PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτο Θα Πει Εξυπηρετηση



Σελίδες : [1] 2 3

chrisd
19-12-07, 03:27
Kαλησπερα σε ολους.ειχα γραψει παλιοτερα οτι ειχα 1μβιτ στην 4νετ μεσω Οτε.απο την ημερα που εκανα αιτηση αναβαθμισης στα 2μβιτ στους ασχετους περασανε 2+ μηνες.O Οτε με ειχε ενεργοποιησει μεσα σε 7 μερες στα 2μβιτ και περιμενα το χαλι που λεγεται 4νετ να μου ανοιξει διαυλο στα 2μβιτ.μετα απο 50 μερες μου στειλανε μυνημα οτι πηγα στα 2μβιτ.Κουκουρουκου δυλαδη.την Παρασκευη 14/12 μιλαω με το 134 και τους ρωταω τι χρειαζεται για να μπω σε conn-x και να φυγω τρεχοντας απο 4νετ?μου εστειλε η κοπελα αμεσως μια αιτηση εξουσιοδοτησης σε pdf την οποια οπως μου ειπε θα πρεπει να την στειλω πισω με φαξ συμπληρωμενη μαζι με μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου.ετσι και εκανα Δευτερα 17/12 στελνω οτι μου ειπανε με φαξ.σημερα τριτη 18/12 μιλαω με 134 και μου λενε οτι η γραμμη σας εχει περασει πλεον αποκλειστικα στο δικτυο του Οτε και οχι μονο αυτο αλλα μου δωσανε κωδικο χρηστη και συνθηματικο για να μπω στην οτενετ και να φτιαξω το username και το password που θελω να βαλω.επαθα πλακα.μεσα σε μια μερα συνδεθηκα στα 2μβιτ.Η διαφορα που ειδα ηταν τεραστια αφου1.. στο browsing η οτενετ πεταγε ενω η 4νετ σερνωτανε 2...κατεβαζε με 2μβιτ επιτελους γεματα 3..απο ping η μερα με την νυχτα με 4νετ.εκατευθειαν κανω αιτηση για 24 αλλα οπως μου ειπανε δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα τους η 24αρα ακομα αλλα μετα το μεσημερι.τελικα εκανα αιτηση για 8μβιτ και αναμενω αναβαθμιση.

1...Θα ηθελα να ευχαριστησω τον Οτε για την αψογη πραγματικα υποστηριξη που παρεχει (5 τηλεφωνα 3 λεπτα αναμονης)και τους καλα ενημερωμενους υπαλληλους της.
2...Να κατακρινω την forthnet για το πραγματικα αθλιο τηλεφ/κο της κεντρο,αφου οι υπαλληλοι που εχουνε ειναι μονο για να ακουνε μπιι**λικια και οχι να δινουνε λυσεις,και τις χαλια υπηρεσιες που προσφερει απο αποψη download και browsing.


το ωραιο θα ειναι οτι η 4νετ θα συνεχισει(μαλλον)να μου στελνει λογαριασμους μεχρι τον Μαρτιο αφου τοτε μαλλον θα παρει χαμπαρι οτι εχω φυγει απο εκεινη

odys2008
19-12-07, 03:36
Πάντως αν και με τον νέο RUO2007 δεν χρειάζεται να την ενημερώσεις, καλό θα ήταν για να αποφύγεις διπλό σου μπλέξιμο να το κάνεις. Παρεμπιπτόντως και εγώ θα την κάνω από forthnet. Η γραμμή ήταν στο όνομα της forthnet και έγινε η αλλαγή? Είχες δηλαδή κάποιο πακέτο?

chrisd
19-12-07, 03:44
ναι ειχα adsl in a box και η γραμμη ητανε της ασχετης.το RUO2007 τι ειναι ακριβως?

Α και κατι ακομα την Δευτερα που μας ερχεται εχω κανονισει ραντεβου για να μου φερουν ενα speedtouch 585.εχω USR9108 αλλα ασε να υπαρχει και αλλο ενα καβα.

odys2008
19-12-07, 03:51
Δες εδώ:
Η συγκεκριμένη απόφαση της ΕΕΤΤ, που αποτέλεσε προϊόν μακράς και ενδελεχούς διαδικασίας, στο πλαίσιο της οποίας, πέρα από την εκ του νόμου προβλεπόμενη Δημόσια Διαβούλευση, διεξήχθη λεπτομερής διάλογος με όλους τους εμπλεκόμενους φορείς της αγοράς των Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών, ρυθμίζει τις σχέσεις των τηλεπικοινωνιακών παρόχων με τον ΟΤΕ σε θέματα ΑΠΤΒ. Η ΕΕΤΤ, στο πλαίσιο αυτό, επέφερε σημαντικές τροποποιήσεις στο σχετικό κείμενο που είχε προτείνει ο ΟΤΕ, έτσι ώστε, η νέα Προσφορά Αναφοράς, που αντικαθιστά αυτήν του 2001, να καλύπτει τις σύγχρονες ανάγκες της τηλεπικοινωνιακής αγοράς, προς όφελος του ανταγωνισμού και του καταναλωτή.

