PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγανακτισμένος με τη WIND



panospar
18-12-07, 23:39
Αγαπητοί φίλοι,
σας στέλνω ένα αντίγραφο του e-mail που έστειλα στην ΕΕΤΤ για την ταλαιπωρία που υφίσταμαι απο την WIND.

Αγαπητοί κύριοι,
βρίσκομαι σε απόγνωση λόγω της απαράδεκτης αντιμετώπισής μου από την WIND.
Συγκεκριμένα, έχω κάνει αίτηση σύνδεσης ADSL από τις 29/10/07 και
ακόμα δεν μπορώ να πληροφορηθώ πότε περίπου θα γίνει η σύνδεσή μου
παρ' όλα τα αιτήματά μου για διευκρινίσεις.
Αγανακτισμένος προσήλθα εχθές 17/10/07 στο κατάστημα της WIND Αγίου
Δημητρίου (οδός Αγίου Δημητρίου 99) αιτούμενος την διακοπή της πορείας
της αίτησής μου. Οι υπεύθυνοι του καταστήματος έστειλαν φαξ με τα
στοιχεία μου και ιδιόχειρο σημείωμα μου με το παραπάνω αίτημα στα
κεντρικά της εταρείας (τηλ. 2105100001). Τελικά σήμερα πληροφορήθηκα
και από το κατάστημα και από το τμήμα εξυπερέτησης ότι δεν είναι
εφικτή η διακοπή της αίτησής μου γιατί έχει περάσει στη δικαιοδοσία
της TELLAS.
Συνεπώς βρίσκομαι στην παράλογη κατάσταση να μην ικανοποείται το
αίτημά μου για σύνδεση αλλά ούτε κι αυτό της διακοπής. Έτσι δεν μπορώ
να προχωρήσω σε διαδικασία αίτησης σε άλλο πάροχο.
Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να παρεμβείτε έτσι ώστε να μπορέσω
να απεμπλακώ από αυτή τη απαράδεκτη κατάσταση.

Φιλικά,
Παναγιώτης Παρασκευόπουλος

tasgaz
19-12-07, 19:57
Αγαπητοί φίλοι,
σας στέλνω ένα αντίγραφο του e-mail που έστειλα στην ΕΕΤΤ για την ταλαιπωρία που υφίσταμαι απο την WIND.

Αγαπητοί κύριοι,
βρίσκομαι σε απόγνωση λόγω της απαράδεκτης αντιμετώπισής μου από την WIND.
Συγκεκριμένα, έχω κάνει αίτηση σύνδεσης ADSL από τις 29/10/07 και
ακόμα δεν μπορώ να πληροφορηθώ πότε περίπου θα γίνει η σύνδεσή μου
παρ' όλα τα αιτήματά μου για διευκρινίσεις.
Αγανακτισμένος προσήλθα εχθές 17/10/07 στο κατάστημα της WIND Αγίου
Δημητρίου (οδός Αγίου Δημητρίου 99) αιτούμενος την διακοπή της πορείας
της αίτησής μου. Οι υπεύθυνοι του καταστήματος έστειλαν φαξ με τα
στοιχεία μου και ιδιόχειρο σημείωμα μου με το παραπάνω αίτημα στα
κεντρικά της εταρείας (τηλ. 2105100001). Τελικά σήμερα πληροφορήθηκα
και από το κατάστημα και από το τμήμα εξυπερέτησης ότι δεν είναι
εφικτή η διακοπή της αίτησής μου γιατί έχει περάσει στη δικαιοδοσία
της TELLAS.
Συνεπώς βρίσκομαι στην παράλογη κατάσταση να μην ικανοποείται το
αίτημά μου για σύνδεση αλλά ούτε κι αυτό της διακοπής. Έτσι δεν μπορώ
να προχωρήσω σε διαδικασία αίτησης σε άλλο πάροχο.
Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να παρεμβείτε έτσι ώστε να μπορέσω
να απεμπλακώ από αυτή τη απαράδεκτη κατάσταση.

Φιλικά,
Παναγιώτης Παρασκευόπουλος

Τα ίδια και εμένα. Αίτηση απο 9-11. Εγινε χαμός στο μαγαζάκι της Wind που πήγα προχθές. Και σου λένε ότι για να διακόψεις την πορεία της αίτησης... πρέπει πρώτα να συνδεθείς!!!!!!.
¨Ολα τα ακούσαμε. Το κ.εξυπηρέτησης κοιμάται και λέει ο καθένας ότι θέλει, στο μαγαζί λένε άλλα. Κακή αρχή κάνανε και δυστυχώς είμαστε εμείς τα πρώτα θύματα.
Τι να πω ΑΙΣΧΟΣ. Η πλάκα είναι ότι στο μαγαζάκι της WIND όταν έκανα αίτηση μου κατηγορούσαν την Forthnet ότι αργεί να σε συνδέσει κλπ κλπ.

