PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα συνδεση Zisto internet - Μεγαλο Delay!



Fuzzy
20-12-07, 11:42
Για πείτε μου την γνώμη σας!

12/11 έστειλα με fax αίτηση στην Tellas για σύνδεση Internet MONO (μετα το στραπατσο που εφαγα με την Forthnet και το φοβερο ιδιοκτητο της!). Η αιτηση μου εκανε περιπου 2 βδομαδες να φανει στο συστημα τους (ετσι μου λεγανε, τουλαχιστον) και απο τοτε καθε φορα που τους περνω μου λενε συγκεκριμενα οτι εχουν υποβαλει το αιτημα στον ΟΤΕ και περιμενουν τη απαντηση του (πρακτικα να τους δωσει πορτα). Το θεμα ειναι οτι εχουμε φτασει 20/12 σημερα και ακομη τιποτα! Για δωστε μου τα φωτα σας, δηλαδη οντως ειναι ετσι τα πραγματα (ΦΤΑΙΕΙ ο ΟΤΕ που λεει και η διaφημηση και τους καθυστερει) ή απλως επειδη δεν εκανα FULL LLU συνδεση, ειναι σε δευτερη μοιρα και θα περιμενω μεχρι του αγιου... :whistle::hmm:

gogos888
20-12-07, 11:55
Για πείτε μου την γνώμη σας!

θα περιμενω μεχρι του αγιου... :whistle::hmm:

Μην το πεις...:rofl:

........Auto merged post: gogos888 added 4 Minutes and 44 Seconds later........

Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι θέλει λίγη υπομονή. Όλοι τους λίγο πολύ έχουν χάσει την μπάλα.

Mouse Potato
20-12-07, 16:04
Μην το πεις...:rofl:

........Auto merged post: gogos888 added 4 Minutes and 44 Seconds later........

Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι θέλει λίγη υπομονή. Όλοι τους λίγο πολύ έχουν χάσει την μπάλα.

+φωνώ.... Αλλά το "λίγη" κάν' το "αρκετή"... ;)

antonis71
20-12-07, 21:03
Για πείτε μου την γνώμη σας!

12/11 έστειλα με fax αίτηση στην Tellas για σύνδεση Internet MONO (μετα το στραπατσο που εφαγα με την Forthnet και το φοβερο ιδιοκτητο της!). Η αιτηση μου εκανε περιπου 2 βδομαδες να φανει στο συστημα τους (ετσι μου λεγανε, τουλαχιστον) και απο τοτε καθε φορα που τους περνω μου λενε συγκεκριμενα οτι εχουν υποβαλει το αιτημα στον ΟΤΕ και περιμενουν τη απαντηση του (πρακτικα να τους δωσει πορτα). Το θεμα ειναι οτι εχουμε φτασει 20/12 σημερα και ακομη τιποτα! Για δωστε μου τα φωτα σας, δηλαδη οντως ειναι ετσι τα πραγματα (ΦΤΑΙΕΙ ο ΟΤΕ που λεει και η διaφημηση και τους καθυστερει) ή απλως επειδη δεν εκανα FULL LLU συνδεση, ειναι σε δευτερη μοιρα και θα περιμενω μεχρι του αγιου... :whistle::hmm:

αίτηση zisto dsl + phone 12/10
παραλαβή από Τελλάς 15/10
αποστολή αιτήματος στον Οτε 23/10
επαναποστολή 29/10
επαναποστολή 08/11
επαναποστολή 15/11 (αυτή έπιασε...)
Ημερομηνία αποδέσμευσης από Οτε 29/11...και σιγά μην γινόταν αυτό...όνειρο είδες....
Ενεργοποίηση internet 19/12
Ενεργοποίηση τηλεφώνου 20/12

Θέλει υπομονή όπως καταλαβαίνεις....

Davout
20-12-07, 21:20
Θέλει υπομονή, περίμενες να σε συνδέσουν σε ένα μήνα όπως λένε; Στο 13800 μπορούν να σου δίνουν γενικές πληροφορίες όσον αφορά την κατάσταση του αιτήματος σου (σε τι στάδιο είναι κλπ), αυτά που λένε συνήθως αληθεύουν (είναι αυτά που διαβάζουν στο σύστημα τους οι άσχετοι με την Tellas υπάλληλοι) αλλά δεν είναι το ζουμί. Για να βρεις γιατί καθυστερεί η αίτηση σου (καλά, εννοείται πως κάτω από 2μηνο δε θεωρείται καθυστέρηση και καλύτερα για σένα μην ασχολείσαι, ειδικά αν έχεις ήδη ADSL) καλό θα ήταν να πάς από τα γραφεία τους στην Κηφισίας, να πιάσεις μια υπάλληλο και να επιμείνεις να πάρει τηλέφωνο μπροστά σου το τμήμα φορητότητας και να ρωτήσει τι γίνεται με το αίτημα σου ειδικά. Εγώ έτσι είχα μάθει τι πήγαινε στραβά, αλλά δυστυχώς αυτή η πολύ εξυπηρετική υπάλληλος δε δουλεύει πια εκεί. Μια άλλη λύση είναι να μιλήσεις με τεχνική υποστήριξη που είναι λίγο πιο σχετικοί μπας και μπορέσουν να δουν γιατί καθυστερείς, συνήθως είναι θέμα φορητότητας που απορρίπτεται και ξαναπροωθείται στον ΟΤΕ. Βασικό είναι να έχει δεσμευτεί πόρτα διότι αλλιώς πιασ'τ'αβγό και κούρευ'το.

barilos
20-12-07, 21:26
Tellas Zisto Telephone+DSL ADSL 12288 512 Δ/Π €39,90
καλησπερα τι εχετε να πειτε για αυτη την συνδεση? ειμαι απο αλεξανδρουπολη και απο την τελλασ μου ειπαν οτι τηα ισχισει απο τελη ιανουαριου, 39.90+ 2,90 για το ασυρματο ρουτερ της tomson. και φευγω απο τον οτε.

Leftos
20-12-07, 21:39
Το ισχύει από τέλη Ιανουαρίου είναι σχετικό. Και εμένα από την ΤΕΛΛΑΣ μου είπαν τηλεφωνικά οτί το δίκτυο στην περιοχή μου λειτουργεί ΗΔΗ αλλά στο αντίστοιχο τόπικ είπαν σε άλλον οτί από Ιανουάριο θα μπει στα 12MBPS και στο σάιτ απλώς "δεν υπάρχει ακόμα δίκτυο στην περιοχή".

Γενικά μην τα εμπιστεύεσαι, κάνε υπομονή. Αν χρειάζεσαι DSL λάβε υπ'όψιν τις νέες χρεώσεις του ΟΤΕ.

gogos888
21-12-07, 09:11
ή τις νέες τιμές της Altec για ΑΡΥΣ... :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.