Μέσω της ΑΠΤΒ, οι Έλληνες καταναλωτές μπορούν να επιλέξουν άλλους, εκτός του ΟΤΕ, τηλεπικοινωνιακούς παρόχους για την παροχή σταθερής τηλεφωνίας αλλά και πρωτοπόρων υπηρεσιών όπως το λεγόμενο "γρήγορο" internet, την ΙP τηλεφωνία (VoIP) και συνδρομητική τηλεόραση (IPTV). Στην περίπτωση αυτή, ο Τοπικός Βρόχος δηλαδή το τμήμα του τηλεφωνικού δικτύου που συνδέει το χώρο του συνδρομητή με το Αστικό Κέντρο (Α/Κ) του ΟΤΕ, απελευθερώνεται ("αδεσμοποιείται") και αποδίδεται με εκμίσθωση χρήσης από τον ΟΤΕ στον τηλεπικοινωνιακό πάροχο, ο οποίος μπορεί να το χρησιμοποιεί για την παροχή στον συνδρομητή των εν λόγω υπηρεσιών.

Η νέα Προσφορά Αναφοράς ορίζει τις προϋποθέσεις και τις διαδικασίες, με βάση τις οποίες ο ΟΤΕ παρέχει τις αναγκαίες υπηρεσίες και ευκολίες πρόσβασης (κυρίως τα δικαιώματα συνεγκατάστασης στα Αστικά Κέντρα του ΟΤΕ) στους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους, προκειμένου οι τελευταίοι να παρέχουν υπό όρους ανταγωνιστικούς υπηρεσίες ΑΠΤΒ στους καταναλωτές. Υπογραμμίζεται ότι η Προσφορά Αναφοράς του ΟΤΕ δε ρυθμίζει τις συμβατικές σχέσεις σε επίπεδο λιανικής μεταξύ των παρόχων και των συνδρομητών.

Ένα από τα πλέον σημαντικά σημεία της Προσφοράς Αναφοράς είναι η εφαρμογή νέων διαδικασιών για την παροχή τοπικών βρόχων, οι οποίες επιτρέπουν την αλλαγή παρόχου με την ελάχιστη δυνατή διακοπή υπηρεσίας προς τον τελικό χρήστη. Επισημαίνεται ότι ο καταναλωτής μπορεί να αλλάζει πάροχο ή/και υπηρεσία κρατώντας τον ίδιο αριθμό.

Παράλληλα, το νέο RUO ρυθμίζει τις διαδικασίες μετάβασης μεταξύ των ακόλουθων υπηρεσιών:

* Από χονδρική ευρυζωνική πρόσβαση (ADSL πρόσβαση) σε Πλήρη αδεσμοποίητη πρόσβαση στον τοπικό βρόχο.
* Από χονδρική ευρυζωνική πρόσβαση (ADSL πρόσβαση) σε πλήρη αδεσμοποίητη πρόσβαση στον τοπικό βρόχο με παράλληλη αίτηση φορητότητας.
* Από χονδρική ευρυζωνική πρόσβαση (ADSL πρόσβαση) σε μεριζόμενη πρόσβαση στον τοπικό βρόχο.
* Από μεριζόμενη πρόσβαση στον τοπικό βρόχο σε πλήρη αδεσμοποίητη πρόσβαση στον τοπικό βρόχο.
* Από μεριζόμενη πρόσβαση στον τοπικό βρόχο σε πλήρη αδεσμοποίητη πρόσβαση στον τοπικό βρόχο με παράλληλη αίτηση φορητότητας.

Επιπλέον, εισάγονται διαδικασίες όσον αφορά την:

* Αλλαγή παρόχου μεριζόμενης πρόσβασης στον τοπικό βρόχο και την
* Αλλαγή παρόχου πλήρους πρόσβασης στον τοπικό βρόχο.

Σε όλες τις παραπάνω περιπτώσεις η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσει ο τελικός καταναλωτής είναι μονοαπευθυντική (one-stop shop). Δηλαδή, χρειάζεται να απευθυνθεί μόνο στον τηλεπικοινωνιακό πάροχο από τον οποίο θέλει να αγοράσει υπηρεσίες (Πάροχος Δέκτης). Ο εν λόγω τηλεπικοινωνιακός πάροχος αναλαμβάνει να προβεί σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες για την ικανοποίηση του αιτήματος του καταναλωτή συμπεριλαμβανομένων και των ενεργειών κατάργησης υπηρεσιών που ο συνδρομητής λαμβάνει από τον ΟΤΕ ή τρίτους παρόχους.

