PDA

Επιστροφή στο Forum : WAG54G wireless port forward πρόβλημα



kostas_y3k
02-04-05, 18:22
Ασύρματα δεν μου λειτουργεί το port forwarding ενώ ενσύρματα λειτουργεί κανονικά. Δηλαδή:
Δοκίμασα το Generals στο ένα pc που είναι ενσύρματα συνδεδεμένο με το router και κάνει connect online. Ενώ στο άλλο pc το οποίο και σε αυτού την ip έχω κάνει forward τo port, δεν συνδέεται...
Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω ώστε το port forward να λειτουργεί και στα ασύρματα συνδεδεμένα pcs;

Ευχαριστώ

nnn
03-04-05, 01:44
Αν ξέρω καλά δεν μπορείς να κάνεις port forward τη ίδια πόρτα σε 2 pc's.

God
03-04-05, 23:30
Ασύρματα δεν μου λειτουργεί το port forwarding ενώ ενσύρματα λειτουργεί κανονικά. Δηλαδή:
Δοκίμασα το Generals στο ένα pc που είναι ενσύρματα συνδεδεμένο με το router και κάνει connect online. Ενώ στο άλλο pc το οποίο και σε αυτού την ip έχω κάνει forward τo port, δεν συνδέεται...
Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω ώστε το port forward να λειτουργεί και στα ασύρματα συνδεδεμένα pcs;

Ευχαριστώ


Αντι για forwarding δοκιμασε το triggering. Εμενα μια χαρα μου παιζει.

yiapap
04-04-05, 02:00
Ασύρματα δεν μου λειτουργεί το port forwarding ενώ ενσύρματα λειτουργεί κανονικά. Δηλαδή:
Δοκίμασα το Generals στο ένα pc που είναι ενσύρματα συνδεδεμένο με το router και κάνει connect online. Ενώ στο άλλο pc το οποίο και σε αυτού την ip έχω κάνει forward τo port, δεν συνδέεται...
Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω ώστε το port forward να λειτουργεί και στα ασύρματα συνδεδεμένα pcs;

Ευχαριστώ
Κώστα,
Το Port Forwarding του Wag είναι γενικά προβληματικό. Αυτό που μου κάνει εντύπωση στο post σου είναι ότι δουλεύει ενσύρματα!
Δοκίμασε αντί για Port Forwarding Port Range Forwarding, δηλώνοντας σαν Start/End Port την πόρτα που θέλει να προωθήσεις.
Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου το Port Triggering που λέει ο God που επίσης μπορεί να δουλεύει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.