Ώρα να ξυπνήσουμε...

panospar
19-12-07, 23:03
Εγώ σκέφτομαι να μην δεχτώ τον κωδικό ενεργοποίησης που κάποια στιγμή - όταν τους φωτίσει ο Θεός - θα μου στείλουν.

ploutonas
21-12-07, 17:02
Ώρα να ξυπνήσουμε...

Δηλαδή τι να κάνουμε;

v_zalmas
22-12-07, 01:27
αμα δεν εχει ο ποτε πορτες δεν φτεει η wind....οσο για του κωδικους ενεργοποιησης με μια κληση στο 13833 με μια ταυτοπροσοπια σου τους δινουν αμεσα.

valen_gr
22-12-07, 03:21
με μια ταυτοπροσοπια
Θελεις να πεις με μια επιβεβαιωση στοιχειων που θα σου κανουν τηλεφωνικα, ταυτοπροσωπια ειναι κατι αλλο τελειως :p

MM3
27-12-07, 03:03
Γεια σας,
Είμαι νέο μέλος του forum και ομοιοπαθής
Έκανα σύνδεση WIND ADSM αφού περίμενα σχεδόν 2 βδομάδες για να έρθει το πακέτο και 2 μέρες μέχρι να ξεμπλοκάρει το PASSPORT τους.
ΑΠΑΤΗ Ν1.Στο κατάστημα μου είπαν ότι εκτός δικτύου 3G θα συνδέομαι με 1024mbps ενώ τελικά συνδέομαι με μόλις 56kbps
ΑΠΑΤΗ Ν2.Στο site της Wind αναφέρει και στο κατάστημα μου είπαν ότι για το non stop το πάγιο είναι 49ευρο ενώ στο 1260 λέει ότι είναι 99ευρο

Τελικά πιες είναι οι πραγματικές χρεώσεις γιατί έχω αρχίσει να χάνω των ύπνο μου?
:hmm:

ptg1975
27-12-07, 13:48
Γεια σας,
Είμαι νέο μέλος του forum και ομοιοπαθής
Έκανα σύνδεση WIND ADSM αφού περίμενα σχεδόν 2 βδομάδες για να έρθει το πακέτο και 2 μέρες μέχρι να ξεμπλοκάρει το PASSPORT τους.
ΑΠΑΤΗ Ν1.Στο κατάστημα μου είπαν ότι εκτός δικτύου 3G θα συνδέομαι με 1024mbps ενώ τελικά συνδέομαι με μόλις 56kbps
ΑΠΑΤΗ Ν2.Στο site της Wind αναφέρει και στο κατάστημα μου είπαν ότι για το non stop το πάγιο είναι 49ευρο ενώ στο 1260 λέει ότι είναι 99ευρο

Τελικά πιες είναι οι πραγματικές χρεώσεις γιατί έχω αρχίσει να χάνω των ύπνο μου?
:hmm:

Καλώς ήρθες :)

Βασικά είσαι σε λάθος μέρος γιατί άλλο ADSL και άλλο αυτό το... ADSM (όρος που ανακαλύφθηκε και χρησιμοποιείται αποκλειστικά από τη wind :rofl:). Έχεις λοιπόν μια ασύρματη σύνδεση data card.

Σχετικά με την ΑΠΑΤΗ Ν1: Στο κατάστημα δεν ήξεραν τι σου έλεγαν. Το απλό gprs πιάνει ταχύτητες της τάξεως των 54 kpbs. Μπορεί να ανέβει με την υποστήριξη του edge που δυστυχώς όμως στην Ελλάδα δεν το χρησιμοποιεί καμία εταιρία. Ελπίζω να μη σου έταξαν τίποτα 12 mbps σε περιοχές κάλυψης 3G γιατί εκεί θα βρίσκεσαι ανάμεσα στα 384 kbps και 3,6 mbps. Το 3,6 εντελώς θεωρητικό, δεν νομίζω να πιάνεις πάνω από 2,5 - 2,6.

Τώρα, σχετικά με την ΑΠΑΤΗ Ν2, η σωστή τιμή είναι 49 ευρώ αλλά θα πρέπει να προσθέσεις και τα τέλη κινητής. Στο ποσό των 49 ευρώ είναι 5,95 ευρώ, άρα θα πληρώνεις 54,95 ευρώ εσύ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.