Όλες οι διαδικασίες που προβλέπονται στην Προσφορά Αναφοράς στοχεύουν στην ελαχιστοποίηση του χρόνου, κατά τον οποίο ο τελικός καταναλωτής μένει χωρίς φωνητικές ή/και ευρυζωνικές υπηρεσίες, όταν αυτός αιτηθεί αλλαγή παρόχου ή / και λαμβανομένων υπηρεσιών. Συγκεκριμένα, ο ΟΤΕ και οι εμπλεκόμενοι κατά περίπτωση τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι οφείλουν να ολοκληρώσουν τις απαραίτητες ενέργειες (διακοπή προηγούμενης υπηρεσίας, ενεργοποίηση νέας υπηρεσίας) εντός της ίδιας ημέρας.

Περαιτέρω, βάσει των νέων διαδικασιών, μειώνονται σημαντικά οι χρόνοι στους οποίους ο ΟΤΕ υποχρεούται να παραδώσει κάθε τοπικό βρόχο στον ενδιαφερόμενο τηλεπικοινωνιακό πάροχο, ενώ παράλληλα προβλέπεται και η καταβολή ρήτρας προς τους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους στην περίπτωση όπου ο ΟΤΕ δεν εκπληρώνει τις προβλεπόμενες υποχρεώσεις του.

Αναφορικά με το θέμα της αποκατάστασης βλαβών, η νέα Προσφορά Αναφοράς θέτει συγκεκριμένες υποχρεώσεις ως προς το χρόνο αποκατάστασής τους το πολύ εντός δύο εργασίμων ημερών και προβλέπει την καταβολή ρητρών από τον ΟΤΕ προς τους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους, στην περίπτωση όπου ο ΟΤΕ δεν συμμορφώνεται με αυτές.

Η νέα Προσφορά Αναφοράς ΑΠΤΒ, θέτει τις βάσεις για την ανάπτυξη βιώσιμου, αποτελεσματικού και ανόθευτου ανταγωνισμού στη τηλεπικοινωνιακή αγορά, διευκολύνοντας την είσοδο και τη δραστηριοποίησή σε αυτήν των τηλεπικοινωνιακών παρόχων, επί ίσοις όροις με τον ΟΤΕ, προς όφελος των Ελλήνων καταναλωτών.


Με λίγα λόγια ορίζει τις διαδικασίες μετάβασης ;)

Ωραίος, το ρούτερ τζάμπα?

chrisd
19-12-07, 03:57
Ωραίος, το ρούτερ τζάμπα?

Εννοειτε.ειχανε και μια αλλη προσφορα με ενσυρματο ρουτερ και μια web cam δωρο αλλα διαλεξα το speedtouch.
O EETT λεει οτι λεει αλλα να δουμε τα ζ*α στην 4νετ ποτε θα το παρουν χαμπαρι.

odys2008
19-12-07, 04:00
Επειδή είναι ζ*α όπως λες κ εσύ καλύτερα να τους το πεις με ένα fax για να μην περιμένεις κιόλας στην αναμονή, και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.


Με βλέπω να κάνω αύριο πρωί, πρωί την αίτηση για μεταφορά της γραμμής στον οτέ. Άκου και τζάμπα το 585....Έφυγα

chrisd
19-12-07, 06:10
Εεεεεεε βλεπεις Χριστουγεννα ερχονται να μην κανουν και δωρακια?
να ρωτησω κατι αλλο.τι φαξ εχουνε τα προβατα στην 4νετ?

Anonyma
19-12-07, 09:20
Φαίνεται όμως ότι και στον ΟΤΕ εξαρτάται από τον κάθε υπάλληλο....

Εγώ χθές πήρα για να μεταβώ στο conn-x από σκέτη γραμμή ΟΤΕ, και μου λέει μια όπως φαίνεται όχι ιδιαίτερα ενημερωμένη κοπέλα ότι θα μου στείλουν το πακέτο με το δωρεάν ρουτερ (καμία λέξη για δυνατότητες για επιλογή μοντεμ ή επιλογή δώρου....) και τους κωδικούς μέσα 5 εργασίμων, με ενδεχόμενη καθυστέρηση λόγω γιορτών.... Μετά πρέπει να κάνω και αποσύνδεση από τον σημερινό μου πάροχο για να μπορούν να με συνδέσουν... Της λέω ότι έχω γραμμή ΟΤΕ στο όνομά μου, όχι από τον σημερινό μου πάροχο ιντερνετ... δεν απάντησε σαφώς.... απλά είπε θα έρθει το πακέτο με κουριερ... Και αρχίζει με διαφήμιση και τα προγράμματα για το conn-x talk.....(που δεν με ενδιαφέρει καθόλου....).

