PDA

Επιστροφή στο Forum : 4 μήνες αναμονή 1μηνα χωρίς τηλέφωνο



AkAlypToS_2000
17-12-07, 14:19
κάνω αυτό το topic μόνο και μόνο για να μαθευτούν τα κατορθώματα τις fortnet
είχα κάνει αίτηση 20 Ιουλίου μετά από 4 μήνες 19 Νοεμβρίου μουρχετε sms ότι θα συνδεθώ… κόβετε το τηλέφωνο-DSL από οτε.. και περιμένω να συνδεθώ από forthnet περιμένω 1-2-3 μέρες τους παίρνω τηλέφωνο. Μου λένε περίμενε περνάνε 10 μέρες από τότε που κόπηκε τους παίρνω το τμήμα υπηρεσιών με συνδέει με το τμήμα βλαβών και το τμήμα βλαβών πάει να με συνδέσει με το τμήμα υπηρεσιών..

εφόσον πέρασαν 30 μέρες παίρνοντας τηλέφωνο κάθε μέρα και χωρίς να βγάλω άκρη
πάω από κοντά σε ένα κατάστημα forthnet στην θες/νικη και μετά από μεγάλη φασαρία φτάνουμε στο αποτέλεσμα ότι πρέπει να ξανά κάνω από την αρχή αίτηση για να συνδεθώ ..γιατί υπάρχει μια επιπλοκή την οποία δεν μπορούν να την λύσουν δλδ να περιμένω άλλο τόσο.. ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΩ

αποτέλεσμα ήταν να πάω να ξανά κάνω αίτηση από ΟΤΕ πληρώνοντας πάλι ενεργοποιήσεις να περιμένω από οτε πότε θα με συνδέσουν.

theopan
17-12-07, 14:28
κάνω αυτό το topic μόνο και μόνο για να μαθευτούν τα κατορθώματα τις fortnet
είχα κάνει αίτηση 20 Ιουλίου μετά από 4 μήνες 19 Νοεμβρίου μουρχετε sms ότι θα συνδεθώ… κόβετε το τηλέφωνο-DSL από οτε.. και περιμένω να συνδεθώ από forthnet περιμένω 1-2-3 μέρες τους παίρνω τηλέφωνο. Μου λένε περίμενε περνάνε 10 μέρες από τότε που κόπηκε τους παίρνω το τμήμα υπηρεσιών με συνδέει με το τμήμα βλαβών και το τμήμα βλαβών πάει να με συνδέσει με το τμήμα υπηρεσιών..

εφόσον πέρασαν 30 μέρες παίρνοντας τηλέφωνο κάθε μέρα και χωρίς να βγάλω άκρη
πάω από κοντά σε ένα κατάστημα forthnet στην θες/νικη και μετά από μεγάλη φασαρία φτάνουμε στο αποτέλεσμα ότι πρέπει να ξανά κάνω από την αρχή αίτηση για να συνδεθώ ..γιατί υπάρχει μια επιπλοκή την οποία δεν μπορούν να την λύσουν δλδ να περιμένω άλλο τόσο.. ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΩ

αποτέλεσμα ήταν να πάω να ξανά κάνω αίτηση από ΟΤΕ πληρώνοντας πάλι ενεργοποιήσεις να περιμένω από οτε πότε θα με συνδέσουν.

Ωραία. Τράβα και μια αγωγή στη forthnet τώρα ζητώντας πλήρη αποζημίωσή σου μπας και αποφασίσουν να σοβαρευτούν. Μην τα λέμε μόνο εδώ μέσα. Πρέπει να πάρουμε και μέτρα εναντίον τους κάποια στιγμή.

Strogg
17-12-07, 14:33
Μα όπως είναι γνωστό, λένε το γνωστό παραμύθι "ο ΟΤΕ φταίει για όλα"!

AkAlypToS_2000
17-12-07, 14:43
Ωραία. Τράβα και μια αγωγή στη forthnet τώρα ζητώντας πλήρη αποζημίωσή σου μπας και αποφασίσουν να σοβαρευτούν. Μην τα λέμε μόνο εδώ μέσα. Πρέπει να πάρουμε και μέτρα εναντίον τους κάποια στιγμή.

Και πως ακριβώς μπορώ να κινηθώ δλδ? Μήνυση?

Και θα έχω αποτέλεσμα..?

Το συμβόλαιο είναι 3 σελίδες όλο και κάποιες τρύπες θάχουν αφήσει εκεί…

........Auto merged post: AkAlypToS_2000 added 6 Minutes and 15 Seconds later........


Μα όπως είναι γνωστό, λένε το γνωστό παραμύθι "ο ΟΤΕ φταίει για όλα"!

Όταν είχα πάει στο κατάστημα forthnet μου λένε αυτό που λες ότι ο οτε δεν μας δίνει την «φοριτοτιτα» και μου λέει ακριβός «για όλα φταίει ο μεγάλος δεινόσαυρος οτε που δεν ξέρουν τη τους γίνετε» ενώ η forthnet ξέρει, στο καπάκι όταν έφυγα από forthnet πήγα στα κεντρικά του οτε να δω αν όντως έχω κάποιο πρόβλημα.. και η κοπέλα από εκεί μου λέει μην ψάχνεις να βρεις λύση, τέτοια κάνουν στην forthnet γιαφτο εδώ και 3 μήνες έφαγαν 750.000euro πρόστιμο

@ ADSLgr.com All rights reserved.