PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρεις λαλουν...



sotoskarras580
20-12-07, 16:34
Καλησπερα σας. Εδω και δυο μερες εχω ενεργοποιηθει στο hol double play. Ο παλαιοτερος παροχος μου ηταν η otenet. Σημερα το πρωι μπηκα στην υπηρεσια tools της otenet και επιχειρησα να κανω login με τον παλιο κωδικο μου. Μπηκα κανονικα και ειδα οτι η συνδεση μου με την otenet ηταν κανονικα ενεργη:worthy:. Η hol δεν δεσμεβεται απο τη στιγμη που θα κανω την αιτηση να διακοψει ολες τις αλλες υπηρεσιες μου ή επρεπε να τις διακοψω εγω? Εμενα παντως μου φαινεται οτι και οι δυο εταιριες κανουν οτι τους καπνισει...

pskouras
20-12-07, 16:41
Καλησπερα σας. Εδω και δυο μερες εχω ενεργοποιηθει στο hol double play. Ο παλαιοτερος παροχος μου ηταν η otenet. Σημερα το πρωι μπηκα στην υπηρεσια tools της otenet και επιχειρησα να κανω login με τον παλιο κωδικο μου. Μπηκα κανονικα και ειδα οτι η συνδεση μου με την otenet ηταν κανονικα ενεργη:worthy:. Η hol δεν δεσμεβεται απο τη στιγμη που θα κανω την αιτηση να διακοψει ολες τις αλλες υπηρεσιες μου ή επρεπε να τις διακοψω εγω? Εμενα παντως μου φαινεται οτι και οι δυο εταιριες κανουν οτι τους καπνισει...

φιλε μου μια απο τα ιδια....
Εγω τους πηρα τηλ και ακυρωσα ΟΤΕεπιλογες, οτενετ κτλπ....

Ασε χαος....Αβυσος η ψυχη της χολ..............

aa144
20-12-07, 16:41
Είναι και Χριστούγεννα και τα πράγματα πάνε σιγά - σιγά, ..... σιγά - σιγά, ..... σιγά - σιγά......

dimstog
20-12-07, 16:46
Καλησπερα σας. Εδω και δυο μερες εχω ενεργοποιηθει στο hol double play. Ο παλαιοτερος παροχος μου ηταν η otenet. Σημερα το πρωι μπηκα στην υπηρεσια tools της otenet και επιχειρησα να κανω login με τον παλιο κωδικο μου. Μπηκα κανονικα και ειδα οτι η συνδεση μου με την otenet ηταν κανονικα ενεργη:worthy:. Η hol δεν δεσμεβεται απο τη στιγμη που θα κανω την αιτηση να διακοψει ολες τις αλλες υπηρεσιες μου ή επρεπε να τις διακοψω εγω? Εμενα παντως μου φαινεται οτι και οι δυο εταιριες κανουν οτι τους καπνισει...

Αυτό που έκανε η HOL ήταν να πάρει το ζεύγος των καλωδίων σου και να το βάλει στο δίκτυο της. Αυτό το κάνει ο ΟΤΕ για την HOL και αυτόματα διακόπτονται και τα πάγια για τηλ. και adsl που πλήρωνες στον ΟΤΕ.

Η παροχή internet από την Otenet είναι καθαρά υπηρεσία (δεν έχει θύρες, καλώδια, κλπ) και συνεπώς θα διακοπεί όταν λήξει και το υπόλοιπο του λογαριασμού σου στην Otenet. Εάν βέβαια είναι αορίστου χρόνου, καλό θα ήταν να τους πάρεις για να τους ενημερώσεις να μην την ανανεώσουν αυτόματα. Τώρα, εάν αυτό έπρεπε να το κάνει η HOL, ή το έκανε και η Otenet απλά δεν σε διέγραψε.... είναι κάτι που κανείς πραγματικά δεν γνωρίζει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.