Alex_Under
19-12-07, 09:32
το ωραιο θα ειναι οτι η 4νετ θα συνεχισει(μαλλον)να μου στελνει λογαριασμους μεχρι τον Μαρτιο αφου τοτε μαλλον θα παρει χαμπαρι οτι εχω φυγει απο εκεινη

Ωχ, φίλε πρόσεχε. Και εγώ είχα κάνει ακύρωση τον Μάρτιο και μέχρι τον Σεπτέμβριο που δεήσαν να με ακυρώσουν, μου στέλναν λογαριασμούς που μετά βάλαν νομικοεισπρακτική εταιρία να με εκβιάσει για να τους εισπράξει...
Δες εδώ -> http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=152374

chrisd
19-12-07, 10:38
Δεν μασαω εγω.τους εχω παρει τηλ/φωνο και εχουνε ακουσει τα ευαγγελια παλιοτερα.ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΟΣΟΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ.

...............ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ..............

Hδου τα χαλια τους
28/11/2007 Ενεργοποίηση υπηρεσίας (τοτε καταλαβανε οι μπακαληδες οτι με εχει κανει ο Οτε 2 μβιτ και πρεπει και εκεινοι)

20/09/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ (Ο οτε με ενεργοποιησε 26/9/2007 στα 2μβιτ)

19/09/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

guzel
19-12-07, 11:36
Kαλησπερα σε ολους.ειχα γραψει παλιοτερα οτι ειχα 1μβιτ στην 4νετ μεσω Οτε.απο την ημερα που εκανα αιτηση αναβαθμισης στα 2μβιτ στους ασχετους περασανε 2+ μηνες.O Οτε με ειχε ενεργοποιησει μεσα σε 7 μερες στα 2μβιτ και περιμενα το χαλι που λεγεται 4νετ να μου ανοιξει διαυλο στα 2μβιτ.μετα απο 50 μερες μου στειλανε μυνημα οτι πηγα στα 2μβιτ.Κουκουρουκου δυλαδη.την Παρασκευη 14/12 μιλαω με το 134 και τους ρωταω τι χρειαζεται για να μπω σε conn-x και να φυγω τρεχοντας απο 4νετ?μου εστειλε η κοπελα αμεσως μια αιτηση εξουσιοδοτησης σε pdf την οποια οπως μου ειπε θα πρεπει να την στειλω πισω με φαξ συμπληρωμενη μαζι με μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου.ετσι και εκανα Δευτερα 17/12 στελνω οτι μου ειπανε με φαξ.σημερα τριτη 18/12 μιλαω με 134 και μου λενε οτι η γραμμη σας εχει περασει πλεον αποκλειστικα στο δικτυο του Οτε και οχι μονο αυτο αλλα μου δωσανε κωδικο χρηστη και συνθηματικο για να μπω στην οτενετ και να φτιαξω το username και το password που θελω να βαλω.επαθα πλακα.μεσα σε μια μερα συνδεθηκα στα 2μβιτ.Η διαφορα που ειδα ηταν τεραστια αφου1.. στο browsing η οτενετ πεταγε ενω η 4νετ σερνωτανε 2...κατεβαζε με 2μβιτ επιτελους γεματα 3..απο ping η μερα με την νυχτα με 4νετ.εκατευθειαν κανω αιτηση για 24 αλλα οπως μου ειπανε δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα τους η 24αρα ακομα αλλα μετα το μεσημερι.τελικα εκανα αιτηση για 8μβιτ και αναμενω αναβαθμιση.

1...Θα ηθελα να ευχαριστησω τον Οτε για την αψογη πραγματικα υποστηριξη που παρεχει (5 τηλεφωνα 3 λεπτα αναμονης)και τους καλα ενημερωμενους υπαλληλους της.
2...Να κατακρινω την forthnet για το πραγματικα αθλιο τηλεφ/κο της κεντρο,αφου οι υπαλληλοι που εχουνε ειναι μονο για να ακουνε μπιι**λικια και οχι να δινουνε λυσεις,και τις χαλια υπηρεσιες που προσφερει απο αποψη download και browsing.


το ωραιο θα ειναι οτι η 4νετ θα συνεχισει(μαλλον)να μου στελνει λογαριασμους μεχρι τον Μαρτιο αφου τοτε μαλλον θα παρει χαμπαρι οτι εχω φυγει απο εκεινη

o οτε καθυστερησε να προωθησει το αιτημα της forthnet .δεν φταιει η forthnet αλλα ο ποτες ;)

niades
19-12-07, 12:25
Παιδιά εγώ χθες πήρα τηλέφωνο στο 134 και τους είπα ότι είμαι στην ΟΤΕΝΕΤ και θέλω να πάω στο conn-xx λόγω τιμών. Χθες μου έστειλαν email με την αίτηση αλλαγής, μου κανόνισαν ραντεβού για να μου στείλουν το δώρο, σήμερα τους τους έστειλα με φαξ ότι μου ζήτησαν και τώρα που τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι η αλλαγή θα γίνει μέχρι την Παρασκευή. Τους ρώτησα χθες σχετικά με την αναβάθμιση που θέλω να κάνω και μου είπαν ότι εάν την Παρασκευή είμαι στο conn-x μέχρι την Δευτέρα θα έχει γίνει. Αυτά. Απλά και γρήγορα και κυρίως με μεγάλη ευγένεια.

