PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL Τηλεφωνία



sKaTeR18
16-12-07, 22:52
Γεια σας εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα με την τηλεφωνια! Εκανα κανονικα κλησεις οσπου πηγα να παρω ενα τηλεφωνο και ακουγα το μηνυμα οτι το υπολοιπο δεν επαρκει για την πραγματοποιηση της κλησης. Ετσι πηρα τηλεφωνο την Hol και μου ειπαν οτι καταλαθος εκανα κλησεις μεσο Internet. Ετσι λοιπον μπηκα στισ ρυθμισεις του router στο settings-telephony-internet telephony και εκει βρηκα ενα fon1 και ενα fon2 τα οποια κανανε κλησεις μεσο internet και τα διεγραψα και τωρα δεν μπορω να πραγματοποιησω καμια κληση. τι μπορω να κανω για να λειτουργησει ξανα το τηλεφωνο και να γινονται κανονικα οι κλησεις?

antonisperr
16-12-07, 23:28
Δοκίμασε να διαβάσεις και να κάνεις download ότι αναφέρεται εδώ : http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1379669&postcount=650

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λές ότι "το υπόλοιπο δεν επαρκεί..." και πως έγιναν αυτές οι περίφημες κλήσεις μέσω internet ;

Μπορείς να μας πείς περισσότερα...

sKaTeR18
18-12-07, 03:27
Ευχαριστω antonisperr τωρα εχω τηλεφωνο τουλαχιστον για σταθερα! Σημερα μετα απο αρκετη αναμονη ωστε να μιλησω με εναν εκπρσωπο της Hol γιατι η ΤΥ δεν απαντουσε με τιποτα μου ειπαν οτι καταλαθος εχω μπει στο προγραμμα του e-voice και με τις κλησεις που εκανα ξοδεψα 100 eyro τα οποια δινει με το eMoney η Hol. Για αυτο τον λογο μου εβγαζε το ηχογραφημενο μηνυμα "το υπολοιπο δεν επαρκει για την πραγματοποιηση της κλησης" Ρωτησα πως μπορω να βγαλω την υπηρεσια και μου ειπαν οτι θα με παρουν τηλεφωνο ωστε να μου εξηγησουν. Μηπως μπορειτε να μου πειτε εσεις πως θα βγαλω το e-voice και να πραγματοποιω κανονικες κλησεις?

aa144
18-12-07, 03:51
Στο συγκεκριμένο θέμα μιας και αφορά καταβολή χρημάτων, καλύτερα να πάρεις τις οδηγίες σου απευθείας από την Hol για να έχουν και την ευθύνη αν πρόκειται κάτι να πάει στραβά και να χρεωθείς και πάλι τις κλήσεις που κάνεις.

sKaTeR18
18-12-07, 03:55
εγω ρωταω πως μπορω να μην χρησιμοποιω το e-voice

aa144
18-12-07, 03:59
Κατάλαβα τι ρωτάς, όπως και το ότι αν σου απαντήσει κάποιος αναλαμβάνει και την ευθύνη για το αν θα συνεχίσεις να χρεώνεσαι ή όχι, εσύ μπορεί να μην το βλέπεις έτσι, όμως είναι ακριβώς έτσι, την ευθύνη την έχει η Hol να σου δώσει τις οδηγίες που πρέπει για το θέμα αυτό και όχι κάποιος καλοπροαίρετος από εδώ μέσα. Αυτό φυσικά είναι η προσωπική μου γνώμη και τίποτε περισσότερο.

sKaTeR18
18-12-07, 04:05
Καταλαβα αυτο που θελεις να πεις aa144 και σε ευχαριστω! Το θεμα ειναι οτι χριαζομαι αναγκαια το σταθερο να καλει και αλλα νουμερα εκτος σταθερα αυτο ειναι το προβλημα μου

........Auto merged post: sKaTeR18 added 2 Minutes and 3 Seconds later........

Και κατι καινουργιο που παρατηρησα ειναι οτι οτν με καλουνε το τηλεφωνο δεν χτυπαει. Δηλαδη δεν μπορω να δεκτω κλησεις

aa144
18-12-07, 04:09
Και αυτό που αναφέρεις είναι θέμα HOL, και αφορά την δρομολόγηση των κλήσεων προς εσένα από τους server της, υποχρεωτικά θα τους πάρεις πάλι τηλέφωνο, χρειάζεται υπομονή όμως γιατί έχει μεγάλη αναμονή.

jacobgr
18-12-07, 08:34
Αν καταλαβα καλά δεν έχεις double play και απλά περνας το τηλέφωνο σου μέσα απο το fritz.
Αν είναι έτσι τότε τα πραγματα είναι απλά. Το Καλώδιο Phone του Spliter δεν το πάς στο fritz αλλά απεθείας στα τηλέφωνά σου...
Πρόσεξε μόνο μηπως σε έχουν βάλει σε κανενα πρόγραμμα με προεπιλογή φορέα οπότε τα παραπανω δεν ισχύουν.

........Auto merged post: jacobgr added 2 Minutes and 59 Seconds later........

Απο την άλλη το evoice τους έχει αρκετά ανταγωνιστικές (σε σχέση με ΟΤΕ τουλάχιστον) τιμές οπότε αν θές δες το με τους πωλητές τους εκεί αν είναι να καταθέσεις χρήματα για να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς...

@ ADSLgr.com All rights reserved.