισει το παλιο ΑΦΜ , με το που το ειδα στο λογαριασμο τους , τους πηρα τηλεφωνο αλλα μου ειπαν οτι δεν φταιει αυτο

μα sexrazat εχω επιστρεψει ηδη στον οτε τηλεφωνια με τον ιδιο αριθμο που ειχα πριν και αλλα στοιχια

maxorfo
15-12-07, 22:36
Και όμως, άλλα μέλη του forum έχουν αναφέρει την ασυμφωνία στο ΑΦΜ ως λόγο που επικαλέστηκε για απόρριψη ο ΟΤΕ.
Ρίξε μιά ματιά και στο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=109213&highlight=%C1%D6%CC, από το post # 1262 (σελ. 85) και κάτω.

sexrazat
15-12-07, 22:41
Μάλλον δεν έχω καταλάβει καλά; Ο φίλος κάνει αίτηση φορητότητας με διαφορετικό όνομα. Πως θα ξαναπάρει τον παλιό αριθμό;

ioannis_rae
15-12-07, 22:52
τι να πω? μου ειπαν οτι δεν φταιει αυτο. thx maxorfo θα τους ξαναπαρω δευτερα πρωι

sexrazat τον παλιο αριθμο τον εχω παρει ηδη , απλα οταν εκανα την αιτηση για φορητότητα εδωσα καινουργια στοιχεία , μου ειπαν οτι δεν ειπαρχει προβλημα και οντος δεν ειπηρξε. το προβλημα ειναι οτι ο οτε εκυρωνει τις αιτησεις για dsl λογο ασυμφονιας στοιχείων ενω δεν υπαρχει , (εκτος απο το ΑΦΜ που καναν λαθος στη hol αλλα μου ειπαν οτι δεν φταιει αυτο , απ οτι βλεπω τωρα μαλλον αυτο φταιει. θα τους ξαναπαρω τηλεφωνο τη δευτερα ;)

παιδες sorry για την ορφογραφια αλλα ειμαι δυσλεκτικος και λογο dial up δεν μπορω να φορτοσω την σελιδα που χρησιμοποιω για να κανω ελεγχο

sexrazat
15-12-07, 22:57
τι να πω? μου ειπαν οτι δεν φταιει αυτο. thx maxorfo θα τους ξαναπαρω δευτερα πρωι

sexrazat τον παλιο αριθμο τον εχω παρει ηδη , απλα οταν εκανα την αιτηση για φορητότητα εδωσα καινουργια στοιχεία , μου ειπαν οτι δεν ειπαρχει προβλημα και οντος δεν ειπηρξε. το προβλημα ειναι οτι ο οτε εκυρωνει τις αιτησεις για dsl λογο ασυμφονιας στοιχείων ενω δεν υπαρχει , (εκτος απο το ΑΦΜ που καναν λαθος στη hol αλλα μου ειπαν οτι δεν φταιει αυτο , απ οτι βλεπω τωρα μαλλον αυτο φταιει. θα τους ξαναπαρω τηλεφωνο τη δευτερα ;)

παιδες sorry για την ορφογραφια αλλα ειμαι δυσλεκτικος και λογο dial up δεν μπορω να φορτοσω την σελιδα που χρησιμοποιω για να κανω ελεγχο

Άλλο ΑΦΜ σημαίνει ακύρωση αίτησης αυτόματα. Αν δεν βγάλεις άκρη στείλε μου pm να το ψάξω από τον OTE. Καλό βράδυ.

ioannis_rae
15-12-07, 23:15
σας ευχαριστω παιδια. θα ενημερωσω τι εγινε τη δευτερα

huli
15-12-07, 23:23
Εγώ σε Forthnet (προσφορά της 1ης Ιουνίου μόνο για Internet) σε γραμμή ISDN, από λάθος του OTE εμφανίζονταν στο λογαριασμό του ΟΤΕ το MSΝ και όχι το κεφαλικό, και επειδή στην αίτηση συμπλήρωσα το MSN (μια και αυτό εμφανίζονταν στο λογαριασμό), ο ΟΤΕ ακύρωσε την αίτηση μου.

wesker
16-12-07, 04:17
όλες αυτές οι αιτήσεις που καταλήγουν? στο τοπικό κατάστημα του οτε?

Mάλλον σε κάποιο σκονισμένο ράφι.... :down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.