papakion
19-12-07, 12:39
Εγω απο τα παραπανω καταλαβα οτι η γραμμή δεν ηταν της Forthnet αλλα ΟΤΕ-ΑΡΥΣ (και όχι shared-LLU), και απλά είχε ενεργοποιημένα 2Mbps o OTE μετά από αίτηση της 4net για λογαριασμό σου φιλε davarisx. Τι φταίει η forthnet αν δεν την εχει ενημερώσει ο ΟΤΕ? Και φυσικά μιλάς για ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ αφού ο ίδιος ο ΟΤΕ δίνει προτεραιότητα για τους δικούς του πελάτες αφηνοντας τους πελάτες των παρόχων στην δικιά τους μοίρα.
Θελω επίσης να δω τι θα πιάσεις από τα 24Mbps... και τι downloads θα εχεις κλπ. :hm: Ειμαι περίεργος....
Κανε τον κόπο αν θες να μας πεις τις εντυπώσεις σου.

Anonyma
19-12-07, 12:47
και τώρα που τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι η αλλαγή θα γίνει μέχρι την Παρασκευή. Τους ρώτησα χθες σχετικά με την αναβάθμιση που θέλω να κάνω και μου είπαν ότι εάν την Παρασκευή είμαι στο conn-x μέχρι την Δευτέρα θα έχει γίνει. Αυτά. Απλά και γρήγορα και κυρίως με μεγάλη ευγένεια.

Μα γιατί σε όλους τόσο γρήγορα γίνεται, ενώ σε μένα που έχω ήδη την γραμμή και θέλω μόνο και την πρόσβαση, μηλάνε για 5 εργάσιμες μέρες, καθυστερήσεις λόγω γιορτών :hmm:
Και γιατί δεν μπορούν να μου δώσουν τους κωδικούς τηλεφωνικά ή με e-mail :evil:

Θέλω και εγώ conn-x πριν τα Χρηστούγεννα, και όχι κάποια στιγμή μετά τις γιορτές όταν θα έρθει το πακέτο με το δώρο.....

chrisd
19-12-07, 17:15
Εγω απο τα παραπανω καταλαβα οτι η γραμμή δεν ηταν της Forthnet αλλα ΟΤΕ-ΑΡΥΣ (και όχι shared-LLU), και απλά είχε ενεργοποιημένα 2Mbps o OTE μετά από αίτηση της 4net για λογαριασμό σου φιλε davarisx. Τι φταίει η forthnet αν δεν την εχει ενημερώσει ο ΟΤΕ? Και φυσικά μιλάς για ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ αφού ο ίδιος ο ΟΤΕ δίνει προτεραιότητα για τους δικούς του πελάτες αφηνοντας τους πελάτες των παρόχων στην δικιά τους μοίρα.
Θελω επίσης να δω τι θα πιάσεις από τα 24Mbps... και τι downloads θα εχεις κλπ. :hm: Ειμαι περίεργος....
Κανε τον κόπο αν θες να μας πεις τις εντυπώσεις σου.

Οπως το ειπες Οτε-Αρυς.θελω να σε ρωτησω και εγω κατι,εσυ με την off telecoms ποσες αποσυνδεσεις εχεις την ημερα?εχεις καθε μερα τηλ?Ασε τον Οτε εκει που ειναι γιατι δεν ειναι τα μπακαλικακια που εχουνε τον τελευταιο καιρο.και οταν μου ερθουν τα 24μβιτ θα ποσταρω ταχυτητες για να καταλαβεις.φιλικα ολα παντα.

jog
19-12-07, 17:18
Αν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την hol οφείλω και εγώ να αναγνωρίσω ότι ο ΟΤΕ σε θέματα εξυπηρέτησης πετάει.

Όχι μόνο για τις αναμονές,αλλά γενικά για ενεργοποιήσεις,και φυσικά και ενημερωμένους υπαλλήλους (έχω πετύχει πολλούς που πραγματικα ήταν μεσα στα πράγματα),γιατί οι περισσότεροι των εναλλακτικών είναι ζώα όρθια :(

papakion
19-12-07, 17:59
Διαβασε τα νηματα της On και τις δικές μου απαντησεις και μετά ελα πες μου για την Οn... αυτη τη στιγμή πάντως με 35€ παιζω αριστα, α και βλεπω και το RageTV (μουσικουλα) απο το OnTV ;)

jog
19-12-07, 18:02
Διαβασε τα νηματα της On και τις δικές μου απαντησεις και μετά ελα πες μου για την Οn... αυτη τη στιγμή πάντως με 35€ παιζω αριστα, α και βλεπω και το RageTV (μουσικουλα) απο το OnTV ;)

Ναι άλλα μόνο Αθήνα... :(

sdikr
19-12-07, 21:40
o οτε καθυστερησε να προωθησει το αιτημα της forthnet .δεν φταιει η forthnet αλλα ο ποτες ;)

