PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι πληρώνεις στο conn-x?



cris28
19-12-07, 17:11
Μετά τις ανακοινώσεις για τις νέες τιμές θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Οποιος βάλει adsl με κονεξ, περαν της τιμής που έχει πληρώνεις και πάγιο γραμμής adsl?

LOUKAS32
19-12-07, 17:12
πλερωνεις παγιο για φωνης εννοιται

dimitris_thass
19-12-07, 17:21
Μετά τις ανακοινώσεις για τις νέες τιμές θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Οποιος βάλει adsl με κονεξ, περαν της τιμής που έχει πληρώνεις και πάγιο γραμμής adsl?

Η τιμή του conn-x περιλαμβάνει γραμμή ADSL+internet

cris28
20-12-07, 00:22
Δηλ., στην όταν λέει για την 4αρα 22,5 ευρώ μόνο πληρώνεις,ε?

no_logo
20-12-07, 00:29
Δηλ., στην όταν λέει για την 4αρα 22,5 ευρώ μόνο πληρώνεις,ε?

ναι για dsl αυτή είναι η τιμή

cris28
20-12-07, 00:37
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την πληροφορία.
Και συγνώμη για την τελευταία ερώτηση. Την έγραψα πολύ μπερδεμένα.
("Δηλ., στην όταν λέει για την 4αρα 22,5 ευρώ μόνο πληρώνεις,ε?"-> Δηλ, όταν λέει 22,5 ευρώ για την 4αρα μόνο αυτό πληρώνεις?)

no_logo
20-12-07, 00:40
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την πληροφορία.
Και συγνώμη για την τελευταία ερώτηση. Την έγραψα πολύ μπερδεμένα.
("Δηλ., στην όταν λέει για την 4αρα 22,5 ευρώ μόνο πληρώνεις,ε?"-> Δηλ, όταν λέει 22,5 ευρώ για την 4αρα μόνο αυτό πληρώνεις?)


τι κόλλημα έχεις φάει; :hmm:

πληρώνεις το παραπάνω πάγιο + το πάγιο της τηλεφωνικής γραμμής (pstn ή isdn) + τις τηλεφωνικές κλήσεις που κάνεις

Jazzer
20-12-07, 00:45
Δεν μπορεί να το πιστέψει με τίποτα ο φίλος, ας καλέσει το 134 να το ακούσει και από επίσημα, γλυκά, γυναικεία χείλη ! :rofl:

Mirmidon
04-01-08, 14:59
Η τιμή του conn-x περιλαμβάνει γραμμή ADSL+internet

Λαθως!!! Προκειτε μονο για την γραμμη adsl και ΟΧΙ και για τον provider ο οποιος μπορει να ειναι οποιοσδηποτε ISP (ΟΤΕΝΕΤ FORTHNET HOL κλπ):rtfm:

no_logo
04-01-08, 15:03
Λαθως!!! Προκειτε μονο για την γραμμη adsl και ΟΧΙ και για τον provider ο οποιος μπορει να ειναι οποιοσδηποτε ISP (ΟΤΕΝΕΤ FORTHNET HOL κλπ):rtfm:


το connX είναι πακέτο
Συνδρομή γραμμής ADSL και συνδρομή internet

dimitris_thass
04-01-08, 15:03
Λαθως!!! Προκειτε μονο για την γραμμη adsl και ΟΧΙ και για τον provider ο οποιος μπορει να ειναι οποιοσδηποτε ISP (ΟΤΕΝΕΤ FORTHNET HOL κλπ):rtfm:

Καλό θα είναι όταν βάζουμε smilies τέτοιου τύπου να είμαστε καλύτερα ενημερωμένοι

krisiun82
04-01-08, 18:39
Ενδιαφερομαι κ εγω για το παραπανω πακετο και θα ηθελα να μαθω την χρεωση αμα το συνδιασως με την υπηρεσια talk που λεει απεριοριστα αστικα υπεραστικα 7 ημερες την βδομαδα (δηλαδη συνεχως ) με επιπλεον 15ε...
Δηλαδη θα εχω νετ κ απεριοριστη τηλεφωνια με ας πουμε 22,5+15 = 37,5 ε (στα 4 Μb)

gyalinoskosmos
04-01-08, 19:19
Μετά τις ανακοινώσεις για τις νέες τιμές θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Οποιος βάλει adsl με κονεξ, περαν της τιμής που έχει πληρώνεις και πάγιο γραμμής adsl?

λοιπον καλη χρονια καταρχην!
πριν λιγο αναβαθμισα την γραμμη μου απο 1024 σε 24...:)
ρωτησα 1000 φορες και θα εχω τις εξης χρεωσεις...

18,5 euro για isdn γραμμη(το γνωστο παγιο του ΟΤΕ σε isdn γραμμη)
29,9 euro για adsl στα 24Μb
14,9 euro για αστικες+υπεραστικες κλησεις
----------------------------------
ΣΥΝΟΛΟ : 63,3 euro το μήνα

να υπενθυμισω κατι που δεν γνωριζα...
καταρχην εχω isdn αντι για pstn για να μπορω να μιλαω και στο ενα τηλ,να ειμαι και στο ιντερνετ και να μιλαω αν χρειαστει ταυτοχρονα και στο αλλο τηλ.,κατι που με pstn δεν γινεται...
η διαφορα απο pstn σε isdn ειναι γελεια της ταξεως του 1-2 euro κατι τετοιο...επισης αυτο το 18,5 ειναι και το γνωστο μας ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ!κατι που δεν ηξερα...νομιζα πως θα πληρωνα και για isdn παγιο και για OTE γενικο παγιο...κατι που δεν ισχυει...

επισης κατι που ηξερα και ισως καποιοι να μην το ξερουν,το 14,9 euro για αστικες+υπεραστικες δωρεαν ειναι για το δικτυο του ΟΤΕ....δηλαδη αν παρεις τηλ σε καποιον πουχει forthnet χρεωνεσαι κανονικα...

τελος το 29,9 euro ειναι το μονο που πληρωνεις για ιντερνετ...δεν εχει κατι xtra...

Darkie
04-01-08, 19:23
Εχει το ondslhome ελεος... 65+ ευρω πανω κατω

gyalinoskosmos
04-01-08, 19:39
Εχει το ondslhome ελεος... 65+ ευρω πανω κατω

sorry δε καταλαβα τί εννοεις?:(
τι εννοεις εχει το ondslhome?αν εννοεις σαν xtra παγιο δεν εχει....
απλα σπαει την τιμη σε ondslhome και adsl ote...για καποιο λογο στο λογαριασμο μετα

Darkie
05-01-08, 12:08
Einai analoga με ποιες τιμες σε εχουν τιμολογησει..

gyalinoskosmos
05-01-08, 12:33
Einai analoga με ποιες τιμες σε εχουν τιμολογησει..

δηλαδη?τί εννοειις?
καντο λιγο πιο λιανα...:hmm:

hel
05-01-08, 22:41
να υπενθυμισω κατι που δεν γνωριζα...
καταρχην εχω isdn αντι για pstn για να μπορω να μιλαω και στο ενα τηλ,να ειμαι και στο ιντερνετ και να μιλαω αν χρειαστει ταυτοχρονα και στο αλλο τηλ.,κατι που με pstn δεν γινεται...

Γίνεται σε μερικούς εναλλακτικούς αρκετά φθηνότερα και δίνουν +2η γραμμή. Είναι με voip.

@ ADSLgr.com All rights reserved.