PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas e-mail



larous
16-12-07, 19:08
Καλησπέρα,
από εχθές συμβαίνει το εξής περίεργο με τα e-mail.
Ενώ λαμβάνω και στέλνω κανονικά τα e-mail του isp (tellas), δεν μπορώ να λάβω, μπορώ όμως να στείλω τα e-mail από τα 2 site που έχω.
Tα site φιλοξενούνται σε διαφορετικούς servers και οι mail servers λειτουργούν κανονικά.
Μέσω webmail μπόρεσα και τα έλαβα χωρίς προβλημα.
Το πρόβλημα είναι πως συνδέεται και κολλάει μόλις γράφει getting number om messages.
Καμμία ιδεά για το τι μπορεί να φταίει ?

manolisf
16-12-07, 22:36
Τις προάλλες ένας χρήστης του forum είχε ένα κάπως παρόμοιο πρόβλημα.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=156236 .

Κάτι προφανές είναι μήπως έχεις πάρα πολλά νέα μηνύματα και αργεί.

christodoulou
17-12-07, 02:24
Γιατι χρησιμοποιειτε τον πτωχο διακομιστη της trellas οταν υπαρχει πχ. το yahoo mail ή το google που σου προσφερουν τεραστιο χωρο και δυνατοτητα αποστολης μεγαλων συνημμενων?

psolord
20-12-07, 15:22
Γιατι χρησιμοποιειτε τον πτωχο διακομιστη της trellas οταν υπαρχει πχ. το yahoo mail ή το google που σου προσφερουν τεραστιο χωρο και δυνατοτητα αποστολης μεγαλων συνημμενων?


......και έχουν και άμεση διασύνδεση με τη CIA και παρακολουθούν ότι στέλνετε/λαμβάνετε! :p

christodoulou
20-12-07, 16:07
......και έχουν και άμεση διασύνδεση με τη CIA και παρακολουθούν ότι στέλνετε/λαμβάνετε! :p

Ποιος, το yahoo?
Kαλοοο!
Το χιουμορ σου ειναι αναλογο του ονοματος σου, φιλε Ψωλόρντ! :p

apostol70
22-12-07, 02:36
Και όμως έχει δίκιο, λίγο αν το ψάξεις στο internet θα δεις ότι ιδιίως για το yahoo, όχι ότι οι άλλες είναι καλύτερες, υπάρχουν αρκετές καταγγελίες και το Αμερικανικό Κογκρέσσο έχει ξεκινήσει έρευνα για διαρροή περιεχομένων email από το yahoo στην Κίνα (εκεί τους πειράζει, όταν τα δίνουν στην CIA και την NSA είναι καλά)

lepes
22-12-07, 09:37
λες και οι δικοι μας provider αμα γουσταρουν δεν κανουν πλακα με τα mail μας...εγω οταν ειναι κατι εμπιστευτικο το στελνω με περιστερι ;) αργει λιγο αλλα δεν το βλεπει κανεις admin :rofl::rofl:

ασε που με το gmail εχω βρει την υγεια μου παλια με καθε αλλαγη provider επρεπε να κανω και ανακοινωση του all οτι αλλαζω μαιλ!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.