Για δες τι λέει


Kαλησπερα σε ολους.ειχα γραψει παλιοτερα οτι ειχα 1μβιτ στην 4νετ μεσω Οτε.απο την ημερα που εκανα αιτηση αναβαθμισης στα 2μβιτ στους ασχετους περασανε 2+ μηνες.O Οτε με ειχε ενεργοποιησει μεσα σε 7 μερες στα 2μβιτ και περιμενα το χαλι που λεγεται 4νετ να μου ανοιξει διαυλο στα 2μβιτ.

agrelaphon
19-12-07, 23:40
Για δες τι λέει

Πολλά ζητάς... :p:rolleyes:

papakion
20-12-07, 10:37
Ναι άλλα μόνο Αθήνα... :(

Ναι συμφωνω, μονο Αθηνα (προς το παρον). Ηδη όμως απο οτι ξερω ξεκινάει και η προσέγγιση στην Θεσσαλονίκη.

chrisd
20-12-07, 11:10
Ναι συμφωνω, μονο Αθηνα (προς το παρον). Ηδη όμως απο οτι ξερω ξεκινάει και η προσέγγιση στην Θεσσαλονίκη.


Mε τι χρηματα οεο?

papakion
20-12-07, 11:19
:) Διακρίνω μια απέχθεια στους εναλλακτικούς? :)
Τα χρήματα είναι το πρόβλημα? Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1537240&postcount=1) Σιγά σιγά... μην ξεχνάς οτι το triple play δεν ειναι απλή υπόθεση ε?

Koala_
20-12-07, 14:30
Πρόσεχε το λίγο, γιατί το παθαίνουν πολλοί. Ενώ γυρνάνε στο ΟΤΕ, η ForthNet συνεχίζει σαν την Duracell να στέλνει λογαριασμούς!

Επίσης, αν μπορείς, ανέβασε συνημμένο το αρχείο που σου στείλανε από τον ΟΤΕ να ρίξουμε μια ματιά τι λέει.

etsouk2000
20-12-07, 14:46
Μετα απο δεκαετιες σταλινικων πετρινων χρονων ο οτε αρχιζει να φερεται κοσμια σε (καποιους)πελατες του. Ας μην κανουμε τυμπανοκρουσιες και τεμεναδες για αυτο που ο οτε επρεπε αυτονοητα να κανει εδω και δεκαετιες...

Koala_
20-12-07, 14:54
etsouk2000 o OTE ήταν κάποτε κρατικός, και έχουμε μια παρεξηγημένη ιδέα για κάτι που είναι του Κρατικό. Από τότε έχει μείνει. Το πρόσωπο του ΟΤΕ έχει αλλάξει εδώ και πολλά χρόνια.

Οι υπόλοιποι τι κάνουν είναι το θέμα...

chrisd
20-12-07, 21:32
:) Διακρίνω μια απέχθεια στους εναλλακτικούς? :)
Τα χρήματα είναι το πρόβλημα? Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1537240&postcount=1) Σιγά σιγά... μην ξεχνάς οτι το triple play δεν ειναι απλή υπόθεση ε?

Mε 16εκατ. ευρω πιστευεις οτι θα καλυψει ολη την Ελλαδα?αν καλυψει Θεσσαλονικη και Κρητη θαυμα θα ειναι.εδω η 4νετ κανει λεει ταχα επενδυση 270εκατ. ευρω και παλι χαλι μαυρο ειναι.απεχθεια ναι εχω γιατι εχω συχαθει τις υπηρεσιες τους και την εξυπηρετηση τους.Που θα παει θα στρωσουν και αυτοι,σε καμοια 5ετια+ λεμε τωρα,

etsouk2000
21-12-07, 03:58
etsouk2000 o OTE ήταν κάποτε κρατικός, και έχουμε μια παρεξηγημένη ιδέα για κάτι που είναι του Κρατικό. Από τότε έχει μείνει. Το πρόσωπο του ΟΤΕ έχει αλλάξει εδώ και πολλά χρόνια.
Οι υπόλοιποι τι κάνουν είναι το θέμα...

Δεν εχουν περασει ουτε τοσα πολλα χρονια, ουτε εχει αλλαξει ο οτε τοσο πολυ.
Και επισης, δεν ξερω για σενα, αλλα εγω δεν συγχωρω και δεν ξεχνω τοσο ευκολα.
Το τι κανουν οι υπολοιποι ειναι σιγουρα μεγαλο θεμα αλλα τουλαχιστον οι υπολοιποι δεν εχουν το ιδιο βρωμικο ενοχο παρελθον του οτε.

chrisd
22-12-07, 19:04
Σημερα Βραδυ μπαινοντας στο σπιτι βλεπω το μοντεμ εκτος νετ.κανω ενα restart και βλεπω να συγχρονιζω πλεον απο 2048/256 σε 8192/381,απο Δευτερα παμε για 24αρα χαλαρα.αλλο ενα μεγαλο ευχαριστω Στον Οτε για την αψογη/ταχυτατη εξυπηρετηση του.

pankostas
22-12-07, 19:26
Και γω παιδια ημουν σε Τελλας ,πηγα σε οτε shop την Παρασκευη και επι τοπου με εδωσε κωδικο για ΟΤΕ Conx.Τωρα πλεον μπαινω με ΟΤΕ στο ιντερνετ.Μου ειπαν οτι θα ενημερωσουν αυτοι την Τελλας και οτι δεν χρειαζεται να κανω εγω τιποτα.Ημουν ταχυτηα 2048 και εκανα αιτηση για 8αρα.
Τωρα περιμενω να δω ποτε θα με αναβαθμισουν.
Οντως απο εξυπηρετηση ειναι αψογοι.Καμμια σχεση με Τελλας που περιμενα πανω απο 30 λεπτα αναμονη και δεν ηξεραν οι υπαλληλοι τι τους γινοταν.

chrisd
22-12-07, 21:07
Σαββατοκυριακο αναβαθμιση μου κανανε.αν ειναι δυνατον.ηρθε η ωρα ο Οτε να δειξει στα ψιλικατζιδικα ποιος πραγματικα ειναι.Μπραβο και παλι.

Tem
22-12-07, 23:41
αν και σήμερα ενημερώνομαι για τις νέες εξελίξεις (μετά απο απουσία ημερών ), πιθανολογώ ότι άνοιξε πλέον κανονικά ό δρόμος επιστροφής στον ΟΤΕ. Οι επιπτώσεις θα είναι μάλλον θετικές αφού θα ξεμπλοκάρουν τα δίκτυα των εναλλακτικών που ταλαιπώρησαν αρκετούς συνδρομητές.

kyriakos7
23-12-07, 02:05
Σαββατοκυριακο αναβαθμιση μου κανανε.αν ειναι δυνατον.ηρθε η ωρα ο Οτε να δειξει στα ψιλικατζιδικα ποιος πραγματικα ειναι.Μπραβο και παλι.

εμενα μεχρι στιγμης τιποτα ακομα.
απο δευτερα το βλεπω.

thanasis38
23-12-07, 02:09
Σαββατοκυριακο αναβαθμιση μου κανανε.αν ειναι δυνατον.ηρθε η ωρα ο Οτε να δειξει στα ψιλικατζιδικα ποιος πραγματικα ειναι.Μπραβο και παλι.
με τοσους πελατες που ειχαν χασει οχι σαββατοκυριακα αλλα ολο το 24ωρο θα δουλευουν:lol:

pelopas1
23-12-07, 02:33
ας ελπισουμε οτι θα αναβαθμισουν και τα dslam ωστε οσοι ειναι μακρια απο καφαο του οτε...να μπορεσουν και αυτοι να εχουν πανω κατω μεταξυ 24-22 mbps

Tem
23-12-07, 09:54
με τοσους πελατες που ειχαν χασει οχι σαββατοκυριακα αλλα ολο το 24ωρο θα δουλευουν:lol:
προέχουν οι γρήγορες διαδικασίες

2048dsl
23-12-07, 10:22
o οτε καθυστερησε να προωθησει το αιτημα της forthnet .δεν φταιει η forthnet αλλα ο ποτες ;)
:parrot:

kyriakos7
23-12-07, 11:10
προέχουν οι γρήγορες διαδικασίες

ναι αντε να δουμε. ακομα περιμενω :p
μηπως ειμαι βιαστικος ?:p

pankostas
23-12-07, 11:48
Κυριακο πεσαμε μεσα στις γιορτες!
Απο Πεμπτη βλεπω αναβαθμιση γραμμης.

Chris_Nik
23-12-07, 11:52
Εγω εκανα την αιτηση την Παρασκευη για τα 24 και λογικα αυριο θα ειναι οκ.....

Για να δουμε....

pankostas
24-12-07, 20:54
Οντως και εγω που εκανα αιτηση την Παρασκευη για Connx ,αν και ειχα ΤΕΛΛΑΣ, και σημερα το πρωι ειμαι με ταχυτητσ 8mbit.
Αμεση αξυπηρετηση απο ΟΤΕ.Μπραβο.
Κατεβαζω με ταχυτητα 850-900 kb/s.
ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ.
Τελος!

odys2008
24-12-07, 21:35
Σήμερα το μεσημέρι στις 1 αίτηση για 2048 conn-x. Έστειλα το fax για να μεταφέρουν την γραμμή μου από forthnet στις 2 το μεσημέρι. Πριν 30 λεπτά με πήραν τηλέφωνο και μου έδωσαν κωδικούς για conn-x.Αυτά είναι... 2 χρόνια με forthnet δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. Μένει να αναβαθμηστώ και στα 2048. Προς το παρόν τέλεια. Δώστε μου ένα λόγο να ασχοληθώ ξανά με forthnet?

kyriakos7
24-12-07, 21:45
Κυριακο πεσαμε μεσα στις γιορτες!
Απο Πεμπτη βλεπω αναβαθμιση γραμμης.
ναι ρε γμτ, μας πιασαν οι γιορτες. τι να κανουμε, περιμεναμε τοσο καιρο να ερθουν τιμες/ταχυτητες, για μερικες ακομα ?:rofl:

hel
25-12-07, 01:07
Σήμερα το μεσημέρι στις 1 αίτηση για 2048 conn-x. Έστειλα το fax για να μεταφέρουν την γραμμή μου από forthnet στις 2 το μεσημέρι. Πριν 30 λεπτά με πήραν τηλέφωνο και μου έδωσαν κωδικούς για conn-x.Αυτά είναι... 2 χρόνια με forthnet δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. Μένει να αναβαθμηστώ και στα 2048. Προς το παρόν τέλεια. Δώστε μου ένα λόγο να ασχοληθώ ξανά με forthnet?

Mέσω ΑΡΥΣ δεν ήταν η προηγούμενη σύνδεσή σου;

pankostas
25-12-07, 05:14
ναι ρε γμτ, μας πιασαν οι γιορτες. τι να κανουμε, περιμεναμε τοσο καιρο να ερθουν τιμες/ταχυτητες, για μερικες ακομα ?:rofl:

Και ομως με αναβαθμισαν μεσα στις γιορτες.Απο Δευτερα βαραω download 850-900 kb/s.
Και ημουν την Παρασκευη ΤΕΛΛΑΣ με 2mbit(Μεσω γραμμης ΟΤΕ).
Απο σημερα ΟΤΕ 8 mbit.
Ζητω ο ΟΤΕ.:oneup:

thanasis38
25-12-07, 11:21
Σήμερα το μεσημέρι στις 1 αίτηση για 2048 conn-x. Έστειλα το fax για να μεταφέρουν την γραμμή μου από forthnet στις 2 το μεσημέρι. Πριν 30 λεπτά με πήραν τηλέφωνο και μου έδωσαν κωδικούς για conn-x.Αυτά είναι... 2 χρόνια με forthnet δεν έχει γίνει ποτέ αυτό. Μένει να αναβαθμηστώ και στα 2048. Προς το παρόν τέλεια. Δώστε μου ένα λόγο να ασχοληθώ ξανά με forthnet?
το οτι ενεργοποιηθηκες τοσο γρηγορα δεν σου δημιουργει καποιες αποριες?:hmm:

kyriakos7
25-12-07, 12:11
το οτι ενεργοποιηθηκες τοσο γρηγορα δεν σου δημιουργει καποιες αποριες?:hmm:

νομιζω οτι ειναι πολυ θετικο αυτο. :hmm:

pankostas
25-12-07, 13:01
νομιζω οτι ειναι πολυ θετικο αυτο. :hmm:

Οντως θετικοτατο ειναι :worthy:
Να ρωτησω και κατι ακομα.Εγω με 8128/384 τι εχω?ADSL ή ADSL2+?
Πως το καταλαβαινω?

odys2008
25-12-07, 13:01
Είχα adsl in a box εδώ και 2 χρόνια. Ναι μέσω ΑΡΥΣ ήμουν στα 768. Λογικά η γραμμή μου θα γίνει 2048 την πέμπτη. Γιατί να μου δημιουργεί κάποιες απορίες? Όταν μια εταιρία δουλεύει σωστά, είναι κάτι πολύ θετικό. Έκανα την αίτηση στις 12 το μεσημέρι και μου είπαν ότι επειδή έχω ήδη ενεργή γραμμή, θα με πάρει κάποιος τηλέφωνο για να μου στείλει κάτι δικαιολογητικά, αλλά μάλλον δεν θα προλάβει σήμερα. Και όμως μετά από 15 λεπτά με πήραν στο κινητό, τους έδωσα νούμερο για fax και το fax ήταν σε 1 λεπτό σε μένα. Το έστειλα πίσω συμπληρωμένο, περίπου στις 1+30 και στις 7 το απόγευμα είχα κωδικούς ΟΤΕΝΕΤ. Και φυσικά τα παιδιά στο 134 παρόλο που είναι γιορτές, σήκωναν το τηλέφωνο σε 1-2 λεπτά:oneup:.



Οντως θετικότατο ειναι
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.Εγω με 8128/384 τι εχω?ADSL ή ADSL2+?

Πάνω από 2048 είσαι σε ADSL2+. Το γράφει και στο modulation type στο router σου

hel
25-12-07, 13:13
Οντως θετικοτατο ειναι :worthy:
Να ρωτησω και κατι ακομα.Εγω με 8128/384 τι εχω?ADSL ή ADSL2+?
Πως το καταλαβαινω?

Λογικά σε adsl 1. (g.dmt) κλειδώνεις. Μπορείς να το δεις από τις ιδιότητες dsl του ρουτερ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.